
Справа № 560/816/19
УХВАЛА
07 травня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькі барви" до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хмельницькі барви" звернулось до суду з позовом до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, яка полягала у не повідомленні в розумні строки Державної казначейської служби України про усунення обставин, що були підставою для зупинення безспірного списання коштів за виконавчим листом у справі №822/1720/17, а також у ненаправлені в розумні строки до Державної казначейської служби України документів, які свідчать про усунення обставин, що були підставою для зупинення безспірного списання коштів за виконавчим листом у справі №822/1720/17 та стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькі барви", код ЄДРПОУ 39618016, інфляційні витрати за прострочення грошового зобов'язання у сумі 7 292,66 грн. та три проценти річних у сумі 2 638,64 грн.
В судовому засіданні 02.05.2019 року суд поставив на обговорення питання щодо залучення до участі у справі Державної казначейської служби України як другого відповідача.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача проти залучення Державної казначейської служби України як другого відповідача заперечив. Вважає, що відповідачем має бути лише Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області.
Вирішуючи вказане питання, суд враховує таке.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 № 215, Державна казначейська служба України (Казначейство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Згідно з пунктом 3 Положення про Державну казначейську службу України основними завданнями Казначейства є, зокрема, реалізація державної політики у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Пунктом 9 Положення про Державну казначейську службу України передбачено, що Казначейство здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення визначає Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. №845 (далі Порядок №845).
Відповідно до пункту 23 Порядку №845 стягувач, на користь якого прийняті судові рішення про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, подає документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в органі державної фіскальної служби.
Орган Казначейства надсилає після надходження зазначених документів до органу державної фіскальної служби запит щодо визначення розміру залишку невідшкодованих з державного бюджету сум податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість бюджету з відшкодування такого податку.
Після закінчення строку узгодження розміру зазначеного залишку орган Казначейства передає виконавчий документ та інші документи, необхідні для його виконання, до Казначейства.
Пунктом 9 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України передбачено, що до законодавчого врегулювання безспірного списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету рішення суду про стягнення (арешт) коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) виконується виключно Казначейством України.
Отже, повноваження щодо виконання рішення суду про списання коштів державного бюджету покладені на Державну казначейську службу України.
Згідно з частинами 3-4 статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
З метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, враховуючи те, що повноваження щодо виконання рішення суду про списання коштів державного бюджету покладені на Державну казначейську службу України, суд вважає за необхідне залучити Державну казначейську службу України як другого відповідача.
Керуючись статтями 49, 50, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Залучити Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6) як другого відповідача у справі № 560/816/19.
Надати Державній казначейській службі України строк для подання відзиву на позов - 10 днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя ОСОБА_1