
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
22 квітня 2019 року м. Київ№ 826/1359/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П. розглянувши, в порядку письмового провадження, адміністративну справу
за позовомОСОБА_1до Служби безпеки Українипровизнання протиправними дій, скасування наказу від 05.08.2015 №83-ос, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Служби безпеки України про визнання протиправними дій, скасування наказу від 05.08.2015 №83-ос, зобов'язання вчинити дії.
Позивачем через канцелярію суду подано заяву про збільшення позовних вимог, в якій позовні вимоги викладено в наступній редакції :
"1. Визнати дії посадових осіб Служби безпеки України, пов'язані із накладенням на мене стягнення у вигляді догани 26 липня 2016 року та зменшенням мого грошового забезпечення на підставі наказу ЦСО «А» СБ України від 05.08.2016 року № 83-ос, неправомірними.
2. Скасувати наказ ЦСО «А» СБ України від 26 липня 2016 року про накладення на мене стягнення у виді догани.
3. Скасувати наказ ЦСО «А» СБ України від 05.08.2016 року № 83-ос про зменшення мені премії та зобов'язати Службу безпеки України здійснити перерахунок мого грошового забезпечення і відновити його з 01 серпня 2016 року."
Зазначені уточнення прийнято судом
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Частиною першою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції чинній до 15.12.2017) встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини третьої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній до 15.12.2017) для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Згідно з частинами третьою та п'ятою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Статтею 88 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України затвердженого Законом України від 24.03.1999 № 551-XIV визначено, що Військовослужбовець, який вважає, що не вчинив правопорушення, має право протягом місяця з часу накладення дисциплінарного стягнення подати скаргу старшому командирові або звернутися до суду у визначений законом строк.
З рапортів першого заступника начальника центру - начальника 3 управління ЦСО "А" СБ України генерал - майора ОСОБА_2 від 26.07.2016, головного спеціаліста 2 відділу 3 управління ЦСО "А" СБ України ОСОБА_3 від 27.07.2016, консультанта - експерта 2 відділу 3 управління ЦСО "А" СБ України підполковника ОСОБА_4 судом встановлено 26.07.2016 о 22 год. 20 хв. позивачу та іншим особам, які перебували на чергуванні (підполковник ОСОБА_5, підполковник ОСОБА_4, майор ОСОБА_3) генерал-майором ОСОБА_2 було віддано на підставі статті 35 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України затвердженого Законом України від 24.03.1999 № 548-XIV в усній формі наказ про виконання спеціального завдання ДЗНД СБУ, пов'язаного із посиленням охорони та оборони комплексу адміністративних будівель СБУ за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 33 та під час проведення службової наради щодо виконання завдання ДЗНД СБУ підполковник ОСОБА_1 відмовився від виконання наказу поставленого генерал-майором ОСОБА_2 у зв'язку з чим останнім було оголошено догану позивачу.
Позивачем зазначені факти не заперечуються, водночас він зазначає про те, що він хоча й знаходився на службі, водночас почував себе погано, а саме, мав підвищений тиск, у зв'язку з чим і відмовився виконувати спеціальне завдання за межами підрозділу.
Таким чином, позивачем визнається факт того, що про оголошення йому догани він дізнався 26.07.2016 під час проведення службової наради.
Адміністративний позов датований та був поданий до Окружного адміністративного суду міста Києва 23.01.2017.
Отже, позивачем пропущено місячний строк на звернення до суду щодо оскарження дій посадових осіб Служби безпеки України, пов'язаних із накладенням на нього стягнення у вигляді догани 26.07.2016 та скасування наказу ЦСО «А» СБ України від 26.07.2016 про накладення стягнення у виді догани.
Заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду позивачем суду надано не було, як і не було зазначено про поважність причин пропуску строку на звернення до суду та надано докази на підтвердження відповідного факту.
Відповідно до частини третьої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Вказане положення кореспондується також із пунктом 8 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
З огляду на викладене, керуючись статтями 122, 123, 240, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Служби безпеки України про визнання протиправними дій, скасування наказу від 05.08.2015 №83-ос, зобов'язання вчинити дії залишити без розгляду в частині позовних вимог щодо визнання неправомірними дій посадових осіб Служби безпеки України, пов'язаних із накладенням на нього стягнення у вигляді догани 26.07.2016 та скасування наказу ЦСО «А» СБ України від 26.07.2016 про накладення на нього стягнення у виді догани.
2. Копію ухвали направити сторонам.
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Відповідно до частини третьої статті 240, частини другої статті 293, статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя О.П. Огурцов