
Справа № 234/17350/17
Провадження № 2/234/484/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 травня 2019 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Марченко Л.М.,
за участю секретаря судового засідання Коваленко Н.Є.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Краматорську в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів,-
В С Т А Н О В И В :
Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів.
Ухвалою від 17.10.2019 року заочне рішення від 17.10.20108 року по справі за позовом УПіСЗН Краматорської міської ради до ОСОБА_1 було скасовано та справу призначеного до розгляду на 26.11.2018 року на 09-30 годину.
Представник позивача УПіСЗН Філонік В.В. до суду не зявилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, просила позов задовольнити, не заперечувала проти винесення по справі заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги не визнала, просила відмовити в їх задоволенні, надала до суду заперечення.
У позовній заяві зазначено, що відповідачка ОСОБА_1 звернулася 30.11.2015 року до УПіСЗН Краматорської міської ради, з заявою, як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення та отримала довідку №1426/61466 від 30.11.2015 року про взяття на облік. 02.12.2015 року відповідачка надала до УПіСЗН заяву про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Рішенням УПіСЗН від 10.12.2015 року відповідачу, було призначено допомогу як особам, що переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 02.12.2015 року по 29.05.2016 року в розмірі 1074 грн. 00 коп. З аналогічною заявою відповідачка звернулася до управління 02.06.2016 року та рішення управління від 13.06.2016 року відповідачу було призначено допомогу на період з 02.06.2016 року по 27.07.2016 року в розмірі 1130,00 грн., за заявою від 02.06.2016 року рішенням від 13.06.2016 року відповідачу була призначена допомога на період з 02.06.2016 року по 27.07.2016 року в розмірі 1130,00 грн. На Вимогу №2 Державної фінансової інспекції Донецькій області, яка здійснювала перевірку використання коштів для внутрішньо переміщених осіб, з метою перевірки достовірності наданої в заявах інформації про наявність депозитів, житлових приміщень та транспортних засобів (більше 2 одиниць) була одержана інформацію від Міністерства доходів про наявні депозитні вклади у ОСОБА_1 та на підставі рішення від 07.06.2016 року виплата адресної допомоги призупинена останній була призупинена. Згідно п.6 Порядку №505 грошова допомога не призначається у разі наявності у будь-кого з членів сім`ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Рішення управління від 21.12.2016 року був проведений перерахунок за період з 02.12.2015 року по 30.09.2016 року, у зв`язку з тим, що за вказаний період відповідачка не мала права на отримання державної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у зв`язку з наданням недостовірної інформації. Розмір загальної переплати відповідно до довідки перерахунку від 29.09.2016 року становить 10985 грн. 35 коп. Відповідачку було повідомлено листом від 27.01.2017 за № 04-40/596 про заборгованість. До цього часу сума переплати добровільно не погашалась у добровільному порядку. Просить суд стягнути з відповідача на користь УПіСЗН Краматорської міської ради заборгованість по переплаті державник коштів в розмірі 10985,35 грн.
Дослідивши доводи позову, надані документи - копію паспорта та довідка РНОКПП відповідачки ОСОБА_1 (а.с.5-7,8), довідку УПіСЗН Краматорської міської ради від 30.11.2015 року №1426/61466 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 (а.с.12), заяву відповідачки ОСОБА_1 до УПтаСЗН Краматорського міського суду від 02.12.2015 року (а.с.17), заяву відповідачки ОСОБА_1 до УПіСЗН від 02.06.2016 року про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (а.с.15), рішення УПтаСЗН Краматорської міської ради від 13.06.2016 року за період з 02.06.2016 року по 01.12.2016 року в розмірі 1130,00 грн. (а.с.14), рішення УПтаСЗН Краматорської міської ради від 29.09.2016 року про призначення допомоги за період з 02.12.2015 року по 30.09.2016 року 10985,35 грн. (а.с.9), рішення УПіСЗН Краматорської міської ради від 10.12.2015 року з період з 02.12.2015 року по 29.05.2016 року розмірі 1074 грн. (а.с.16), лист від 27.01.2017 року розпорядження УПтаСЗН Краматорської міської ради (а.с.10), виписка про наявні депозити у ОСОБА_1 , лист-повідомлення від 27.01.2017 року №04-40/596 про виниклу заборгованість (а.с.4), довідку УПіСЗН від 28.07.2015 року №1429036360 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 , довідку УПіСЗН Краматорської міської ради від 12.12.2016 року №61466 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 , довідку УПіСЗН Краматорської міської ради від 12.01.2018 року №61466 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 , довідку УПіСЗН Краматорської міської ради від 31.07.2018 року №61466 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 , копію договору № 144711004 на вклад «Депозитний» на ім`я ОСОБА_1 , довідку від 13.09.2018 року № 104.0271/1-09/2141 в якій зазначено, що депозитний рахунок НОМЕР_1 відкритий на її ім`я був закритий 29.07.2015 року, копію заяви на видачу готівки № 144711004 від 28.07.2018 року( № 193776466), копію заяви на видачу готівки № 144711004 від 28.07.2018 року( № 144711004), копію квитанції № 144711004 від 28.07.2018 року (№ 138196635), довідку від 12.09.2018 року № 04.0271/1-09/2119 в якій зазначено, що на ім`я ОСОБА_1 в період з 01.11.2015 року по 31.07.2018 року в установах АТ «Ощадбанк» відсутні депозитні рахунки на її ім`я, копію довідки до акту огляду МСЕК серії 10 ААБ № 262121, виданою Міжрайонною медико-соціальною експертною комісією м. Дзержинська, суд вважає, шо в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Згідно ст. 4 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.2014 № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, на момент їх виникнення.
Відповідно до п.2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 (далі - Порядок №505) особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Згідно п.3 Порядку №505 фінансування витрат, пов`язаних з наданням щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, здійснюється за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету та коштів, що надходять до державного бюджету як благодійна або міжнародна допомога. У 2015 році фінансування витрат, пов`язаних з наданням щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на цю мету.
Згідно п.6 Порядку №505 грошова допомога не призначається у разі наявності у будь-кого з членів сім`ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
На підставі наведеного суд вважає,що в задоволенні позовних вимог слід відмовити, оскільки відповідно до наданих відповідачем документів, а саме довідки від 12.09.2018 року № 04.0271/1-09/2119 в якій зазначено, що на ім`я ОСОБА_1 в період з 01.11.2015 року по 31.07.2018 року в установах АТ «Ощадбанк» відсутні депозитні рахунки на її ім`я та довідки від 13.09.2018 року № 104.0271/1-09/2141 в якій зазначено, що депозитний рахунок НОМЕР_1 відкритий на її ім`я був закритий 29.07.2015 року вбачається, що рахунки, на наявність яких посилається позивач обґрунтовуючи свою вимогу щодо стягнення з ОСОБА_1 переплати бюджетних коштів, вже були закритими, а усі кошти з них були вилучені, ще до дати першого звернення відповідача до УПіСЗН ( 02.12.2015 року).
Керуючись ст. ст.10, 12, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні позовних вимог Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів, відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд Донецької області з дня його проголошення.
Суддя Краматорського міського суду Л. М. Марченко