
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
17.04.2019р. Справа № 18/1247/12
Суддя Ореховська О.О., здійснивши перевірку відповідності
заяви Державної екологічної інспекції Центрального округу (36039, м. Полтава, вул. Коцюбинського, 6, ідентифікаційний код 42149108) від 22.03.2019р. за № 08-12/1091 (вх. № 649/19 від 25.03.2019р.) про грошові вимоги до боржника у справі № 18/1247/12 , порушеної
за заявою Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", м. Харків, проспект Московський, 60 , код ЄДРПОУ 09807750 (заявника замінено згідно ухвали суду від 30.10.2013 р. - на Товариство з обмеженою відповідальністю "Європа - Факторинг", згідно ухвали суду від 07.02.2017р. - на Товариство з обмеженою відповідальністю "Схід - Фінанс", згідно ухвали суду від 31.05.2018р. - на ТОВ "ЛЕММА КАПІТАЛ" )
до Публічного акціонерного товариства "Тепловозоремонтний завод", м. Полтава, вул. Гайового, 30 , код ЄДРПОУ 13962568
про визнання банкрутом,
встановив:
Постановою господарського суду Полтавської області від 06.12.2018р. по справі № 18/1247/12 Публічне акціонерне товариство "Тепловозоремонтний завод" (м. Полтава, вул. Гайового, 30 , код ЄДРПОУ 13962568) (далі - ПАТ "Тепловозоремонтний завод" ) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором підприємства-банкрута арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 28.02.2013р. № 194) з наданням йому повноважень відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, 12.12.2018р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання ПАТ "Тепловозоремонтний завод" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
В п. 29 Інформаційного листа від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (з подальшими змінами та доповненнями) Вищий господарський суд України вказує, що після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону. Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону.
25.03.2019р. до господарського суду Полтавської області від Державної екологічної інспекції Центрального округу (36039, м. Полтава, вул. Коцюбинського, 6, ідентифікаційний код 42149108) надійшла заява від 22.03.2019р. за № 08-12/1091 (вх. № 649/19) про грошові вимоги до боржника.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви кредитора в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Частиною 2 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої ст. 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Ухвалою господарського суду Полтавської області від 28.03.2019р. заявника повідомлено про допущені недоліки заяви про грошові вимоги до боржника. Зобов"язано заявника усунути недоліки вищевказаної заяви шляхом надання доказів сплати судового збору; рішення господарського суду Полтавської області та наказів; доказів направлення заяви ліквідатору ПАТ "Тепловозоремонтний завод" Штельманчуку М.С. Встановлено строк на усунення недоліків заяви - 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
12.04.2019р. до господарського суду від Державної екологічної інспекції Центрального округу надійшло клопотання від 08.04.2019р. за № 08-12/1300 (вх. № 3804 від 12.04.2019р.) про відстрочення сплати судового збору.
За наслідками розгляду зазначеного клопотання суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення у зв'язку із наступним.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому, оскільки ст. 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
В обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору заявник посилається на обмежене фінансування.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VIII) Державна екологічна інспекція не входять до переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Будь-яких документальних доказів на підтвердження обмеженого фінансування, що перешкоджав (перешкоджає) сплаті заявником судового збору у встановленому порядку і розмірі, останній до суду не надав.
Враховуючи положення ст. 129 Конституції України, за якою визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням заявника з Державного бюджету України, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
З огляду на викладене, клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Також заявником не виконано вимоги ухвали суду від 28.03.2019р. в частині надання доказів надсилання копії заяви ліквідатору ПАТ "Тепловозоремонтний завод" Штельманчуку М.С., а також документів, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Відповідно ч. 2 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
З огляду на вищевикладене, враховуючи належне повідомлення Державної екологічної інспекції Центрального округу про необхідність усунення недоліків заяви та ненадання останньою доказів усунення вказаних в ухвалі суду від 28.03.2019р. недоліків, суд дійшов до висновку про повернення заяви Державної екологічної інспекції Центрального округу про грошові вимоги до боржника.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Державній екологічній інспекції Центрального округу (36039, м. Полтава, вул. Коцюбинського, 6, ідентифікаційний код 42149108) у задоволенні клопотання від 08.04.2019р. № 08-12/1300 (вх. № 3804 від 12.04.2019р.) про відстрочення сплати судового збору.
2. Повернути заяву Державної екологічної інспекції Центрального округу (36039, м. Полтава, вул. Коцюбинського, 6, ідентифікаційний код 42149108) від 22.03.2019р. за № 08-12/1091 (вх. № 649/19 від 25.03.2019р.) про грошові вимоги до боржника.
3. Копію ухвали направити заявнику
4. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua
Додаток: заява та додані до неї матеріали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст. ст. 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу підписано 17.04.2019р.
Суддя О.О. Ореховська