Рішення № 80983061, 22.03.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2019
Номер справи
440/86/19
Номер документу
80983061
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/86/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І.,

за участю:

секретаря судового засідання - Дубінчина О.М.,

представники відповідача - Шумейко Д.С., Василенко І.О., Бердюгіна І.В.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Головного управління ДФС у Полтавській області про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 /далі - позивач, ФОП ОСОБА_4./ звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Полтавській області /далі - відповідач, ГУ ДФС у Полтавській області/ про зобов'язання вчинити дії щодо списання боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 7541,45 грн та зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників у розмірі 909,48 грн відповідно до абзацу четвертого пункту 9-4 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з урахуванням висновків суду.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилалася на те, що вона з 26 серпня 2008 року була зареєстрована як фізична особа-підприємець та перебувала на обліку в Алчевській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області. У зв'язку з воєнними діями виїхала з місця постійного проживання до м. Горішні Плавні та з 20 квітня 2015 року припинила підприємницьку діяльність. 13 травня 2016 року проведено повторну реєстрацію її як фізичної особи-підприємця та взято на облік в Кременчуцькій ОДПІ (Горішньоплавнівському відділенні). 04 серпня 2017 року відповідачем винесено вимогу №Ф-5000-14/674-У про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску за період з 21 липня 2014 року по 19 жовтня 2015 року у сумі 6832,61 грн та з єдиного внеску за найманих працівників за період з 20 червня 2014 року по 21 липня 2014 року у сумі 909,48 грн. Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2018 року у справі №816/2212/18, що набрало законної сили 04 жовтня 2018 року, вказану вимогу визнано протиправною та скасовано. Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2018 року у справі №440/3878/18, що набрало законної сили 03 січня 2019 року, визнано протиправним та скасовано рішення про застосування штрафних санкцій ГУ ДФС у Полтавській області №0077101304 від 29 серпня 2018 року. 01 листопада 2018 року вона звернулася до відповідача із заявою про списання боргу, до якої додала сертифікати Полтавської торгово-промислової палати №№8160-8163 від 22 червня 2018 року (вих. №№257/02-06, 259/02-06, 260/02-06, 258/02-06) про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) з періодом їх дії з 01 липня 2014 року по 20 квітня 2015 року. У зв'язку з невчиненням відповідачем дій щодо списання боргу вона звернулася до суду з цим позовом /а.с.7-9/.

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву (з урахуванням пояснень №130 від 05 березня 2018 року та від 22 березня 2019 року) зазначив, що за позивачем обліковується податковий борг з єдиного внеску, що сплачується фізичними особами-підприємцями. Оскільки позивачем у період з 30 жовтня 2014 року по 31 грудня 2015 року сертифікати Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) не надавались, то і підстави для ненарахування єдиного внеску та визнання податкового боргу (недоїмки) з єдиного внеску безнадійним і таким, що підлягає списанню, були відсутні /а.с.58-59, 88-89, 122/.

У судове засідання 22 березня 2019 року позивач не з'явилася та надала клопотання про розгляд справи без її участі /а.с. 9/.

Згідно з частиною третьою статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Зважаючи на те, що позивач заявила клопотання про розгляд справи без її участі, суд визнав за можливе проводити судове засідання за відсутності позивача.

У судовому засіданні представники відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечували.

Заслухавши вступне слово представників відповідача, дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2018 року у справі №816/2212/18 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправною та скасування вимоги, що набрало законної сили 04 жовтня 2018 року /а.с.82-85/, встановлено обставини, які в силу положень частини четвертої статті 78 КАС України, не підлягають доказуванню у цій справі, а саме: з 26 серпня 2008 року ОСОБА_4 зареєстрована як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області та з 01 січня 2012 року перейшла на спрощену систему оподаткування.

20 квітня 2015 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_4

13 травня 2016 року проведено повторну державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 та взято на облік як платника податків в Кременчуцькій ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області.

04 серпня 2017 року ГУ ДФС у Полтавській області винесено вимогу №Ф-5000-14/674-У про сплату боргу (недоїмки) у сумі 7742,09 грн (909,48 грн + 6832,61 грн) відповідно до статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" /а.с. 50-57, 82-85/.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2018 року у справі №816/2212/18 позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 задоволено: визнано протиправною та скасовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області №Ф-5000-17/674-У від 04 серпня 2017 року /а.с.82-85/.

29 серпня 2018 року ГУ ДФС у Полтавській області прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0077101304, яким до ФОП ОСОБА_4 застосовано штраф у сумі 2580,07 грн та нараховано пеню у сумі 7329,98 грн за період з 22 липня 2014 року по 16 серпня 2018 року.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2018 року у справі №440/3878/18, що згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень набрало законної сили 03 січня 2019 року, позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення задоволено: визнано протиправним та скасовано рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску Головного управління ДФС у Полтавській області №0077101304 від 29 серпня 2018 року /а.с.22-24/.

01 листопада 2018 року ФОП ОСОБА_4 звернулась до ГУ ДФС у Полтавській області із заявою про списання боргу з єдиного внеску /а.с. 38/. До заяви додала копії сертифікатів про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Полтавської торгово-промислової палати №№8160-8163 від 22 червня 2018 року (вих. №№257/02-06, 259/02-06, 260/02-06, 258/02-06) /а.с.34-37/.

З'ясувавши, що ГУ ДФС у Полтавській області не вчинило дій зі списання боргу та станом на 04 січня 2019 року у неї існує борг з єдиного внеску, позивач звернулася до суду з позовом про зобов'язання ГУ ДФС у Полтавській області вчинити дії щодо списання боргу .

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та аргументам учасників справи, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VІ від 08 липня 2010 року /далі - Закон №2464-VІ /.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 4 Закону №2464-VІ платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 цього Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Водночас Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" №1669-VII від 02 вересня 2014 року визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Згідно зі статтею 1 вказаного Закону територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14.04.2014 № 405/2014.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1085-р від 07 листопада 2014 року затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, до якого, зокрема входить м. Алчевськ, Луганська область.

Відповідно до підпункту 9-4 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464-VІ платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.

Відповідно до пункту 101.1 статті 101 Податкового кодексу України (далі - ПК України у відповідній редакції) списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.

Згідно із підпунктом 101.2.4 пункту 101.2 вказаної статті під терміном "безнадійний" розуміється податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Пунктом 101.5 статті 101 ПК України передбачено, що контролюючі органи щокварталу здійснюють списання безнадійного податкового боргу. Порядок такого списання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

За змістом пункту 2.1 Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України №577 від 10 жовтня 2013 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за №1844/24376, факт непереборної сили (форс-мажорних обставин) підтверджується Торгово-промисловою палатою України - про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України.

Згідно зі статтею 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні" Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності за собівартістю. Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб'єктів малого підприємництва видається безкоштовно.

Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Враховуючи викладене, підставою для списання безнадійного податкового боргу , що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), є відповідний сертифікат Торгово-промислової палати України.

Наявною у матеріалах справи копією сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Полтавської торгово-промислової палати №8160 від 22 червня 2018 року (вих №257/02-06) засвідчено дію форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) - актів тероризму на території Луганської області з 01 липня 2014 року по 20 квітня 2015 року, що унеможливлюють виконання ФОП ОСОБА_4 обов'язку зі сплати єдиного податку за період липень 2014 року-квітень 2015 року /а.с. 34/.

Наявною у матеріалах справи копією сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Полтавської торгово-промислової палати №8161 від 22 червня 2018 року (вих №259/02-06) засвідчено дію форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) - актів тероризму на території Луганської області з 01 січня 2015 року по 20 квітня 2015 року, що унеможливлюють виконання ФОП ОСОБА_4 обов'язку з подання податкової декларації платника єдиного податку за 2014 рік у граничний строк 60 календарних днів після звітного періоду у термін до 02 березня 2015 року /а.с. 35/.

Наявною у матеріалах справи копією сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Полтавської торгово-промислової палати №8162 від 22 червня 2018 року (вих №260/02-06) засвідчено дію форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) - актів тероризму на території Луганської області - з 01 липня 2014 року по 20 квітня 2015 року, що унеможливлюють виконання ФОП ОСОБА_4 обов'язку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за другий, третій та четвертий квартали 2014 року та перший квартал 2015 року /а.с. 36/.

Наявною у матеріалах справи копією сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Полтавської торгово-промислової палати №8163 від 22 червня 2018 року (вих №258/02-06) засвідчено дію форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) - актів тероризму на території Луганської області з 01 січня 2015 року по 20 квітня 2015 року, що унеможливлюють виконання ФОП ОСОБА_4 обов'язку з подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2014 рік у строк до 10 лютого 2015 року /а.с. 37/.

Таким чином, настання обставин непереборної сили (форс-мажору) у період з 01 липня 2014 року по 20 квітня 2015 року підтверджено копіями сертифікатів про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Полтавської торгово-промислової палати №№8160-8163 від 22 червня 2018 року (вих. №№257/02-06, 259/02-06, 260/02-06, 258/02-06) /а.с.34-39/

Копії вказаних сертифікатів надавалися Головному управлінню ДФС у Полтавській області разом із заявою від 01 листопада 2018 року про списання боргу з єдиного внеску як безнадійного /а.с. 38-39/, проте відповідач у порушення підпункту 9-4 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464-VІ та пункту 101.5 статті 101 Податкового кодексу України жодних дій зі списання боргу, що виник у період дії форс-мажорних обставин, не вчинив, чим допустив бездіяльність.

У зв'язку з цим, суд, керуючись частиною другою статті 9 та частиною другою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати бездіяльність Головного управління ДФС у Полтавській області щодо вчинення дій зі списання боргу (недоїмки) за заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 від 01 листопада 2018 року протиправною.

На підставі пояснень представників відповідача, наданих в судовому засіданні, та інтегрованих карток позивача з єдиного внеску /а.с. 107-118/ судом встановлено, що відповідач поточні платежі позивача з єдиного внеску спрямовував в погашення боргу, що виник у 2014-2015 роках, у зв'язку з чим у позивача весь час утворюється та існує борг з поточних платежів. Загальна сума спірного боргу (недоїмки) за 2014-2015 роки дорівнювала 7541,45 грн та складалася із суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (6631,97 грн) та із суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників (909,48 грн).

Враховуючи, що визнанню безнадійним та списанню підлягає борг (недоїмка) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 6631,97 грн та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників у сумі 909,48 грн, позовна вимога про зобов'язання ГУ ДФС у Полтавській області вчинити дії щодо списання боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 7541,45 грн та зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників у сумі 909,48 грн підлягає задоволенню частково. Тобто задоволенню підлягає позовна вимога в частині зобов'язання ГУ ДФС у Полтавській області вчинити дії щодо списання боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 6631,97 грн та зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників у сумі 909,48 грн, а у задоволенні позовної вимоги в частині зобов'язання ГУ ДФС у Полтавській області вчинити дії щодо списання боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 909,48 грн (7541,45 грн - 6631,97 грн) слід відмовити.

Таким чином, позов підлягає задоволенню частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Втім, частиною восьмою цієї статті передбачено, що у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Зважаючи на те, що спір у цій справі виник внаслідок бездіяльності відповідача щодо вчинення дій зі списання безнадійного боргу та позивач припустився арифметичної помилки у розрахунку суми боргу, суд вважає за можливе на підставі частини восьмої статті 139 КАС України покласти на відповідача судові витрати позивача повністю.

Таким чином, стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають витрати зі сплати судового збору у сумі 1921,00 грн.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 39461639) про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 39461639) щодо невчинення дій зі списання податкового боргу (недоїмки) за заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 від 01 листопада 2018 року.

Зобов'язати Головне управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 39461639) вчинити дії щодо списання боргу (недоїмки) фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 6631,97 грн та зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників у сумі 909,48 грн відповідно до абзацу четвертого пункту 9-4 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", статті 101 Податкового кодексу України та Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України №577 від 10 жовтня 2013 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за №1844/24376, з урахуванням висновків суду.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 39461639) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати зі сплати судового збору у сумі 1921,00 грн (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна гривня нуль копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.І. Слободянюк