
УХВАЛА
07 травня 2019 року справа № 580/193/19 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого – судді: Тимошенко В.П.,
за участю секретаря судового засідання: Пруднікової В.О.,
позивача – ОСОБА_1,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Катеринопільської селищної ради Черкаської області про визнання незаконним та скасування частини рішення,
встановив:
17 січня 2019 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 (20501, Черкаська область, Катеринопільський район, смт. Катеринопіль, вул. Вільного Козацтва, 43, ІПН НОМЕР_1) з адміністративним позовом до Катеринопільської селищної ради Черкаської області (20501, Черкаська область, смт. Катеринопіль, вул. Соборна, 12, код ЄДРПОУ 34393423), в якому просить визнати протиправним та скасувати пункт 2.3 рішення Катеринопільської селищної ради Черкаської області від 03 липня 2018 року № 37-1/УІІ “Про розгляд заяв громадян і клопотань підприємств та організацій селища з питань землекористування за період із 24.10.2016 року по 22.12.2016 рік”, “ 3.1 гр. ОСОБА_1 (проживає: ІНФОРМАЦІЯ_1) надати дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою, встановленню (відновленню) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку орієнтовною площею 0,08 га земель комунальної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, яка розміщена за адресою: вул. Вільного Козацтва, б/н в смт. Катеринопіль. Дозволити розробникам (юридичній чи фізичній особі) відповідно до чинного законодавства розробити технічну документацію із землеустрою та встановленню (Відновленню) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку орієнтовною площею 0,08 га із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, яка розміщена за адресою вул. Вільного Козацтва, б/н в см. Катеринопіль, для ведення особистого селянського господарства.
Підготовче засідання призначено на 10 год. 00 хв. 07 травня 2019 року.
Відповідач належним чином повідомлений у судове засідання не з?явився свого представника не направив. Засобами електронного зв?язку надіслав на адресу суду клопотання, в якому просить справу розглянути без участі його представника.
На виконання вимог ухвали суду від 24.04.2019 відповідач надіслав на адресу суду такі документи:
1) відзив на позовну заяву;
2) рішення Катеринопільської селищної ради Черкаської області від 23.12.2016 №18-9/VІІ;
3) протокол засідання Постійної комісії з питань раціонального використання землекористування, екології та захисту природного середовища від 26.06.2018 №15;
4) протокол засідання чергової сесії селищної ради від 03.07.2018 №37/ VІІ.
Натомість не надав до суду про спірну земельну ділянка (витяг з з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно тощо).
Суд зазначає, що наявні у справі документальні докази не дають змоги встановити всі обставини у справі та прийняти законне і обґрунтоване рішення.
Частиною 4 статті 9 КАС України визначено, що суд вживає визначених законом заходів, необхідних для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з ч. 3 ст. 77 КАС України суд може збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Положеннями ч. 1 ст. 79 КАС України передбачено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Враховуючи вищевикладене суд вважає за необхідне витребувати у відповідача витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно тощо, щодо спірної земельної ділянки орієнтовною площею 0,08 га земель комунальної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, яка розміщена за адресою: вул. Вільного Козацтва, б/н в смт. Катеринопіль.
Згідно з частинами 7, 8 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов’язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Згідно з вимогами ч. 8 ст. 80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Ч. 1 ст. 144 КАС України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 147 КАС України у разі неподання без поважних причин письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, або неповідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.ст.129, 129-1 Конституції України обов'язковість рішень суду визначена як одна з основних засад судочинства. Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст.13 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" та ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Згідно з ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
При цьому, у разі відмови особи (підприємства, установи, організації, посадової особи, фізичної особи тощо) в наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору і витребуваних судом у порядку ст.80 КАС України, адміністративний суд може реагувати, зокрема, шляхом винесення в порядку ст.249 КАС України окремої ухвали у зв'язку з виявленням порушення законності, що містить ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання судового рішення (ухвали суду).
Враховуючи вищевикладене, суд попереджує Катеринопільську селищну раду Черкаської області, що в разі повторного неподання у строк, встановлений судом, витребуваних доказів до неї буде застосовано штраф у розмірі, передбаченому п. 3 ч. 2 ст. 144 КАС України.
Частиною 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи, що відповідач в підготовче засідання не прибув, а питання визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні, тому суд дійшов до висновку про необхідність відкладення розгляду справи.
Керуючись статтями 9, 77, 80, 144, 147, 149, 181, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Відкласти підготовче засідання у даній справі.
Призначити підготовче засідання на 23 травня 2019 року о 11 год. 30 хв., що буде проводитись суддею Тимошенко В.П. в залі Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, – із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Зобов?язати відповідача надати до суду витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно тощо, щодо спірної земельної ділянки орієнтовною площею 0,08 га земель комунальної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, яка розміщена за адресою: вул. Вільного Козацтва, б/н в смт. Катеринопіль.
Витребувані докази надати Черкаському окружному адміністративному суду до 17 год. 00 хв. 22 травня 2019 року.
Роз’яснити відповідачу, що згідно з пунктом 3 частини 1 статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб’єктом владних повноважень.
Роз’яснити відповідачу, що згідно з частиною 9 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неподання суб’єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з’ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
В підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з частиною 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов’язані завчасно повідомити про це суд.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя В.П. Тимошенко