
Справа №639/2016/19
Провадження №3/639/828/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2019 року м. Харків
Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Курило В.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із ГУ ДФС у Харківській області, стосовно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, і.п.н.2297516777, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на посаді директора ТОВ «ДІВІНТОС», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
На розгляд до Жовтневого районного суду м. Харкова надійшов протокол про адміністративне правопорушення №56 від 18.03.2019 року, згідно якого 18 березня 2019 року при проведенні документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ДІВІНТОС» (податковий номер 36458026, юридична адреса: 61034, м. Харків, вул. Наріманова, буд. 10-А), директором якого є ОСОБА_1, встановлено порушення у веденні податкового обліку, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме:
- пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14, п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст.135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого ТОВ «ДІВІНТОС» занижено суму податкових зобов’язань з податку на прибуток всього в сумі 190 485 грн., в тому числі за 2016 рік у сумі 181 665 грн., за 2017 рік у сумі 8 820 грн.;
- п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.2 ст. 200, ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого ТОВ «ДІВІНТОС» занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 206 375 грн., в т.ч. за травень 2016 р. у сумі 49 739 грн., за червень 2016 року у сумі 55 169 грн., за жовтень 2016 року у сумі 91 667 грн., за квітень 2017 року у сумі 9 800 грн.
16.04.2019 року до Жовтневого районного суду м. Харкова надійшли письмові зауваження ОСОБА_1 щодо змісту протоколу, в яких він посилається на недоліки в оформленні адміністративного матеріалу, у зв’язку з чим просить адміністративний матеріал повернути до ГУ ДФС у Харківській області для належного оформлення.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання, виходячи із наступних обставин.
1. Згідно з ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень статті 245 КУпАП завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вимогами статті 256 КУпАП визначено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення вимог статті 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення не вручено особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Також ОСОБА_1 не надано можливості подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
2. Підставою для складання протоколу №56 від 18.03.2019 року про адміністративне правопорушення є висновки акту документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ДІВІНТОС» № 839/20-40-14-01-08/36458026 від 18.03.2019 року.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що порушення порядку ведення податкового обліку посадовими особами ТОВ «ДІВІНТОС» було вчинено в наступні періоди, а саме:
- з податку на прибуток за 2016 та за 2017 роки;
- з податку на додану вартість за травень, червень, жовтень 2016 року та за квітень 2017 року.
Разом із цим, з матеріалів справи про адміністративне правопорушення не можливо встановити, в які строки посадовими особами ТОВ «ДІВІНТОС» було подано податкові декларації за звітні періоди, у зв’язку з чим не можливо встановити дату вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно ст. 251 КУпАП обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Оскільки сам протокол не містить відомостей щодо суті та дати вчинення адміністративного правопорушення, до матеріалів справи на виконання вимог ст. 251 КУпАП повинно бути надано весь примірник зазначеного акту з висновками, що стосуються безпосередньо встановлених порушень.
3. Крім цього, в наданих до суду матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні відомості, які є необхідними для повного, всебічного та об’єктивного з’ясування обставин справи, а саме:
1) інформація чи подавались ТОВ «ДІВІНТОС» заперечення на акт документальної планової виїзної перевірки № 839/20-40-14-01-08/36458026 від 18.03.2019 року;
2) інформація чи приймались контролюючим органом податкові повідомлення - рішення на підставі висновків акту перевірки № 839/20-40-14-01-08/36458026 від 18.03.2019 року;
3) інформація про те, чи оскаржувались в адміністративному чи судовому порядку вказані податкові повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З урахуванням зазначених недоліків в оформленні адміністративного матеріалу та відсутності у суду можливості усунення виявленої неповноти оформлення матеріалів безпосередньо у судовому засіданні, адміністративний матеріал необхідно повернути до ГУ ДФС у Харківській області, для належного оформлення відповідно до вимог ст. 256 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суддя, –
п о с т а н о в и в:
Адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Головного Управління ДФС у Харківській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у справі.
Суддя В.О. Курило