
Справа № 212/2657/19
3/212/841/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2019 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого: помічник командира бригади-начальник служби охорони державної таємниці, який зареєстрований та мешкає за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 80/60,
за участі заступника військової прокуратури Криворізького гарнізону Південного району ОСОБА_3
в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення №1043 від 25.03.2019, Відповідно до витягу з наказу командира військової частини - польова пошта В3675 №135 від 18.04.2017р., майора ОСОБА_2 було призначено на посаду помічника командира бригади-начальника служби охорони державної таємниці військової частини A3283.
Відповідно до витягу з наказу командира військової частини А 3283 від 15.12.2017 року №194 майора ОСОБА_2 помічника командира бригади-начальника служби охорони державної таємниці військової частини А3283 звільнено з військової служби та виключено із списків особового складу військової частини.
Таким чином, на підставі підпункту «г» пункту 1 частини першої ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» помічник командира бригади-начальник служби охорони державної таємниці військової частини ОСОБА_2 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону та обов'язки передбачені ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки).
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подають декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_4 від 30.05.2017 № 95-17/173/5/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Національна поліція має право складати протоколи про адміністративне правопорушення, передбаченні статтями 172-4 - 172-9 КУпАП та збирати необхідні докази щодо підтверджуючих фактів їх вчинення.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
*щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
*декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі
*статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
*другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
На виконання вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2, займаючи посаду помічника командира бригади-начальника служби охорони державної таємниці військової частини А3283 06.03.2017 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування «за 2016 рік» (далі по тексту - Декларація) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https ://public .nazk. gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_2 з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.
ОСОБА_2 будучи суб'єктом декларування, згідно з підпунктом «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, на якого поширюється дія Закону, відповідно до ст. 1 Закону, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https :\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, ОСОБА_2 опублікував декларацію перед звільненням лише 25.03.2019 року.
Згідно з пошуком, здійсненим в Інтернет мережі, на офіційному веб-сайті «АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк», ОСОБА_2 отримав електронний ключ для здійснення доступу до особистого кабінету електронних декларацій 21.02.2019 року.
Згідно з поясненням ОСОБА_2 поважні причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутні.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_4 від 02.03.2017 №03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи ^Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1044 від 25.03.2019 року, відповідно до витягу з наказу командира військової частини - польова пошта В3675 № 135 від 18.04.2017 року майора ОСОБА_2 було призначено на посаду помічника командира бригади-начальника служби охорони державної таємниці військової частини А3283.
Відповідно до витягу з наказу командира військової частини А 3283 від 15.12.2017 №194 майора ОСОБА_2 помічника командира бригади-начальника служби охорони державної таємниці військової частини A3283 звільнено з військової служби та виключено із списків особового складу військової частини.
Таким чином, на підставі підпункту «г» пункту 1 частини першої ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» помічник командира бригади-начальник служби охорони державної" таємниці військової частини А3283 ОСОБА_2 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону та обов'язки передбачені ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки).
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію за минулий рік.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_4 від 30.05.2017 №95-17/173/5/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Національна поліція має право складати протоколи про адміністративне правопорушення, передбаченні статтями 172-4 - 172-9 КУпАП та збирати необхідні докази щодо підтверджуючих фактів їх вчинення.
Згідно з рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
*щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
*декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі
*статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
*другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
На виконання вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2, займаючи посаду помічника командира бригади-начальника служби охорони державної таємниці військової частини А3283 06.03.2017 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування «за 2016 рік» (далі по тексту - Декларація) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_2 з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.
ОСОБА_2 будучи суб'єктом декларування, згідно з підпунктом «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, на якого поширюється дія Закону, відповідно до ст. 1 Закону, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, ОСОБА_2 опублікував декларацію після звільнення лише 25.03.2019 року.
Згідно з пошуком, здійсненим в Інтернет мережі, на офіційному веб-сайті «АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк», ОСОБА_2 отримав електронний ключ для здійснення доступу до особистого кабінету електронних декларацій 21.02.2019 року.
Згідно з поясненням ОСОБА_2 поважні причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутні.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_4 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, ОСОБА_2, перебуваючи на посаді помічника командира бригади-начальника служби охорони державної таємниці військової частини А3283, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування після звільнення, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, та скоїв правопорушення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Зважаючи на той факт, що в провадженні судді знаходиться дві справи про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_2, вважаю що розгляд справи в одному провадженні буде доцільним.
Особі, що притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснені вимоги ст.268 КУпАП й зміст ст.63 Конституції України під час складання протоколів про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 під час розгляду справи підтвердив факт скоєння адміністративних правопорушень та не заперечував проти обставин, зазначених у протоколах про адміністративні правопорушення.
Прокурор Швидкий Є.О. просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення ним адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн..
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд, згідно з положеннями ст. 283 КУпАП, повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, в тому числі військові посадові особи Збройних Сил України, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подають декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Вивчивши матеріали адміністративної справи: протокол № 1043 від 25.03.2019, протокол № 1044 від 25.03.2019, копію декларації ОСОБА_2 роздруковану з єдиного державного реєстру декларацій (дата публікації 25.03.2019 р.), лист військової частини А3283 від 19.02.2019 року на адресу Військового прокурора Криворізького гарнізону Південного регіону України про прийняття рішення відносно колишніх військовослужбовців, в тому числі ОСОБА_2, в діях яких вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП, витяг з наказу №194 від 15.12.2017 військової частини А 3283, про звільнення з військової служби ОСОБА_2, й інші матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні правопорушника, вважаю, що провина ОСОБА_2 доведена.
Відповідно до ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, матеріали, що характеризують особу, яка притягається до відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують її відповідальність. Згідно ст.36 КУпАП доцільно об'єднати адміністративні справи що надішли до суду відносно ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП - справу № 212/2657/19 провадження 3/212/841/19; справу № 212/2658/19 провадження 3/212/842/19 - в одне провадження. Об'єднаним справам присвоїти єдиний № 212/2657/19 провадження № 3/212/841/19.
Вирішуючи питання про адміністративне стягнення, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини та обставин, за яких було складено протоколи про адміністративне правопорушення, достатнім буде призначити адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір в дохід держави в розмірі 384,20 гривень.
Керуючись ст.ст. 36, 172-6, 245, 280, 283- 285 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Об'єднати адміністративні справи відносно ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП - справу № 212/2657/19 провадження 3/212/841/19; справу № 212/2658/19 провадження 3/212/842/19 - в одне провадження.
Об'єднаним справам присвоїти єдиний № 212/2657/19 провадження № 3/212/841/19.
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (в особі стягувача ДСА України на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО)- 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 220301106) судовий збір в сумі 384 гривни 20 копійок.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя: Ю. В. Козлов