Рішення № 81208043, 12.04.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2019
Номер справи
120/303/19-а
Номер документу
81208043
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

12 квітня 2019 р. Справа № 120/303/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 підприємство "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (ОСОБА_1, позивач) із адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (далі - ГУ Держгеокадастр у Вінницькій області, відповідач) в якому просив:

- визнати протиправними дії, якими відмовлено у прийнятті виправлених ДП “Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” зауважень, викладених у пункті 10 висновку державної землевпорядної документації від 04.05.2018 р. №629-18;

- зобов’язати повторно розглянути, поданий ДП “Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств громадянам із земель запасу на території Четвертинівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, за межами населеного пункту, на предмет виправлення в ньому зауважень, визначених в п.10 висновку державної експертизи землевпорядної документації від 04.05.2018 року №629-18.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що ним було усунуто всі недоліки, наведені у висновку експертизи, однак ГУ Держгеокадастр у Вінницькій області не враховано та не взято до уваги дані виправлення. Зазначив, що земельна ділянка, проект щодо якої проходив експертизу, є пам’яткою місцевого значення, відтак може надаватись у приватну власність. Окремо вказав, що винесення нових зауважень до проекту землевпорядної документації є неправомірним.

Ухвалою від 22.02.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного провадження на 20.03.2019 р. без виклику учасників справи . Також залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача ДП “Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”.

13.03.2019 р. надійшов відзив (вх.№13789), в якому представник відповідача просив відмовити в задоволенні позову вказуючи, що в проект внесено зміни в частині кількості громадян та загальної площі земельних ділянок. А оскільки висновок державної експертизи від 04.05.2018 р. складений на зовсім іншу площу є необхідним провести додаткову державну експертизу. Вказав, що розробник документації на усунення встановлених у висновку зауважень не звернувся до відповідного органу за одержанням обґрунтування, а зробив власні висновки, що не передбачено чинним законодавством.

19.03.2019 р. надійшла відповідь на відзив в якій зазначено, що доводи викладені у відзиві не обґрунтовані та просив задовольнити позов з підстав визначених у ньому.

20.03.2019 р. ухвалою суду витребувано додаткові докази і відкладено розгляд справи на 12.04.2019 р.

12.04.2019 р. відмовлено в клопотанні про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.

Ознайомившись із матеріалами справи, суд встановив наступне.

04 травня 2018 року проведена державна експертиза проекту землевпорядної документації, а саме, проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств громадян із земель запасу на території Четвертинівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області.

За наслідками державної експертизи землевпорядної документації складено висновок від 04 травня 2018 № 629-18 відповідно до пункту 11 якого «проект землеустрою не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства, встановленим нормам, правилам та повертається на доопрацювання».

Підсумковою оцінкою результатів державної експертизи проекту в пункті 10 зазначені такі зауваження:

· проект землеустрою доопрацювати: пояснювальну записку доповнити експлікацією земель; у довідці навіданої відділом у Тростянецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 22.09.2017 №В-361/0-0.36-505/147-17 уточнити площу земельних ділянок; кадастрові плани привести у відповідність ст.34 Закону України “Про ОСОБА_2 земельний кадастр”; уточнити суміжних землевласників (землекористувачів) та погодити з ними межі відповідно до вимог ст..198 Земельного кодексу України;

· обґрунтувати надання земельної ділянки для зазначених цілей в приватну власність із урахуванням ч.4 ст. 84 Земельного кодексу України;

· матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) надати з прив’язкою до пунктів державної геодезичної мережі згідно вимог п.3.9 Інструкції про встановлення(відновлення ) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками,затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 р. №376;

· топографічно-геодезичні вишукування привести до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.1998 р. №1075;

· матеріали проекту привести у відповідність до вимог ст. 22 Закону України “Про ОСОБА_2 земельний кадастр”; копії документів та матеріалів надати відповідно до п.3.3.2 Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації затвердженою відповідно до наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 03.12.2004 №391 (із змінами та доповненнями).

Передачу земельних ділянок у власність здійснити відповідно до положень Земельного кодексу України, Закону України “Про землеустрій” та умов, викладених у висновках погоджувальних органів.

11.07.2018 р. ДП “Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” звернувся із клопотанням про усунення зауважень вказаних у висновку та вказав, що такі детально обґрунтовано у пункті 10 пояснювальної записки. За наслідком розгляду даного клопотання, управління Держгеокадастру у Вінницькій області листом від 24 липня 2018 року за вих. № 0-2-0.10-10797/2-18 повернуло проект як такий, що не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки не враховано зауваження пункту 10 цього ж висновку. Вказано, що в проекті внесено зміни в частині кількості громадян та загальної площі земельної ділянки, відтак, такий підлягає додатковій державні експертизі.

Не погоджуючись із такими діями, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд керується та виходить з наступного.

За визначенням наведеним у статті 1 Закону України "Про землеустрій", документація із землеустрою (землевпорядна документація) – це затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель, авторського нагляду за виконанням проектів тощо.

Правові, організаційні і фінансові основи здійснення державної експертизи землевпорядної документації та порядок її проведення визначаються Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації" (далі – Закон №1808-IV).

В розумінні статті 1 Закону №1808-IV, державна експертиза землевпорядної документації (далі - державна експертиза) - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об'єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об'єктів експертизи.

Згідно положень статей 6, 7 Закону №1808-IV, об'єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.

Суб'єктами державної експертизи є замовники та виконавці.

Замовниками державної експертизи є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, землевласники, землекористувачі, підприємства, установи, організації і громадяни, заінтересовані у проведенні такої експертизи, а також розробники об'єктів державної експертизи.

Виконавцями державної експертизи є експерти, які працюють у складі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері державної експертизи і мають високу кваліфікацію та спеціальні знання, а також висококваліфіковані спеціалісти або наукові працівники, які залучаються цими органами до її проведення відповідно до закону (далі - експерти державної експертизи).

Статтею 25 Закону №1808-IV передбачено, що експерт державної експертизи зобов'язаний: дотримуватися встановлених строків та порядку проведення державної експертизи, відслідковувати відповідність об'єктів державної експертизи вимогам законодавства, а також встановленим стандартам, нормам і правилам; забезпечувати об'єктивне та якісне проведення державної експертизи; вносити обґрунтовані зауваження та пропозиції щодо матеріалів та документації, які підлягають державній експертизі; вносити відповідні пропозиції щодо вдосконалення форм і методів проведення державної експертизи; заявляти самовідвід у разі наявності особистої заінтересованості щодо конкретного об'єкта державної експертизи.

Згідно зі частиною першою статі 33 Закону №1808-IV, проведення державної експертизи передбачає експертне дослідження, перевірку, аналіз і оцінку об'єкта державної експертизи та підготовку обґрунтованого та об'єктивного експертного висновку.

Статтею 35 Закону №1808-IV передбачено, що результатом проведення державної експертизи є висновок державної експертизи.

Організаційні засади і вимоги щодо організації та проведення державної експертизи землевпорядної документації, ведення звітності у цій сфері, визначає Методика проведення державної експертизи землевпорядної документації, затверджена наказом №391 від 03.12.2004 р. (далі - Методика).

Відповідно до пункту 1.2 Методики, державній експертизі відповідно до Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" підлягає вся землевпорядна документація із землеустрою, оцінки земель, а також документація і матеріали державного земельного кадастру, яка розробляється на державному, регіональному та місцевому рівнях суб'єктами господарської діяльності, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій" та суб’єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до Закону України "Про оцінку земель".

Згідно пункту 3.1 Методики проведення державної експертизи передбачає експертне дослідження, перевірку, аналіз і оцінку об'єкта державної експертизи та підготовку обґрунтованого та об'єктивного висновку державної експертизи.

Положеннями пункті 3.2 та 3.3 Методики визначено, що процедура проведення державної експертизи складається з трьох стадій: підготовчої, основної та заключної.

На підготовчій стадії державної експертизи здійснюється приймання землевпорядної документації, перевірка її складу, а також реєстрація об'єктів державної експертизи на підставі заяви (клопотання) замовника у журналі обліку (реєстрації) об'єктів державної експертизи землевпорядної документації протягом одного дня.

Для проведення державної експертизи замовником подаються оригінали відповідної документації та матеріали. У разі якщо окремі документи та матеріали об'єкта експертизи за своїм статусом не можуть бути надані в оригіналі, вони додаються у посвідчених, у встановленому порядку, копіях.

Усі основні документи і матеріали, додані до об'єкта державної експертизи повинні відповідати таким вимогам: передбачені законодавством погодження в паперовому вигляді повинні бути підписані керівником відповідального органу та скріплені його печаткою. В електронній формі документи засвідчуються електронним цифровим підписом керівника відповідального органу; графічні матеріали у встановлених законодавством випадках мають бути погоджені керівником територіального органу земельних ресурсів; кожен аркуш копій архівних документів повинен бути посвідчений підписом архіваріуса та печаткою архівної установи; кожен аркуш інших документів повинен бути посвідчений підписом і печаткою розробника об'єкта експертизи; кожен аркуш документів в паперовому вигляді повинен бути засвідчений підписом і печаткою (за наявності) розробника об'єкта експертизи, а також підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою. В електронній формі документи засвідчуються електронними цифровими підписами розробника об'єкта експертизи та сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою; документація із землеустрою повинна бути пронумерована, прошита та скріплена підписом і печаткою розробника об'єкта експертизи;

При виконанні цих вимог об'єкт державної експертизи підлягає реєстрації. В іншому випадку документація повертається замовнику на доопрацювання без реєстрації.

Основна стадія проведення державної експертизи передбачає всебічний аналіз землевпорядної документації, відповідність запропонованих заходів вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам. У разі потреби проводяться обстеження в натурі (на місцевості).

При проведенні державної експертизи землевпорядної документації визначаються: відповідність змісту документації вимогам законодавства України, встановленим стандартам, нормам і правилам, рішенням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо раціонального використання і охорони земель, умов і порядку їх забудови, охорони навколишнього природного середовища, санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, збереження культурної спадщини; відповідність змісту документації вимогам завдань на її розроблення та вимогам передпроектної документації; запропоновані землевпорядною документацією рішення щодо рекультивації порушених земель, поліпшення малопродуктивних угідь, оцінки земель тощо; еколого-економічна ефективність передбачених заходів щодо запобігання їх впливу на земельні угіддя за межами ділянки, охорони агроландшафтів; відповідність вимогам законодавства умов щодо зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок у разі проведення вибіркової та добровільної державної експертизи робочих проектів землеустрою, передбачених підпунктом "з" частини другої статті 25 Закону України "Про землеустрій".

На заключній стадії проведення державної експертизи узагальнюються результати експертних досліджень, готується висновок державної експертизи щодо доцільності затвердження землевпорядної документації.

Підпунктом 3.5.2 пункту 3.5. Методики визначено, що висновок державної експертизи землевпорядної документації оформляється за типовою формою, встановленою Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 18 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації".

Відповідно до підпункту 3.5.3 пункту 3.5 Методики передбачено, що підготовлені висновки державної експертизи повинні зводитись до трьох можливих варіантів:

- землевпорядна документація в цілому відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, оцінюється позитивно та погоджується (у разі необхідності погодження може обумовлюватися певними умовами щодо додаткового опрацювання окремих питань та внесення коректив, виконання яких не потребує суттєвих доробок);

- землевпорядна документація не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, повертається на доопрацювання;

- землевпорядна документація, яка не відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, оцінюється негативно і не погоджується.

Об’єкт експертизи, який повернуто на доопрацювання, оцінюється позитивно та погоджується після внесення змін і доповнень до нього в порядку, передбаченому цією Методикою, з урахуванням зауважень та пропозицій, зазначених у висновку державної експертизи.

Усунення зауважень та внесення виправлень, виявлених в результаті державної експертизи, здійснюють розробники землевпорядної документації та інші суб'єкти, що допустили порушення вимог чинного законодавства України, встановлених норм і правил при підготовці об'єкта державної експертизи або його окремих складових частин (п.3.5.8 п. 3.5 Методики).

Відповідно до підпункту 3.5.9 пункту 3.5 Методики, контроль за усуненням зауважень державної експертизи здійснюють виконавці експертизи (експерти) чи, за їх дорученням, керівники територіальних органів Держгеокадастру. Факт внесення виправлень, врахування зазначених у висновку зауважень та пропозицій посвідчується відповідним записом на висновку експертизи керівника експертного підрозділу або керівника територіального органу Держгеокадастру, на якого покладено контроль за усуненням зауважень державної експертизи.

Отже, як видно із процитованих норм, у разі, якщо об’єкт експертизи повернуто на доопрацювання, то такий оцінюється позитивно та погоджується після внесення змін і доповнень до нього в порядку, передбаченому цією Методикою, з урахуванням зауважень та пропозицій, зазначених у висновку державної експертизи.

Оцінюючи позовні вимоги в частині визнання протиправними дій, суд керується нормами частини другої статті 2 КАС України, в силу якої, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Так, критерій “прийняття рішень, вчинення (невчинення) дій на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України” - за змістом випливає з принципу законності, що закріплений у частині другій статті 19 Конституції України: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

"На підставі" означає, що суб'єкт владних повноважень:

- має бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України;

- зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

Критерій “прийняття рішення, вчинення (невчинення) дії обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення або вчинення дії” - відображає принцип обґрунтованості рішення або дії. Він вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, висновки експертів тощо. Суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Встановлення невідповідності діяльності суб'єкта владних повноважень хоча б одному із зазначених критеріїв для оцінювання його рішень, дій та бездіяльності може бути підставою для задоволення адміністративного позову.

Так, як видно зі змісту пункту 10 висновку державної експертизи від 04.05.2018 р., у ньому зазначені такі зауваження:

· проект землеустрою доопрацювати: пояснювальну записку доповнити експлікацією земель; у довідці навіданої відділом у Тростянецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 22.09.2017 №В-361/0-0.36-505/147-17 уточнити площу земельних ділянок; кадастрові плани привести у відповідність ст.34 Закону України “Про ОСОБА_2 земельний кадастр”; уточнити суміжних землевласників (землекористувачів) та погодити з ними межі відповідно до вимог ст.198 Земельного кодексу України;

· обґрунтувати надання земельної ділянки для зазначених цілей в приватну власність із урахуванням ч.4 ст. 84 Земельного кодексу України;

· матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) надати з прив’язкою до пунктів державної геодезичної мережі згідно вимог п.3.9 Інструкції про встановлення(відновлення ) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками,затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 р. №376;

· топографічно-геодезичні вишукування привести до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.1998 р. №1075;

· матеріали проекту привести у відповідність до вимог ст. 22 Закону України “Про ОСОБА_2 земельний кадастр”; копії документів та матеріалів надати відповідно до п.3.3.2 Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації затвердженою відповідно до наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 03.12.2004 №391 (із змінами та доповненнями).

Повертаючи ДП “Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” проект землеустрою, управління Держгеокадастру в листі від 24.07.2018 р.за вих. №0-2-0.10-10797/2-18 зазначило: "Зауваження пункту 10 висновку державної експертизи землевпорядної документації від 04.05.2018 №629-18 невраховані". Отже, як видно в даному листі не наведено жодного обґрунтування (мотивації) на підтвердження того, з яких міркувань виходив відповідач повертаючи проект землеустрою проектній організації; які саме зауваження не усунуто та не надано оцінку тим зауваженням, які усувались; не аргументовано причин щодо неприйняття виправлених зауважень.

Відтак, суд доходить висновку, що відповідач при відмові у прийнятті виправлених зауважень діяв без врахування розтлумачених вище критеріїв, зокрема, необґрунтовано, недобросовісно, відповідно такі дії є протиправними.

Окремо щодо позовної вимоги про зобов'язання повторно розглянути проект, суд зазначає про наступне.

Згідно частини четвертої 245 КАС України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб’єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов’язує суб’єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Як вже встановлено судом та зазначалось вище, дії відповідача щодо неприйняття виправлених зауважень є протиправними.

За таких обставин суд вважає необхідним зобов'язати суб'єкта владних повноважень, розглянути повторно проект землеустрою з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відповідно до частин першої - другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із статтею 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, адміністративний позов належить задовольнити повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких обставин, враховуючи, що позов задоволено в повному обсязі судові витрати понесені позивачем у даній справі в сумі 1536, 80 грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області щодо відмови у прийнятті виправлених ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» зауважень, викладених у пункті 10 висновку державної землевпорядної документації від 04.05.2018 р. №629-18.

Зобов’язати Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області повторно розглянути, поданий ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств громадянам із земель запасу на території Четвертинівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, за межами населеного пункту , на предмет виправлення в ньому зауважень , визначених в п.10 висновку державної експертизи землевпорядної документації від 04.05.2018 року №629-18.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (вул. Козацька, 78, с. Четвертинівка, Тростянецький район, Вінницька область, ідентифікаційний номер за ДРФО - НОМЕР_1) 1536, 80 (одну тисячу п'ятсот тридцять шість гривень 80 копійок) судового за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Келецька,63код ЄДРПОУ 39764547).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 (вул. Козацька, 78, с. Четвертинівка, Тростянецький район, Вінницька область,ідентифікаційний номер за ДРФО - НОМЕР_1).

Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Келецька,63, код ЄДРПОУ 39764547).

Третя особа: ДП "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (м. Вінниця, вул. Келецька, 63, код 00692127)

Суддя Воробйова Інна Анатоліївна