Рішення № 81276278, 09.04.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2019
Номер справи
300/237/19
Номер документу
81276278
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" квітня 2019 р. справа № 300/237/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Скільського І.І.,

за участю секретаря судового засідання Гевак Л.І.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

третьої особи - ОСОБА_3,

представника третьої особи - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_5,

до Івано-Франківської обласної державної адміністрації,

третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - ОСОБА_3

про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

01.02.2019 Фізична особа-підприємець ОСОБА_5 звернувся в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – фізична особа-підприємець ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення конкурсного комітету Івано-Франківської обласної державної адміністрації з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом міжміських та приміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області оформленого протоколом №053/18 від 29.12.2018 п.2.41 та затвердженого Розпорядженням Івано-Франківської ОДА №25 від 23.01.2019 в частині визначення переможцем по об’єкту конкурсу №30 за маршрутом «Надвірна-Івано-Франківськ», фізичної особи-підприємця ОСОБА_3.

Позовні вимоги мотивоно тим, що рішення обласного конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом міжміських та приміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області оформленого протоколом №053/18 від 29.12.2018 п.2.41 та затвердженого Розпорядженням Івано-Франківської ОДА №25 від 23.01.2019 в частині визначення переможцем по об’єкту конкурсу №30 за маршрутом «Надвірна-Івано-Франківськ», фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 є необґрунтованим і підлягає скасуванню, оскільки ФОП ОСОБА_3, для участі в конкурсі були надані документи, що містять недостовірну інформацію, не відповідає вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» у зв’язку з чим конкурсний комітет мав не допустити ФОП ОСОБА_3, до участі у конкурсі. Зокрема позивач вказав, що ФОП ОСОБА_3 подано із заявою на участь у конкурсі податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого)на користь фізичних осіб, і сум отриманого з них податку (форма №1ДФ) за 3-й квартал 2018р., з якого вбачається, що у даного СПД працювало за трудовими договорами 3-є осіб, а саме з податковими номерами НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3.

При цьому третя особа подаючи таку заяву претендувала на об’єкт конкурсу №30 маршрут «Надвірна - Івано-Франківськ». Згідно наданої інформації даний СПД виставив на конкурс два транспортні засоби: Богдан А-09212 д.н.з. НОМЕР_4 - переобладнаний для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями пересування, крім користувачів інвалідними колясками та Богдан А-09212 д.н.з. НОМЕР_5 - переобладнаний для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями пересування, крім користувачів інвалідними колясками. Згідно інформації наданої Державною службою України з безпеки на транспорті за №11064/02/15-18 від 28.12.2018р., на запит Івано-Франківської ОДА від 12.12.2018р., №1299/0/2- 18/01-105 стосовно надання інформації про перевізників вбачається, що ФОП ОСОБА_3 РНОКПП НОМЕР_6 має у штаті 1-го працівника, який здійснює щозмінний ТО ТЗ та 1-го працівника, який проводить щозмінний огляд стану здоров’я водіїв. Отже, враховуючи наявну інформацію у ФОП ОСОБА_3, є тільки одна особа, яка може виконувати функції водія, оскільки ні лікар, ні механік та функції виконувати не можуть. При цьому для забезпечення перевезень за маршрутом «Надвірна-Івано-Франківськ» для дотримання вищенаведених норм чинного законодавства, що регулює правовідносини у сфері автомобільних перевезень потрібно мати у штаті щонайменше 2-х водіїв. Крім того згідно інформації наданої Івано-Франківською ОДА станом на 11.12.2018р., з ФОП ОСОБА_3, існує два діючі договори по перевезенню пасажирів автомобільним транспортом на регулярних внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, а саме: - на маршруті «Надвірна-Богородчани» договір №16/2/20172 від 04.07.2016р; -на маршруті «Івано-Франківськ-Підлісся» договір №18/2/2437 від 25.06.2016р.Згідно Паспорту маршруту регулярних перевезень «Надвірна- Богородчани» розділ«Графік роботи та відпочинку водіїв на маршруті» тривалість робочого часу водіїв становить 9.40 год., на добу. Враховуючи, що водій не повинен працювати більше 40 год., на тиждень (9.40x7=67,66 год.) то для забезпечення дотримання норм законодавства на даному маршруті повинно бути працевлаштовано (задіяно) не менше 2-х водіїв. Згідно Паспорту маршруту регулярних перевезень «Івано-Франківськ-Підлісся» розділ «Графік роботи та відпочинку водіїв на маршруті» тривалість робочого часу водіїв становить 10.00 год., на добу. Враховуючи, що водій не повинен працювати більше 40 год., на тиждень 10x7=70.00 год.) то для забезпечення дотримання норм законодавства на даному маршруті повинно бути працевлаштовано не менше 2-х водіїв. Таким чином враховуючи, що ФОП ОСОБА_3, як перевізник обслуговує два діючі маршрути та мав намір перемогти у конкурсі (об’єкт конкурсу №30) за маршрутом «Надвірна-Івано-Франківськ» для дотримання норм чинного законодавства, що регулює регулярні пасажирські перевезення при подачі Заяви на участь повинен мати працевлаштовано щонайменше 6-ро водіїв, однак як видно з представлених на конкурс документів у останнього є працевлаштований всього один водій. На зазначені обставини відповідач уваги не звернув, хоча саме у його повноваженнях перевіряти достовірність поданої претендентами інформації. Враховуючи наведене на думку позивача відповідач не мав законних підстав допустити до участі у конкурсі ФОП ОСОБА_3, а відтак і визнати його переможцем конкурсу, чим порушив його права за захистом яких вимушений звернутись до суду.

01.02.2019 позивач подав заяву про забезпечення позову в порядку статей 150-151 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також – КАС України) шляхом зупинення дії розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 23.01.2019 №25 «Про результати засідання обласного конкурсного комітету», яким затверджено протокол №053/18 засідання обласного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільними транспортом на міжміських та приміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування від 29.12.2018 в частині визначення переможцем по об`єкту конкурсу №30 за маршрутом «Надвірна-Івано-Франківськ» – фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (а.с. 81-82).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.02.2019 відмовлено в задоволенні вказаної вище заяви позивача про вжиття заходів забезпечення позову (а.с.83-85).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.02.2019, у відповідності до статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін (у письмовому провадженні) і залучено до участі у справіфізичну особу-підприємця ОСОБА_3 в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду із відповідними письмовими доказами 22.02.2019 (а.с.109-123, 125-170). У відзиві відповідач не погоджується з позовними вимогами та доводами, викладеними в адміністративному позові, та в обґрунтування своїх заперечень зазначає таке.Порядок проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування регулюється Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1081. Згідно ч. 1 п. 46 Порядку №1081, організатор перевезень визнає переможцем конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах того перевізника- претендента, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів підготовлених конкурсним комітетом.Відповідач звернув увагу суду на те, позовна вимога позивача не відповідає вимогам чинного законодавства, а саме Порядку №1081, оскільки відповідно до ч.ч. 1-2 п.49 Порядку №1081, рішення про результати конкурсу оформляється протоколом, який підписується головуючим, секретарем та присутніми членами конкурсного комітету і подається організатору перевезень протягом п’яти робочих днів. Організатор перевезень протягом десяти робочих днів від дати надходження протоколу конкурсного комітету опрацьовує матеріали проведеного конкурсу з перевезення пасажирів та у разі відсутності зауважень до порядку проведення конкурсу приймає рішення окремо за кожним об’єктом щодо переможця чи переможців конкурсу, а також того, хто зайняв друге місце у разі проведення конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах.Чинним законодавством чітко передбачено механізм та порядок прийняття рішення про результати конкурсу: рішення оформляється протоколом конкурсного комітету та у подальшому, приймається окреме рішення організатором конкурсу шляхом видання відповідного розпорядження. Зазначив, що ч.1 ст. 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» та пунктом 29 Порядку №1081 установлено вичерпний перелік документів, які мають бути подані перевізниками-претендентами для участі у Конкурсі та затверджено їх форму згідно з додатками 1 - 4 до Порядку №1081. Надання інших додаткових документів перевізниками-претендентами чинним законодавством не передбачено.Вказав, що для участі у Конкурсі, перевізниками-претендентами (ОСОБА_3 та ОСОБА_5О.) було подано такі документи: - заяву на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (додаток 1 до Порядку №1081); - відомості про автобуси, які будуть використовуватисяна автобусному маршруті (додаток 2 до Порядку №1081); - відомості про додаткові умови обслуговування маршруту (додаток З до Порядку № 1081); - анкету до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів або продовження строку дії договору (дозволу) (додаток 4 до Порядку №1081); - відомості про автобуси, які будуть використовуватися на маршруті, разом з копіями сертифікатів відповідності та екологічності (обов’язковий додаток до Заяви); - відомості про додаткові умови обслуговування маршруту (обов’язковий додаток до Заяви); - копію податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) за останній квартал (обов’язковий додаток до Заяви); - документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі (обов’язковий додаток до Заяви).Наголосив на тому, що позивачем у позовній заяві не вірно зазначено перелік документів, які має бути подано перевізником- претендентом для участі у конкурсі, а саме вказано, що перевізником- претендентом має бути подано копію штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за останні повні два квартали. Однак, законодавством, на час проведення конкурсу у додатку 1 до Порядку №1081 чітко передбачено, що до заяви додається копія податкового розрахунку за формою №1ДФ за останній квартал (додаток 1 у редакції Постанови КМУ № 180 від 07.02.2018). Вищезазначені вимоги були відомі Позивачу, адже перевізниками-претендентами було подано копії податкового розрахунку за формою № 1ДФ за третій квартал, оскільки конкурс проводився в грудні 2018 року. Факт подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ перевізниками-претендентами до Державної фіскальної служби України підтверджується ОСОБА_6, реєстраційний № 49562287 та квитанцією №2 ОСОБА_3, реєстраційний №9225309584. Наголосив, що чинимзаконодавством непередбачено можливості здійснення перевірки конкурсною комісією достовірності інформації поданої перевізниками- претендентами до Державної фіскальної служби України за формою № 1ДФ.Враховуючи, що ФОП ОСОБА_3, було подано для участі у Конкурсі необхідні документи оформлені належним чином, перевізник- претендент відповідав вимогам ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», конкурсною комісією, в межах компетенції було здійснено перевірку достовірності наданої інформації, відсутні правові підстави для недопущення до участі у Конкурсі даного перевізника-претендента. Звернув увагу суду на те, що відповідно до додатку 5 до Порядку №1081, (перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій автомобільних перевізників-претендентів (на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах), перевізники-претенденти не оцінюються за показником кількості працевлаштованих водіїв. Заначив, що облдержадміністрацією, як організатором перевезень, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. №1081 правомірно виданорозпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 23.01.2019 №25 «Про результати засідання обласного конкурсного комітету».

19.02.2019, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору фізична особа-підприємець ОСОБА_3, надав суду, через канцелярію, письмові пояснення, в яких зазначив, що позивач обґрунтовує позовні вимогами положеннями Порядку № 1081, які станом на час проведення конкурсу втратили свою чинність, оскільки пункт 29 Порядку № 1081 в редакції Постанови КМ № 180 від 07.02.2018, викладено в новій редакції. Посилання на подання ним недостовірної інформації не підтверджується доводами позовної заяви. Позивач не вказав конкретної норми Закону чи Порядку, який порушено відповідачем при визначенні переможця конкурсу. Вказав, що на виконання вимог Порядку № 1081 ним подано Заяву на участь у конкурсі до якої долучено документи, визначені статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», за формою згідно з додатками 1-4.Заяву на участь у конкурсі подана 10.12.2018, за формою та змістом відповідно до додатку 1 до Порядку (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 180) до неї долучено анкету про участь в конкурсі, відомості про автобуси, які будуть використовуватись на маршруті, разом з копіями сертифікатів відповідності та екологічності, відомості про додаткові умови обслуговування маршруту, копію податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум отриманого з них податку (форма № 1ДФ)за останній квартал (3-й квартал 2018) та документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі.Зазначив, що ним подано до участі в конкурсі належним чином оформлені документи, в повному обсязі та з зазначенням достовірної інформації та як автомобільний перевізник, відповідає вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» і ним подано конкурсну пропозицію, що відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу.А тому у відповідача були відсутні підстави для недопущення його до участі у конкурсі на право здійснювати перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування по конкурсній пропозиції на об'єкт №30 за маршрутом «Надвірна-Івано-Франківськ». Вказав, що позивач, оскаржуючи рішення відповідача щодо визначення його переможцем конкурсу не навів жодних доказів на обґрунтування своїх тверджень щодо порушення процедури проведення конкурсу, розгляду, оцінки та зіставлення конкурсних пропозицій перевізників-претендентів. Позиція позивача ґрунтується на протиправності допущення ФОП ОСОБА_3, до участі у конкурсі, однак будь-які порушення законодавства при прийнятті рішення про допущення його до участі у конкурсі на право здійснення перевезення пасажирів на об’єкті № 30 маршрут «Надвірна-Івано- Франківськ» не встановлені, відсутні. Вважає, що дії відповідача є правомірними, такими, що прийняті з дотриманням Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03 грудня 2008 року (а.с.92-98).

11.03.2019 представником позивача надіслано на адресу суду відповідь на відзив (а.с.192-194) в якому з посиланням на порушення статей 34,45,46 Закону України «Про автомобільний транспорт», просив позов задовольнити.

07.03.2019 на адресу суду від представника відповідача – Івано-Франківської обласної державної адміністраціїнадійшло клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.03.2019 задоволено клопотаннявідповідача пророзгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін та призначено судовий розгляд на 10:00 год., 26 березня 2019.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримавв повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві та відповіді на відзив і надав аналогічні за їх змістом пояснення.

Представник відповідача у судовому засіданні щодо заявлених позовних вимог заперечила з підстав наведених у відзиві та надала аналогічні за їх змістом пояснення.

Третя особа та представник третьої особи в судовому засіданні, щодо задоволення позову заперечили з підстав наведених у письмовому поясненні та надали аналогічні за їх змістом пояснення.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, третьої особи та представника третьої особи, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Встановлено, що розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністраціївід 28.11.2018 за №698 «Про здійснення заходів щодо проведення конкурсів», затверджено об’єкти конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі області (внутрішньо обласні маршрути), для розгляду на засіданні конкурсного комітету 29.12.2018 (а.с.126-132).

Вказаним розпорядженням затверджено умови конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі області (внутрішньо обласні маршрути)який відбудеться 29.12.2018 (а.с.133-134).

Відповідно до змісту Протоколу від 11.12.2018, яким оформлено відкриття конвертів (пакетів) позначкою "№1", які містять документи для участі у конкурсі, що відбудеться 29.12.2018, подані перевізниками-претендентами, на участь у конкурсі зареєстровано 41 конверт (пакет), серед яких є ФОП ОСОБА_5 і ФОП ОСОБА_3 Як зазначено у даному Протоколі ОСОБА_5 та ОСОБА_3 подали документи у повному обсязі (а.с.229 та зворот а.с.229).

29.12.2018 відбувся конкурс на надання послуг з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, що не виходить за межі області за результатами якого на об’єкті конкурсу №30«Надвірна-Івано-Франківськ»відповідно до пункту 2.28 Протоколу №053/18 засідання обласного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування (далі - Протокол №053/18), переможцем визнано фізичну особу-підприємця ОСОБА_5 (а.с.225).

Відповідно до пункту 2.39 Протоколу №053/18,зазначено, що на початку засідання конкурсного комітету було відкрито скриню «№2» та встановлено, що в ній знаходились 41 конверти (пакети) з позначкою «№2», в яких містяться документи з інформацією про те, на який об’єкт конкурсу подано документи кожним перевізником-претендентом. Після відкриття 41 конверту (пакету) з позначкою «№2» комісією було помилково зафіксовано, що пакет документів зареєстрований 10.12.2018 за №37 був поданий фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 на об’єкт конкурсу № 27 «Надвірна-Івано-Франківськ».

Фактично в конверті (пакеті) з позначкою «№2» (зареєстрований 10.12.2018 за № 37) поданому фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 наявна заява на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на маршруті загального користування «Надвірна - Івано-Франківськ» за об’єктом конкурсу «№ 30».

Під час проведення конкурсу на об’єкті №27 «Надвірна - Івано-Франківськ» (пункт 2.25 протоколу) були запрошені два перевізники-претенденти (TОВ «Гранд Транс Компані» та фізична особа-підприємець ОСОБА_3), в присутності яких були оголошені їх конкурсні пропозиції.

Перевізникам-претендентам було надано право на обґрунтування запропонованих ними конкурсних пропозицій, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 жодним чином не заперечував щодо розгляду його конкурсних пропозицій на даному об’єкті конкурсу.

Через технічну помилку конкурсний комітет прийняв рішення щодо переможцем конкурсу на об’єкті №27 «Надвірна - Івано-Франківськ» виходячи з наявності двох претендентів (пункт 2.25. протоколу) та рішення щодо переможця конкурсу на об’єкті №30 «Надвірна - Івано-Франківськ» виходячи з наявності одного претендента (пункт 2.28 протоколу).

По завершенню розгляду всіх об’єктів конкурсу до конкурсного комітету звернувся фізична особа-підприємець ОСОБА_3 із зауваженням щодо подання ним документів на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на маршруті загального користування «Надвірна - Івано-Франківськ» за об’єктом конкурсу №30.

Враховуючи виявлені обставини, за пропозицію відмінити рішення конкурсного комітету за об’єктом конкурсу № 27 «Надвірна - Івано-Франківськ» (пункт 2.25 протоколу) та за об’єктом конкурсу № 30 «Надвірна - Івано-Франківськ» (пункт 2.28 протоколу) проголосували: за - 8 (ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14Р.), проти 0 (нуль), утрималось -1 (ОСОБА_2О.).

За результатами голосування вирішили відмінити рішення конкурсного комітету за об’єктом конкурсу № 27 «Надвірна - Івано-Франківськ» (пункт 2.25 протоколу) та за об’єктом конкурсу № 30 «Надвірна - Івано-Франківськ» (пункт 2.28протоколу).

За повторне визначення переможців конкурсу № 27 «Надвірна - Івано-Франківськ» та за об’єктом конкурсу № 30 «Надвірна - Івано-Франківськ» проголосували: за - 8 (ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14Р.), проти 0 (нуль), утрималось -1 (ОСОБА_2О.).

За результатами голосування вирішили повторно розглянути конкурсні пропозиції автомобільних перевізників – претендентів на об’єкті № 27 «Надвірна - Івано-Франківськ» та на об’єкті № 30 «Надвірна - Івано-Франківськ» та визначити на вказаних об’єктах переможців конкурсу.

Відповідно до пункту 2.41. Протоколу №053/18, зазначено що, на об’єкт конкурсу № 30 «Надвірна-Івано-Франківськ» подали документи претенденти:

- фізична особа-підприємець ОСОБА_5;

- фізична особа-підприємець ОСОБА_3.

Обов'язковою умовою конкурсу є подання претендентами, які приймають участь уконкурсі на виконання рейсів приміського маршруту, в якості конкурсної пропозиції щонайменше одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Один з транспортних засобів, які подані підприємцем ОСОБА_5 в якості конкурсної пропозиції, а саме: MAN NL 222 реєстраційний № AT9138 СН - пристосований для перевезення людей з обмеженими можливостями (інвалідів).

Два з транспортних засобів, які подані підприємцем ОСОБА_3 в якості конкурсної пропозиції, а саме: БОГДАН A-09212 реєстраційний № AT 2242 ВТ - переобладнаний для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями пересування (крім користувачів інвалідними колясками), та БОГДАН А-09212 реєстраційний № AT 2150 АА - переобладнаний для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями крім користувачів інвалідними колясками.

Транспортні засоби, подані підприємцями ОСОБА_5 та ОСОБА_3 в якості конкурсної пропозиції, відповідають обов'язковим умовам конкурсу.

Сумарна кількість балів, одержана кожним перевізником-претендентом за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів становить:

фізична особа-підприємець ОСОБА_5 - 0 балів;

фізична особа-підприємець ОСОБА_3 - 16 балів.

Врахувавши сумарну кількість балів, отриману кожним претендентом згідно з бальною системою оцінки пропозицій, та на підставі пунктів 42, 46, 53 Порядку проведення конкурсу: - за визнання переможцем конкурсу на об’єкті №30 "Надвірна - Івано-Франківськ" підприємця ОСОБА_3 та укладення з ним договору на перевезення пасажирів терміном на п'ять років, проголосували: за - 8 (ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14Р.), проти 0 (нуль), утрималось -1 (ОСОБА_2О.).

За результатами голосування вирішили рекомендувати організатору перевезень визначити підприємця ОСОБА_3 переможцем конкурсу на об’єкті №30 «Надвірна - Івано-Франківськ» та укласти з ним договір на перевезення пасажирів терміном на п'ять років (зворот а.с.227 – 228 та зворот а.с. 228).

Розпорядженням Івавно-Франківської обласної державної адміністрації від 23.01.2019 за №25 «Про результати засідання обласного конкурсного комітету» суб’єкта господарювання ОСОБА_3 визнано переможцем об’єкта конкурсу №30 на надання послуг перевезення пасажирів на автобусному маршруті «Надвірна - Івано-Франківськ» (а.с.210-214).

Не погоджуючись із таким розпорядженням Івавно-Франківської обласної державної адміністрації від 23.01.2019 за №25 і протоколом №053/18 засідання обласного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування в частині визначення переможця на об’єкті конкурсу №30«Надвірна - Івано-Франківськ», ОСОБА_3, звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права.

Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із такого.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 за №1081, визначено процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі області (внутрішньообласний маршрут), автобусному маршруті, що не виходить за межі території району (внутрішньорайонний маршрут), автобусному маршруті, що проходить у межах населеного пункту (міський маршрут), та автобусному маршруті, що проходить у межах об’єднаної територіальної громади (далі - конкурс), а також процедуру визначення автомобільного перевізника для роботи на міжміському і приміському автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласний маршрут).

Відповідно до абзацу 2 пункту 4 Порядку №1081, обласна держадміністраціяє організатором перевезень на автобусному маршруті загального користування, що не виходить за межі області (внутрішньообласниймаршрут).

Згідно пункту 8 Порядку №1081 переможця чи переможців конкурсу визначає організатор перевезень на підставі рішення конкурсного комітету окремо щодо кожного об’єкта конкурсу.

Організатор перевезень затверджує умови конкурсу, втому числі обов’язкові, відповідно до статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» (пункт 10 Порядку №1081).

За змістом пункту 12 Порядку №1081 організатор перевезень приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі перевізника-претендента, який, зокрема, подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію.

Як уже зазначалось судом, розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністраціївід 28.11.2018 за №698 «Про здійснення заходів щодо проведення конкурсів», затверджено об’єкти конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі області (внутрішньо обласні маршрути) (а.с.126-132).

Вказаним розпорядженням затверджено умови конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі області (внутрішньо обласні маршрути (а.с.133-134).

Положеннями пункту 37 Порядку №1081 визначено, що достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

На виконання пункту 37 вказаного Порядку, обласна державна адміністрація до моменту проведення конкурсу звернулась із відповідними запитами до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в області, управління патрульної поліції Національної поліції України в Івано-Франківській області та щодо надання інформації про відповідність технічного стану автобусів перевізників-претендентів умовам перевезень, а також відповідність перевізників-претендентів вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху та до Державної служби України з безпеки на транспорті про надання інформації про автомобільних перевізників-претендентів, які подали документи на участь у конкурсах.

На всі вищевказані звернення відповідач отримав запитувану інформацію, що підтверджується наявними в матеріалах справи листами (а.с. 231-245).

Так, Регіональний сервісним центром Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській областінадав інформацію про відповідність технічного стану автобусів перевізників-претендентів ОСОБА_5 і ОСОБА_3 умовам перевезень, при цьому зазначивши, серед іншого, про пристосованість для перевезення людей з обмеженими можливостями (інвалідів) транспортного засобу марки МАN NL 222 реєстраційний №АТ9138СН, що належить ОСОБА_5, відомості щодо відповідності екологічним нормам транспортного засобу (за умови відповідності автобуса категорії Євро-3 і вище) щодо вказаного транспортного засобу – відсутні (зворотній бік а.с. 231). Також зазначено,про переобладнання для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями пересування (крім користувачів інвалідними колясками) транспортних засобів марки БОГДАН А-09212 реєстраційний №АТ2242ВТ та №АТ2150АА, що належить ОСОБА_3, а також зазначено про відповідність транспортного засобу VOLKSWAGENNLT 46 реєстраційний №АТ1155АА категорії Євро-3(а.с.234).

Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області ДПП НПУ, надавінформацію про відповідність технічного стану автобусівперевізників-претендентів ОСОБА_5 і ОСОБА_3, умовам перевезень та відповідність перевізників претендентів вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху (а.с.235-236).

Державна служба України з безпеки на транспорті листом від 28.12.2018 №11064/02/15-18 підтвердила інформацію про наявність у ФОП ОСОБА_5, ліцензії серії АД №075966, з 29.08.2012 – необмежений, наявність матеріально-технічної бази згідно договору з виконавцями ТОВ «Корида-Транс» (код ЄДРПОУ контрагента 38713087), термін дії до 17.10.2019, кількість у штаті працівників, які здійснюють щозмінний (пере та після рейсовий) технічний огляд ТЗ - згідно договорів з виконавцями ТОВ«Корида-Транс» (код ЄДРПОУ контрагента 38713087), термін дії до 17.10.2019, кількість у штаті працівників, які проводять щозмінний огляд стану здоров’я водіїв - згідно договорів з виконавцями ТОВ«Корида-Транс» (код ЄДРПОУ контрагента 38713087), термін дії до 17.10.2019, наявність несплачених штрафних санкцій накладених Укртрансбезпекою – відсутні, наявність дорожньо-транспортних пригод – відсутні (а.с.239).

Також, Укртрансбезпекапідтвердила інформацію про наявність у ФОП ОСОБА_3, ліцензії серії АЕ №422715, з 30.12.2011 – необмежений, наявність матеріально-технічної бази – орендна вул. Рамішвілі, 2, м. Надвірна, Івано-Франківстька область, кількість у штаті працівників, які здійснюють щозмінний (пере та після рейсовий) технічний огляд ТЗ –штатна чисельність -1, кількість у штаті працівників, які проводять щозмінний огляд стану здоров’я водіїв – штатна чисельність -1, наявність несплачених штрафних санкцій накладених Укртрансбезпекою – відсутні, наявність дорожньо-транспортних пригод – відсутні (а.с.244).

Все вище вказане засвідчує вжиття Івано-Франківською обласною державною адміністрацією всіх необхідних заходів з приводу підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, який відбувся 29.12.2018.

Щодо доводів позивача стосовно відсутності законних підстав у Відповідача для допуску до участі у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, об’єкт конкурсу №30, маршрут «Надвірна -Івано-Франківськ» фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 1 статті 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», для участі в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільний перевізник подає конкурсному комітету такі документи: - заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати претендент; - відомості за підписом суб’єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті з зазначенням підстав для їх використання перевізником; - відомості про додаткові умови обслуговування маршруту; - документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі.

Пунктом 29 Порядку №1081, передбачено, що для участі у конкурсі перевізник- претендент подає окремо щодо кожного об’єкта конкурсу документи, визначені статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», за формою згідно з додатками 1-4.

Отже, законодавством визначено вичерпний перелік документів, які мають бути подані перевізниками-претендентами для участі у Конкурсі та затверджено їх форму згідно з додатками 1 - 4 до Порядку №1081. Надання інших додаткових документів перевізниками-претендентами чинним законодавством не передбачено.

Судом встановлено, та підтверджується матеріалами справи, що для участі у Конкурсі, перевізником-претендентом ОСОБА_5, подано такі документи: - заяву на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування «Надвірна-Івано-Франківськ» за об’єктом конкурсу№30 (138,139); - анкету до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів або продовження строку дії договору (дозволу) (а.с.140); - відомості про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті, разом з копіями сертифікатів відповідності та екологічності, (а.с.141,145-151); - відомості про додаткові умови обслуговування маршруту (а.с.142); - копію податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ,) за останній квартал (звітний період 3 квартал 2018); - квитанцію №2(а.с.152-153, 154); - документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі 29.12.2018 (а.с.143).

Для участі у Конкурсі, перевізником-претендентом ОСОБА_3, подано такі документи: - заяву на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування «Надвірна-Івано-Франківськ» за об’єктом конкурсу №30 (155-156); - анкету до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів або продовження строку дії договору (дозволу) (а.с.157); - відомості про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті, разом з копіями сертифікатів відповідності та екологічності (а.с.158,162-167); - відомості про додаткові умови обслуговування маршруту (а.с.159); - копію податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ,) за останній квартал (звітний період 3 квартал 2018) квитанцію №2 (а.с.168,169); - документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі 29.12.2018 (а.с.160).

Таким чином, обидва перевізники-претенденти подали для участі в конкурсі аналогічний перелік документів для участі в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування згідно з додатками 1 - 4 до Порядку №1081.

Суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що позивачем при поданні заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів, серед іншого подано - копію податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ,) саме за останній квартал (звітний період 3 квартал 2018) квитанцію №2 (а.с.168,169), однак в позові вказував на необхідність подання копії штатного розпису та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ,) за останні повні два квартали, що суперечить чинній на час подання документів та проведення конкурсу редакції пункту 29 Порядку №1081.

Відповідно до п.п. 4-5, 7 п. 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним, залізничним транспортом, здійснює контроль за додержанням ліцензійних умов під час провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним, залізничним транспортом, здійснює контроль за додержанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення пасажирів на міжобласних автобусних маршрутах.

Згідно пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2000 «Про затвердження Порядку формування, ведення і користування відомостями ліцензійного реєстру та подання їх до Єдиного ліцензійного реєстру» до реєстру вносяться: - відомості про суб'єкта господарювання - ліцензіата (найменування, організаційно-правова форма, місцезнаходження, банківські реквізити та ідентифікаційний код юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання та ідентифікаційний номер фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, номер телефону, факсу); - відомості про орган ліцензування, який видав ліцензію (найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код); вид господарської діяльності згідно з виданою ліцензією; - дата і номер рішення про видачу ліцензії; - серія та номер ліцензії; - термін дії ліцензії; - відомості про переоформлення ліцензії, видачу її копії або дубліката; - підстави, дата і номер розпорядження про необхідність усунення порушень ліцензійних умов; - підстави, дата і номер рішення про анулювання ліцензії; - підстави, дата і номер рішення про визнання ліцензії недійсною.

Статтею 11 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» визначено, що для одержання ліцензії здобувач повинен подати заяву про отримання ліцензії з додатками: - документи відповідно до ліцензійних вимог; - копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або довіреної особи) із відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та, повідомили про це відповідний орган державної податкової служби); - опис документів, що подаються для одержання ліцензії, у двох екземплярах.

Відповідно до п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом» (далі - Постанова №1001), до заяви на отримання ліцензії, крім документів, передбачених статтею 11 Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», додаються за підписом здобувача ліцензії або уповноваженої ним особи такі підтвердні документи: - відомості про наявність матеріально-технічної бази, яка забезпечує виконання технологічних операцій, або договорів із суб’єктами господарювання, що надають послуги з виконання таких операцій, за формою згідно з додатком 2 та завірені здобувачем ліцензії копії зазначених договорів; - відомості про власні, орендовані, надані ліцензіату в кредит або лізинг транспортні засоби за формою згідно з додатком 3 та завірені заявником копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення; - відомості про спеціальне обладнання транспортних засобів, які використовуються для перевезень пасажирів на таксі, за формою згідно з додатком 4 (для внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів на таксі); - відомості про кваліфікацію персоналу автомобільного перевізника, визначеного пунктами 12-15 цих Ліцензійних умов, за формою згідно з додатком 5.

Відповідно до п.п. 12-15 Постанови №1001, передбачено подання інформації про кваліфікацію: персоналу, що перевіряє технічний стан та виконує роботи з технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів; медичних працівників; фахівців, відповідальних за організацію та безпеку міжнародних перевезень уповноважених (консультантів) з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів.

Враховуючи наведене, для отримання ліцензії перевізники претенденти не подають органу ліцензування інформацію про працевлаштованих водіїв та відповідно Укртрансбезпека не володіє зазначеною інформацією, що підтверджується наданою інформацією в листі Укртрансбезпеки від 28.12.2018 року № 11064/02/15-18 де не зазначено інформації про працевлаштованих водіїв як ФОП ОСОБА_5 так і ФОП ОСОБА_3

Одночасно, суд погоджується з твердженнями відповідача, що чинним законодавством не передбачено можливості здійснення перевірки конкурсною комісією достовірності інформації поданої перевізниками - претендентами до Державної фіскальної служби України за формою № 1ДФ.

Відповідно до частини 2 статті 45 Закону України «Про автомобільний транспорт», до участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які: - визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство чи ліквідацію як суб'єкта господарювання; - подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію; - не відповідають вимогам статті 34 цього Закону; - передбачають використовувати на маршрутах автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів.

Згідно вимог статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен: - виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно - правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; - утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; - забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; - забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв; - організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; - забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; - забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує, формування та реалізує державну політику у сфері транспорту; забезпечувати безпеку дорожнього руху; - забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Згідно пункту 12 Порядку №1081, організатор перевезень приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі перевізника-претендента, який: - подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію; - визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура, санації), або який перебуває у стадії ліквідації; - не відповідає вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»; - не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків необхідної кількості автобусів для виконання перевезень; - має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансбезпекою, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу); - подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт»; - подав до участі в конкурсі більшу кількість автобусів, ніж це передбачено умовами конкурсу.

Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 42 Порядку №1081 у разі коли на один з об’єктів конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах претендує два або більше перевізники-претенденти, конкурсний комітет визначає переможця з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів та подає пропозиції організатору перевезень.

Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах, є підставою для подання пропозицій організатору перевезень для визначення переможця конкурсу.

Додатком 5 до вказаного Порядку визначений Перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій автомобільних перевізників-претендентів.

Так, відповідно до протоколу № 053/18 засідання обласного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування від 29.12.2018 сумарна кількість батів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів становить: ФОП ОСОБА_5 - 0 балів. ФОП ОСОБА_3 - 16 балів.

Переможцем конкурсу на об'єкті № 30 маршрут «Надвірна - Івано-Франківськ» визначено ФОП ОСОБА_3

Розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 23.01.2019 №25 визнано переможцем конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загальної о користування який відбувся 29.12.2018 на об’єкті № 30 маршрут – «Надвірна - Івано-Франківськ» - визначено ФОП ОСОБА_3

Суд зазначає, що позивачем не оскаржується нарахування конкурсним комітетом балів за системою оцінки пропозицій автомобільних перевізників-претендентів за сумарною кількістю яких ФОП ОСОБА_3, визнано переможцем конкурсу на об'єкті № 30 маршрут «Надвірна - Івано-Франківськ».

Враховуючи все вище наведене а також те, що ФОП ОСОБА_3 було подано для участі у Конкурсі необхідні документи оформлені належним чином, перевізник - претендент відповідав вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», конкурсною комісією, в межах компетенції було здійснено перевірку достовірності наданої ним інформації, то на переконання суду у комісії не було правових підстав для недопущення до участі у Конкурсі даного перевізника-претендента. Доказів зворотного, позивачем не надано.

Також, в судовому засіданні судом встановлено наявність у ФОП ОСОБА_3, працевлаштованих водіїв, що підтверджено дослідженими у судовому засіданні належним чином засвідченими копіями трудових договорів (а.с.253-257), копіями податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ,) (а.с.99), та повідомлення про прийняття працівника на роботу (а.с.100).

Також суд звертає увагу на те, відповідно до додатку 5 до Порядку №1081, (перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій автомобільних перевізників-претендентів (на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах), перевізники-претенденти не оцінюються за показником кількості працевлаштованих водіїв.

Враховуючи наведене, облдержадміністрацією, як організатором перевезень, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. №1081 правомірно видано розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 23.01.2019 №25 «Про результати засідання обласного конкурсного комітету».

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що відповідачем підтверджено правомірність свого рішення належними та допустимими доказами, а відтак, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України у суду відсутні.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Позивач:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_7), вул.Вишневського, 19/1, м.Івано-Франківськ, 76000.

Відповідач:

Івано-Франківська обласна державна адміністрація (код ЄДРПОУ 20567921), вул.Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76018.

Третя особа:

ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6), вул.Шевченка, 41, с.Саджавка, Надвірнянський район, Івано-Франківська область, 78453.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя /підпис/ ОСОБА_15

Рішення складене в повному обсязі 15 квітня 2019 р.