
Справа № 127/10952/19
Провадження № 3/127/2559/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" квітня 2019 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романчук Р.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Вінницької митниці ДФС відносно ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого провідником ДОП Кишинів, паспорт АА0252700 виданий 03.04.2015 року органом IS "CRIS"REGISTRU" ОСОБА_2,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, -
ВСТАНОВИВ:
04 березня 2019 року о 07 год. 30 хв. у відділі митного оформлення "Залізничний" митного поста "Дністер" Вінницької митниці ДФС під час митного контролю пасажирського поїзда № 341 сполученням "Москва-Кишинів" було проведено опитування ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL), який слідував з Російської Федерації до Республіки ОСОБА_2 у вагоні №11 в якості провідника. Під час опитування ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL) усно та письмово на всі пункти та підпункти митної декларації, які потребували відповіді, надав відповідь "Ні", шляхом проставлення X-подібної позначки у відповідній рамці. Після прийняття митної декларації для оформлення, в ході подальшого митного контролю вагону №11, о 07 год. 40 хв., в міжстельовому просторі вагону був виявлений прихований від митного контролю ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL) товар - 35, 8 кг ковбаси копченої в 13 вакуумних пакетах, 2, 8 кг ковбаси печеної в 4 вакуумних пакетах, 28 кг м’яса копченого в 29 вакуумних пакетах, 30, 4 кг сала свіжого в 16 вакуумних пакетах та 4, 8 кг паштету м’ясного в 10 вакуумних пакетах, що знаходились в поліетиленових пакетах.
Згідно інформації з бази ПІК "Боротьба з контрабандою та порушенням митних правил" ЄАІС Держмитслужби України ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL) до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст. 483 Митного кодексу України, протягом року не притягувався.
Таким чином, ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL) перемістив товар через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням способу, що утруднює виявлення предметів, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, про шо в матеріалах справи міститься його заява. ОСОБА_1 того, в матеріалах справи міститься заява, в якій він просить суд розглядати справу у його відсутність ( а.с. 22).
Представник Вінницької митниці ДФС ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечувала щодо розгляду справи у відсутність ОСОБА_1 Просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, загальна вартість яких становить 6 996 грн. 40 коп. ОСОБА_1 того, зазначила, що відповідно до Акту знищення продуктів харчування від 27.03.2019 року товар, вилучений у ОСОБА_1, знищений, у зв’язку з чим, керуючись ч. 2 ст. 541 МК України, враховуючи неможливість реальної конфіскації вилученого товару, просила вирішити питання щодо стягнення вартості вилученого товару з ОСОБА_1 та стягнути витрати за їх зберігання на складі Вінницької митниці ДФС.
Відповідно до ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколом про порушення митних правил № 0242/40100/19 від 04.03.2019 року (а.с. 2-5); митною декларацією ОСОБА_1 від 04.03.2019 року (а.с. 6); описом затриманого товару (а.с. 14); протоколом опитування в справі про порушення митних правил № 0242/40100/19 від 04.03.2019 року (а.с. 18-20); доповідною запискою старшого державного інспектора ВМО "Залізничний" м/п "Дністер" Вінницької митниці ДФС (а.с. 21).
Відповідно до довідки ПП "ОСОБА_4В." № 18 від 04.03.2019 р. станом на 04.03.2019 року, згідно роздрібних цін, які діють на даний час на території України, вартість одного кілограма ковбаси копченої становить 80 грн. 00 коп., вартість одного кілограма ковбаси печеної становить 93 грн. 00 коп., вартість одного кілограма м'яса копченого становить 100 грн. 00 коп., вартість одного кілограма свіжого становить 25 грн. 00 коп., вартість одного кілограма паштету м'ясного становить 65 грн. 00 коп.
З опису предметів затриманих у ОСОБА_1 по справі про порушення митних правил № 0242/40100/19 від 04.03.2019 року вбачається, що у ОСОБА_1 затримано 35, 8 кг ковбаси копченої в 13 вакуумних пакетах, 2, 8 кг ковбаси печеної в 4 вакуумних пакетах, 28 кг м’яса копченого в 29 вакуумних пакетах, 30, 4 кг сала свіжого в 16 вакуумних пакетах та 4, 8 кг паштету м’ясного в 10 вакуумних пакетах. (а.с. 14).
З акту знищення продуктів харчування від 27.03.2019 року, вбачається, що 27.03.2019 року на території Тульчинської філії Державного підприємства "УКРВЕТСАНЗАВОД" проведено знищення продуктів харчування, непридатних до подальшої реалізації на території України, а саме 35, 8 кг ковбаси копченої, 2, 8 кг ковбаси печеної, 28 кг м’яса копченого, 30, 4 кг сала свіжого, 4, 8 кг паштету м’ясного. (а.с. 35).
Відповідно до ч. 1 ст. 483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Відповідно до ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.
Відповідно до п. 57 ст. 4 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Таким чином, ОСОБА_1 перемістив товар, через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням способу що утруднює виявлення таких товарів, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України.
Відповідно до ст. 487 КМ України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень Митного кодексу України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Згідно ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності за вчинення порушень митних правил не притягувався, враховуючи ступінь його вини, відсутність обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до положень статі 541 Митного кодексу України постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил у частині конфіскації виконується державним виконавцем в установленому законом порядку. У разі неможливості конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, з осіб, які вчинили порушення митних правил, державним виконавцем за рішенням суду в установленому законом порядку може стягуватися вартість цих товарів, транспортних засобів.
Відповідно до положень ст. ст. 519, 520 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь Вінницької митниці ДФС, витрати пов’язані зі зберіганням вилученого товару.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 483, ст. ст. 376, 519, 520 МК України, ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 6 996 грн. 40 коп. з конфіскацією даних товарів, вартість яких становить 6 996 грн. 40 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL) на користь Вінницької митниці ДФС (отримувач: Вінницька митниця ДФС в ДКС у м. Києві, код ЄДРПОУ 39510664, р/р № 26036840132234, МФО 820172, (справа про порушення МП № 0242/40100/19) витрати, пов'язані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 435 грн. 02 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (CRETU MIHAIL) на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя