Рішення № 81085880, 11.04.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2019
Номер справи
620/398/19
Номер документу
81085880
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 квітня 2019 року Чернігів Справа № 620/398/19

Чернігівський окружний адміністративний суду складі:

головуючої судді - Кашпур О.В.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області та просить:

- визнати незаконними дії Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в частині нарахування позивачу пенсії за віком без урахування вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та поданих позивачем довідок про заробіток для обчислення пенсії від 08.08.2006 року №189 та від 08.08.2006 року №190;

- зобов'язати Новгород-Сіверське об'єднане управління Пенсійного фонду України нарахувати, починаючи з дати призначення, та виплачувати позивачу пенсію за віком на пільгових умовах як шахтарю відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та з урахуванням поданих позивачем довідок про заробіток для обчислення пенсії від 08.08.2006 року №189 та від 08.08.2006 року №190.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що не заперечуючи наявність у нього відповідного стажу, як страхового, так і пільгового, які дають йому право на призначення пільгової пенсії, Новгород-Сіверським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду у вересні 2018 року була призначена пенсія за віком за списком №1 з 20.07.2018 року (з дати подання заяви про призначення), однак на загальних підставах призначення пенсії за віком у розмірі на дату призначення - 1456,11, без урахування порядку обчислення та розміру пенсії, передбачених статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Отже при нарахуванні йому пенсії були порушені норми чинного законодавства. З огляду на зазначене позивач просить задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою суду від 11.02.2019 у справі відкрито провадження, слухання справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Ухвалою суду було надано відповідачу строку для надання відзиву на позовну заяву та заперечень на відповіді на відзив, позивачу надано строк для подачі відповіді на відзив.

Новгород-Сіверським ОУПФУ в межах наданого строку було надано відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача зазначив, що Управління пенсійного фонду не має права нарахувати розмір пенсії 4356,00 грн. (1452,00 грн.*3), так як за повідомленням ГУПФ України м. Сєверодонецьк шахта, на який працював позивач, зареєстрована на окупованій території і здійснити перевірку довідок про заробітну плату та пільговий стаж роботи не має можливості. Перевірки проводяться у відповідності до статті 64 та частини 3 статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку ) пенсій'', затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005№ 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 №1566/1846 (із змінами)." Враховуючи викладене управління вважає,що діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений чинним законодавством.

Позивачем було подано до суду відповідь на відзив, в якому позивач зазначає, що підтримує позовні вимоги з підстав, викладених у позові та додатково зазначає, що раніше працював на підприємстві, яке залишилося на тимчасово окупованій території України, що унеможливлює подання з нього будь-яких уточнюючих довідок, а у випадку надання таких документів вони не можуть бути взяті до уваги, оскільки неможливо перевірити їх достовірність. В той же час не врахування при призначенні пенсії довідок про заробітну плату за період роботи з 01.01.1989 року по 31.12.1993 року та з 01.01.1994 по 31.12.1998 року порушує його конституційне право на пенсійне забезпечення, оскільки впливає на розмір призначеної пенсії.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є внутрішньо переміщеною особою, що посвідчується відповідною довідкою, копія якої додається.

У вересні 2018 року Новгород-Сіверським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України позивачу була призначена пенсія за віком на пільгових умовах, починаючи з дня подачі заяви про призначення пенсії, так як позивач досяг передбаченого законодавством віку та має необхідний стаж.

На день звернення за призначенням пенсії позивач мав 21 рік 6 місяців 6 днів страхового стажу.

Листом Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 24.09.2018 року №2467/04 позивача повідомлено про призначення пенсії та її розмір - 1456,11 грн. (а.с. 16).

Не погоджуючись з вказаним розміром пенсії та відмовою відповідача у її нарахуванні, позивач звернувся до суду з даним позовом для захисту свої прав та інтересів.

Надаючи правову оцінку обставинам справи суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, які мали право на пенсію за віком на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за умови досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та статтею 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що на пільгових умовах пенсія за віком призначається, працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць. - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

При цьому встановлено, що за відсутності вищезазначеного стажу роботи, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення необхідного віку, страхового стажу, зокрема: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 21 року 6 місяців у чоловіків і не менше 16 років 6 місяців у жінок.

Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах . затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 встановлено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.

З матеріалів справи вбачається, що маючи потрібний страховий стаж 21 рік 6 місяців 6 днів та пенсійний вік, позивач звернувся до Новгород - Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України.

Позивач має необхідний пільговий стаж роботи на підземних роботах за списком №1 (15 років 4 місяці 29 днів), так як в періоди з 12.06.1984 по 21.10.1985 року, з 10.02.1988 року по 12.02.2000 працював на шахті ім. Менжиського виробничого об'єднання «Первомайськвугілля» на посадах: учня прохідника підземного, прохідника підземного, горноробітника очисного забою підземниого з повним робочим днем під землею (копія трудової книжки додається). Ці посади входили до діючих на той час списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, що давали право на пільгове пенсійне забезпечення (Списку № 1 виробництв, цехів, професій і посад на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці і в горячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженого Постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173, Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних работах, на роботах з особливо шкідливими і особливо тяжкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком (по старості) на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року № 10 , Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 р. N 162)

Крім того до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах, зараховується період служби позивача в армії ( з 15.11.1985 р. по 29.11.1987 р.) (ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пункт 1 статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"), що підтверджується записами в трудовій книжці (а.с. 17).

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Пунктом 10 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 передбачено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637 .

З матеріалів справи вбачається, що звернувшись до Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, позивач надав трудову книжку з усіма необхідними записами.

У трудовій книжці відсутні будь-які виправлення в даті прийняття та звільнення з роботи, в назві посади на якій я працював, чітко, зазначені відомості щодо характеру роботи, записи завірені підписом повноважної особи та печаткою, що не викликає сумніву щодо їх достовірності.

Копія трудової книжки містить всі відомості щодо дати прийняття позивача на роботу, про підстави прийняття, про вид та характер виконуваної роботи, всі записи завірені підписом уповноваженої особи роботодавця та печатками підприємства, на якому працював позивач.

Крім трудової книжки позивач подав виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та додатково й уточнюючі довідки (а.с. 19-25).

Також судом встановлено, що Новгород-Сіверське об'єднане управління Пенсійного фонду України звернулося з відповідними листами до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області м. Первомайськ про надання допомоги в отриманні підтверджуючої довідки про факт роботи та пільговий характер роботи за списком №1 ОСОБА_1, 1967 р.н., який працював на ВАТ шахта ім. В.Р. Менжинського м. Первомайськ за період з 12.03.1984 по 21.10.1985 та з 20.02.1988 по 12.02.2000 роки та інформації про заробітну плату ОСОБА_1 за період роботи з 01.01.1989 по 31.12.1998 роки (а.с. 51).

Від Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області м. Первомайськ надійшла відповідь від 22.03.2018 № 3736/08-03, згідно якої ВАТ шахта ім. В.Р. Менжинського м. Первомайськ розташована на тимчасово окупованій території, інформація про існування та роботу суб'єкта господарювання, місцезнаходження архівів та їх збереження - відсутня та здійснити перевірку довідок про заробітну плату та пільговий стаж роботи ОСОБА_1, 1967 р.н. не має можливості (а.с. 32).

З огляду на зазначені обставини та норми чинного законодавства, суд звертає увагу, на те, що трудова книжка є основним документом, що підтверджує наявність трудового стажу особи.

Крім того відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 «Про трудові книжки працівників» відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації, тому власне недотримання правил ведення трудової книжки може мати негативні наслідки саме для особи, яка допустила такі порушення, а не для робітника, а отже, й не може впливати на її особисті права.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 06.02.2018 по справі № 677/277/17 провадження № К/9901/1298/17

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що позивачем доведено, що протягом періодів з 12.03.1984 по 21.10.1985 та з 20.02.1988 по 12.02.2000 він працював на ВАТ шахта ім. В.Р. Менжинського м. Первомайськ і зазначений період в повному обсязі повинен бути включений до пільгового стажу, який дає право на обчислення пенсії з урахуванням статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

З матеріалів справи вбачається, що не заперечуючи наявність у позивача відповідного стажу, як страхового, так і пільгового, які дають йому право на призначення пільгової пенсії, Новгород-Сіверським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду у вересні 2018 року була призначена пенсія за віком за списком №1 з 20.07.2018 року (з дати подання заяви про призначення), однак на загальних підставах призначення пенсії за віком у розмірі на дату призначення - 1456,11, без урахування порядку обчислення та розміру пенсії, передбачених статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», що посвідчується листом від 24.09.2018 №2467/04 та роздруківкою протоколу про призначення пенсії, які додаються.

Відповідно ж до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стансу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Отже розмір пенсії позивача повинен розраховуватись не на загальних підставах, як пенсія за віком в порядку передбаченому статтею 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» - в розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія та її мінімальний розмір повинен становити не менш як три розміри прожиткового мінімуму. При цьому для обчислення розміру пенсії за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу повинно додатково зараховується по одному року.

Позивачу ж нарахована пенсія без дотримання всіх цих вимог у розмірі - 1456,11 (лист Новгород- Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду від 24.09.2018 року № 2467/04).

Таким чином Новгород-Сіверське об'єднане управління Пенсійного фонду України призначаючи позивачу пенсію за віком на пільгових умовах за списком №1 та не заперечуючи факту наявності у позивача пільгового стажу роботи шахтарем - понад 15 років, а саме 15 років 4 місяці 29 днів (що підтверджується листом від 24.09.2018 року № 2467/04), водночас порушує норми чинного законодавства і не нараховує позивачу пенсію з урахуванням вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», як шахтарю.

Крім того при призначенні позивачу пенсії не були взяті для розрахунку її розміру подані позивачем довідки про заробітну плату від 08.08.2006 року №189 (за період роботи з 01.01.1989 року по 31.12.1993 року) та від 08.08.2006 року №190 (за період роботи 01.01.1994 по 31.12.1998 року), оскільки видані не на бланку на дату видачі довідок, визначеному Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 3 22-1, а на бланку, який діяв раніше до прийняття зазначеної постанови.

Статтею 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Отже оскільки для обчислення пенсії позивач має право подати довідку про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв, він подав вищезазначені довідки від 08.08.2006 року №189 про суми заробітку за період роботи з 01.01.1989 року по 31.12.1993 року та від 08.08.2006 року №190 про суми заробітку за період роботи 01.01.1994 по 31.12.1998 року для обрання більш вигідного варіанту заробітної плати для обчислення пенсії.

На сьогоднішній день нові довідки за встановленою формою позивач отримати не має змоги, так як шахта, на якій він працював, знаходиться на тимчасово окупованій території, що також підтверджується листом Головного управління Пенсійного фонду в Луганській області від 22.03.2018 року №3736/08-03, згідно з яким за даними Єдиного реєстру страхувальників шахта ім. Менжинського ДПДХК «Первомайськвугілля» зареєстрована на окупованій території, а інформація про місцезнаходження її архівів відсутня.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, а саме те, що стаж на підземних роботах ОСОБА_1 підтверджується трудовою книжкою, яка є основним документом, що підтверджує наявність страхового стажу, що необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах з урахування порядку обчислення та розміру пенсії, передбачених статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», трудова книжка не містить дефектів її заповнення та повністю відображає період роботи позивача на підземних роботах, а тому дії Новгород-Сіверського ОУПФУ щодо обрахування розміру пенсії ОСОБА_1 без урахування порядку обчислення та розміру пенсії, передбачених статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» є протиправною.

З огляду на зазначене, позовна вимога ОСОБА_1 про зобов'язання відповідача нарахувати, починаючи з дати призначення, та виплачувати позивачу пенсію за віком на пільгових умовах як шахтарю відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та з урахуванням поданих мною довідок про заробіток для обчислення пенсії від 08.08.2006 року №189 та від 08.08.2006 року №190 підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких обставин, на користь ОСОБА_1 підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань документально підтверджені судові витрати у вигляді судового збору в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 80 коп.

Керуючись статтями 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Визнати незаконними дії Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в частині нарахування ОСОБА_1 пенсії за віком без урахування вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та поданих довідок про заробіток для обчислення пенсії від 08.08.2006 року №189 та від 08.08.2006 року №190.

Зобов'язати Новгород-Сіверське об'єднане управління Пенсійного фонду України нарахувати, починаючи з дати призначення, та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах як шахтарю відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та з урахуванням поданих довідок про заробіток для обчислення пенсії від 08.08.2006 року №189 та від 08.08.2006 року №190.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 80 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1).

Відповідач: Новгород-Сіверське об'єднане управління Пенсійного фонду України (вул. Соборна, 3, м. Новгород-Сіверський, Чернігівська область, 16000, код ЄДРПОУ 40378696).

Повне судове рішення складено 11.04.2019.

Суддя О.В. Кашпур