
Справа№ 640/5460/19
н/п 3/640/1229/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" квітня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - Шаренко С.Л.
за участю секретаря - Школі В.В.,
прокурора - Мацегори В.О.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
захисника – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту внутрішньої безпеки Харківського управління національної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Харківській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
встановив :
ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п. «в», п.1 ч. 1, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державним службовцем, перебуваючи на посаді головного державного ревізора- відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Харківській області є суб’єктом на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції (далі - Закону) суб’єктом декларування, примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України « Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 11.02.2019 подала декларацію перед звільненням, в той час як згідно з наказом ОСОБА_1 було звільнено 20.12.2018, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі, просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
ОСОБА_1 в судовому засіданні не визнала свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, від дачі пояснень відмовилася, посилаючись на належне їй право, передбачене Конституцією України.
Захисник ОСОБА_1 – адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на те, що здійснення контролю та перевірки декларацій у тому числі достовірності відомостей, зазначених суб’єктом декларування у декларації, належить до виключної компетенції НАЗК. Здійснення контролю та перевірки декларацій до компетенції Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Суд, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приміткою до ст. 172-6 КпАП України визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 з 09.02.2016 по 20.12.2018 працювала на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Харківській області.
У пункті 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу» інші посади державної служби, не віднесені до категорій "А" і "Б" віднесено до посад категорії «В» державної служби.
Посада головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Харківській області відноситься до посад категорії «В» державної служби.
Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов’язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Відповідно до наказу №1070-о від 19.12.2018 ОСОБА_1 звільнено з посади головного державного ревізора- відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Харківській області.
З 20.12.2018 у ОСОБА_1 виник обов'язок подання декларації перед звільненням, натомість вона її подала тільки 11.02.2019.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП, передбачає несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п. «в», п.1 ч. 1, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державним службовцем, перебуваючи на посаді головного державного ревізора- відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Харківській області є суб’єктом на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції (далі - Закону) суб’єктом декларування, примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України « Про запобігання корупції», несвоєчасно подала декларацію перед звільненням, а саме 11.02.2019, замість 20.12.2018.
В судовому засіданні сторона захисту посилалась на відсутність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1, в зв’язку з тим, що докази зібрані неуповноваженою особою.
Відповідно до ст. 255 КУпАП уповноважені на те посадові особи органів Національної поліції мають право складати протоколи про адміністративне правопорушення, передбачені статтями 172-4 – 172-9 КУпАП та збирати необхідні докази, що підтверджують факти їх вчинення.
Суд вважає, що посадові особи Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України при складанні протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 діяли в межах наданих їм повноважень.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь її вини, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накладає на неї стягнення в межах санкції зазначеної статті у вигляді штрафу в дохід держави.
У відповідності до ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, суд стягує з правопорушника в дохід держави судовий збір.
Керуючись ст.172-6, ст.ст. 33, 283, 284, 40-1 КУпАП, Закон України «Про запобігання корупції» суд, –
УХВАЛИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 176-2 ч.1 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді 1700 грн. (код бюджетної класифікації: 21081100, одержувач: УК Київськ/мХар Київський/21081100, розрахунковий рахунок: № 31115106020004, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ одержувача: 37999675, код банку МФО банку: 899998, призначення платежу: сплата штрафу).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. на рахунок - (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1О.")
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя - Шаренко С.О.