Ухвала суду № 81379529, 24.04.2019, Зарічний районний суд м. Суми

Дата ухвалення
24.04.2019
Номер справи
591/2510/19
Номер документу
81379529
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 591/2510/19

Провадження № 2-а/591/196/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2019 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого в особі судді - КЛИМЕНКО А.Я.

при секретарі - Устименко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Суми справу за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України в Сумській області до громадянина Туреччини ОСОБА_1

про примусове видворення за межі території України -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом і свої вимоги мотивує тим, що 26.03.2019 року працівниками відділу організації запобігання нелегальної міграції, реадмісії та видворення Управління ДМС України в Сумській області було виявлено громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який незаконно перебуває на території України. На сьогоднішній день підстав для перебування відповідача в Україні не має, він знаходиться на території України з порушенням вимог чинного міграційного законодавства. А тому, просять примусово видворити за межі території України громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рішення просить допустити до негайного виконання.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач громадянин Туреччини ОСОБА_1 в судовому засіданні позов визнав.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши подані суду докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що 26.03.2019 року працівниками відділу організації запобігання нелегальної міграції, реадмісії та видворення Управління ДМС України в Сумській області було виявлено громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який незаконно перебуває на території України.

26.03.2019 року відносно громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 203 КУпАП та постановою начальника Управління ДМС України в Сумській області від 26.03.2019 року застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.. Штраф відповідачем сплачено.

27.03.2019 року Управлінням ДМС України в Сумській області було прийнято рішення №36 про примусове повернення іноземця або особи без громадянства, відповідно до якого було вирішено повернути до країни походження або третьої країни громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та зобов`язати його покинути територію України до 10 квітня 2019 року.

Також встановлено, що останній раз відповідач перетинав державний кордон України 06.11.2018 року, відповідач документований посвідкою на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_1 , термін дії до 30.10.2018 року, термін дії посвідки не продовжувався. У відповідача наявний паспорт громадянина Туреччини.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в`їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Частинами 1, 2 ст. 16 цього ж Закону визначено, що реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в`їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону. Відмітка про реєстрацію іноземця або особи без громадянства в паспортному документі та/або імміграційній картці або інших передбачених законодавством України документах дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України.

Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальні мігранти та інші іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність відповідно до закону.

Пунктом 2 статті 25 цього Закону передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування в Україні або які не можуть виконати обов`язок виїзду з України, не пізніше дня закінчення відповідного строку їх перебування у зв`язку з відсутністю коштів або втратою паспортного документа можуть добровільно повернутися в країну походження або третю країну, у тому числі за сприяння міжнародних організацій.

Статтею 26 Закону передбачено, що іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров`я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурору про підстави прийняття такого рішення.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 25.06.2009 року № 1 «Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця і особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов`язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні» роз`яснено, що примусовому видворенню іноземця чи особи без громадянства передують дві обставини: 1) прийняття рішення відповідним компетентним органом про примусове повернення; 2) ухилення від виїзду після прийняття рішення про повернення або наявність обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Статтею 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, може лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

За таких обставин, суд прийшов до висновку про порушення відповідачем законодавства України, яке визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства в Україні, що виражається в знаходженні на території України без документів на право проживання. Відповідач не виконав в добровільному порядку рішення уповноваженого органу від 27.03.2019 року про залишення території України у встановлений термін та продовжує ухилятися від його виконання.

Тому, суд вважає, що на даний час відсутні правові підстави для перебування відповідача на території України, а відтак наявні всі необхідні обставини для примусового видворення відповідача за межі України.

З урахуванням вищенаведеного наявні підстави для задоволення вказаного адміністративного позову.

На підставі п. 3 ч. 2 ст. 371 КАС України суд приходить до висновку про необхідність звернення до негайного виконання постанови суду в частині примусового видворення іноземця чи осіб без громадянства.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 9, 77, 241-246, 272, 288, 289 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Управління Державної міграційної служби України в Сумській області (місцезнаходження: м. Суми вул. Г.Кондратьєва, 27, код ЄДРПОУ 37846270) - задоволити.

Примусово видворити за межі території України громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду звернути до негайного виконання.

Рішення суду може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суду м. Суми шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ А.Я. КЛИМЕНКО