
Справа № 591/2597/19 Провадження № 2-а/591/201/19
У Х В А Л А
про залишення без руху
07 травня 2019 року Зарічний районний суд м. Суми в особі судді Сидоренко А.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Сумської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
в с т а н о в и в :
24 квітня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Зарічного районного суду м. Суми з адміністративним позовом та просить визнати протиправною та скасувати постанову Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Сумської міської ради від 14 січня 2019 року № 1819 про накладення адміністративного стягнення на позивача у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.
Однак, позовна заява не відповідає вимогам ст. 160 КАС України.
Так, позовна заява не містить
зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до вимог ч.ч. 1-3 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
За ч. 4 ст. 122 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.
Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб`єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб`єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.
Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову позивач просить скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, яка була ухвалена 14 січня 2019 року. При цьому в позовній заяві вказано, що про існування постанови позивач дізнався 17 квітня 2019 року в Зарічному ДВС м. Суми ГТУЮ у Сумській області, коли був там у своїх справах, від державних виконавців, які повідомили його про те, що у перебуває на примусовому виконанні постанова про стягнення штрафу у розмірі 1700 грн. 00 коп. Позивач вказує, що він ознайомився з матеріалами виконавчого провадження, після чого встановив, що оскаржувана постанова відправлялась на його адресу рекомендованим листом за номером відправлення 4000009744562 та згідно інформації з офіційного сайту Укрпошта вказане поштове відправлення не було вручене під час доставки та повернуто за зворотною адресою. Посилаючись на вказані обставини, позивач просить поновити строк для оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення від 14 січня 2019 року, в той же час докази на підтвердження часу, з якого позивачу стало відомо про вказану постанову, не надано.
За таких обставин суд позбавлений можливості встановити чи в межах встановленого ч. 2 ст. 286 КАС України строку поданий вказаний позов та чи наявні підстави для задоволення клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
За ч.ч. 1 та 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
За таких умов вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу усунути вказані недоліки.
Роз`яснити, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною.
Керуючись ст.ст. 122, 123, 160, 161, 169, 286 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Сумської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без руху, запропонувавши у строк, не пізніше 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, усунути вказані недоліки, про що повідомити заявника і пояснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною.
В зазначений строк запропонувати позивачу усунути недоліки поданої позовної заяви, а саме:
- зазначити в позовній заяві докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- зазначити власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Надати докази поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, або вказати інші підстави для поновлення строку.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://zr.su.court.gov.ua/sud1805/.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на вказану ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.П.Сидоренко