Постанова № 81204789, 12.04.2019, Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
12.04.2019
Номер справи
442/2464/19
Номер документу
81204789
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 442/2464/19

Провадження №3/442/819/2019

П О С Т А Н О В А

Іменем України

12 квітня 2019 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Курус Р.І., з участю секретаря: Тацишин Г.Б., прокурора Тидаша О.І.,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українку, громадянку України, проживаючу на ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата сьомого демократичного скликання Волянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Волянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області відповідно до рішення № 1 від 13.11.2015 року «Про визнання повноважень депутатів Волянської сільської ради обраних 25.10.2015 року по 12 округах», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме о 23.07 год. 17.03.2019 року, без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Крім цього, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Волянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області відповідно до рішення № 1 від 13.11.2015 року «Про визнання повноважень депутатів Волянської сільської ради обраних 25.10.2015 року по 12 округах», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме о 23.13 год. 17.03.2019 року, без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вищенаведеного не заперечила, свою провину у вчиненому визнала повністю. Вказала, що вказані порушення допустила через незнання точної дати подачі декларацій. У вчиненому розкаюється, просить пом’якшити стягнення.

Прокурор Дрогобицької місцевої прокуратури просив об'єднати в одне провадження адміністративну справу №442/2464/19, провадження №3/442/819/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП з адміністративною справою №442/2465/19, провадження №3/442/820/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, які одночасно розглядаються одним і тим же органом. Крім цього, прокурор, вважаючи, що протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є законними і обґрунтованими, запропонував піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вислухавши пояснення правопорушника, висновок прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.

У відповідності до вимог ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.

У зв’язку з чим, на підставі вимог ст. 36 КпАП України, справу № 442/2464/19, провадження № 3/442/819/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та № 442/2465/19, провадження № 3/442/820/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, які одночасно розглядаються одним і тим же органом, підлягають об'єднанню в одне провадження з присвоєнням єдиного реєстраційного номера №442/2464/19, провадження № 3/442/819/2019.

Відповідно до рішення № 1 від 13.11.2015 року «Про визнання повноважень депутатів Волянської сільської ради обраних 25.10.2015 року по 12 округах», ОСОБА_1 являється депутатом сьомого демократичного скликання Волянської сільської ради Дрогобицького районну Львівської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язане з корупцією.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно - правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів.

Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Разом з тим, Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 00:00 годин 01 травня 2017 року, а за 2017 рік до 00:00 год. 01 квітня 2018 року.

Отже датою вчинення корупційних правопорушень слід вважати 01 травня 2017 року та 01 квітня 2018 року відповідно, а не дату фактичного подання декларацій – 17.03.2019 року, як про це зазначено в протоколах про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік лише о 23:07 год. 17.03.2019 року, а за 2017 рік - лише о 23:13 год. 17.03.2019 року, тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік та за 2017 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Що стосується дати виявлення правопорушення, то такою слід вважати день, коли уповноваженими особами Управління захисту економіки у Львівській області зроблено запит щодо отримання відомостей про правопорушника, якою є 25.03.2019 року, а не дата складення протоколу.

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи суб’єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подалана офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік - о 23:07 год. 17.03.2019 року, а за 2017 рік - о 23:13 год. 17.03.2019 року, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

При таких обставинах вбачаю в діях ОСОБА_1 ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.

З огляду на викладене, а також враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и л а :

Об'єднати справи №442/2464/19, провадження №3/442/819/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та №442/2465/19, провадження №3/442/820/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного реєстраційного номера – №442/2464/19, провадження №3/442/819/2019.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384,20 грн. в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві / м. Київ / 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області.

Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред’явленню до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Курус Р.І.