
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"08" травня 2019 р. Справа № 300/960/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Івано-Франківського обласного військового комісаріату, згідно якого просить суд:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії без надбавок за рахунок виплати пенсії, які були встановленні при призначенні пенсії 08.05.2004, неврахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та виплати лише 50% суми підвищення пенсії з 01.01.2019, а з01.01.2019 75% визначеного станом на 1 березня 2018 року з 01.01.2018 протиправними;
- зобов’язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області перерахувати та виплатити пенсію з 01.01.2018 виходячи з відповідних сум грошового забезпечення враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 з 01.01.2018, і з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов’язати Івано-Франківський ОВК видати довідку для перерахунку раніше призначеної пенсії з 1 січня 2018 року згідно військового звання та посадового окладу відповідної посади діючого військовослужбовця, вислуги років (50% від суми п/о+в/звання) з урахуванням усіх премій, та інших додаткових видів грошового забезпечення, а саме:надбавка за виконання особливо важливих завдань (50% від суми посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років); надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці 15% від посадового окладу;надбавка за класну кваліфікацію майстер 11% від посадового окладу;надбавки за особливі умови служби 15% від посадового окладу;премія 90% від посадового окладу.
Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, частиною 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5). Також, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування (частина 1 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України).
Перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що позивач визначив відповідачами ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та Івано-Франківський обласний військовий комісаріат. Однак, закладаючи позовну вимогу до другого відповідача, позивач жодного обґрунтування у позовній заяві щодо даної вимоги не наводить.
Суд звертає увагу, що частиною 2 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Вивчення змісту позовної заяви свідчить, що позивачем не дотримано обов'язкових вимог до змісту адміністративного позову та не обґрунтовано позовну вимогу з викладенням обставин, щодо зобов’язання Івано-Франківського ОВК видати довідку для перерахунку раніше призначеної пенсії.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, в порушення зазначеної норми законодавства, ОСОБА_1 в позовній заяві не зазначив ідентифікаційний код другого відповідача - Івано-Франківського обласного військового комісаріату, зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, або ж повідомлення про їх відсутність.
З’ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно також вказати, що за змістом пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві, поряд з іншим, зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, вивчивши зміст позовної заяви та долучені до неї документами, суд зазначає про відсутність власного письмового підтвердження ОСОБА_1 про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до другого відповідача - Івано-Франківського обласного військового комісаріату з тим самим предметом та з тих самих підстав, свідченням чого є недотримання позивачем частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог пунктів 2, 4, 5,11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Водночас, суддя звертає увагу позивача на те, що ним не долучено до позовної заяви належних доказів про сплату судового збору, оскільки платіжне доручення, яке міститься в матеріалах позову свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (надалі, також - Закон №3674-VI).
Згідно із статями 1 та 2 Закону України "Про судовий збір" , судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Із змісту адміністративного позову слідує, що позивач просить суд визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області протиправними та зобов’язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області перерахувати і виплатити пенсію, а також, зобов’язати Івано-Франківський ОВК видати довідку для перерахунку раніше призначеної пенсії
Разом з цим, слід звернути увагу на те, що вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності дії є однією вимогою, а вимога до Івано-Франківського ОВК – другою. Таким чином позивачем до суду заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1 921,00 грн.
Суд звертає увагу на те, що абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими ОСОБА_1 позовними вимогами немайнового характеру складає 1 536,80 грн.
Проте, згідно квитанції № 283 від 03.05.2019 року, позивачем сплачено судовий збір в сумі 768.40грн., що свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі. Відтак ОСОБА_3 слід додатково сплатити судовий збір за подання даного позову у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом:
- вказання ідентифікаційного коду відповідача - Івано-Франківського обласного військового комісаріату, зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, або ж повідомлення про їх відсутність;
- подання до суду письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до Івано-Франківського обласного військового комісаріатуз тим самим предметом та з тих самих підстав;
- подання до суду позовної заяви з обґрунтуванням позовної вимоги щодо зобов’язання Івано-франківського ОВК видати довідку для перерахунку раніше призначеної пенсії з 1 січня 2018 року;
- долучення документу про сплату судового збору у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Микитин Н.М.