
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про роз'яснення судового рішення
06 травня 2019 року м. Київ № 640/5674/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., за участю секретаря судового засідання Легейди Я.А., розглянувши у порядку письмового провадження заяву № 10-12227/19 від 02.05.2019 «Про роз'яснення ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19 про забезпечення адміністративного позову» представника Державної судової адміністрації України ОСОБА_1 у адміністративній справі
за заявою ОСОБА_2до (особа, яка може отримати статус учасника справи)Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича, В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 (надалі - ОСОБА_2.) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з заявою про забезпечення позову, у якій просить суд заборонити Голові Державної судової адміністрації України Холоднюку Зеновію Васильовичу вчиняти дії, спрямовані на призначення на посаду першого заступника Голови Державної судової адміністрації України ОСОБА_4, зокрема, але не виключно, приймати акт про призначення ОСОБА_4 на посаду, повідомляти центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття ОСОБА_4 на роботу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 частково задоволено заяву про забезпечення позову ОСОБА_2; постановлено вжити заходів забезпечення позову у справі № 640/5674/19 та заборонено Голові Державної судової адміністрації України та/або виконуючим обов'язки Голови Державної судової адміністрації України приймати/видавати акт про призначення ОСОБА_4 на посаду першого заступника Голови Державної судової адміністрації України; у іншій частині заяви - відмовлено.
03.05.2019 представник Державної судової адміністрації України (по тексту скорочено - ДСА України або Заявник) звернувся до суду з заявою про роз'яснення, в порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвали суду від 03.04.2019, в якій просить суд:
роз'яснити ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 № 640/5674/19 про забезпечення адміністративного позову, а саме: чи заборонено Голові ДСА України та/або виконуючим обов'язки Голови ДСА України вчиняти дії щодо прийняття/видачі наказу ДСА України про зарахування до штату ДСА України ОСОБА_5.
В обґрунтування заяви зауважено, що до ДСА України неодноразово зверталась і продовжує звертатись ОСОБА_5 наголошуючи, начебто, на протиправності дій/бездіяльності ДСА України щодо не зарахування її до штату відповідного державного органу. Тому, зважаючи на зазначені обставини, Державна судова адміністрація України звертається із заявою про роз'яснення ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19, а саме з питання заборони зазначеної ухвали суду Голові ДСА України та/або виконуючим обов'язки Голови ДСА України вчиняти дії, зокрема, прийняття/видачі наказу ДСА України про зарахування ОСОБА_5 до штату Державної судової адміністрації України.
06.05.2019 через канцелярію до суду від Заявника надійшли доповнення до зави про роз'яснення ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19, оформлені супровідним листом № 10-12375/19 від 06.05.2019.
В поданих доповненнях ДСА України додатково зауважено, що відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Однак, в рішенні Вищої ради правосуддя 31.01.2019 № 294/0/15-19 «Про призначення ОСОБА_4.» не зазначено дату початку виконання посадових обов'язків та умови оплати праці ОСОБА_4, тому вважаємо, зазначене рішення не є актом про призначення (трудовим договором) у розумінні Закону України «Про державну службу» та Кодексу законів про працю України. Підпунктами 10 та 13 пункту 9 «Положення про Державну судову адміністрацію України» визначається, що Голова ДСА України, зокрема, встановлює посадові оклади працівникам ДСА України, затверджує структуру та штатний розпис ДСА України. Так, наказом ДСА України від 20.02.2019 № 178 «Про введення в дію штатного розпису Державної судової адміністрації України на 2019 рік» (зі змінами) затверджено штатний розпис ДСА України. За переконанням ДСА України, Голова ДСА України є керівником державного органу - Державної судової адміністрації України, яка є головним розпорядником бюджетних коштів. Для можливості виплати заробітної плати працівникам ДСА України та здійснення інших дій, пов'язаних з проходженням державної служби, обов'язковим є укладення трудового договору з кожним із них, в тому числі із першим заступником Голови ДСА України. На думку Заявника, аналізуючи норми Закону України «Про державну службу», Кодексу законів про працю України, «Положення про Державну судову адміністрацію України» та Бюджетного кодексу України є обов'язковим видача відповідного розпорядчого акту ДСА України (заключення трудового договору), а тому, як вважає ДСА України, заборонено вчиняти Голові ДСА України та/або виконуючим обов'язки Голови ДСА України ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19.
Вирішуючи по суті вказану заяву про роз'яснення судового рішення, суд виходить з наступного.
Щодо процедурних питань порядку розгляду заяви про роз'яснення ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19, слід наголосити про таке.
У відповідності до приписів ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця.
З аналізу змісту вказаної норми видно, по-перше, що необхідність роз'яснення судового рішення зумовлена його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання. При цьому, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом, що зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання. Тобто, це стосується випадків, коли судом не дотримані вимоги ясності, визначеності рішення. Фактично роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше, без внесення будь-яких змін в існуюче рішення. Зрозумілість рішення полягає в тому, що його резолютивна частина не припускає кількох варіантів тлумачення. Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить, а зі змісту закону видно, що їх має навести особа, яка звертається з заявою про роз'яснення судового рішення. В ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.
По-друге, суд може роз'яснити рішення, яке підлягає виконанню, та подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
По-третє, розгляд поданої учасником справи заяви про роз'яснення судового рішення здійснюється протягом десяти днів з дня її надходження у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення. При цьому, суд має право, втім не зобов'язаний розглядати питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
З огляду на викладене, враховуючи, що ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19 приймалася до моменту відкриття провадження у справі, у порядку письмового провадження, тобто без проведення судового засідання з повідомленням заінтересованих сторін, зважаючи, що така ухвала має статус виконавчого документа і може бути пред'явлена до виконання в порядку Закону України «Про виконавче провадження», суд звертає увагу, що розгляд заяви представника Державної судової адміністрації України здійснюється у порядку, в якому була постановлена ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19 та з врахуванням наведених вище правил щодо процесуальної сутності роз'яснення прийнятого 03.04.2019 судового рішення.
В частині питання роз'яснення ухваленого відповідного судового рішення в розрізі незмінності його змісту, суд акцентує увагу на такому.
Нормативно обґрунтовуючи обставини, викладені в заяві про забезпечення позову, ОСОБА_2 звертала увагу, серед іншого, на положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про державну службу».
Постановляючи ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19, якою частково задоволено заяву про забезпечення позову ОСОБА_2, судом враховано приписи Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд.
Судом у мотивувальній частині ухвали зауважено, що поряд з правовим регулюванням питань засад організації судової влади, організаційних основ судоустрою, Законом України «Про судоустрій і статус суддів» врегульовано питання організаційного забезпечення діяльності судів, зокрема, особливостей забезпечення функціонування судової влади, у якій окреме місце визначено Державній судовій адміністрації України, як державному органу у системі правосуддя, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
Зазначено, що у відповідності до ст. 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України. Голова Державної судової адміністрації України, зокрема, призначає на посади та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України. Голова Державної судової адміністрації України з питань, що належать до його повноважень, видає накази. Заступники Голови Державної судової адміністрації України виконують функції, визначені Головою Державної судової адміністрації України. Голова Державної судової адміністрації України розподіляє повноваження між заступниками Голови Державної судової адміністрації України.
Вказано, що положення ст. 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» знаходять своє відображення у приписах «Положення про Державну судову адміністрацію України», затв. Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 січня 2019 року № 141/0/15-19 (розміщене у відритому доступі інтернет за посиланням: https://dsa.court.gov.ua/dsa/about_dsa/about/), згідно яких Голова Державної судової адміністрації України є керівником державної служби в Державній судовій адміністрації України. Голова Державної судової адміністрації України, зокрема: керує діяльністю ДСА України, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань; організовує роботу ДСА України; визначає функції заступників Голови Державної судової адміністрації України, розподіляє повноваження між заступниками Голови Державної судової адміністрації України; призначає на посади та звільняє з посад працівників ДСА України; здійснює інші передбачені законом повноваження. Голова ДСА України з питань, що належать до його повноважень, видає накази, організовує та контролює їх виконання.
Таким чином, в силу вказаних статей глави 2 розділу XI Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Голова Державної судової адміністрації України, як особа, що керує діяльністю Державної судової адміністрації України, а також є керівником державної служби в ДСА України, правовий статус якого, між іншим, як посадової особи Державної судової адміністрації України визначається Законом України «Про державну службу», у своїй діяльності має керуватися Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, рішеннями Вищої ради правосуддя, з'їзду суддів України, а також «Положенням про Державну судову адміністрацію України», що, в свою чергу, випливає з норм Положення та ст. 19 Конституції України.
В ухвалі судом також примічено, що Законом України «Про державну службу» визначаються принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.
Відзначено, що за п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну службу», державна служба здійснюється з дотриманням принципу верховенства права, під яким розуміється забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина відповідно до Конституції України, що визначають зміст та спрямованість діяльності державного службовця під час виконання завдань і функцій держави.
Акцентовано, що главою другою та третьою розділу IV Закону України «Про державну службу» регулюються правові питання порядку проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби та призначення на посаду державної служби відповідно.
Відмічено, що згідно ст. 28 Закону України «Про державну службу», інформація про переможця конкурсу оприлюднюється на офіційних веб-сайтах центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, та державного органу, в якому проводився конкурс, не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу засідання конкурсної комісії відповідно до Порядку проведення конкурсу. За результатами конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії «А» на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, оприлюднюється інформація про переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади, запропонованих Комісією суб'єкту призначення. Витяг із протоколу засідання конкурсної комісії є складовою особової справи державного службовця, якого призначено на посаду державної служби за результатами конкурсу.
Зазначалося, що статтею 31 Закону України «Про державну службу» передбачено, що на посаду державної служби призначається переможець конкурсу. Рішення про призначення приймається: 1) на посаду державної служби категорії «А» - суб'єктом призначення, визначеним Конституцією та законами України, у порядку, передбаченому Конституцією України, цим та іншими законами України; 2) на посади державної служби категорій «Б» і «В» - керівником державної служби. Рішення про призначення або про відмову у призначенні на посаду державної служби приймається за результатами спеціальної перевірки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та за результатами перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади».
Примічалось, що згідно ст. 33 Закону України «Про державну службу», в акті про призначення на посаду зазначаються: 1) прізвище, ім'я, по батькові особи, яка призначається на посаду державної служби; 2) займана посада державної служби із зазначенням структурного підрозділу державного органу; 3) дата початку виконання посадових обов'язків; 4) умови оплати праці. Акт про призначення на посаду може містити також такі умови та зобов'язання: 1) строк призначення (у разі строкового призначення); 2) строк випробування (у разі призначення з випробувальним строком); 3) обов'язок державного органу забезпечити державному службовцю можливість проходження професійного навчання, необхідного державному службовцю для виконання своїх посадових обов'язків. Акт про призначення на посаду приймається у вигляді указу, постанови, наказу (розпорядження), рішення, залежно від категорії посади, відповідно до законодавства.
Отже, з огляду на правовий зміст вказаних норм Закону України «Про державну службу», судом окреслювалося, що наразі також додатково слід констатувати, що виконуючи власні повноваження із: а) здійснення керівництва діяльністю Державної судової адміністрації України та організації її роботи; б) визначення функцій заступників і розподілення повноважень між заступниками Державної судової адміністрації України; в) призначення на посади та звільнення з посад працівників Державної судової адміністрації України, Голова Державної судової адміністрації України виконує свої повноваження в площині проходження державної служби, як керівник Державної судової адміністрації України. При цьому, з питань, що належать до його повноважень, видає накази, організовує та контролює їх виконання.
Постановляючи ухвалу від 03.04.2019, окремо суд звернув увагу, що за п. 19 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя призначає на посаду та звільняє з посади Голову Державної судової адміністрації України, його заступників, відповідне повноваження Вищої ради правосуддя про що закріплене у ч. 6 ст. 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно якої Голова Державної судової адміністрації України має заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Вищою радою правосуддя відповідно до законодавства про державну службу.
Судом означено, що так як заступник (перший заступник) Голови Державної судової адміністрації України є працівником Державної судової адміністрації України, то відповідно до наведених положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про державну службу» після прийняття Вищою радою правосуддя рішення про призначення певної особи на посаду заступника (першого заступника) Голови Державної судової адміністрації України, Голова Державної судової адміністрації України відповідно до своїх повноважень в рамках проходження державної служби, як керівник Державної судової адміністрації України, видає відповідні акти про безпосереднє призначення такої особи на вказану посаду у структурі Державної судової адміністрації України.
Суд виокремив, що згідно підпункту 1 пункту 3 наказу № 142 від 28 березня 2018 року Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В., у разі тимчасової відсутності Голови Державної судової адміністрації України його повноваження виконує один із заступників Голови Державної судової адміністрації України, на якого тимчасове виконання повноважень покладено відповідним наказом.
За таких обставин, судом визначалося, що призначення на посади та звільнення з посад працівників Державної судової адміністрації України у разі тимчасової відсутності Голови Державної судової адміністрації України здійснюється одним із його заступників, на якого тимчасове виконання повноважень покладено відповідним наказом.
В аспекті правової сутності застосованих норм Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і Закону України «Про державну службу», а також «Положення про Державну судову адміністрацію України», судом принагідно вказується, що за п.п. 12, 13 ч. 4 ст. 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Голова Державної судової адміністрації України затверджує структуру, штатний розпис Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь; здійснює інші визначені законом повноваження.
З матеріалів справи видно про затвердження Головою Державної судової адміністрації України Холоднюком З.В. штатного розпису ДСА України на 2019 рік та структури Державної судової адміністрації України. До вказаного штатного розпису в березні та квітні 2019 року внесені зміни.
Відповідно, відмічені дії Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В. вчинені останнім на виконання повноважень, наданих йому Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
В силу ст. 1 Закону України «Про державну службу», державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави, зокрема щодо: 1) аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій стосовно її формування, у тому числі розроблення та проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів; 2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів; 3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг; 4) здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства; 5) управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням; 6) управління персоналом державних органів; 7) реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.
Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
В пункті четвертому частини першої статті 2 Закону України «Про державну службу» викладено значення терміну «посада державної служби», під яким розуміється визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу з установленими відповідно до законодавства посадовими обов'язками у межах повноважень, визначених частиною першою статті 1 цього Закону.
У статті 5 Закону України «Про державну службу» висвітлено питання правового регулювання державної служби та зазначено, що таке здійснюється Конституцією України, цим та іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, постановами Верховної Ради України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби. Відносини, що виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом. Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. Особливості правового регулювання державної служби в системі правосуддя визначаються законодавством про судоустрій і статус суддів.
Кодексом законів про працю України визначаються правові засади і гарантії здійснення громадянами України права розпоряджатися своїми здібностями до продуктивної і творчої праці.
За ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
З норми ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України слідує про необхідність укладення трудового договору, що оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.
Як вже відмічалося судом, у відповідності до частини 1 статті 33 Закону України «Про державну службу» в акті про призначення на посаду зазначаються: 1) прізвище, ім'я, по батькові особи, яка призначається на посаду державної служби; 2) займана посада державної служби із зазначенням структурного підрозділу державного органу; 3) дата початку виконання посадових обов'язків; 4) умови оплати праці.
Копія акта про призначення на посаду видається державному службовцю, ще одна копія зберігається в його особовій справі. Акт про призначення на посаду приймається у вигляді указу, постанови, наказу (розпорядження), рішення, залежно від категорії посади, відповідно до законодавства (ч.ч. 3, 4 ст. 33).
Пунктом 11 «Положення про Державну судову адміністрацію України» передбачено, що Голова ДСА України з питань, що належать до його повноважень, видає накази, організовує та контролює їх виконання.
Зважаючи на наведені правила, що випливають із ст. 33 Закону України «Про державну службу», враховуючи визначені «Положенням про Державну судову адміністрацію України» функціональні обов'язки Голови Державної судової адміністрації України як керівника державної служби в ДСА України, беручи до уваги зміст наказу № 142 від 28 березня 2018 року Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В., з огляду на приписи Кодексу законів про працю України, слідує висновок, що реалізація Головою Державної судової адміністрації України та/або виконуючим обов'язки Голови Державної судової адміністрації України конкретного повноваження з прийняття/видачі акту про призначення певної особи на посаду державної служби, зокрема, про призначення ОСОБА_4 на посаду першого заступника Голови Державної судової адміністрації України, здійснюється, фактично, шляхом прийняття/видачі наказу про зарахування ОСОБА_4 до штату Державної судової адміністрації України, який (наказ), за своєю суттю, і є актом про призначення на посаду в розумінні ст. 33 Закону України «Про державну службу», що мався на увазі в резолютивній частині ухвали про забезпечення позову.
З огляду на відмічені вище норми чинного законодавства України, в їх сукупності, зважаючи, що повноваження з призначення на посаду заступників Голови Державної судової адміністрації України належать Вищій раді правосуддя, враховуючи, що акт про призначення на посаду державної служби, який приймається відповідною уповноваженою посадовою особою ДСА України у вигляді наказу (розпорядження), має містити прізвище, ім'я, по батькові особи, яка призначається на посаду державної служби, займану посаду державної служби із зазначенням структурного підрозділу державного органу, дату початку виконання посадових обов'язків, а відтак, прийняття такого акту поєднано з питанням, в тому числі, дати початку виконання державним службовцем своїх посадових обов'язків, що, по суті, зачіпає оформлення штатної одиниці у державному органі, що оформлюється відповідним наказом, приймаючи до уваги, що цей акт приймається з урахуванням вимог затвердженої Головою ДСА України структури, штатного розпису Державної судової адміністрації України, суд вказує, що встановлена ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19 заборона прийняття/видання Головою Державної судової адміністрації України та/або виконуючим обов'язки Голови Державної судової адміністрації України акту про призначення ОСОБА_4 на посаду першого заступника Голови Державної судової адміністрації України пов'язується із прийняттям, в розрізі ст. 33 Закону України «Про державну службу», певною повноважною посадовою особою ДСА України акту про призначення на посаду ОСОБА_4, який, в свою чергу, може бути прийнято у формі наказу (розпорядження), і, в той же час, з дотриманням такою особою встановлених судом, в межах відповідного предмету судового розгляду щодо публічної служби, тимчасових заборон про прийняття/видання Головою Державної судової адміністрації України та/або виконуючим обов'язки Голови Державної судової адміністрації України акту про призначення ОСОБА_4 на посаду першого заступника Голови Державної судової адміністрації України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241-243, 248, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву № 10-12227/19 від 02.05.2019 «Про роз'яснення ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19 про забезпечення адміністративного позову» представника Державної судової адміністрації України ОСОБА_1
2. Роз'яснити, що заборону прийняття/видання Головою Державної судової адміністрації України та/або виконуючим обов'язки Голови Державної судової адміністрації України акту про призначення ОСОБА_4 на посаду першого заступника Голови Державної судової адміністрації України, встановлену ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 у справі № 640/5674/19, слід розуміти фактично як заборону Голові Державної судової адміністрації України та/або виконуючим обов'язки Голови Державної судової адміністрації України вчиняти дії щодо прийняття/видачі наказу про зарахування ОСОБА_4 до штату Державної судової адміністрації України.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256, ч. 5 ст. 254 та п. 16 ч. 1 ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя К.С. Пащенко