Ухвала суду № 81557944, 06.05.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2019
Номер справи
140/660/19
Номер документу
81557944
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення заяви без розгляду

06 травня 2019 року ЛуцькСправа № 140/660/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши заяву ОСОБА_1 про збільшення розміру позовних вимог у справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Релігійна організація «Релігійна громада Благовіщення Пресвятої Богородиці Православної церкви України села Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області» про визнання протиправним розпорядження в частині,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовом до Волинської обласної державної адміністрації (далі - відповідач, Волинська ОДА) про визнання протиправним підпункту 1 пункту 1 розпорядження від 07.03.2019 №123 «Про реєстрацію статутів релігійних громад у новій редакції» в частині реєстрації змін до статуту «Свято-Благовіщенської релігійної громади Української православної церкви с.Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області» у новій редакції за новою назвою Релігійна організація «Релігійна громада Благовіщення Пресвятої Богородиці Правослівної церкви України с.Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області».

Ухвалою судді від 18.03.2019 у даній справі прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та залучено Релігійну організацію «Релігійна громада Благовіщення Пресвятої Богородиці Правослівної церкви України с.Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області» як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

17.04.2019 позивач ОСОБА_1 через канцелярію суду подав заяву про збільшення розміру позовних вимог, у якій відповідачем у справі, окрім Волинської ОДА, зазначив Державного реєстратора управління культури з питань релігій і національностей Волинської обласної державної адміністрації Захарченко Ельвіру Русланівну (далі - державний реєстратор) та просить:

- зобов'язати державного реєстратора скасувати реєстраційний запис, внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи «Свято-Благовіщенської релігійної громади Української православної церкви с.Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області» про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях із юрисдикції Української православної церкви до складу православної церкви України: зміну повного найменування, зміну скороченого найменування, зміну місцезнаходження, зміну видів діяльності, зміну керівника;

- зобов'язати державного реєстратора скасувати реєстраційний запис, внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу - зміну керівника Релігійної організації «Свято-Благовіщенської релігійної громади Української православної церкви с.Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області».

Вирішуючи питання про прийняття до розгляду заяви ОСОБА_1 про збільшення розміру позовних вимог, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною першою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Так, позовна вимога - це прохання позивача до суду. Позовні вимоги повинні відповідати предмету позову.

Водночас збільшення чи зменшення розміру позовних вимог - це їх кількісна, а не якісна зміна. Наприклад, позивач може збільшити суму відшкодування, заробітної плати за час вимушеного прогулу, зменшити суму стягнення у зв'язку з частковим погашенням боргу. Зміна розміру позовних вимог може бути також викликана уточненням розрахунку ціни позову, частковим виконання спірного зобов'язання відповідачем, тощо. Якщо позовних вимог декілька, то зміна розміру може стосуватися кожної вимоги

Натомість, доповнення позову додатковими вимогами не вважається зміною розміру позовних вимог.

Отже, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог допускається до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, шляхом зміни їх кількісного показника, що був первинно заявлений до відповідача(ів).

У даному випадку позивач, подавши заяву про збільшення розміру позовних вимог, фактично заявив новий позов до іншого відповідача - державного реєстратора, виклавши свої позовні вимоги до нього, що не узгоджується з приписами частини першої статті 44 КАС України.

Відповідно до частини третьої статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Згідно з частиною першою статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, підстави заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду (частина друга статті 167 КАС України).

Оскільки заява ОСОБА_1 про збільшення розміру позовних вимог суперечить вимогам частини першої статті 44 КАС України, тому суд дійшов висновку, що вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, відтак підлягає поверненню заявнику без розгляду.

За приписами пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Таким чином, сплачену позивачем суму судового збору згідно з квитанцією від 17.04.2019 №ПН865505 в розмірі 1536,80 грн., який 17.04.2019 зарахований до спеціального фонду державного бюджету України, що стверджується відповідною випискою, слід повернути позивачу.

Керуючись статтями 44, 167, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про збільшення розміру позовних вимог у справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Релігійна організація «Релігійна громада Благовіщення Пресвятої Богородиці Православної церкви України села Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області» про визнання протиправним розпорядження в частині повернути без розгляду.

Повернути ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) з бюджету судовий збір в розмірі 1536,80 грн. (одна тисяча п'ятсот тридцять шість грн. 80 коп.), сплачений квитанцією від 17.04.2019 №ПН865505.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не може бути оскаржена. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій