Головуючий у 1 інстанції Стиран В.В.
Суддя-доповідач - Нікулін О.А.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
м. Донецьк 02 березня 2010 року
справа № 2-а-13461/09/ 0570
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Нікуліна О.А. суддів:
при секретарі
за участі:
представника позивача
представника відповідача Сіваченка І.В., Дяченко С.П.
Малич В.В.
не з*явився
Ємельяненко Л.А. розглянувши у відкритому
апеляційну скаргу судовому засіданні
Костянтинівської об*єднаної державної податкової інспекції на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2009 року по справі № 2-а-13461/09 за позовом Комунального лікувально-профілактичного установи «Міській шкірно-венерологічний диспансер м. Костянтинівка» до Костянтинівської об*єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень
В С Т А Н О В И Л А :
У липні 2009 року позивач звернувся з позовом до відповідача про скасування податкових повідомлень-рішень.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2009 року позов задоволено у повному обсязі.
Зазначеною постановою суд скасував податкові повідомлення-рішення Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції № 0004671543/0-31659 від 19.12.2007 року. № 0001771543-14314 від 21.06.2007 року та № 0001961543/0-19143 від 27.06.2008 року.
З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач по справі та звернувся з апеляційною скаргою на неї, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права, внаслідок чого неправильно вирішив справу, вважає, що постанова підлягає скасуванню з наступною відмовою у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляція не підлягає задоволенню.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції правильно встановив правовідносини між сторонами по справі, застосував відповідні норми матеріального та процесуального права та виходив з наступного.
КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівки» є юридичною особою - комунальною лікувально-профілактичною установою, яка зазнавана на власності територіальної громади міста Костянтинівка, зареєстрована рішенням виконавчого комітету Костянтинівської міської ради 19.08.1995 року, та здійснює свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого розпорядженням Голови облдержадміністрації від 196 від 08.04.2003 року.
Позивач є платником податків та зборів, передбачених ЗУ «Про систему оподаткування ».
КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівки» взяте на облік у Костянтинівській ОДП1 з 29.08.1995 року за № 221.
Установа розташована за адресою: місто Костянтинівна, вуя. Інтернаціональна, буд. 288.
Актом № 418/151-02125021 від 11.06.2007 року про результати невиїзної документальної перевірки Костянтинівської ОДПІ своєчасності надання розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівки» за 1 квартал 2007 року встановлене порушення п.14-1 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.08.1999 року № 1494, яке виразилося у неподанні податкової декларації (розрахунків) збору за спеціальне використання водних ресурсів.
На підставі зазначеного акту перевірки, відповідно пп. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» в. о. начальника Костянтинівської ОДПІ було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0001771543/0- і 4314 від 21.06.2007 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі .170 грн.
Також, актом № 940/15-3-02125021 від 05.12.2007 року про результати невиїзної документальної перевірки Костянтинівської ОДНІ своєчасності надання розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівки» за 1 півріччя та 9 місяців 2007 року встановлене порушення п.14-1 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.08.1999 року № 1494, яке виразилося у неподанні податкової декларації (розрахунків) збору за спеціальне використання водних ресурсів.
На підставі зазначеного акту перевірки, відповідно іш.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» в. о. начальника Костянтинівської ОДНІ було прийняте податкове повідомлення - рішення № 000467 І 543/0-31659 від 19.12.2007 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340 гри.
Актом № 483/15-3-02.125021 від 13.06.2008 року про результати невиїзної документальної перевірки Костянтинівської ОДПІ своєчасності надання розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівки» за 2007 рік та 1 квартал 2008 року встановлене порушення п. 14-1 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.08.1999 року № 1494, яке виразилося у неподанні податкової декларації (розрахунків) збору за спеціальне використання водних ресурсів.
На підставі зазначеного акту перевірки, відповідно пп.17.11 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» начальника Костянтинівської ОДП1 було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0001961543/0-19143 від 27.06.2008 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340 грн.
Позивач вважав, що він повинен сплачувати збір за спеціальне використання водних ресурсів та подавати відповідні розрахунки до податкового органу, у зв'язку із чим із вказаними рішеннями відповідача не погоджується та вважає, що відповідачем порушуються його права, свободи та інтереси, у зв'язку з чим звернувся до суду із даним позовом.
Відповідно до ст. 42 Водного кодексу України водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства.
Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.
Первинні водокористувачі - це ті,що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для збору води.
Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті „що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води у їх системи на умовах, що встановлюються між ними.
Вторинні водокористувачі можуть здійснювати скидання стічних вод у водні об'єкти також на підставі дозволів на спеціальне водокористування.
Так, відповідно до статті 46 Водного кодексу України водокористування може бути двох видів - загальне та спеціальне.
Стаття 49 даного Кодексу передбачає, що Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.
Дозвіл на спеціальне водокористування видається:
державними органами охорони навколишнього природного середовища - у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення;
Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними. Київською та Севастопольською міськими Радами за погодженням з державними органами охорони місцевого значення.
У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин. У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути зменшені спеціально уповноваженими державними органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.
Спеціальне водокористування є платним.
Відповідно до ч. 1 ст. 48 зазначеного Кодексу, спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Згідно ст. 30 Кодексу, платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни-підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води (первинні водокористувачі) та/або з водозабірних споруд первинних водокористувачів (вторинні водокористувачі), та користуються водами для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Позивач є вторинним водокористувачем, який не має власних водозабірних споруд, використовує воду із мереж водопровідно-каналізаційного господарства для питних та санітарно-гігієнічних потреб осіб, які знаходяться на лікуванні у лікувальному закладі та власних потреб, що підтверджує договір № 2 від 12.01.2009 року на надання послуг по централізованому питному водопостачанню та водовідведенню, укладений між КП «Компанія «Вода Донбасу» та КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівни», відповідно до пп. 1.1 -1.2 п.1 якого, підприємство питного водопостачання подає по власним водопровідним сітям питну воду абоненту, в даному випадку позивачу -КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівки», та приймає господарсько-побутові та близькі до них за складом стічні води позивача.
КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер міста Костянтинівки» є абонентом послуг з централізованого водопостачання та водовідведення на підставі договору, а не підприємством водопостачання.
Позивач не є суб'єктом спеціального водокористування, оскільки він не здійснює, забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, не використовує воду та не скидає забруднюючі речовини безпосередньо у водні об'єкті.
Позивач не має дозволу на спеціальне водокористування.
У відповідності до п. 16 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16 серпня 1999 року N 1494, збір за використання водних ресурсів не справляється, зокрема, за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.
КЛПУ «Міський шкірно-венерологічний диспансер листа Костянтинівки» є комунальним лікувально-профілактичним закладом. Водних об'єктів та підземних родовищ у власній діяльності не використовує, в медичній практиці води лікувальних родовищ, не застосовує.
Позивачем вода використовується виключно для власних питних та санітарно -гігієнічних потреб та задоволення таких самих потреб населення, яке обслуговується у диспансері.
З урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дотримався норм матеріального та процесуального права під час вирішення справи, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Костянтинівської об*єднаної державної податкової інспекції на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2009 року по адміністративній справі № 2-а-13461/09 залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Ухвала за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом 1 місяця з дня складення у повному обсязі.
У повному обсязі ухвала складена 05 березня 2010 року.
Головуючий О.А.Нікулін
Судді І.В.Сіваченко
С.П.Дяченко