Постанова № 81240144, 15.04.2019, Приморський районний суд м. Маріуполя

Дата ухвалення
15.04.2019
Номер справи
266/915/18
Номер документу
81240144
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 266/915/18

Провадженя№ 3/266/4/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.04.2019 року м.Маріуполь

Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого - судді Курбановой Н.М.,

за участі секретаря Макогон С.Б.,

з участю прокурора Сінгура Є.І.

особи, відносно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі в режимі відеоконференції матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої змінним заст. начальника складу по контейнерному терміналу, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи заступником начальника складу ДП "Маріупольський морський торгівельний порт", є особою, зобов’язаною згідно положень Закону України "Про запобігання корупції" подавати декларацію щорічно до 01 квітня, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. В порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1, будучи згідно п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, перебуваючи в приміщенні, розташованому за адресою: м. Маріуполь, пр. Луніна, буд. 99, несвоєчасно, без поважних причин, подала щорічну декларацію за 2016 рік, а саме 05.05.2017 року, час публікації на сайті 07 год. 41 хв., що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор Сінгур Є.І. в судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 є суб’єктом, яка підпадає під дію статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", також ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами цього антикорупційного законодавства. Державними підприємствами з лютого 2016р. забезпечене надання електронних ключів всім суб’єктам декларування на безоплатній основі в акредитованих центрах. В діях ОСОБА_1 вбачається ознаки несвоєчасного, без поважних причин, подання щорічної декларації, тому просить притягнути ОСОБА_1О до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнала частково, пояснила, що це був перший рік подання декларації у електронному вигляді, а не в паперовому, тому виникали складнощі. Вона не вважає, що подання декларації з невеликим запізненням є суворим злочином, не вважає себе корупціонером, оскільки вона своєчасно сплачувала податки, і не розуміє за що її може бути покарано. Зараз вона вже не пам’ятає, чи був їй відомий кінцевий термін подання декларації. Їй сказали, що кінцевий термін подання електронної декларації продовжили ще на місяць, хто вона не пам’ятає. Станом на 01 квітня 2017р. та 01 травня 2017р. в неї не було електронного ключа.

Суд, вислухавши прокурора, особу, відносно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, та її вину доведено.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи вина дана особа в його вчиненні.

Згідно ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне, без поважних причин подання декларації, і ця норма є відсилочною до відповідного закону, який повинен встановлювати та передбачати чіткі та конкретні терміни для вчинення таких дій як подання того чи іншого виду декларації.

Відповідно до роз'яснень Національного агентства запобігання корупції, до посадових осіб юридичних осіб публічного права відносяться керівники державних підприємств та їх заступники.

Згідно із роз’ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року № 3, у цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Так, адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Наказом Державного підприємства "Маріупольський морський торговельний порт" № 757/к від 15.04.2010 року переведено на посаду заступника начальника складу, з яким ОСОБА_1 було ознайомлено в цей самий день (а.с. 27-28).

З посадової інструкції заступника начальника складу ДП "ММТП", вбачається, що до обов’язків відноситься керування виконанням складських операцій на вантажному складі та інші обов’язки, які відносяться до адміністративно-господарчих функцій. Із посадовою інструкцією ОСОБА_1 ознайомлена. (а.с. 13-26).

За таких обставин, ОСОБА_1, наділена адміністративно-господарськими функціями, а тому є посадовою особою юридичної особи публічного права, суб’єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1700

розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

З наданої Національним агентством з питань запобігання корупції послідовності дій, та скан-копії сайту Єдиний державний реєстр декларацій вбачається, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію 05.05.2017 року, о 07 год. 41 хв. (а.с. 33-35).

Визначаючи міру адміністративного стягнення, суд враховує що ОСОБА_1, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, обставини, що обтяжують та пом’якшують відповідальність відсутні, а тому приходить до висновку про накладення стягнення у вигляді штрафу, оскільки таке стягнення буде достатнім засобом виховання особи та запобігатиме вчиненню нових правопорушень.

При оцінці строків притягнення до адміністративної відповідальності, суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Правопорушення було вчинене 05.05.2017 року.

Протокол про вчинення адміністративного правопорушення у справі, що розглядається, складений 22 лютого 2018 року.

Постановою Приморського районного суду м. Маріуполя від 19.06.2018р.строк розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП зупинено.

Постановою Приморського районного суду м. Маріуполя від 15.04.2019р.провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відновлено.

Тому вважаю, що строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не минув.

Також, відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За таких обставин, суд вважає за доцільне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 40-1, 283, 280, 284 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. (код класифікації доходів бюджету 21081300, рахунок отримувача № 31112149005001, банк отримувача казначейство України (ел.адм.податків), МФО 899998, ЄДРПОУ 38033949, отримувач коштів Донецьке УК/Дон.обл./21081300).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, розрахунковий рахунок № 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Строк пред’явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Курбанова Н. М.