
Справа № 815/3958/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2019 року о 17 год. 30 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання Закуріної А.М.,
за участю
від позивача: не з`явився
від відповідача: Садардінова І.В .,- за довіреністю
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №139194-13 від 30 червня 2017 року, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Верховного Суду від 07 листопада 2018 року у справі №815/3958/17 скасовано постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року та справу направлено на новий розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
До Одеського окружного адміністративного суду 09 січня 2019 року (вхід. 732/19) надійшли матеріали цієї справи.
Ухвалою від 11 січня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.
В ході розгляду справи позивачем надано уточнену позовну заяву, в якій позивач зазначив відповідачем Головне управління ДФС в Одеській області та просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №139194-13 від 30 червня 2017 року; стягнути судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення №139194-13 від 30 червня 2017 року, прийняте на підставі п.п. 54.3.3. п. 54.3 ст. 54 ПК України та відповідно до п.п.267.6.2 п. 267. 6 ст. 267 ПК України, яким позивачу визначено суму податкового зобов`язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб 18011000 за 2017 рік та становить 25 000 грн. є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Так, позивач зазначив, що є власником автомобіля LAND ROVER, модель RANGE ROVER, 2015 року випуску, державний номер НОМЕР_2 , об`єм двигуна 4367 куб. см, що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 .
Позивач зазначив, що 01.01.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року № 71-VІІІ, яким шляхом викладення в новій редакції ст.267 Податкового кодексу України, введено транспортний податок.
Відповідно до положень вказаної статті кодексу платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 п.267.1 цієї статті є об`єктами оподаткування. Згідно з підпункту 267.2.1 п.267.1 ст.267 ПК України, об`єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
В свою чергу, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 року № 909-VІІІ внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у частині справляння транспортного податку, які набрали чинності з 01.01.2016 року.
Позивач зазначив, що середньоринкова вартість нового транспортного засобу автомобіля LAND ROVER, модель RANGE ROVER, 2015 року випуску, державний номер НОМЕР_2 , об`єм двигуна 4367 куб.см, реєстраційний номер НОМЕР_2 становить 1188 000 грн., про що свідчить висновок про вартість об`єкта незалежної оцінки від 12.04.2018 року, а це меш ніж 1 200 000 грн., а тому податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню, як таке, що суперечить закону.
Ухвалою від 26 лютого 2019 року продовжено строк підготовчого провадження у справі на 30 днів до 09 квітня 2019 року.
Ухвалою від 26 лютого 2019 року витребувано у Міністерства економічного розвиту і торгівлі України (місцезнаходження: 01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського 12/2) інформацію про наявність даних середньої ринкової вартості автомобілю марки LAND ROVER, модель RANGE ROVER, 2015 року випуску, об`єм двигуна 4367 куб. см. на 2017 рік та інформацію чи передавались такі дані до ДФС України, розміщували на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України станом на дату винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №139194-13 від 30.06.2017 року та надати до суду у п`ятиденний строк з моменту отримання ухвали.
У встановлений судом строк відповідачем надано відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позову повністю, зазначивши, що належний позивачу автомобіль 2015 року випуску з об`ємом двигуна 4367 куб. см., а об`єктом оподаткування є легкові автомобілі з об`ємом двигуна 3000 куб., середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати 1200000,00 грн., а середньо ринкова вартість автомобіля позивача становить 2454033,00 та з року випуску яких минуло не більше п`яти років, з урахуванням того, що базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року, автомобіль позивача є об`єктом оподаткування у 2017 році відповідно до приписів ст. 265 ПК України.
Виходячи із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що у фізичних осіб, що мають власні зареєстровані у встановленому порядку легкові автомобілі з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньорнкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальних заробітної плати, встановленою законом на 01 січня податкового (звітного) періоду виникає обов`язок зі сплати транспортного податку з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000,00 грн. за кожен легковий автомобіль, а відтак, автомобіль позивача а саме LAND ROVER, модель RANGE ROVER, 2015 року випуску, об`єм двигуна 4367 куб. см з року випуску яких минуло не більше п`яти років, середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати у розумінні положень п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПК, є об`єктом оподаткування транспортним податком.
Також, відповідач зазначив, що п. 4 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» №5132 передбачено, що у 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та зборів, які прийняті на виконання цього Закону не застосовуються вимоги п.п.12.3.4 п.12.3 ст.12 ПК України та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Таким чином, відповідач зазначив, що враховуючи вищевикладене, відповідач вважає, що саме 2017 рік і є базовим (звітним) періодом для оподаткування транспортним податком з об`єкту, який належить на праві власності позивачу.
Таким чином, володіння позивачем об`єктом оподаткування у 2017 році породжує виникнення у нього податкового обов`язку сплатити суму транспортного податку у порядку і строки передбачені ПК України, відтак позовні вимоги про його скасування не підлягають задоволенню.
Ухвалою від 09 квітня 2019 року зупинено провадження у справі та призначено наступне підготовче засідання на 26 квітня 2019 року.
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 26 квітня 2019 року поновлено провадження у справі №815/3958/17.
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 26 квітня 2019 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті на 06 травня 2019 року.
Позивач на відкрите судове засідання не з`явився, від нього до суду 06 травня 2019 року (вхід. №ЕП3302/19) надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача на відкритому судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, просив відмовити у задоволенні позову повністю, з підстав викладених у відзиві.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши вступне слово представника відповідача, судом у справі встановлені такі факти та обставини.
ОСОБА_2 є власником автомобіля марки LAND ROVER, модель RANGE ROVER, 2015 року випуску, державний номер НОМЕР_2 , об`єм двигуна 4367 куб.см., що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, серії НОМЕР_3 Центр 5141 TSC 5141 (Т.1,а.с.9-10).
20 червня 2017 року ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення №139194-13 від 30.06.2017 року, відповідно до якого згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та відповідно до підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України, ОСОБА_2 визначено суму податкового зобов`язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2017 рік у сумі 25000,00 грн. т.1, (а.с.11).
Вважаючи зазначене податкове повідомлення-рішення неправомірним, позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить його скасувати.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року, залишеною без змін постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року, у позові відмовлено.
Постановою Верховного Суду від 07 листопада 2018 року по справі №815/3958/17 постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
У постанові Верховного Суду зазначено, що «відтак, з 01 січня 2017 року платниками транспортного податку є власники легкових автомобілів не старше п`яти років, середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати. Таким чином, об`єктом оподаткування у 2017 році стали легкові автомобілі, середньо ринкова вартість яких становить понад 1200000 грн. та з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно)» (а.с. 236, т. 1).
Також у постанові Верховний Суд зазначив, що судами попередніх інстанцій взагалі не досліджувався перелік транспортних засобів, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, не здійснено співставлень параметрів автомобіля позивача (модель, рік випуску) із переліком Мінекономрозвитку, не встановлено чи є транспортний засіб позивача об`єктом оподаткування транспортним податком відповідно до цього переліку.
Окрім того, суди повинні враховувати, що сайт Мінекономрозвитку надає різні показники у разі здійснення розрахунку середньоринкової вартості автомобіля в різні періоди часу, оскільки не враховують показники (параметри), які були актуальні на час визначення відповідачем податкового зобов`язання.
З огляду на викладене, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що судами для розв`язання даного спору не використано усі необхідні процесуальні засоби для вичерпного дослідження обставин, не вжито належних заходів щодо офіційного з`ясування обставин справи.
Враховуючи наведені вище висновки суду касаційної інстанції, ухвалою суду від 26 лютого 2019 року витребувано у Міністерства економічного розвиту і торгівлі України (місцезнаходження: 01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського 12/2) інформацію про наявність даних середньої ринкової вартості автомобілю марки LAND ROVER, модель RANGE ROVER, 2015 року випуску, об`єм двигуна 4367 куб. см. на 2017 рік та інформацію чи передавались такі дані до ДФС України, розміщували на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України станом на дату винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №139194-13 від 30.06.2017 року та надати до суду у п`ятиденний строк з моменту отримання ухвали.
На виконання цієї ухвали Міністерство економічного розвитку та торгівлі України надало лист № 3805-05/14103-05 від 03.04.2019 року про витребувану інформацію (а.с. 97-98, т.2), з якого вбачається, що автомобіль LAND ROVER, RANGE ROVER, об`єм двигуна 4,4 куб.см, дизель до 5 років експлуатації було включено до Переліку.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши вступне слово представника відповідача, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать не задоволенню повністю, з огляду на таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).
Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваного рішення, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.
01.01.2015 року набрав чинності Закон України №71-VIII від 28.12.2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким шляхом викладення в новій редакції норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі ПК України) введено новий податок на майно, що складається, у тому числі - з транспортного податку.
В свою чергу, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 року № 909-VІІІ внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у частині справляння транспортного податку, які набрали чинності з 01.01.2016 року.
За приписами ст.265 ПК України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.
Рішенням Одеської міської ради від 21.01.2015 року № 6257-VІ з 01.01.2015 року на території м. Одеси встановлено податок на майно в частині транспортного податку згідно з «Положенням про податок на майно в частині транспортного податку».
Рішенням Одеської міської ради №1600-VII від 08.02.2017 року Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 21 січня 2015 року №6257-VI «Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку», яким встановлено у 2017 році податок на майно на території м.Одеси на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, враховуючи зміни, внесені Законом України від 20.12.2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». Вищезазначене рішення було офіційно оприлюднено 17.02.2017 року.
При цьому, у 2017 році не встановлювався новий податок (транспортний податок діяв і в 2015 році), а також не змінювалась його ставка, а лише змінювалися вимоги до об`єкта оподаткування в частині об`єму двигуна автотранспортного засобу.
Відповідно до п.п.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 п.267.2 цієї статті є об`єктами оподаткування.
Так, судом встановлено, що оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та відповідно до підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України, ОСОБА_2 визначено суму податкового зобов`язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2017 рік у сумі 25000,00 грн.
Представник відповідача зазначив, що повідомлення-рішення прийнято податковим органом у зв`язку із тим, що позивач є власником транспортного засобу, який є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України.
Об`єктом оподаткування Податкового кодексу України (в редакції із змінами, внесеними згідно із Законом №909-VIII від 24.12.2015 року) стали легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об`єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.
Судом направлено ухвалу про витребування у Міністерства економічного розвиту і торгівлі України інформацію про наявність даних середньої ринкової вартості автомобілю марки LAND ROVER, модель RANGE ROVER, 2015 року випуску, об`єм двигуна 4367 куб. см. на 2017 рік та інформацію чи передавались такі дані до ДФС України, розміщували на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України станом на дату винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №139194-13 від 30.06.2017 року.
До суду 15 квітня 2019 року (вхід. №13566/19) від Міністерства економічного розвиту і торгівлі України надійшов лист «Щодо витребування доказів» від 03.04.2019 року вих. №3805-05/14103-05 (т.2, а.с.97-98).
Судом досліджено вказаний лист та встановлено, що відповідно до п. 267.2.1 п. 267. ст. 267 ПК України та Методики визначення середньо ринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою Постановою КМУ від 18.02.2016 року №66 згідно з Постановою КМУ від 21.06.2017 року №428 для цілей оподаткування транспортним податком у 2017 році автомобілі було розраховано середньо ринкову вартість автомобілів та розміщено на своєму офіційному веб-сайті (http:www/ me.gov.ua) Перелік легкових автомобілів з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного періоду) , калькулятор , який давав змогу отримати інформацію про середьноринкову вартість автомобіля шляхом ведення даних про їх марку, модель, рік випуску, об`єм циліндра та тип пального.
Враховуючи, що 1000 куб. см є еквівалентом 1 літра, а тому об`єм циліндрів двигуна автомобіля 436 куб.см. з урахуванням заокруглення до найближчого основного розряду дорівнює 4,4 літра
Автомобіль LAND ROVER RANGE ROVER з об`ємом циліндрів двигуна 4,4 літра дизель до 5 років експлуатації було включено до Переліку, який знаходиться у вільному доступі на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.
Розрахована у 2017 році згідно з Методикою середньо ринкова вартість легкового автомобіля LAND ROVER RANGE ROVER з об`ємом циліндрів двигуна 4,4 літра дизель, 2015 року випуску становила 2 395 401, 25 грн.
Таким чином, об`єктом оподаткування у 2017 році стали легкові автомобілі, середньо ринкова вартість яких становить понад 1 200 000,00 грн. та з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно).
Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Таким чином, враховуючи те, що середьоринкова вартість належного позивачу легкого автомобіля становила 2395 401, 25 грн, що є більше 1200 000,00 грн., та з року випуску яких минуло не більше п`яти років, з урахуванням того, що базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року, суд вважає, що автомобіль позивача є об`єктом оподаткування у 2017 році відповідно до приписів статті 267 ПК України.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000,00 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті (пункту 267.4).
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (підпункт 267.5.1).
Обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Податок сплачується за місцем реєстрації об`єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (підпункт 267.7.1).
Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (підпункту 267.8.1 п.267.8 ст.267 ПК України).
Враховуючи, що належний позивачеві автомобіль 2015 року випуску, з об`ємом двигуна 4367 куб. см., а об`єктом оподаткування є легкові автомобілі, з об`ємом двигуна 3000 куб.см., середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати (1200000,00 грн.), а середньо ринкова вартість автомобіля позивача становить 2454033,00 грн., є об`єктом оподаткування з транспортного податку, а тому відповідачем правомірно нараховано позивачу податкове зобов`язання з транспортного податку з фізичних осіб та винесене оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
Посилання позивача на звіт по оцінку майна транспортного засобу LAND ROVER RANGE ROVER, що належить ОСОБА_2 , виготовлений ТОВ «ВКФ Спарта» від 12.04.2018 року, згідно з якого ринкова вартість об`єкта оцінки складає 1 188 000 грн. (а.с. 120-135, т. 1), судом відхиляються, оскільки обов`язок щодо визначення середньо ринкової вартості транспортного засобу, відповідно до вище приведених норм податкового законодавства покладений саме на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені у судовому засіданні факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову довів, з посиланням на відповідні докази правомірності свого рішення, а тому позовні вимоги не належать задоволенню повністю.
У зв`язку з тим, що у задоволенні позовних вимог позивачу відмовлено в повному обсязі, керуючись приписами ст. 139 КАС України, судовий збір не повертається позивачу, та за відсутності понесених судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертизи, такі судові витрати не належать стягненню з позивача на користь суб`єкта владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №139194-13 від 30 червня 2017 року, - відмовити повністю.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний « 11» травня 2019 року.
Суддя Л.Р. Юхтенко
.