Постанова № 81269221, 18.04.2019, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
18.04.2019
Номер справи
127/10911/19
Номер документу
81269221
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/10911/19

Провадження № 3/127/2550/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" квітня 2019 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романчук Р.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Вінницької митниці ДФС відносно ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого водієм фірми "К.Р.А. TRANS" S.R.L. ОСОБА_2 ОСОБА_3, паспорт АА0187461 виданий 26.01.2015 року органом IS "CRIS"REGISTRU" ОСОБА_2 ОСОБА_3,

у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

03.03.2019 року о 12 год. 13 хв. в пункті пропуску "Могилів-Подільський – Отач" відділу митного оформлення "Автомобільний" митного поста "Дністер" Вінницької митниці ДФС, з метою транзиту через митну територію України, в напрямку "в’їзд в Україну" прибув сідельний тягач марки "DAF" кузов № XLRTE47MSОE780663 реєстраційний номер KRA03 з напівпричепом марки "CHEREAU" кузов № VM4CSD35H7А000249 реєстраційний номер MD KRA02, зареєстрований на фірмі "К.Р.А. TRANS" S.R.L. (ОСОБА_3), під керуванням громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA). О 12 год. 18 хв. ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) було проведено декларування, під час якого він заявив про наявність у нього одного місця ручної поклажі, на всі інші пункти та підпункти митної декларації, які потребували відповіді, ним надано відповідь “Ні”, шляхом проставлення X-подібної позначки у відповідній рамці. Під час здійснення митного огляду транспортного засобу "DAF" кузов № XLRTE47MSОE780663 реєстраційний номер KRA03 у кабіні водія було виявлено не задекларовані товари, які знаходились у картонній коробці, а саме: безпровідний датчик руху з імунітетом до тварин AJAX MotionProtect (чорний) Wireless Motion Detector Made in Europe кількістю 10 шт., безпровідний датчик руху та розбиття скла з імунітетом до тварин AJAX CombiProtect (чорний) Combined Motion and Glass Break Detector Made in Europe кількістю 45 шт., безпровідний датчик руху та розбиття скла з імунітетом до тварин AJAX CombiProtect (білий) Combined Motion and Glass Break Detector Made in Europe кількістю 71 шт., безпровідний датчик відкриття дверей і вікон AJAX DoorProtect (білий) Wireless Door/Window Opening Detector Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідний датчик відкриття дверей і вікон AJAX DoorProtect (чорний) Wireless Door/ Window Opening Detector Made in Europe кількістю 40 шт., безпровідний датчик відкриття, удару і нахилу AJAX DoorProtect Plus (чорний) Magnetic Opening Detector with Tilt and Shock Sensors Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідний датчик відкриття, удару і нахилу AJAX DoorProtect Plus (білий) Magnetic Opening Detector with Tilt and Shock Sensors Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідний датчик розбиття скла AJAX GlassProtect (чорний) Wireless Glass Break Detector Made in Europe кількістю 10 шт.

Представник Вінницької митниці ДФС ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечувала проти розгляду справи у відсутність ОСОБА_1, оскільки він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України, підтверджується наявними у справі доказами. Просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та застосувати адміністративне стягнення, передбачене ст. 472 МК України, у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів з конфіскацією товарів, які є безпосередніми предметами правопорушення, також просила стягнути із ОСОБА_1 витрати за зберігання вилученого товару на складі Вінницької митниці ДФС.

У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про шо в матеріалах справи міститься його заява (а.с. 19), причини неявки суду не повідомив, клопотання про перенесення розгляду справи до суду не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 526 Митного кодексу України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі та дослідженими судом доказами.

Згідно ст. 486 Митного кодексу України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Статтею 489 Митного кодексу України, встановлено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов’язана з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 472 Митного кодексу України передбачає адміністративну відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Зазначене порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Відповідно до положень ст. 257 Митного кодексу України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи. Умови та порядок декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються цим Кодексом. Положення про митні декларації та форми цих декларацій затверджуються Кабінетом Міністрів України, а порядок заповнення таких декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Перелік відомостей, що підлягають внесенню до митних декларацій, обмежується лише тими відомостями, які є необхідними для цілей справляння митних платежів, формування митної статистики, а також для забезпечення додержання вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів. Митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться відповідні відомості.

Відповідно до п. 57 ст. 4 Митного кодексу України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Згідно з матеріалами справи, 03.03.2019 року о 12 год. 13 хв. в пункті пропуску "Могилів-Подільський – Отач" відділу митного оформлення "Автомобільний" митного поста "Дністер" Вінницької митниці ДФС, з метою транзиту через митну територію України, в напрямку "в’їзд в Україну" прибув сідельний тягач марки "DAF" кузов № XLRTE47MSОE780663 реєстраційний номер KRA03 з напівпричепом марки "CHEREAU" кузов № VM4CSD35H7А000249 реєстраційний номер MD KRA02, зареєстрований на фірмі "К.Р.А. TRANS" S.R.L. (ОСОБА_3), під керуванням громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA). О 12 год. 18 хв. ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) було проведено декларування, під час якого він заявив про наявність у нього одного місця ручної поклажі, на всі інші пункти та підпункти митної декларації, які потребували відповіді, ним надано відповідь “Ні”, шляхом проставлення X-подібної позначки у відповідній рамці. Під час здійснення митного огляду транспортного засобу "DAF" кузов № XLRTE47MSОE780663 реєстраційний номер KRA03 у кабіні водія було виявлено не задекларовані товари, які знаходились у картонній коробці, а саме: безпровідний датчик руху з імунітетом до тварин AJAX MotionProtect (чорний) Wireless Motion Detector Made in Europe кількістю 10 шт., безпровідний датчик руху та розбиття скла з імунітетом до тварин AJAX CombiProtect (чорний) Combined Motion and Glass Break Detector Made in Europe кількістю 45 шт., безпровідний датчик руху та розбиття скла з імунітетом до тварин AJAX CombiProtect (білий) Combined Motion and Glass Break Detector Made in Europe кількістю 71 шт., безпровідний датчик відкриття дверей і вікон AJAX DoorProtect (білий) Wireless Door/Window Opening Detector Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідний датчик відкриття дверей і вікон AJAX DoorProtect (чорний) Wireless Door/ Window Opening Detector Made in Europe кількістю 40 шт., безпровідний датчик відкриття, удару і нахилу AJAX DoorProtect Plus (чорний) Magnetic Opening Detector with Tilt and Shock Sensors Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідний датчик відкриття, удару і нахилу AJAX DoorProtect Plus (білий) Magnetic Opening Detector with Tilt and Shock Sensors Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідний датчик розбиття скла AJAX GlassProtect (чорний) Wireless Glass Break Detector Made in Europe кількістю 10 шт.

Факт вчинення ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України, відповідає фактичним обставинам справи та підтверджується дослідженими судом доказами у справі:

зокрема, протоколом про порушення митних правил № 0240/40100/19 від 03.03.2019 року (а.с. 2-6);

митною декларацією ОСОБА_1 від 03.03.2019 року, в якій він заявив про наявність у нього одного місця ручної поклажі, а також про наявність валютних цінностей, на всі інші пункти та підпункти митної декларації, які потребували відповіді, ним надано відповідь “Ні”, шляхом проставлення X-подібної позначки у відповідній рамці. (а.с. 7);

актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 03.03.2019 року, згідно якого у кабіні водія було виявлено незадекларовані товари, які знаходилися у картонній коробці (а.с. 8);

описом предметів вилучених у ОСОБА_1 від 04.03.2019 року (а.с. 9);

письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.03.2019 року (а.с. 17);

доповідною запискою головного державного інспектора ВМО "Автомобільний" митного поста "Дністер" Вінницької ДФС від 03.03.2019 року (а.с. 18).

Згідно висновку експерта №142005901-0290 від 21.03.2019 року загальна вартість наданих на дослідження предметів порушення митних правил, зазначених у постанові про призначення експертизи від 18.03.2019 року в справі про порушення митних правил № 0240/40100/19, станом на дату оцінки становить 225 728 грн. 10 коп.

Суд зазначає, що аналіз норм Митного кодексу України дає підстави для висновку, що кожна особа, яка перетинає державний кордон України, зобов'язана пройти процедуру митного огляду та повно і правильно дати митним органам вичерпну інформацію про переміщувані нею через кордон предмети й товари, а у передбачених законом випадках здійснити процедуру декларування. Відповідальність за порушення норм митного законодавства покладається на цю особу, за виключеннями, які прямо передбачені Митним кодексом і які ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) в даному випадку не стосуються.

З'ясувавши обставини справи, дослідивши наявні у ній докази, заслухавши пояснення представника митниці, суд дійшов висновку, що, ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA), порушивши вимоги ст.ст. 257, 374 Митного кодексу України, не заявив за встановленою формою про наявність товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, тим самим вчинив порушення митних правил, передбачене ст. 472 Митного кодексу України.

Відповідно до ст. 16 Кодексу України про адміністративні правопорушення іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.

Згідно положень ч. 1 ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред’явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 487 Митного кодексу України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Статтею 495 Митного кодексу України встановлено, що доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України. Посадова особа органу доходів і зборів, яка здійснює провадження у справі про порушення митних правил, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Відповідно до вимог ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд зазначає, що ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно положень ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, суд враховує положення ст. ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Розглянувши дану справу, відповідно до положень ч. 2 ст. 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставин, що пом'якшують відповідальність та обставин, що відповідно до положень ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення обтяжують відповідальність, судом не встановлено.

При цьому суд також враховує характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу правопорушника, ступінь його вини.

За наведених вище обставин, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) слід визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, шо становить 225 728 грн. 10 коп. з конфіскацією цих товарів.

На думку суду, застосування такого адміністративного стягнення буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи, на яку накладено стягнення, стягується судовий збір в розмірі 0, 2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями ч. 1 ст. 520 Митного кодексу України встановлено, що витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення. Витрати на оплату послуг перекладача відшкодовуються з державного бюджету.

Відповідно до положень ст. ст. 519, 520 Митного кодексу України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь Вінницької митниці ДФС, витрати пов’язані зі зберіганням вилученого товару.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з ОСОБА_1 на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст. ст. 376, 472, 519, 520 Митного кодексу України, ст. ст. 40-1, 221, 276, 279, 280, 283-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, шо становить 225 728 грн. 10 коп. з конфіскацією цих товарів, а саме, безпровідного датчику руху з імунітетом до тварин AJAX MotionProtect (чорний) Wireless Motion Detector Made in Europe кількістю 10 шт., безпровідного датчику руху та розбиття скла з імунітетом до тварин AJAX CombiProtect (чорний) Combined Motion and Glass Break Detector Made in Europe кількістю 45 шт., безпровідного датчику руху та розбиття скла з імунітетом до тварин AJAX CombiProtect (білий) Combined Motion and Glass Break Detector Made in Europe кількістю 71 шт., безпровідного датчику відкриття дверей і вікон AJAX DoorProtect (білий) Wireless Door/Window Opening Detector Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідного датчику відкриття дверей і вікон AJAX DoorProtect (чорний) Wireless Door/ Window Opening Detector Made in Europe кількістю 40 шт., безпровідного датчику відкриття, удару і нахилу AJAX DoorProtect Plus (чорний) Magnetic Opening Detector with Tilt and Shock Sensors Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідного датчику відкриття, удару і нахилу AJAX DoorProtect Plus (білий) Magnetic Opening Detector with Tilt and Shock Sensors Made in Europe кількістю 5 шт., безпровідного датчику розбиття скла AJAX GlassProtect (чорний) Wireless Glass Break Detector Made in Europe кількістю 10 шт., які зберігаються на складі Вінницької митниці ДФС в м. Могилеві-Подільському Вінницької області.

Стягнути з ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) на користь Вінницької митниці ДФС (отримувач: Вінницька митниця ДФС в ДКС у м. Києві, код ЄДРПОУ 39510664, р/р № 26036840132234, МФО 820172, (справа про порушення МП № 0240/40100/19) витрати, пов'язані зі зберіганням вилученого товару, в розмірі 416 грн. 89 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 (LATAS MIRCEA) на користь держави Україна судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя