
Справа № 426/1371/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2019 року , м.Сватове
Суддя Сватівського районного суду Луганської області Река А.С., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли зі Сватівського ВП ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст. 187 КУпА
Встановив:
Громадянин ОСОБА_1, перебуваючи під адміністративним наглядом, щодо якого, згідно ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 23.08.2018 року, встановлені обмеження, зокрема: з’являтися на реєстрацію у відділення поліції два рази на місяць, заборона виходу з будинку/квартири з 22-00 години до 06-00 години, 08 лютого 2019 року о 09.00 годині не з’явився на реєстрацію до Сватівського відділу поліції. Також, 23 лютого 2019 року з 22-00 до 06-00 години 24 лютого 2019 року громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4. Крім того, 25 лютого 2019 року з 22-00 до 06-00 години 26 лютого 2019 року громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив правила адміністративного нагляду.
ОСОБА_1О факт вчинення вказаного правопорушення підтвердив, просив суворо його не карати.
У відповідності до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд зобов’язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень ст. 251КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, суд визнає доведеним, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП, оскільки його вина підтверджується наступними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення ДОП СП Сватівського ВП від 13.02.2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення ДОП СП Сватівського ВП від 26.02.2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення ДОП СП Сватівського ВП від 07.03.2019 року, ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 23.08.2018 року, поясненнями ОСОБА_1
Згідно постанов судді Сватівського районного суду Луганської області від 01 березня 2019 року та 18 березня 2019 року, справи про адміністративне правопорушення № 426/1768/19, № 426/1371/19, 426/1519/19 відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП, було об'єднано в одне провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, по справам, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, який не працює, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 9, 33-35, 40-1, 187, 283, 284 КУпАП,-
Постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 170 (ста семидесяти) гривень /Одержувач УК у Сватівському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, код ЄДРПОУ 37928384, номер рахунку 31116106012271, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998/.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 /триста вісімдесят чотири/ гривень 20 копійки на рахунок для зарахування до Державного бюджету України /отримувач УК у Сватівському районі, код ЄДРПОУ 37928384, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, номер рахунку 31210206012271, код класифікації доходів бюджету 22030101/.
Відповідно до ч.1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, вставному законом.
У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу у розмірі 340 (триста сорок) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: А.С.Река