
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
08 квітня 2019 року м. Київ № 320/1079/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши у місті Києві позовну заяву ОСОБА_1 до Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Головного управління Держгеокадастру у Київській області та Броварської міської ради Київської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
до суду звернувся ОСОБА_1 (07400, АДРЕСА_1) з позовом до Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області (07401, Київська обл., м. Бровари, бул. Незалежності, 39), Головного управління Держгеокадастру у Київській області (03115, м. Київ, вул. Серпова, 3/14), Броварської міської ради Київської області (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Юрія Гагаріна, 15), з урахуванням позовної заяви в редакції від 06.03.2019, в якій просить суд:
визнати неправомірними дії Відділу Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо порушення терміну реєстрації проекту землеустрою, отриманого 14.05.2018 у Державному земельному кадастрі стосовно земельної ділянки за адресою м. Бровари, вул. Дорошенка Петра 46, не встановлення у відмові в реєстрації від 07.06.2018, що проект землеустрою є непогодженим, та неодноразове отримання від неповноважних осіб ЦНАП БМР і неодноразову передачу до неповноважних осіб ЦНАП БМР проектів землеустрою, виготовлених на замовлення ОСОБА_1 за прийом заяви від 14.05.2018 від імені позивача (та без підпису позивача) та реєстрацію її 29.05.2018;
визнати неправомірними дії Відділу Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо розгляду заяви позивача від 05.12.2018, яка згідно ст. 7 Закону України “Про звернення громадян” не належить до розгляду відповідачем 1, за надання необґрунтованої відповіді, за відмову провести перевірку викладених в заяві фактів, за відмову запросити позивача на розгляд його заяви та за відмову повідомити у відповіді спосіб оскарження наданої відповіді;
визнати неправомірними дії Броварської міської ради щодо неодноразового отримання від неповноважних осіб КП “Бровари землеустрій” проектів землеустрою щодо земельної ділянки за адресою м. Бровари, вул. Дорошенка Петра 46 та неодноразової передачі проектів землеустрою, отриманих незаконним шляхом, як неповноважна особа до Відділу Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, неодноразове отримання проектів землеустрою від Відділу Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, не маючи на це жодних повноважень та неодноразову передачу проектів землеустрою, отриманих незаконним шляхом, до неповноважних осіб КП “Бровари землеустрій” щодо земельної ділянки за адресою м. Бровари, вул. Дорошенка Петра 46, яка вже зареєстрована в державному земельному кадастрі та їй присвоєно кадастровий номер 3210600000:01:057:0056;
визнати неправомірними дії Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо неналежного розгляду заяви позивача від 18.12.2018, щодо дій Відділу Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, за порушення Закону України “Про звернення громадян”, за надання необґрунтованої відповіді, за відмову провести перевірку викладених в заяві фактів, за відмову запросити позивача на розгляд його заяви, за розгляд заяви та підписання відповіді неповноважною особою, та за відмову повідомити в відповіді спосіб оскарження наданої відповіді;
зобов'язати Відділ Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Броварську міську раду, Головне управління Держгеокадастру у Київській області відшкодувати матеріальні збитки ОСОБА_1 в розмірі 6 000 000 грн. (шість мільйонів гривен) та стягнути пропорційно з перерахованих осіб кошти в сумі 6 000 000 грн.;
зобов'язати Відділ Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Броварську міську раду, Головне управління Держгеокадастру у Київській області відшкодувати моральну шкоду ОСОБА_1 у розмірі 6 000 000 грн. (шість мільйонів гривен) та стягнути пропорційно із зазначених осіб кошти в сумі 6 000 000 грн.;
зобов’язати Відділ Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Броварську міську раду, Головне управління Держгеокадастру у Київській області, надати звіт про виконання судового рішення.
У зв’язку із невідповідністю поданої позовної заяви вимогам процесуального законодавства, керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою суду від 11.03.2019 позовну заяву було залишено без руху. Ухвалою суду від 25.03.2019 позивачеві продовжено на десять днів строк на усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог вищевказаної ухвали позивачем усунуті недоліки у спосіб та у строк, що визначені в ній.
Позовна заява відповідає вимогам, передбаченим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
У якості підстави позову позивач зазначив, що відповідачами, всупереч вимогам чинного законодавства, протиправно відмовлено у розгляді його заяви та порушено терміни реєстрації проекту землеустрою, а також протиправно надано необґрунтовану відповідь на його заяву тощо.
Отже, спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини дев’ятої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов’язковою умовою процесуального законодавства.
Частинами другою, третьою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи, а загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи викладене, предмет спору та обставини справи, суд дійшов до висновку, що справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 173, 257, 259, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження одноособово суддею Панченко Н.Д.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
3. Призначити підготовче засідання на 07 травня 2019 року о 10:00 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під’їзд, 10-й поверх).
4. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників). Явку позивача в підготовче засідання визнати обов’язковою.
5. Запропонувати відповідачам подати до суду відзиви на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз’яснити відповідачам, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзивів мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзивів і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзивів у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
6. Роз’яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
7. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панченко Н.Д.