
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1340/6158/18
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду
26 квітня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. провів підготовку до судового розгляду адміністративної справи за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області до Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання протиправними та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (далі - управління виконавчої дирекції Фонду, позивач) 21.12.2018 звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Львівській області (далі - ГУ Держпраці у Львівській області, відповідач) про визнати протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ЛВ 2489/592/АВ/ФС від 29.11.2018.
На стадії підготовчого провадження суддя провів засідання, заслухав пояснення представників сторін та отримав від учасників справи заяви по суті спору і з'ясував таке:
На підставі наказу № 2474-П від 22.10.2018 та направлення № 2279 від 22.10.2018 посадові особи ГУ Держпраці у Львівській області здійснили вихід для проведення інспекційного відвідування Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (а.с. 31-34). Оскільки Фонд не надав для ознайомлення документів, ведення яких передбачено законодавством про працю та які є предметом інспекційного відвідування, інспектором праці складено акт про неможливість проведення інспекційного відвідування № ЛВ2489/592/НД від 24.10.2018 та письмову вимогу про надання/поновлення документів № ЛВ2489/592/НД/ПД, строк проведення інспекційного відвідування зупинено до 05.11.2018 (а.с. 35-36, 37). Наказами начальника ГУ Держпраці у Львівській області дату проведення інспекційного відвідування перенесено на 09.11.2018 (а.с. 32,33).
В період з 06.11.2018 по 09.11.2018 посадова особа ГУ Держпраці у Львівській області провела інспекційне відвідування управління виконавчої дирекції Фонду щодо додержання вимог законодавства про працю. За результатами цього інспекційного відвідування складено акт інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю №ЛВ2489/592/НД/АВ від 09.11.2018 (а.с. 38-43). В розділі ІІІ цього акта здійснено опис виявлених порушень законодавства про працю (а.с. 42 звор).
Акт інспекційного відвідування 09.11.2018 вручено начальнику управління виконавчої дирекції Фонду ОСОБА_1, про що останній розписався (а.с. 43).
Управління виконавчої дирекції Фонду 12.11.2018 подало заперечення на акт інспекційного відвідування (а.с. 44-45). В цьому запереченні позивач доводив, що інспекційне відвідування проведено з порушенням процедури здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, акт складено з порушенням. ГУ Держпраці у Львівській області розглянуло заперечення на акт інспекційного відвідування та відхилило такі, про що скерувало лист від 14.11.2018 № 11153/5/04.3-09 (а.с. 46).
На підставі виявлених порушень, відповідно до статті 259 КЗпП України, частини третьої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування», пункту 19,31 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМ України від 26.04.2017 № 295 інспектор праці 19.11.2018 винесла припис №ЛВ2489/592/АВ/П про усунення виявлених порушень до 27.11.2018 (а.с. 47-48). 27.11.2018 управління виконавчої дирекції Фонду подало скаргу на припис про усунення виявлених порушень, 06.12.2018 доповнення до скарги на припис (а.с. 49-53). В приписі серед іншого управління Фонду вказало, що на виконання вимог частини першої статті 117 КЗпП України управління 13.11.20118, до винесення припису, виплатило ОСОБА_2 середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
19.11.2018 перший заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області прийняв рішення про розгляд справи про накладення штрафу № ЛВ2489/592/НД/АВ/ІП, яким розгляд справи призначено на 29.11.2018 (а.с. 69). Про розгляд справи про накладення штрафу управління виконавчої дирекції Фонду повідомлено листом ГУ Держпраці у Львівській області від 20.11.2018 № 657/2/11-39 «Про виклик на розгляд справи» (а.с. 70).
На підставі висновків акта інспекційного відвідування посадова відповідача 29.11.2018 прийняла постанову № ЛВ2489/592/АВ/ФС (а.с. 9-10), згідно з якою на управління виконавчої дирекції Фонду накладено штраф в розмірі 3723 грн. за порушення:
- вимог статті 97 КЗпП України -в частині того, що конкретні розміри тарифних ставок (окладів), посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій, і винагороди встановлюються власником або уповноваженим ним органом та в частині того, що власник або уповноважений орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що вирішують умови встановлені законодавством, угодами, колективними договорами. В постанові зазначено, що в ході інспекційного відвідування адміністрацією Установи надано для огляду кадрові накази на преміювання працівників Установи за червень, липень 2018 року та встановлено, що в даних наказах прізвище ОСОБА_2 відсутнє, також відсутні: службові записки про невиконання ОСОБА_2 функціональних обов'язків, накази про зменшення ОСОБА_2 розміру премій та накази про позбавлення ОСОБА_2 премії до 100%, тобто відсутні документи, які б свідчили про невиконання ОСОБА_2 своїх функціональних обов'язків;
- вимог статті 116 КЗпП України - згідно зведеної відомості сум для зарахування на картрахунки працівників від 20.08.2018, навпроти прізвища ОСОБА_2 проставлено суму 3304,47 грн. Наведене, свідчить' про порушення вимог статті 116 КЗпП України, в частині невиплати ОСОБА_2 усіх розрахункових коштів, належних йому від Установи в день звільнення (08.08.2018), натомість виплатили їх: 20.08.2018 (згідно табелю обліку робочого часу 08.08.2018 ОСОБА_2 працював);
- вимог статті 117 КЗпП України - оскільки виплата розрахункових коштів проведена ОСОБА_2 не в день звільнення (08.08.2018), а 20.08.2018. У зв'язку з тим, беручи до уваги норми частини першої статті 117 КЗпП України, керівництво повинно було виплатити ОСОБА_2 середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, чого станом на день перевірки здійснено не було, чим порушено вимоги частини першої ст. 117 КЗпП України;
- вимог статті 98 КЗпП України - в ході інспекційного відвідування надано Постанову правління ФССУ від 10.10.2017 № 51 «Про затвердження схем посадових окладів працівників виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України та її робочих органів», у якій додатком 3 затверджено схему посадових окладів працівників відділень ФССУ, де навпроти посади начальника відділу встановлено оклад 7500 грн. При огляді відомостей нарахування та виплати заробітної плати працівникам Установи встановлено, що нарахування заробітної плати Давидюк |В.П. проводиться не з посадового окладу 7500 грн, а з посадового окладу 5000 грн., чим порушено вимоги статті 98 КЗпП України в частині того, що оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.
Позивач не погоджується з постановою про накладення штрафу, вважає її протиправною та такою, що підлягає скасуванню. Вказує, що порушення статті 116 КЗпП України позивач усунув 20.08.2018 ще до початку проведення інспекційного відвідування; порушення вимог статті 117 КЗпП України позивач усунув 13.11.2018 до винесення припису та до винесення постанови про накладення штрафу. Позивач наголошує, що 20.09.2018, до початку проведення інспекційного відвідування видав накази про внесення змін до наказів від 27.06.2018 та 31.07.2018 про преміювання в частині позбавлення премії ОСОБА_2 до 100% за червень та липень 2018. В частині, що стосується порушення вимог статті 98 КЗпП України щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_2 з посадового окладу 5000 грн., а не з посадового окладу 7500 грн. позивач зазначив, що ОСОБА_2 займав посаду начальника відділу профілактики виробничого травматизму та страхових виплат Яворівського відділення управління з окладом 5000 грн., на яку його поновлено з 26.01.2018 згідно рішення Яворівського районного суду Львівської області. Штатним розписом Яворівського відділення, який введений в дію з 01.01.2018 посада начальника відділу профілактики виробничого травматизму та страхових виплат не передбачена. Позивач стверджує, що не порушував вимог статті 98 КЗпП України, оскільки кошти Фонду не включаються до складу Державного бюджету України та використовуються тільки за цільовим призначенням.
Відповідач позов не визнає. Представник відповідача подав відзив на позовну заяву (а.с. 26-30), просить суд відмовити в задоволенні позову управління виконавчої дирекції Фонду в повному обсязі. Представник відповідача пояснив, що відповідно до вимог статті 259 КЗпП України здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю покладається на органи Держпраці. Відповідач зазначає, що ГУ Держпраці у Львівській області додержано процедуру притягнення позивача до фінансової відповідальності за порушення вимог законодавства про працю. Стверджує, що станом на 27.11.2018 жодної інформації від позивача про усунення порушень, зазначених у приписі ГУ Держпраці у Львівській області не надходило. Вказує, що факт відсутності в пропозиціях на преміювання працівників за червень-липень 2018 прізвища ОСОБА_2 підтверджує допущення порушення статті 97 КЗпП України в частині прийняття рішення про позбавлення премії всупереч п. 4.4 Положення, яким регулюється порядок преміювання працівників Фонду соціального страхування.
04.03.2019 позивач подав відповідь на відзив (а.с. 85-90) та вказав, що про усунення порушення статті 117 КЗпП України управління зазначало в скарзі на припис від 27.11.2018 № 06-10-3078; порушення статті 116 КЗпП були усунуті 20.08.2019, що встановлено інспектором праці під час інспекційного відвідування.
13.03.2019 до суду надійшло заперечення ГУ Держпраці у Львівській області на відповідь на відзив (а.с. 157-162).
Ухвалою відповідно до частини четвертої статті 173 КАС України строк проведення підготовчого провадження продовжено на тридцять днів.
Сторони примирення не досягли. Суд вважає, що підготовка справи до розгляду закінчена, а тому її слід призначити до розгляду в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 65, 173, 180, 183, 205, 248, 256, 295 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Підготовче провадження у справі закрити та призначити її до судового розгляду по суті, який відбудеться 04 червня 2019 року о 09:30 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2, перший поверх, зал засідань №8).
Судовий розгляд справи буде здійснювати суд у складі судді Москаля Ростислава Миколайовича одноособово.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Москаль Р.М.