
ЄУН 193/545/19
Провадження № 3/193/88/19
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
П О С Т А Н О В А
25 квітня 2019 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Шумська О.В.,
при секретарі Мельниковій Т.О.
за участю прокурора Чумак В.А.
особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, проживаючої та зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата VII скликання Вакулівської сільської ради, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ :
Згідно рішення №2-1 /VII сесії Жовтневої сільської ради 7 скликання від 06 листопада 2015 року було визнано повноваження 14 депутатів Жовтневої сільської ради, серед яких обрано депутатом Жовтневої сільської ради VII скликання ОСОБА_1.
Відповідно до підпункту 3 пункту 1 Постанови Верховної ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» №1377- VIІІ від 19 травня 2016 року рішенням Жовтневої сільської ради було змінено найменування Жовтневої сільської ради на Вакулівську сільську раду Софіївського району Дніпропетровської області.
Рішенням №187-10/ VII сесії Вакулівської сільської ради 7 скликання від 04 листопада 2016 року ОСОБА_1 призначено секретарем Вакулівської сільської ради.
18.04.2006 року ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування.
Згідно розпорядження сільського голови №8-р від 28.01.2011 ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг 5 категорії.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 підпункті «а» пункту 2 частини першої ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов’язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно з рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Таким чином, на підставі підпункту «б» пункту 1 частини першої ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Вакулівської сільської ради ОСОБА_1 є суб’єктом, на яку поширюється дія вказаного закону, й суб'єктом декларування, визначеним у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік лише 12.02.2019 року о 16:28 годині.
Згідно з пошуком, здійсненим в Інтернет мережі, на офіційному веб-сайті «АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк» ОСОБА_1 отримала електронні ключі для здійснення доступу до особистого кабінету електронних декларацій 11.03.2018 та 12.02.2019.
Тобто, активні дії, спрямовані на подання декларації ОСОБА_1 розпочаті безпосередньо після закінчення строку їх подання, незважаючи на те, що ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а також рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено подання щорічної декларації у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні : Закон про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 6172, згідно з яким доповнено розділ XIII Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання порічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Відповідно до статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням кодексу є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України.
Згідно пояснення ОСОБА_1, поважні причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, відсутні.
Разом із цим, ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, не маючи поважних причин, не виконала у встановлений законодавством строк (до 01.05.2017) конкретний обов'язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме - на подання до 01.05.2017 року щорічної за 2016 рік декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а саме -несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснено зміст ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, права зрозуміло.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушення, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнала в повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні вважає доведеним факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, посилаючись на обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, просить визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України та просить визначити останній стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КупАП.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, зважаючи на вищевикладені обставини, оглянувши в судовому засіданні матеріали адміністративної справи, якими доведено факт скоєння адміністративного правопорушення, а саме: протокол № 1093 від 23 квітня 2019 про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 пов'язане з корупцією за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, який засвідчено підписом порушника, та копіями наступних документів: витягом з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\portal.nazk.gov.ua), щодо ОСОБА_1 (а.с.42-45), поясненням ОСОБА_1 яка зазначила, що декларацію за 2016 рік нею не було подано в строк (а.с.7), суд вважає, що докази вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, досліджені при розгляді справи є належними, допустимими та достатніми.
Відповідно до вимог ст. ст.245,280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) повинна оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Тобто враховуючи викладене, а також характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність відомостей, про те, що особа раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в межах санкції, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1 ч.1 ст. 172-6, 221, 255, 283-284, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп. (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, розрахунковий рахунок 31211256026001, код за ЄДРПОУ одержувача 37993783, МФО банку 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП)).
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги про апеляційне оскарження протягом десяти днів із дня її проголошення.
Суддя О.В.Шумська