
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________ Іменем України
ПОСТАНОВА
15 квітня 2019 року Справа № 913/489/18
Провадження №12б/913/489/18
За заявою кредитора – Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області, м.Черкаси
до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод “Строммаш”, м.Сєвєродонецьк Луганської області,
про банкрутство
Суддя Господарського суду Луганської області Вінніков С.В.
Секретар судового засідання Рвачов О.О.
У засіданні брали участь:
від кредиторів: представники не прибули;
від боржника: представник не прибув;
розпорядник майна ОСОБА_1: не прибула.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: банкрутство, процедура розпорядження майном боржника відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції Закону від 22.12.2011 №4212-VI.
в с т а н о в и в:
Головне управління ДФС у Черкаській області звернулося до Господарського суду Луганської області з заявою про порушення справи про банкрутство боржника – Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод “Строммаш”.
Заява з посиланням на приписи ст.10 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон про банкрутство) обґрунтована неспроможністю боржника у встановлений Законом строк задовольнити безспірні вимоги кредитора на загальну суму 1 621 366 грн 88 коп.
Ухвалою господарського суду від 02.11.2018 прийнято до розгляду заяву Головного управління ДФС у Черкаській області та призначено дату проведення підготовчого засідання суду на 15.11.2018.
Ухвалою суду від 12.11.2018 перенесено дату проведення підготовчого засідання на 14.11.2018.
Ухвалою суду від 14.11.2018 продовжено строк проведення підготовчого засідання до 03.12.2018; призначено розгляд заяви кредитора про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні на 03.12.2018.
Ухвалою господарського суду від 03.12.2018 (суддя – Палей О.С.) відкрито провадження у справі №913/489/18 про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод “Строммаш”; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; визнано безспірними грошові вимоги ініціюючого кредитора – Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів до 28.03.2019 (включно) та призначено розпорядником майна боржника – арбітражного керуючого ОСОБА_1; розгляд справи призначено у попередньому засіданні на 21.01.2019.
Оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оголошення про порушення справи про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод Строммаш” здійснено 05.12.2018.
Розпорядженням керівника апарату суду №20-р від 18.01.2019 відповідно до ч.9 ст.32 Господарського процесуального кодексу України призначено повторний автоматизований розподіл справи №913/489/18, у зв’язку із тим, що 17.01.2019 Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку суддю Палей О.С.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано для розгляду судді Віннікову С.В.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 11.02.2019 визнано грошові вимоги кредитора – Черкаської міської ради в розмірі 8 674 597 грн 40 коп. (заборгованість з орендної плати за землю, 4 черга), 416972 грн 03 коп. (пеня, 6 черга), 3524 грн 00 коп. – судовий збір); визнано грошові вимоги кредитора – Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області в розмірі 258839 грн 95 коп. (заборгованість на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах, 2 черга, 3524 грн 00 коп. – судовий збір, 1 черга); розгляд справи призначено на 11.03.2019.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 11.03.2019 затверджено реєстр вимог кредиторів у складі:
- Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області (вул.Хрещатик, б.235, м.Черкаси, ідентифікаційний код 39392109), в розмірі 1 621 366 грн 88 коп. – заборгованість зі сплати податків (3 черга); витрати по сплаті судового збору - 17620 грн 00 коп. (1 черга);
- Черкаської міської ради (вул.Б.Вишневецького, б.36, м.Черкаси, ідентифікаційний код 25212542, в розмірі 8 674 597 грн 40 коп. – заборгованість з орендної плати за землю (4 черга), в розмірі 416972 грн 03 коп. – пеня (6 черга), витрати по сплаті судового збору - 3524 грн 00 коп. (1 черга);
- Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області, вул.Шевченка, б.9, м.Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 21792459, в розмірі 258839 грн 95 коп. – заборгованість на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах (2 черга), витрати по сплаті судового збору - 3524 грн 00 коп. (1 черга).
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 28.03.2019 призначено розгляд справи на 15.04.2019.
28.03.2019 до відділу документального забезпечення суду від арбітражного керуючого ОСОБА_1 надійшло клопотання №02-03-19/46 від 25.03.2019 про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі.
28.03.2019 до відділу документального забезпечення суду від арбітражного керуючого ОСОБА_1 надійшло клопотання №02-03-19/47 від 25.03.2019 про долучення до матеріалів справи звіту розпорядника майна, копій протоколів загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів, а також інших документів.
29.03.2019 до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання б/н від 25.03.2019 голови комітету кредиторів ГУ ДФС у Черкаській області, за яким просить визнати ТОВ “Завод “Строммаш” банкрутом та ввести ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво № 1740 від 11.11.2015).
02.04.2019 до відділу документального забезпечення суду надійшла заява №02/214 від 28.03.2019 арбітражного керуючого ОСОБА_2 про згоду на участь у справі про банкрутство ТОВ “Завод “Строммаш” у якості ліквідатора боржника.
У судове засідання 15.04.2019 кредитори, боржник та розпорядник майна боржника не прибули.
Розглянувши клопотання розпорядника майна ОСОБА_1 №02-03-19/46 від 25.03.2019 про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі суд зазначає наступне.
Зі звіту розпорядника майна ОСОБА_1 вбачається, що загальна суму грошової винагороди складає 27130 грн 00 коп., з яких: розмір нарахованої грошової винагороди за період з 03.12.2018 по 28.03.2019 складає 26102 грн 00 коп.; витрати розпорядника майна 1028 грн 00 коп.
Протоколом №1 від 21.03.2019 засідання комітету кредиторів схвалено звіт розпорядника майна про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.115 Закон про банкрутство арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Відповідно до ч.3 ст.115 Закону про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Згідно з ч.7 ст.115 Закон про банкрутство розпорядник майна звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на першому засіданні комітету кредиторів, а також за результатами процедури розпорядження майном боржника. Керуючий санацією не рідше одного разу на три місяці, а ліквідатор - щомісяця звітують перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат.
Суд зазначає, що ст.115 Закон про банкрутство чітко встановлено джерело оплати грошової винагороди арбітражному керуючому, що виконує повноваження розпорядника майна у справі про банкрутство, а саме: така винагорода здійснюється особою, яка подала заяву про порушення справи про банкрутство (кредитором або боржником), шляхом авансування даної грошової винагороди. Законодавець не ставить порядок розподілу витрат на оплату послуг розпорядника майна в залежність від майнового стану особи, яка подала заяву про порушення справи про банкрутство (особа, заснована на приватній чи державній формі власності, державний орган тощо), а також від джерел фінансування такої особи.
За таких обставин клопотання розпорядника майна ОСОБА_1 №02-03-19/46 від 25.03.2019 про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат підлягає задоволенню.
Розглянувши клопотання розпорядника майна ОСОБА_1 №02-03-19/47 від 25.03.2019 про долучення до матеріалів справи звіту розпорядника майна, копій протоколів загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів, а також інших документів суд зазначає наступне.
Зі звіту розпорядника майна вбачається, що з метою виявлення активів боржника розпорядником майна боржника ОСОБА_1 були направлені запити до уповноважених установ та організацій, на ці запити було отримано відповіді, у яких повідомлено про таке.
Листом №31/12/4442-1962 від 27.12.2018 РСЦ МВС України в Луганській області повідомлено, що за боржником транспортні засоби не зареєстровані.
Листом №10/01/906 від 15.01.2019 Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку повідомлено про те, що боржник серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу), відсутній.
Листами №01-11/13 від 03.01.2019 та №Т-7 від 08.01.2019 ГУ Держпродслужби у Черкаській області повідомлено про відсутність будь-якої техніки, зареєстрованої за боржником.
Листом №1564/03/15-18 від 29.12.2018 Державної служби морського та річкового транспорту України повідомлено, що плавзасоби за боржником не зареєстровані.
Листами №01-15/46 віл 04.01.2019 та №106/10-26/221 від 11.01.2019 ГУ Держпраці у Черкаській області повідомлено про відсутність зареєстрованих за боржником об’єктів підвищеної небезпеки, великовантажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, підіймальних споруд, парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пару та гарячої води.
Листом №1012-647 від 27.12.2018 Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області повідомлено про відсутність документів ТОВ “Завод “Строммаш”, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Листом № 570/12-32-52-07-14 від 31.01.2019 ГУ ДФС у Луганській області повідомлено про те, що ТОВ “Завод “Строммаш” фінансову звітність за період з 01.01.2015 по теперішній час не надавало, документальна перевірка діяльності не проводилась, наявні відкриті банківські рахунки боржника у ПАТ КБ “ПриватБанк” м.Черкаси та АТ “ОСОБА_3 Аваль”.
Листом № 33-12-0.2-263/2-19 від 16.01.2019 ГУ Держгеокадастру у Луганській області повідомлено про відсутність земельних ділянок, зареєстрованих за ТОВ “Завод ”Строммаш”.
Водночас листом № 32-23-0.21-358/2-19 від 21.01.2019 ГУ Держгеокадастру у Черкаській області повідомлено, що станом на 01.01.2013 за ТОВ “Завод “Строммаш” обліковувалась земельна ділянка на праві оренди загальною площею 17,0959 га за адресою: м.Черкаси, вул. 14-го Грудня, 8.
Департаментом інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України через мережу Інтернет на безоплатній основі відкрито доступ до відомостей державних реєстрів, з якими можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Міністерства за адресою httр://www.mе.gоv.uа. У зв’язку з цим розпорядником майна самостійно здійснено інформаційний пошук відомостей про винаходи, корисні моделі, об’єкти промислової власності та знаки для товарів і послуг, зареєстрованих за ТОВ “Завод “Строммаш”, на підставі баз даних, що містяться на офіційному веб-порталі.
Згідно з відомостями, розміщеними у вказаних інформаційно-довідкових системах, інформація про реєстрацію за ТОВ “Завод “Строммаш” права власності на об’єкти промислової та Інтелектуальної власності відсутня.
Державною авіаційною службою України через мережу Інтернет на безоплатній основі відкрито доступ до відомостей з Реєстру цивільних повітряних суден України, з якими можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державіаслужби за адресою httр://nеw.аviа.gov.uа/rеуеstr-tsivilnih-povitryаnih-suden-ukrауіnі/. У зв’язку з цим розпорядником майна самостійно здійснено інформаційний пошук відомостей про повітряні судна, зареєстровані за ТОВ “Завод “Строммаш”, на підставі баз даних, що містяться на офіційному веб-порталі.
Згідно з відомостями, що містяться у вищезазначеному Реєстрі, інформації відносно наявності повітряних суден у ТОВ “Завод “Строммаш” виявлено не було.
Також з метою пошуку будь-яких інших активів Боржника було здійснено наступні дії:
- отримано Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1004767698 від 13.12.2018 щодо наявності корпоративних прав ТОВ “Завод “Строммаш” в якості засновника юридичних осіб, згідно якого боржник не є засновником інших юридичних осіб;
- отримано Інформаційну довідку №148257469 від 05.12.2018 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, згідно якої нерухоме майно, яке належить ТОВ “Завод “Строммаш”, відсутнє, наявні арешти та заборони на відчуження нерухомого майна боржника, накладені органами державної виконавчої служби України;
- отримано Витяг №58527013 від 27.02.2019 з державного реєстру обтяжень рухомого майна, згідно якого майно платника податків згідно Акту опису майна №2 від 09.01.2013 знаходиться у податковій заставі ГУ ДФС у Черкаській області.
Розпорядником майна направлено відповідний запит до ГУ ДФС у Черкаській області для отримання переліку зазначеного майна та встановлення його місцезнаходження.
Для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника розпорядник майна звернувся до ГУ статистики у Луганській та Черкаській областях. У відповідь надійшли листи ГУ статистики у Луганській області №20-13/2-19 від 10.01.2019 та ГУ статистики у Черкаській області №08-15/4039-18 від 29.12.2018 з повідомленням про те, що підприємство за 2015-2018 роки фінансову звітність до органів державної статистики не надавало.
За результатами проведених заходів розпорядником майна отримані відомості від державних установ, які свідчать про відсутність активів боржника, розпорядником майна також проаналізовано доступну інформацію з Державних реєстрів, із якої встановлено, що підприємство тривалий час господарську діяльність не здійснює, місцезнаходження керівництва, посадових осіб та документів невідоме, працівники відсутні, пропозиції від інвесторів не отримано, будь-які активи, грошові кошти та джерела для ведення діяльності боржника відсутні, у зв’язку з чим відновити господарську діяльність неможливо.
21.03.2019 відповідно до приписів ст.26 Закону про банкрутство розпорядником майна проведено збори кредиторів (протокол №1 від 21.03.2019 з доказами його скликання відповідно до ст.26 Закону про банкрутство).
Згідно з протоколом зборів кредиторів №1 від 21.03.2019 у справі №913/489/18 про банкрутство ТОВ “Завод “Строммаш” обрано комітет кредиторів у складі таких конкурсних кредиторів: Головне управління ДФС у Черкаській області, Черкаська міська рада, Управління пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області й вирішено делегувати зборам комітету кредиторів прийняти рішення щодо подальшої судової процедури у справі про банкрутство ТОВ “Завод “Строммаш”. Комітетом кредиторів було обрано голову комітету кредиторів - Головне управління ДФС у Черкаській області, заслухано та взято до відома звіт розпорядника майна ОСОБА_1 б/н від 20.03.2019 у справі №913/489/18 про банкрутство ТОВ “Завод “Строммаш”, а також вирішено: клопотати перед господарським судом Луганської області про визнання ТОВ “Завод “Строммаш” банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №1740 від 11.11.2015).
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.27 Закону про банкрутство, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов’язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов’язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов’язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди. У разі наявності обставин, що не надають комітету кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, комітет кредиторів може прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном.
Відповідно до ч.8 ст.26 Закону про банкрутство, до компетенції комітету кредиторів належить звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) тощо.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються (ч.ч.3, 6 ст.27 Закону про банкрутство).
За приписами ст.1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно з ст.37 Закону про банкрутство у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Відповідно до наведеної норми Закону, банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов’язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Вище наведені обставини вказують на відсутність господарської діяльності боржника, наявність непогашених, визнаних судом грошових вимог кредиторів, що підтверджує нездатність боржника задовольнити вимоги кредиторів, які визнані судом і включені до реєстру вимог кредиторів. Таке погашення вимог можливе, не інакше, як через застосування стосовно боржника ліквідаційної процедури.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність інших пропозицій по судовим процедурам банкрутства, наявність ознак банкрутства боржника, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, оскільки погашення вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, можливо не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст.40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора - визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Як вбачається з протоколу №1 від 21.03.2019 зборів комітету кредиторів, комітетом запропоновано призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку визнати ТОВ “Завод “Строммаш” банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, затвердити звіт розпорядника майна про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури розпорядження майном у даній справі.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 27, 37-48, 97, 114, 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 234, 235, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Затвердити звіт розпорядника майна ТОВ “Завод “Строммаш” арбітражного керуючого ОСОБА_1 про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат на загальну суму 27130 грн 00 коп.
2. Стягнути з Головного управління ДФС у Черкаській області (18002, м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 39392109) на користь арбітражного керуючого ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, 86115; адреса для листування: а/с 152, пр.Миру, 85, м.Маріуполь Донецької області, 87555; свідоцтво №1853 від 05.02.2018; ідентифікаційний код НОМЕР_1; р/р №26200050201135 у АТ КБ “ПриватБанк”, МФО 305299) грошову винагороду в розмірі 26102 грн 00 коп. та витрати розпорядника майна в розмірі 1028 грн 00 коп., видати наказ.
3. Припинити процедуру розпорядження майном та повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_1 в якості розпорядника майна у справі №913/489/16 про банкрутство ТОВ “Завод “Строммаш”.
4. Визнати боржника – Товариство з обмеженою відповідальністю “Завод “Строммаш” (ідентифікаційний код 32503902, проспект Гвардійський, буд.10 Б, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, тобто до 15 квітня 2020 року.
5. Призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2, свідоцтво №1740 від 11.11.2015, видане Міністерством юстиції України, місцезнаходження: вул.Чигиринська, 13, м.Черкаси, 18030; адреса для листування: а/с 2558, м.Черкаси, 18028) ліквідатором банкрута, на якого покласти обов’язки та повноваження, встановлені Законом №4212.
6. Призначити судове засідання для розгляду поточного звіту ліквідатора на 24.06.2019 о 10 год. 20 хв. у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, кім. №109.
7. Зобов’язати ліквідатора ОСОБА_2, до дати слухання справи (24.06.2019) надати суду поточний звіт про проведену роботу. Звіт ліквідатора повинен містити: докази вчинення належних дій ліквідатором по виявленню активів та пасивів боржника, встановлення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів, встановлення неможливості задоволення визначених за звітом ліквідатора вимог кредиторів та необхідності у зв’язку з цим ліквідації боржника.
8. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет повідомлення про визнання боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод “Строммаш”, який ліквідується, банкрутом, текст якого додається.
9. Зобов’язати ліквідатора ОСОБА_2:
- в порядку, передбаченому розділом ІІІ Закону про банкрутство провести ліквідаційну процедуру, в межах 12-місячного строку, з дня винесення даної постанови;
- подати до суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута, відповідно до вимог ст.46 Закону про банкрутство.
10. З дня прийняття господарським судом даної постанови, відповідно до ст.38 Закону про банкрутство:
- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
- строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута вважається таким, що настав;
- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов’язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
- виконання зобов’язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом ІІІ Закону про банкрутство.
11. Дану постанову надіслати:
- кредитору - Головному управлінню ДФС у Черкаській області (вул.Хрещатик, б.235, м.Черкаси, 18002);
- Черкаській міській раді (вул.Б.Вишневецького, б.36, м.Черкаси, 18000);
- УПФУ в м.Сєвєродонецьку Луганської області (вуд.Шевченка, б.9, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93404);
- банкруту - ТОВ “Завод “Строммаш” (проспект Гвардійський, буд.10 Б, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400);
- арбітражному керуючому ОСОБА_1 (а/с 152, пр.Миру, 85, м.Маріуполь Донецької області, 87555);
- ліквідатору банкрута – арбітражному керуючому ОСОБА_2 (а/с 2558, м.Черкаси, 18028);
- засновнику: Абдиєв Бахадур: АДРЕСА_1, 744000, республіка Туркменістан;
- Державному реєстратору виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради (93400, м.Сєвєродонецьк Луганської області, бульвар Дружби Народів, буд.32);
- Центру надання адміністративних послуг у м.Сєвєродонецьку (93400, м.Сєвєродонецьк Луганської області, бульвар Дружби Народів, б.32-а);
- Сєвєродонецькому міському ВДВС Головного територіального управління юстиції у Луганській області (вул.8 Березня, 1, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400);
- ДПІ у м.Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (вул.Енергетиків, 72, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400);
- відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області (93400, м.Сєвєродонецьк Луганської області, вул.Єгорова, б.22).
Явка у судове засідання ліквідатора є обов’язковою.
Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до п.5.27 Національного стандарту України “Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації” (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; підпис такої особи засвідчується відбитком печатки підприємства, установи, організації (за наявності); засвідчуватись має кожна сторінка документу.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття 15.04.2019 та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст.256 ГПК України та порядку, визначеному пп.17.5 п.17 Перехідних положень ГПК України.
Суддя С.В. Вінніков