Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
08 грудня 2009 року 09:17 № 2а-10752/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Власенкової О.О., при секретарі судового засідання Чернишевій О.В. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва
(далі - позивач)
до Громадської організації "Центр енергетичних досліджень" (далі- відповідач)
третя особа Оболонська районна у місті Києві державна адміністрація
(далі - третя особа 1)
третя особа Головне управління юстиції у місті Києві (далі –третя особа 2)
проприпинення юридичної особи за участю представників сторін:
від позивача: Пєчковська О.В. (довіреність);
від відповідача: не прибув;
від третьої особи 1: не прибув;
від третьої особи 2: не прибув,
Обставини справи:
Позивач –ДПІ у Оболонському районі міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до відповідача –Громадської організації «Центр енергетичних досліджень», третя особа без самостійних вимог Оболонська районна у місті Києві державна адміністрація, про припинення (скасування) державної реєстрації Громадської організації «Центр енергетичних досліджень»(код ЄДРПОУ 33544405).
Ухвалою суду від 02 вересня 2009 року відкрито провадження у справі.
У судові засідання відповідач не прибув, за адресою зазначеною в довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України –місто Київ, вул.Вікентія Хвойки, 18/14 не знаходиться. Направлена за адресою поштова кореспонденція повернулася до суду з поміткою «за зазначеною адресою не проживає».
У судовому засіданні 16 листопада 2009 року до участі у справі третьою особою без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача залучено Головне управління юстиції у місті Києві. Третя особа 2 письмових пояснень щодо позовної заяви суду не надала, представника в судове засідання не направила, хоча повідомлена належним чином про дату, час і місце судового розгляду.
Через канцелярію 30 листопада 2009 року до суду надійшло клопотання третьої особи 1 про розгляд справи за відсутності її представника.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 08 грудня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію об`єднання громадян від 25 травня 2005 року № 0068-2005 Г.О. Київським міським управлінням юстиції зареєстровано Громадську організацію «Центр енергетичних досліджень», яка згідно із статутом є добровільним громадським формуванням, створеним на основі єдності інтересів для спільної реалізації його членами своїх прав і свобод, задоволення та захисту своїх законних творчих, соціальних, економічних, наукових та інших спільних інтересів (підпункт 1.1. пункту 1 статуту Громадської організації «Центр енергетичних досліджень»).
Водночас відповідач зареєстрований Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією як юридична особа 25 травня 2005 року за адресою: 04080, місто Київ, вул. Вікентія Хвойки 18/14. 24 червня 2005 року відповідач став на податковий облік в ДПІ у Оболонському районі міста Києва.
Згідно з довідкою позивача від 25 червня 2009 року № 3809/9/29-105, відповідач понад трьох років не подає фінансову звітність до органів державної податкової служби.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»є підставою для скасування державної реєстрації Громадської організації «Центр енергетичних досліджень». Однак, діяльність громадських об`єднань врегульована спеціальним Законом України «Про об`єднання громадян»(далі –Закон), який передбачає виключні підстави для ліквідації громадських об`єднань та порядок проведення такої ліквідації.
Суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»зокрема, об'єднання громадян набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом (частина 3 цієї статті). Зокрема, Міністерство юстиції України та його територіальні органи здійснюють реєстрацію (легалізацію) об'єднань громадян та видають свідоцтво про державну реєстрацію, оформлене державним реєстратором у відповідному виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи (частина 4 статті).
Статтею 32 Закону визначено коло осіб, які мають право звертатися до суду із вимогою про примусовий розпуск (ліквідацію) об’єднання громадян, до яких позивач не належить, та підстави ліквідації об`єднання громадян, а саме за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках:
- вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону;
- систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону;
- продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом;
- зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.
Відповідно до статті 19 Закону припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.
Суд одночасно вирішує питання про припинення випуску друкованого засобу масової інформації об'єднання громадян, яке примусово розпускається.
Про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян реєструючий орган протягом п'ятнадцяти днів після набрання рішенням суду законної сили повідомляє у засобах масової інформації.
Таким чином , відповідно до Закону, який є спеціальним у спірних правовідносинах неподання громадським об`єднанням фінансової звітності до органів державної податкової служби не є підставою для його ліквідації.
Крім того у позивача відсутнє право на звернення з даним позовом до суду, оскільки такими повноваженнями відповідно до закону наділений легалізуючий орган або прокуратура, які мають право звертатися до суду з вимогою про ліквідацію громадського об`єднання.
Ураховуючи викладене, суд вважає позов, що не ґрунтується на приписах чинного законодавства України, а тому не вбачає підстав для його задоволення.
Керуючись статтями 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Власенкова О.О.