Рішення № 81043768, 10.04.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2019
Номер справи
280/1005/19
Номер документу
81043768
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

10 квітня 2019 року

Справа № 280/1005/19

м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Перше Колісно-ремонтне підприємство» (69037, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 41, код ЄДРПОУ 38817991) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8, код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправним та скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

07 березня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Перше Колісно-ремонтне підприємство» (далі позивач) до Державної фіскальної служби України (далі відповідач 1), Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі відповідач 2), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення № 1055971/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 9 від 19.12.2018 та зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 19.12.2018, складену ТОВ «Перше колісно-ремонтне підприємство»;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 1055963/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 21.12.2018 та зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №11 від 19.12.2018, складену ТОВ «Перше колісно-ремонтне підприємство»;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 1055965/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 22.12.2018 та зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №12 від 22.12.2018, складену ТОВ «Перше колісно-ремонтне підприємство»;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 1055969/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 22.12.2018 та зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №13 від 22.12.2018, складену ТОВ «Перше колісно-ремонтне підприємство»;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 1055968/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №15 від 26.12.2018 та зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №15 від 26.12.2018, складену ТОВ «Перше колісно-ремонтне підприємство»;

- визнати протиправним та скасувати рішення № 1055966/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 28.12.2018 та зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №17 від 28.12.2018, складену ТОВ «Перше колісно-ремонтне підприємство»;

- визнати протиправної бездіяльність Головного управління ДФС у Запорізькій області з невчинення дій щодо реєстрації розблокування податкової накладної № 8 від 19.12.2018 та зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №8 від 19.12.2018, складену ТОВ «Перше Колісно-ремонтне підприємство».

На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві позивач зазначає про безпідставність прийняття комісією ДФС рішення № 1055971/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 9 від 19.12.2018, рішення № 1055963/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 21.12.2018, рішення № 1055965/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 22.12.2018, рішення № 1055969/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 22.12.2018, рішення № 1055968/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №15 від 26.12.2018, рішення № 1055966/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 28.12.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних та про протиправну бездіяльність Головного управління ДФС у Запорізькій області з невчинення дій щодо реєстрації розблокування податкової накладної № 8 від 19.12.2018. Вказував, що ним були здійснені усі, визначені законодавством дії, необхідні для прийняття рішення податковим органом про реєстрацію вказаних податкових накладних після їх зупинення. Позивач вважає прийняті рішення про відмову у реєстрації податкових накладних в ЄРПН необґрунтованим, протиправним та таким, що не ґрунтується на результатах аналізу пакету документів платника податків. Крім того, позивач вказав і на ту обставину, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Перше Колісно-ремонтне підприємство» не підпадає під критерії ризиковості, що визначені пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, а також надав на адресу відповідача всі необхідні документи, які підтверджують законність здійснення позивачем господарської діяльності та реальне виконання операцій, за якими складено податкові накладні, проте, відповідачем не надано належної оцінки поданим документам. При цьому, позивач стверджує, що контролюючим органом було порушено порядок зупинення податкових накладних. Зокрема, в квитанціях не вказано, які саме критерії оцінки ступеня ризиків в своїй сукупності надали право здійснити блокування податкових накладних, що позбавляє позивача знайти належну аргументацію та доказову базу спростування відповідності зупинених податкових накладних критерію оцінки; не вказано вичерпний перелік документів, які потрібно подати позивачу для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію поданих накладних. Ураховуючи викладене, просить скасувати оскаржувані рішення Комісії ДФС та зобовязати відповідача-1 зареєструвати вищевказані податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних. З огляду на викладене, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 11.03.2019 призначено адміністративну справу до розгляду за правилами загального позовного провадження та призначене підготовче засідання на 09.04.2019. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

28 березня 2019 року на адресу суду від представника відповідачів 1 та 2 надійшов відзив на адміністративний позов (вх. №12354). Відповідно до відзиву, відповідачі адміністративний позов не визнають, вважають його необґрунтованим та таким що не підлягає задоволенню, посилаючись на те, що комісія ДФС, діючи у відповідності до приписів Податкового кодексу України, забезпечуючи виконання покладених на неї функцій та повною мірою використовуючи надані їй законодавством права правомірно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України прийняла рішення про зупинення реєстрації податкових накладних.

09.04.2019 позивачем надано письмову заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Відповідач залишив питання розгляду справи в порядку письмового провадження на розсуд суду.

За таких обставин та керуючись частиною девятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів у порядку письмового провадження.

На підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши та дослідивши надані документи, сторін, судом встановлені наступні обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Перше колісно-ремонте підприємство» (код ЄДРПОУ 38817991) є юридичною особою приватного права, що було створено 15.11.2016. Профільним видом діяльності підприємства є Допоміжне обслуговування наземного транспорту (основний): (код 52.21 згідно за КВЕД-2010). ТОВ « Перше колісно-ремонте підприємство » зареєстроване та знаходиться за адресою - 69037, Запорізька обл., місто Запоріжжя, вулиця Незалежної України, будинок 41.

Платником ПДВ Позивача зареєстровано 01.01.2017, ІПН 388179912266.

Між Позивачем та Дочірнім підприємством «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707) було укладено договір про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016. З метою виконання зобов’язань за договором з Дочірнім підприємством «Ферротранс», позивач уклав наступні договори:

- № ПР/В-18729/НЮдч від 12.11.2018 зі Структурним підрозділом «Верхівцевське вагонне депо» Регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця»;

- № ОД/в-18-169дНЮ від 28.03.2018 зі Структурний підрозділом «Ремонтне вагонне депо ім. Т.Шевченко» Регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця»;

- зі Структурним підрозділом «Вагонне депо Батуринська» Регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», у спрощений спосіб, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 181 Господарського кодексу України, відповідно до листа № 0106/322 від 01.06.2018.

1. На виконання вищевказаного договору ДП «Ферротранс» передав 16 колісних пар для ремонту, які були перевезені автомобільним транспортом, що підтверджується товаро-транспортною накладною № 252 від 10.12.2018 та актом приймання-передачі від 10.12.2018.

11.12.2018 16 колісних пар передані для ремонту СП «Верхівцевське вагонне депо» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується актом прийому-здачі від 11.12.2018.

19.12.2018 СП «Верхівцевське вагонне депо» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» виконало ремонт колісних пар, що підтверджується актом № 1007 від 19.12.2018, і Позивач за допомогою вантажного автотранспорту здійснив вивезення колісних пар з території СП «Верхівцевське вагонне депо» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується товарно-транспортною накладною № 1912 від 19.12.2018, та передав відремонтовані колісні пари замовнику – ДП «Ферротранс», згідно акту приймання-передачі від 19.12.2018, акту здачі-приймання робіт (надання послуг) № 263 від 19.12.2018 – на суму 113 240,30 грн., в тому числі ПДВ 20 % - 18 873,38 грн.

Позивачем було складено податкову накладну № 8 від 19.12.2018 у відповідності з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме на дату складання актів прийому передачі виконаних робіт від 19.12.2018, що складені на виконання Договору про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016, замовником за яким, у всіх випадках виступає одне підприємство, а саме Дочірнє підприємство «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707).

19.12.18 позивач відправив на реєстрацію податкову накладну від 19.12.2018, а саме податкову накладну № 8 на суму 113 240,30 грн.

В декларацію з податку на додану вартість за грудень 2018 року включено податкове зобов’язання в розмірі 18 873,38 грн., яке сплачено у повному обсязі платіжним дорученням № 4049 від 20.12.2018.

09.01.2019 Відповідачем 1, було зупинено реєстрацію вищевказаної податкової накладної від 19.12.2018. отримано квитанцію про зупинення реєстрації. Причиною зупинення ПН/РК № 1 зазначено відповідність вимогам пп 1.6. п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Одночасно запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання рекомендацій, зазначених у Квитанції № 1, Позивачем було направлено на адресу ДФС, пояснення та копії документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Станом на день звернення до суду, відповіді від Головного управління ДФС У Запорізькій області не надійшло, реєстрація податкової накладної зупинена.

11.11.2018 на виконання вищевказаного договору ДП «Ферротранс» передав Позивачу 16 колісних пар для ремонту, що підтверджується актом приймання-передачі від 28.11.2018. Зазначені колісні пари перевезені автомобільним транспортом, що підтверджується товарно-транспортною накладною № 314 від 28.11.2018, та передані для ремонту СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується актом прийому-здачі від 30.11.2018.

19.12.2018 року СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» виконало ремонт колісних пар, про що було складено акт № 2 від 17.12.2018, та передало колісні пари Позивачу, що підтверджується актом приймання-передачі від 19.12.2018.

ТОВ «Перше Колісно-ремонтне підприємство» за допомогою вантажного автотранспорту здійснило вивезення колісних пар з території СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується товаро-транспортною накладною № 1912 від 19.12.2018, та передало відремонтовані колісні пари замовнику – ДП «Ферротранс», згідно акту приймання-передачі від 19.12.2018, та акту здачі-приймання робіт (надання послуг) № 264 від 19.12.2018 – на суму 207 676,42 грн., в тому числі ПДВ 20 % - 34 612,74 грн.

Позивачем було складено податкову накладну № 9 від 19.12.2018 у відповідності з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме на дату складання актів прийому передачі виконаних робіт від 19.12.2018, що складені на виконання Договору про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016, замовником за яким, у всіх випадках виступає одне підприємство, а саме Дочірнє підприємство «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707).

19.12.18 позивач відправив на реєстрацію податкову накладну від 19.12.2018, а саме податкову накладну № 9 на суму 207 676,42 грн.

В декларацію з податку на додану вартість за грудень 2018 року, включено податкове зобов’язання в розмірі 34 612,74 грн. та сплачено у повному обсязі платіжним дорученням № 4048 від 20.12.2018 року.

09.01.2019 відповідачем 1, було зупинено реєстрацію вищевказаної податкової накладної від 19.12.2018. Отримано квитанцію про зупинення реєстрації. Причиною зупинення ПН/РК № 1 зазначено відповідність вимогам пп 1.6. п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Одночасно запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання вимог контролюючого органу, позивач надав пояснення та документи.

21.01.2019 рішенням Комісії контролюючого органу про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1055971/38817991 від 21.01.2019, було відмовлено ТОВ «Перше колісно-ремонте підприємство» у реєстрації ПН № 9 від 19.12.2018 у ЄДРПН.

На виконання вищевказаного договору 18.12.2018 ДП «Ферротранс» передав 16 колісних пар для ремонту, що підтверджується актом приймання-передачі від 18.12.2018 року. Зазначені колісні пари були перевезені автомобільним транспортом, що підтверджується товаро-транспортною накладною № 258 від 18.12.2018, та передані для ремонту СП «Ремонтне вагонне депо ім. Т.Шевченко» РФ «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується актом прийому-здачі № 50 від 13.12.2018.

20.12.2018 СП «Ремонтне вагонне депо ім. Т.Шевченко» РФ «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» виконало ремонт колісних пар, про що було складено акт № Ш-1381 від 20.12.2018 та передало колісні пари ТОВ «Перше Колісно-ремонтне підприємство» відповідно до акту приймання-передачі № 53 від 21.12.2018.

Позивачем за допомогою вантажного автотранспорту здійснено перевезення колісних пар з території СП «Ремонтне вагонне депо ім. Т.Шевченко» РФ «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується товаро-транспортною накладною № 2112 від 21.12.2018, та передано відремонтовані колісні пари замовнику – ДП «Ферротранс», згідно акту приймання-передачі від 21.12.2018, та акту здачі-приймання робіт (надання послуг) № 266 від 21.12.2018 – на суму 126 671,62 грн., в тому числі ПДВ 20 % - 21 111,94 грн.

Позивачем було складено податкову накладну № 11 від 21.12.2018 у відповідності з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме на дату складання актів прийому передачі виконаних робіт від 21.12.2018, що складені на виконання Договору про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016, замовником за яким, у всіх випадках виступає одне підприємство, а саме Дочірнє підприємство «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707).

21.12.18 Позивач відправив на реєстрацію податкову накладну від 21.12.2018, а саме податкову накладну № 11 на суму 126 671,62 грн.

В декларацію з податку на додану вартість за грудень 2018 року, включено податкове зобов’язання в розмірі 21 111,94 грн. та сплачено у повному обсязі платіжним дорученням № 1077 від 10.01.2019.

11.01.2019 Відповідачем 1, було зупинено реєстрацію вищевказаної податкової накладної від 21.12.2018. Отримано квитанцію про зупинення реєстрації. Причиною зупинення ПН/РК № 1 зазначено відповідність вимогам пп 1.6. п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Одночасно запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання вимог контролюючого органу, позивач надав пояснення та документи.

21.01.2019 рішенням Комісії контролюючого органу про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1055963/38817991 від 21.01.2019, було відмовлено ТОВ «Перше колісно-ремонте підприємство» у реєстрації ПН № 11 від 21.12.2018 у ЄДРПН.

На виконання вищевказаного договору 18.12.2018 ДП «Ферротранс» передав 16 колісних пар для ремонту, що підтверджується актом приймання-передачі від 18.12.2018 року. Зазначені колісні пари були перевезені автомобільним транспортом, що підтверджується товаро-транспортною накладною № 258 від 18.12.2018, та передані для ремонту СП «Верхівцевське вагонне депо» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується актом прийому-здачі від 19.12.2018.

22.12.2018 СП «Верхівцевське вагонне депо» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» виконало ремонт колісних пар, про що було складено акт № 1016 від 22.12.2018 та передало колісні пари ТОВ «Перше Колісно-ремонтне підприємство».

Позивачем за допомогою вантажного автотранспорту здійснено перевезення колісних пар з території СП «Верхівцевське вагонне депо» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується товаро-транспортною накладною № 2212 від 22.12.2018, та передано відремонтовані колісні пари замовнику – ДП «Ферротранс», згідно акту приймання-передачі від 22.12.2018, та акту здачі-приймання робіт (надання послуг) № 267 від 22.12.2018 – на суму 107 270,83 грн., в тому числі ПДВ 20 % - 17 878,47 грн.

Позивачем було складено податкову накладну № 12 від 22.12.2018 у відповідності з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме на дату складання актів прийому передачі виконаних робіт від 22.12.2018, що складені на виконання Договору про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016, замовником за яким, у всіх випадках виступає одне підприємство, а саме Дочірнє підприємство «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707).

22.12.18 Позивач відправив на реєстрацію податкову накладну від 22.12.2018, а саме податкову накладну № 12 на суму 107 270,83 грн.

В декларацію з податку на додану вартість за грудень 2018 року, включено податкове зобов’язання в розмірі 17 878,47 грн. та сплачено у повному обсязі платіжним дорученням № 4090 від 26.12.2018.

11.01.2019 Відповідачем 1, було зупинено реєстрацію вищевказаної податкової накладної від 22.12.2018. Отримано квитанцію про зупинення реєстрації. Причиною зупинення ПН/РК № 1 зазначено відповідність вимогам пп 1.6. п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Одночасно запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання вимог контролюючого органу, Позивач надав пояснення та документи.

21.01.2019 рішенням Комісії контролюючого органу про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1055965/38817991 від 21.01.2019, було відмовлено ТОВ «Перше колісно-ремонте підприємство» у реєстрації ПН № 12 від 22.12.2018 у ЄДРПН.

10.12.2018 на виконання вищевказаного договору ДП «Ферротранс» передав Позивачу 15 колісних пар для ремонту, що підтверджується актом приймання-передачі від 10.12.2018. Зазначені колісні пари перевезені автомобільним транспортом, що підтверджується товарно-транспортною накладною № 253 від 10.12.2018, та передані для ремонту СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується актом прийому-здачі від 22.12.2018.

22.12.2018 СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» виконало ремонт колісних пар, про що було складено акт № 4 від 22.12.2018, та передало колісні пари Позивачу, що підтверджується актом приймання-передачі від 22.12.2018 .

ТОВ «Перше Колісно-ремонтне підприємство» за допомогою вантажного автотранспорту здійснило вивезення колісних пар з території СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується товаро-транспортною накладною № 2212 від 22.12.2018, та передало відремонтовані колісні пари замовнику – ДП «Ферротранс», згідно акту приймання-передачі від 22.12.2018, та акту здачі-приймання робіт (надання послуг) № 268 від 22.12.2018 – на суму 194 696,64 грн., в тому числі ПДВ 20 % - 32 449,44 грн.

Позивачем було складено податкову накладну № 13 від 22.12.2018 у відповідності з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме на дату складання актів прийому передачі виконаних робіт від 22.12.2018, що складені на виконання Договору про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016, замовником за яким, у всіх випадках виступає одне підприємство, а саме Дочірнє підприємство «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707).

22.12.18 Позивач відправив на реєстрацію податкову накладну від 22.12.2018, а саме податкову накладну № 13 на суму 194 696,64 грн.

В декларацію з податку на додану вартість за грудень 2018 року, включено податкове зобов’язання в розмірі 32 449,44 грн. та сплачено у повному обсязі платіжним дорученням № 4134 від 28.12.2018.

11.01.2019 Відповідачем 1, було зупинено реєстрацію вищевказаної податкової накладної від 22.12.2018. Отримано квитанцію про зупинення реєстрації. Причиною зупинення ПН/РК № 1 зазначено відповідність вимогам пп 1.6. п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Одночасно запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання вимог контролюючого органу, Позивач надав пояснення та документи.

21.01.2019 рішенням Комісії контролюючого органу про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1055969/38817991 від 21.01.2019, було відмовлено ТОВ «Перше колісно-ремонте підприємство» у реєстрації ПН № 13 від 22.12.2018 у ЄДРПН.

17.12.2018 на виконання вищевказаного договору ДП «Ферротранс» передав Позивачу 15 колісних пар для ремонту, що підтверджується актом приймання-передачі від 17.12.2018. Зазначені колісні пари перевезені автомобільним транспортом, що підтверджується товарно-транспортною накладною № 248 від 17.12.2018, та передані для ремонту СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується актом прийому-здачі від 17.12.2018.

26.12.2018 СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» виконало ремонт колісних пар, про що було складено акт № 5 від 26.12.2018, акт № 6 від 26.12.2018, та передало колісні пари Позивачу, що підтверджується актом здачі-приймання (надання-послуг) № 270 від 26.12.2018, на загальну суму 149 717,14 грн. в тому числі ПДВ – 20 % - 24 952,86 грн.

Позивачем було складено податкову накладну № 15 від 26.12.2018 у відповідності з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме на дату складання актів прийому передачі виконаних робіт від 26.12.2018, що складені на виконання Договору про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016, замовником за яким, у всіх випадках виступає одне підприємство, а саме Дочірнє підприємство «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707).

ТОВ «Перше Колісно-ремонтне підприємство» за допомогою вантажного автотранспорту здійснило вивезення колісних пар з території СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується товаро-транспортною накладною № 0901 від 09.01.2019, та передало відремонтовані колісні пари замовнику – ДП «Ферротранс», згідно акту приймання-передачі від 09.01.2019 на 8 колісних пар, та акту приймання-передачі від 09.01.2019 на 7 колісних пар.

В декларацію з податку на додану вартість за грудень 2018 року, включено податкове зобов’язання в розмірі 24 952,86 грн. та сплачено у повному обсязі платіжним дорученням № 4129 від 28.12.2018.

11.01.2019 Відповідачем 1, було зупинено реєстрацію вищевказаної податкової накладної від 26.12.2018. Отримано квитанцію про зупинення реєстрації. Причиною зупинення ПН/РК № 1 зазначено відповідність вимогам пп 1.6. п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Одночасно запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання вимог контролюючого органу, Позивач надав пояснення та документи.

21.01.2019 рішенням Комісії контролюючого органу про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1055968/38817991 від 21.01.2019, було відмовлено ТОВ «Перше колісно-ремонте підприємство» у реєстрації ПН № 15 від 26.12.2018 у ЄДРПН.

20.12.2018 на виконання вищевказаного договору ДП «Ферротранс» передав Позивачу 4 колісні пари для ремонту, що підтверджується актом приймання-передачі від 20.12.2018, та ще 10 пар згідно акту приймання-передачі від 20.12.2018. Зазначені колісні пари перевезені автомобільним транспортом, що підтверджується товарно-транспортною накладною № 243 від 20.12.2018, та передані для ремонту СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується актом прийому-здачі від 20.12.2018.

28.12.2018 СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» виконало ремонт колісних пар, про що було складено акт № 4, акт №8 від 28.12.2018, та передало колісні пари Позивачу, що підтверджується актом здачі-приймання (надання-послуг) № 272 від 28.12.2018, на загальну суму 148 355,33 грн. в тому числі ПДВ – 20 % - 24 725,89 грн.

Позивачем було складено податкову накладну № 17 від 28.12.2018 у відповідності з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме на дату складання актів прийому передачі виконаних робіт від 28.12.2018, що складені на виконання Договору про надання послуг з ремонту колісних пар вантажних вагонів № ПКРП-ФТ/121216 від 12.12.2016, замовником за яким, у всіх випадках виступає одне підприємство, а саме Дочірнє підприємство «Ферротранс» (код ЄДРПОУ 25642707).

ТОВ «Перше Колісно-ремонтне підприємство» за допомогою вантажного автотранспорту здійснило вивезення колісних пар з території СП «Вагонне депо Батуринська» РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що підтверджується товаро-транспортною накладною № 0901 від 09.01.2019, та передало відремонтовані колісні пари замовнику – ДП «Ферротранс», згідно акту приймання-передачі від 09.01.2019 на 10 колісних пар, та акту приймання-передачі від 09.01.2019 року на 4 колісні пари.

В декларацію з податку на додану вартість за грудень 2018 року, включено податкове зобов’язання в розмірі 24 725,89 грн. та сплачено у повному обсязі платіжним дорученням № 73 від 10.01.2019.

11.01.2019 Відповідачем 1, було зупинено реєстрацію вищевказаної податкової накладної від 28.12.2018. Отримано квитанцію про зупинення реєстрації. Причиною зупинення ПН/РК № 1 зазначено відповідність вимогам пп 1.6. п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Одночасно запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання вимог контролюючого органу, Позивач надав пояснення та документи.

21.01.2019 рішенням Комісії контролюючого органу про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №№1055966/38817991 від 21.01.2019, було відмовлено ТОВ «Перше колісно-ремонте підприємство» у реєстрації ПН № 17 від 28.12.2018 у ЄДРПН.

Вважаючи прийняті відповідачем рішення протиправними позивач звернувся до суду із даним позовом про його скасування та зобовязання відповідача зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ураховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі Податковий кодекс України).

Відповідно до підпунктів 16.1.2, 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

З 01.01.2017 набули чинності зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю (Закон - № 1797-VIII від 21.12.2016).

У свою чергу, відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з положеннями пункту 20.2 статті 20 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74цього Кодексу.

Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Згідно з положеннями підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України).

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Як вбачається з матеріалів справи, в реєстрації податкових накладних було відмовлено у звязку з неподанням платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування навантаження, розвантажування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузей специфіки, накладні. При цьому в судовому засіданні було встановлено, що зазначені документи були подані. Будь-яких зауважень щодо порядку реєстрації податкової накладної відповідачами не надано.

Відповідно до пункту 6 Критеріїв моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями, зокрема (п. 1): обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної/розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

У той же час, відповідно до Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджений наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 № 567, ТОВ «Перше колісно-ремонтне підприємство» подані пояснення і документи, копії яких додані також до матеріалів справи.

Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що рішення відповідача повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуваним рішенням комісії ДФС було відмовлено у реєстрації податкових накладних. Підставою даного рішення зазначено неподання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування навантаження, розвантажування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузей специфіки, накладні.

Тому суд зазначає, що відповідач по справі, обмежився лише загальною оцінкою наданих позивачем документів, не встановивши конкретно, які з них складені з порушенням законодавства, як зазначено у спірних рішеннях, і в чому саме полягають ці порушення.

Сукупність первинних документів, наданих до матеріалів справи, не дають підстав для сумніву щодо дійсності укладених договорів надання послуг.

Суд акцентує увагу, що в порядку виконання обовязку, встановлено частиною другою статті 77 КАС України, відповідачем не спростовано фактичне виконання спірної операції та не доведено зворотного.

Щодо позовних вимог про реєстрацію податкової накладної, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, з 01 січня 2018 року пункт 201.16 статті 201 Податкового кодексу України викладено в новій редакції, згідно якої реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктів 19, 20 Порядку №1246, в редакцій на час вирішення спору по суті, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, законодавством не передбачений інший ефективний спосіб захисту порушеного права у спірних правовідносинах, відмінний від зобовязання ДФС зареєструвати податкову накладну в ЄРПН.

Відтак, оскільки рішення Комісії ДФС від №1055971/38817991, №1055963/38817991, № 1055965/38817991, №1055969/38817991, №1055968/38817991, №1055966/38817991 від 21.01.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних підлягає скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобовязання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №8, №9 від 19.12.2018, №11 від 21.12.2018, №12, №13 від 22.12.2018, №15 від 26.12.2018, №17 від 28.12.2018 ТОВ «Перше колісно-ремонте підприємство» датою їх фактичного направлення.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як субєкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності свого рішення, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Щодо клопотання представника позивача про стягнення з відповідача витрат на оплату судового збору суд зазначає наступне.

Згідно ч.ч.1, 2, 3 ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, судовий збір у розмірі 13447,00 грн., підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженої відповідальності « Перше колісно-ремонтне підприємство» (69037, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 41, Код ЄДРПОУ 38817991) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, вул. Львівська площа, 8, ЄДРПОУ 39292197), Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) визнання рішення протиправними та зобовязання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1055971/38817991 від 21.01.2019 щодо податкової накладної № 9 від 19.12.2018.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації 1055963/38817991 від 21.01.2019 щодо податкової накладної № 11 від 21.12.2018.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації 1055965/38817991 від 21.01.2019 щодо податкової накладної №12 від 22.12.2018.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації 1055969/38817991 від 21.01.2019 щодо податкової накладної № 13 від 22.12.2018.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації 1055968/38817991 від 21.01.2019 щодо податкової накладної №15 від 26.12.2018.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації 1055966/38817991 від 21.01.2019 щодо податкової накладної № 17 від 28.12.2018.

Визнати протиправною бездіяльність ГУ ДФС у Запорізькій області з невчинення дій щодо реєстрації розблокування податкової накладної № 8 від 19.12.2018.

Зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні № 8, №9 від 19.12.2018, № 11 від 21.12.2018, №12, №13 від 22.12.2018, №15 від 26.12.2018, №17 від 28.12.2018 в ЄРПН/РК, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «Перше Колісно-ремонтне підприємство».

Стягнути на користь Товариства з обмеженої відповідальності «Перше Колісно-ремонтне підприємство» (69037, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 41, Код ЄДРПОУ 38817991) суму судового збору у розмірі 13 447,00 грн. (тринадцять тисяч чотириста сорок сім) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписано 10.04.2019.

Суддя О.О.Артоуз