
Справа № 203/1467/19
Провадження № 2/0203/798/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.04.2019 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого – судді Католікяна М.О.,
при секретарі – Дзьомі Ю.О.,
за участю: прокурора Рожка Д.І.
особи, яка притягається до відповідальності – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро матеріали протоколу про корупційне адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадяники України, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої майстром теплового району №7 Комунального підприємства «Теплоенерго» Дніпровської міської ради, раніше до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення не притягалась,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
З протоколу №936 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 04.02.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді майстра теплового району №7, згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закону) є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог п.1 ч.1 ст. 45 Закону та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 №2, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, перебуваючи за місцем роботи, маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті НАЗК з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, несвоєчасно, тобто 08.05.2018 року, поза межами встановленого законом терміну подачі декларації (до 01.04.2018), подала щорічну декларацію за 2017 рік, чим вчинила правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в адміністративному правопорушенні не визнала, пояснила, що не направила щорічну декларацію своєчасно, оскільки не знала про необхідність її подання, роз’яснювальної бесіди з нею ніхто не проводив. Наголосила, що тепер вона знає про необхідність подання декларації вчасно, висновки зробила та декларацію за 2018 рік подала вчасно.
Прокурор у судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.
Заслухавши учасників судового розгляду, вивчивши надані матеріали, доходжу наступного висновку.
Згідно з посадовою інструкцією майстра теплового району №7 КП «Теплоенерго» ДМР ОСОБА_1, основним її завданням є керівництво робочим персоналом з виконання виробничих показників ділянки, забезпечення стабільної, безаварійної роботи обладнання і теплових мереж, тобто наділена організаційно-розпорядчими функціями.
Таким чином, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, а отже, відповідно до п.п.«а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону, є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.
Згідно з ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2017 рік лише 08 травня 2018 року.
У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно з рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
– щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
– декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище; другий етап – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст.172-6 КУпАП, полягає у порушенні вимог фінансового контролю, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щорічна декларація суб’єкта декларування подається в строк до 01 квітня наступного року. Відповідно до п. 5-1 Прикінцевих положень до Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції Закону України від 30 березня 2017 року № 1975-VІІІ) строк подання щорічної декларації було продовжено до 01 травня відповідного року.
Обставини, які б перешкоджали ОСОБА_1 подати щорічну декларацію за 2017 рік в строк відсутні, у зв’язку з цим підтверджується факт вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП, а саме несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Посилання на те, що вона не могла подати декларацію через необізнаність про необхідність її подання не можуть бути взяті до уваги, оскільки Закон України «Про запобігання корупції» був опублікований у встановленому порядку і ОСОБА_1 мала його виконувати.
Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
З матеріалів справи, а саме з листа № 44-01/47177/18 від 16.10.2018 року Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції та додатків до нього вбачається, що 04.10. 2018 року встановлено факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 (а.с. 10-13).
Проте лише 04 лютого 2019 року посадовою особою Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України було складено відносно ОСОБА_1 протокол № 936 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
Слід зазначити, що подальше збирання уповноваженою особою доказів на підтвердження факту вчинення особою адміністративного правопорушення не змінює тієї обставини, що правопорушення було виявлене 04 жовтня 2018 року.
Проте справа надійшла до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська та була розподілена судді до розгляду лише 11 лютого 2018 року (а.с. 59,60).
Таким чином, на цей час минув тримісячний строк після виявлення уповноваженою особою факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;
Керуючись ст.ст. 38, 172-6, 247, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
п о с т а н о в и в:
Провадження у справі № 203/1467/19 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення закрити згідно з п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Скарга,на постанову подається до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя М.О. Католікян
Постанова набрала чинності «___» __ 20__ року.