
У Х В А Л А
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
09 квітня 2019 р. Справа № 143/111/19
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали:
за позовом: ОСОБА_1 (вул. Партизанська, 3, с. Старостинці, Погребищенський район, Вінницька область)
до: Погребищенського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального територіального управління юстиції у Вінницькій області (вул.Б.Хмельницького, 83 а, м. Погребище, Вінницька область)
про: визнання протиправними дій, скасування постанови
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Погребищенського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального територіального управління юстиції у Вінницькій області про визнання протиправними дій, скасування постанови .
Обгрунтовуюючи позовні вимоги, позивач вказує, що в період з 2009 р. по 2012 р. сплачував аліменти. Окрім того, з січня 2015 р. по квітень 2016 р. перебував в зоні АТО, що звільняє його відбудь-яких штрафних санкцій. Відтак, на думку позивача оскаржувана постанова, якою на нього накладено штраф за невиконання грошових зобов'язань, підлягає скасуванню.
Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред’являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
При цьому, частинами першої та другої статті 12 КАС України, передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частин першої, четвертої статті 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, а також враховуючи положення статті 287 КАС України, вважаю, що для даної справи пріоритетним є швидке її вирішення, відтак, вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку спрощеного позовного провадження. Підстави для залишення її без руху, без розгляду або для відмови у відкритті провадження на даній стадії судового процесу відсутні. А тому наявні підстави для відкриття провадження у справі за цим позовом.
На підставі викладеного наявні підстави для відкриття провадження у справі.
Окрім того, позивач просить викликати в якості свідків колишню дружину ОСОБА_2 та доньку ОСОБА_3, для підтвердження сплати аліментів. З цього приводу слід зазначити наступне.
Відповідно до пунктів 3, 4 розділу XVI Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом МЮУ від 02.04.2012 № 512/5, у разі якщо боржник не працює і сплачує аліменти самостійно стягувачу, квитанції (або їх копії) про перерахування аліментів надаються виконавцю не пізніше наступного робочого дня після сплати та долучаються до матеріалів виконавчого провадження.
Виконавець зобов'язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця (додаток 15) та у випадках, передбачених частиною четвертою статті 71 Закону, повідомляти про розрахунок заборгованості стягувача і боржника.
Розрахунок заборгованості обчислюється в автоматизованій системі виконавчого провадження на підставі відомостей, отриманих із: звіту про здійснені відрахування та виплати; квитанцій (або їх копій) про перерахування аліментів, наданих стягувачем чи боржником; заяв та (або) розписок стягувача; інформації про середню заробітну плату працівника для цієї місцевості; інших документів, що відображають отримання боржником доходу або сплату ним аліментів.
Отже, як видно із процитованих вище норм, заборгованість по аліментах розраховується, саме з письмових документів, в тому числі квитанцій про сплату аліментів або заяв та (або) розписок стягувача чи інших документів, що відборажають сплату аліментів. Саме такі письмові докази є належними та допустими при розгляді справи та підтверджувати відповідні обставини. Відтак, відсутні підстави для виклику свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 для підтвердження сплати аліментів позивачем. Відповідно клопотання не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 171, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Погребищенського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального територіального управління юстиції у Вінницькій області про визнання протиправними дій, скасування постанови.
2. В задоволенні клопотання про виклик свідків - відмовити.
3. Розгляд справи здійснюватиметься в порядку спрощеного позовного провадження.
4 Призначити справу до судового розгляду на 19 квітня 2019 р. без виклику (повідомлення) учасників справи.
5. Встановити відповідачу строк для надання відзиву на позов протягом 2 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження, з поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів у тому числі документів (належним чином завірених копій матеріалів виконавчого провадження №31146645), що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу.
6. Повідомити відповідача про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню йому як стороні та про можливість їх отримання лише безпосередьо у суді.
7. Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: “http://court.gov.ua/fair/”.
8.У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.
9. Попередити відповідача про те, що згідно частини першої статті 149 КАС України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
- невиконання процесуальних обов’язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
- зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
- неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб’єктом владних повноважень.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна