Рішення № 81338185, 18.04.2019, Пересипський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Суворовський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
18.04.2019
Номер справи
523/16157/18
Номер документу
81338185
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 523/16157/18

Провадження №2-а/523/40/19

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" квітня 2019 р. м.Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - Аліна С.С.

при секретарі - Вовкович І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби в якому просив:

1.Поновити пропущений строк на звернення до суду щодо оскарження постанови Одеської митниці ДФС в справі про порушення митних правил №0942/50000/18 від 26.09.2018 року.

2. Визнати протиправною та скасувати постанову Одеської митниці ДФС в справі про порушення митних правил №0942/50000/18 від 26.09.2018 року, провадження у справі про порушення митних правил - закрити.

Обґрунтовує свої вимоги тим, що 26 вересня 2018 року Одеською митницею ДФС в особі заступника начатьника Одеської митниці ДФС Передерій П.П. було винесено постанову в справі про порушення митних правил 1942/50000/18, згідно якої ОСОБА_1 , визнано винним у вчиненні порушення митних правил передбачених ч.3 ст.470 Митного кодексу України і накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що п зновить 8500 гривень. Позивач не погоджується із винесеною Одеською митницею ДФС оскільки вона винесена з порушенням вимог чинного законодавства викладені у ній обставини та підстави порушення митних правил такими, що не відповідають дійсності, а розгляд справи є неповним та необ`єктивним, виходячи з наступного.

25 квітня 2018 року Позивач на транспортному засобі марки «AUDI 80» реєстраційний номер НОМЕР_1 (країна реєстрації Німеччина), кузов № VIN НОМЕР_2 , з території України у напрямку Республіки Молдова, в`їхав в зону митного контролю відділу митного оформлення №1 митного поста «Подільськ» Одеської митниці ДФС.

Головним держаним інспектором відділу митного оформлення №1 митного поста «Подільськ» Одеської митниці ДФС - Душко В.М., під час перевірки за допомогою ПІК ЄАІС Держмитслужби «Автотранспортні засоби» та ПІК «Інспектор» виявив, що ОСОБА_1 віз вищезазначений автомобіль 24.02.2018р. через пункт пропуску «Шегині-Медика» Львівської митниці ДФС в митному режимі «транзит».

Згідно інформації, яка міститься в ПІК «Інспектор» 04.04.2018 року під час виїзду за межі митної території України в пункті пропуску «Маяки -Удобне-Паланка» Одеської митниці ДФС зазначений автомобіль було повернено на митну територію України та було складено картку відмови у пропуску через митний кордон України № UA500240/2018/00017 у зв`язку із відсутністю відповіді Одеської митниці ДФС на заяву громадянина (вх.№2360/10-29 від 03.04.2018р.) щодо продовження строків транзиту.

Для здійснення митного контролю Позивач надав наступні документи: закордонний паспорт НОМЕР_3 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 ;?доручення НОМЕР_5 від 20.02.2018р.; консультаційний висновок спеціаліста Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №18» від 16.03.2018р., місцезнаходження установи: м. Одеса, вул. Героїв Сталінграду, 52; довідку від 01.03.2018р. видану ФОП ОСОБА_2 ; наряд замовлення №180302 від 02.03.2018р.; рахунок - фактура № 180402 від 02.04.2018р., виданий ФОП ОСОБА_2 ; акт виконаних робіт по технічному обслуговуванню і ремонту автомобіля №180402 від 02.04.2018 року; листи Одеської митниці ДФС №1672/10/15-70-69 від 11.04.2018р. та №1688/10/15-70- 69 від 11.04.2018р.

На думку позивачна надані ним документи підтверджують те, що транспортний засіб марки «AUDI 80» реєстраційний номер НОМЕР_1 (країна реєстрації Німеччина), кузов № VIN НОМЕР_2 з 01.03.2018р. по 02.04.2018р. знаходився на ремонті за адресою: Одеська обл., Біляївський р- АДРЕСА_1 , що підтверджується Довідкою від 01.03.2018р. виданою ФОП ОСОБА_2 , а сам Позивач перебував на лікуванні, що підтверджується консультаційним висновком спеціаліста Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №18» від 16.03.2018р. Позивачем до Одеської митниці ДФС 03.04.2018 року (вх. Одеської митниці ДФС від 03.04.2018р. №2360/10-29) подано заяву про надання дозволу на продовження терміну транзиту, у зв`язку з поломкою транспортного засобу марки «AUDI 80» реєстраційний номер НОМЕР_1 (країна реєстрації Німеччина), кузов № VIN НОМЕР_2 , що як наслідок неможливо своєчасно вивезти транспортний засіб.

Відповідач розглянувши заяву Позивача від 03.04.2018 року пропонує Позивачу під час вивезення за межі митної території України транспортного засобу марки «AUDI 80» реєстраційний номер НОМЕР_1 (країна реєстрації Німеччина), кузов № VIN НОМЕР_2 звернутись до пунктів пропуску митниць ДФС з наданням відповідних документів, що підтверджують факт аварії та дії непереборної сили, для прийняття кваліфікованого рішення.

Відповідач посилаючись на ч.2 ст.95 Митного Кодексу України зазначає, що граничний термін транзиту транспортного засобу через митну територію України не повинен перевищувати 10 діб, а у разі переміщення в зоні діяльності одного митного органу - 5 діб.

Згідно з нормами ч.2 ст. 95 МК України до строків, зазначених у ч.1 даної статті, не включається час дії обставин, зазначених у ст.192 МК України

Відповідач, також посилаючись на норми Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2012 р. зазначає, що ремонт транспортного засобу не відноситься до аварій та обставин непереборної сили.

Також зазначає, що відповідно до п.7 розділу V Правил надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів (далі по тексту - Правила), затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України 28.11.2014 №615 документами, що підтверджують надання послуг, є акт передавання приймання КТЗ (його складових частин (систем)) після надання послуг з технічного обслуговування і ремонту; наряд замовлення, підписаний контролером якості з проставлянням печатки виконавця (за наявності)) та замовником; документ, що підтверджує оплату послуг; рахунок - фактура; податкова накладна (для юридичних осіб).

ОСОБА_1 не надав всі необхідні документи, що підтверджують надання послуги згідно з Правилами надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів, проте, Відповідач не зазначає, які саме документи Позивач не надав, або які наданні документи не відповідають вимогам Правил, та не є належними доказами, що підтверджують або спростовують факт надання послуг з ремонту автомобіля.

В постанові відповідач зазначає, що на адресу СТО ОСОБА_2 було підготовлено листа від 24.07.2018р., з метою підтвердження/спростування факту поломки транспортного засобу та перевірки факту видачі документів, а саме довідки за місцем потреби, наряду - замовлення №180402, які були наданні ОСОБА_1 під час перетинання митного кордону України та 31.07.2018р. було здійснено виїзд за адресою реєстрації ФОП ОСОБА_2 АДРЕСА_2, та встановлено, що за вказаною адресою не має СТО.

Проте, на думку позивача, відповідач ігнорує відомості викладенні в Довідці від 01.03.2018р. виданою ФОП ОСОБА_2 з якої вбачається, що транспортний засіб марки «AUDI 80» реєстраційний номер НОМЕР_1 01.03.2018р. по 02.04.2018р. знаходився на ремонті за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідачу було надано інформацію за якою адресою здійснювався ремонт автомобіля, а тому дії Відповідача щодо виїзду за адресою місця проживання ФОП ОСОБА_2 : АДРЕСА_2 є недоречними, та встановлення, що за вказаною адресою не має СТО ніяким чином не спростовують факту поломки транспортного засобу, та перевірки факту видачі вище перелічених документів.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила задовольнити їх повністю.

Представники відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення вищевказаного позову.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши доводи сторін, суд вважає про те, що позов є не обґрунтованим, є не доказаним, тому не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено те, що 25 квітня 2018 року Позивач на транспортному засобі марки «AUDI 80» реєстраційний номер НОМЕР_1 (країна реєстрації Німеччина), кузов № VIN НОМЕР_2 , з території України у напрямку Республіки Молдова, в`їхав в зону митного контролю відділу митного оформлення №1 митного поста «Подільськ» Одеської митниці ДФС.

Головним держаним інспектором відділу митного оформлення №1 митного поста «Подільськ» Одеської митниці ДФС - Душко В . М., під час перевірки за допомогою ПІК ЄАІС Держмитслужби «Автотранспортні засоби» та ПІК «Інспектор» виявив, що ОСОБА_1 віз вищезазначений автомобіль 24.02.2018р. через пункт пропуску «Шегині-Медика» Львівської митниці ДФС в митному режимі «транзит».

Згідно інформації, яка міститься в ПІК «Інспектор» 04.04.2018 року під час виїзду за межі митної території України в пункті пропуску «Маяки-Удобне-Паланка» Одеської митниці ДФС зазначений автомобіль було повернено на митну територію України та було складено картку відмови у пропуску через митний кордон України № UA500240/2018/00017 у зв`язку із відсутністю відповіді Одеської митниці ДФС на заяву громадянина (вх.№2360/10-29 від 03.04.2018р.) щодо продовження строків транзиту.

Для здійснення митного контролю Позивач надав наступні документи: закордонний паспорт НОМЕР_3 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 ;?доручення НОМЕР_5 від 20.02.2018р.; консультаційний висновок спеціаліста Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №18» від 16.03.2018р., місцезнаходження установи: м. Одеса, вул. Героїв Сталінграду, 52; довідку від 01.03.2018р. видану ФОП ОСОБА_2 ; наряд замовлення №180302 від 02.03.2018р.; рахунок - фактура №180402 від 02.04.2018р., виданий ФОП ОСОБА_2 ; акт виконаних робіт по технічному обслуговуванню і ремонту автомобіля №180402 від 02.04.2018 року; листи Одеської митниці ДФС №1672/10/15-70-69 від 11.04.2018р. та №1688/10/15-70- 69 від 11.04.2018р.

26 вересня 2018 року Одеською митницею ДФС в особі заступника начальника Одеської митниці ДФС Передерій П.П. було винесено постанову в справі про порушення митних правил 0942/50000/18, згідно якої ОСОБА_1 , визнано винним у вчиненні порушення митних правил передбачених ч.3 ст.470 Митного кодексу України і накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Згідно ст.95 Митного Кодексу України, граничний термін транзиту транспортного засобу через митну територію України не повинен перевищувати 10 діб, а у разі переміщення в зоні діяльності одного митного органу - 5 діб. До строків, зазначених у ч.1 даної статті, не включається час дії обставин, зазначених у ст.192 МК України

У відповідності до ст. 192 МК України та Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2012 р. позивач звернувся до відповідча з заявою від 03.04.2018р. тоюто після закінчення строків транзиту.

Згідно зі ст. 381 МК України визначено, що громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом. У разі порушення зобов`язання про транзит через митну територію України транспортних засобів особистого користування, за винятком випадків, коли таке порушення сталося внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідними документами, внесена грошова застава використовується в порядку, визначеному статтею 313 цього Кодексу. У разі знищення чи повного зіпсування транспортних засобів особистого користування, ввезених на митну територію України з метою транзиту, внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку їх транзиту зупиняється, а внесена грошова застава повертається особі, яка внесла заставу, її спадкоємцю або уповноваженій ними особі, за умови надання такою особою органам доходів і зборів достатніх доказів знищення чи повного зіпсування транспортного засобу.

Приписами статті 470 МК України передбачено відповідальність за порушення строків доставки товарів, транспортних засобів, а так само втрату цих товарів, транспортних засобів, документів.

Відповідно до частини 3 статті 470 МК України передбачено, що перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 498 Митного кодексу України - особи, які притягаються до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, та власники товарів, транспортних засобів, зазначених у п.3 ст.461 цього Кодексу (заінтересовані особи), під час розгляду справи про порушення митних правил у митному органі або суді, мають право знайомитись з матеріалами справи, робити з них витяги, одержувати копії рішень, постанов та інших документів, що є у справі бути присутніми під час розгляду справи у митному органі та брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи, під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою захисника, вступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, давати усні і письмові пояснення, подавати свої доводи, міркування та заперечення, оскаржувати постанови митного органу, суду (суддів), а також користуватися іншими правами, наданими їм законом. Зазначені в цій статті особи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами.

Відповідно до Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, аварія - небезпечна подія техногенного характеру, у зв`язку з якою товари, транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, були пошкоджені (зіпсовані, знищені, втрачені тощо) або потребували певного часу для відновлення можливості їх переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи; обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов`язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події.

Пунктом 3 даного Порядку, встановлено, що залежно від характеру аварії чи обставин непереборної сили документи, що підтверджують їх наявність і тривалість дії, можуть видаватися державними органами, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, іншими спеціально вповноваженими на це державними органами, а також уповноваженими на це підприємствами, установами та організаціями відповідно до їх компетенції.

Згідно п.5 Порядку, якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.

З огляду на вищевикладене, позивач повинен був з моменту настання обставин непереборної сили повідомити відповідача про настання таких обставин, однак, заява надана лише 03.04.2018р.

Згідно п. 7 Правил надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів, встановлено, що документами, що підтверджують надання послуги, є: акт передавання-приймання КТЗ (його складових частин (систем)) після надання послуг з технічного обслуговування і ремонту; наряд-замовлення, підписаний контролером якості (з проставлянням печатки виконавця (за наявності)) та замовником; документ, що підтверджує оплату послуг; рахунок-фактура; податкова накладна (для юридичних осіб).

Згідно до вимог ч.1 ст.460 МК України, вчинення порушень митних правил, передбачених частиною третьою статті 469, статтею 470, частиною третьою статті 478, статтею 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, а також допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, якщо такі помилки не допускаються систематично (стаття 268цього Кодексу), не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.

Відповідно до ст. 246 МК України, метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, якщо інше не передбачено Кодексом.

У відповідності до ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Згідно з положеннями ст. 318 МК України, зокрема, органи доходів і зборів вимагають від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою Кодексом покладено на органи доходів і зборів, тільки ті документи та відомості, які необхідні для здійснення митного контролю та встановлені цим Кодексом.

Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом, зокрема: перевірки документів та відомостей, які відповідно до ст. 335 цього Кодексу надаються органам доходів і зборів під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України.

Відповідно до ч. 1 ст. 335 МК України, під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі такі документи та відомості, зокрема, при перевезенні автомобільним транспортом - документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність).

Проведення передбачених Кодексом, митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, здійснюється з використанням інформаційних технологій, у тому числі заснованих на інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, і засобів їх забезпечення.

Порядок митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України та відповідальність за порушення митних правил, регулюються Митним кодексом України.

Згідно з ч. 1 ст. 381 Митного кодексу України, громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом.

Згідно з ч. 1 ст. 90 МК України, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з ч. 1 ст. 102 МК України, митний режим транзиту завершується вивезенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, за межі митної території України. Таке вивезення здійснюється під контролем органу доходів і зборів призначення.

Диспозиція ч. 3 ст. 470 МК України визначає склад адміністративного правопорушення, яке полягає у перевищенні встановленогостаттею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів.

Порушення митних правил, передбачене ч. 3 ст. 470 МК України починається з моменту закінчення визначеного строку для вивезення автомобіля, ввезеного в режимі «транзит» і триває упродовж всього часу невиконання вимоги.

Згідно ст. 522 МК України справу про порушення митних правил розглянув уповноважений орган. При винесенні постанови дотримані вимоги ст.ст. 523-527 МК України.

Таким чином, в ході розгляду справи, позивачем не надано суду жодних підтверджуючих документів обставин, що виключають адміністративну відповідальність, на момент складання протоколу про порушення митних правил до митного контролю, натомість судом встановлено та з матеріалів справи слідує, що саме позивачем у звязку з не вивезенням автомобіля за межі митної території України у встановлений законом термін було порушено митні правила.

Суд не бере до уваги посилання позивача на обставини непереборної сили, оскільки сам факт ремонту автомобіля та хвороби позивача не може вважатися, визначеною нормою частини 1 статті 467 МК України, обставиною, яка не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої санкцією статті 470 Митного кодексу України.

Відповідно до вимог ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед Законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, їхні посадові і службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 ст.71 КАС України визначає особу, на яку покладається тягар доказування - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Позивач у судовому засіданні не надав суду доказів на підтвердження позовних вимог.

Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, окрім цього, згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд при розгляді даної категорії адміністративних справ перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови та її поважність згідно з вимогами п.3 ч.1 ст.293 КУпАП.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 не обґрунтовані, не підтверджені наявними матеріалами справи та задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 12, 32, 73, 77, 241-243 КАС України, ст.ст. 247, 268, 269, 287, 288, 293 КпАП України, ст.470 МК України, суд -

ВИРІШИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з позовом до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови про адміністративне правопорушення.

В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправною та про скасування постанови про порушення митних правил - відмовити.

Апеляційна скарга на судові рішення у справах, визначених ст.286 КАС України, у відповідності до ч.4 цієї статті, може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Суворовський районний суд м. Одеси.

Судове рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Рішення складено та підписано 19.04.2018 року.

Суддя Аліна С.С.