
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
23 квітня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1723/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 (93118, Луганська область, м. Лисичанськ, кв. Східний б. 11, кв. 18,) до Лисичанського міського голови – ОСОБА_2 (93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. Грушевського, 7) про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
18.04.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі також позивач) до Лисичанського міського голови – ОСОБА_2 (далі також відповідач), відповідно до якого просить:
- визнати протиправними дії відповідача відносно позивача щодо необґрунтованого зменшення надбавки за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за розробку проектів нормативно-правових актів, за проведення експертизи проектів таких актів у березні 2019 року зі 100% до 10% посадового окладу;
- зобов’язати відповідача збільшити розмір встановленої надбавки за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за розробку проектів нормативно-правових актів, за проведення експертизи проектів таких актів позивачу, начальнику відділу юридичної та кадрової роботи з 10% до 100% до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років за березень 2019 та виплатити.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 03.09.2014 по теперішній час позивач працює на посаді начальника відділу юридичної та кадрової роботи. За виконувану роботу отримує заробітну плату, яка включає в себе: посадовий оклад, надбавку за вислугу років, надбавку за ранг, надбавку за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за розробку проектів нормативно- правових актів, за проведення експертизи проектів таких актів та премію. На підставі розпорядження міського голови від 26.03.2019 №162 «Про встановлення надбавки на березень 2019 року» керівникам виконавчих органів Лисичанської міської ради у березні 2019 року була встановлена надбавка за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливою роботи, за розробку проектів нормативно-правових актів, за проведення експертизи проектів таких актів у розмірі 100% та 80% посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років та ранг, і лише мені було зменшено надбавку до 10% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років. Жодного обґрунтування саме такого визначення розміру надбавки у розпорядженні не зазначено.
Таким чином, вважає необґрунтованим зменшення мені надбавки, зазначеної у розпорядження від 26.03.2019 №162, з огляду на таке.
Позивач, на її думку, працює чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконує покладені на неї обов’язки та доручення, додержується трудової дисципліни, порушень з її боку вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» не було, ні у 2018, ні у 2019 році, до дисциплінарної відповідальності не притягувалась, а навпаки її робота за 2018 рік міським головою була оцінена як «висока».
Відповідно до розпоряджень міського голови від 30.01.2018 № 35, від 26.02.2018 №73 на 2018 рік позивачу встановлювалась надбавка у розмірі 100%, так само відповідно до розпоряджень міського голови від 14.01.2019 №13 та від 28.02.2019 №122 позивачу також встановлювалась надбавка у розмірі 100% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років.
Після того, як позивач дізнався про встановлення надбавки у березні 2019 року у розмірі 10% і про підстави прийняття такого рішення позивач звернувся за поясненнями до міського голови, але була надана відповідь, що «міський голова не зобов’язаний давати ніяких пояснень підлеглим. Керуючись Положенням про преміювання та за підсумками праці, позивачу була встановлена надбавка у розмірі 10%».
Отже, позивач вважає, що дії відповідача щодо необґрунтованого зменшення надбавки за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за розробку проектів нормативно-правових актів, за проведення експертизи проектів таких актів у березні 2019 року зі 100% до 10% посадового окладу є протиправними.
Згідно з частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні тощо.
Позивач заявив клопотання про розгляд справу за правилами спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до частини другої статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв’язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
За визначенням, наведеним у пункті 17 частини першої статті 4 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до статті 50 Закону України “Про запобігання корупції” під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті, зокрема, розуміються особи, посади яких частиною першою статті 14 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” віднесені до першої - третьої категорій.
Відповідно до абзацу сьомого частини першої статті 14 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад: п’ята категорія - керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів районних у містах рад, помічників голів, радників (консультантів), спеціалістів, головних бухгалтерів управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, секретаріатів Київської та Севастопольської міських рад, керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, посади заступників міських (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад.
З викладеного слідує, що позивач у межах спірних правовідносин не є службовою особою, яка у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займає відповідальне та особливо відповідальне становище.
Враховуючи клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12, статей 257, 262 КАС України суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку спрощеного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі викладеного, керуючись статтями 5, 9, 12, 160, 161, 171, 248, 257-262 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Лисичанського міського голови – ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 08 травня 2019 року о 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Зобов’язати відповідача протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз’яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов’язати Лисичанського міського голови – ОСОБА_2 у строк до 07 травня 2019 року надати суду:
- документи, які слугували підставою позбавлення позивача надбавки до окладу;
- інформації про те, чи виносився наказ або інші розпорядчий документ про позбавлення позивача надбавки.
Запропонувати:
- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п’яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;
- відповідачу подати до суду заперечення протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.
Справа розглядатиметься суддею Борзаницею С.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі Електронний суд для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяОСОБА_3