Рішення № 80977287, 25.03.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2019
Номер справи
1340/4723/18
Номер документу
80977287
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/4723/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2019 року зал судових засідань №11

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання Харіва М.Ю.,

представника позивача Булькевича А.В.,

представника відповідача Качабульського І.В.,

представника третьої особи Кріль Т.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові в порядку загального позовного провадження справу за позовом приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕ Львів», Львівського комунального підприємства «Затишне» про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

11.10.2018 до суду надійшов позов приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Франківської районної адміністрації Львівської міської ради по перенесенню контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, що фактично влаштований за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2;

- зобов'язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради перенести контейнерний майданчик для збору твердих побутових відходів, що фактично влаштований за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що є власником ТП-2 (трансформаторної підстанції), розташованої за адресою: м. Львів, вул.Глибока, 3. За вказаною адресою біля ТП-2 влаштовано контейнерний майданчик для збору побутових відходів. Позивач стверджує, що контейнерні майданчики повинні бути обладнані відповідно до діючих санітарних норм. Крім того, місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації за попереднім погодженням з районною санітарно-епідеміологічною станцією. Позивач звертався до відповідача із листом про перенесення контейнерного майданчика, який фактично розташований біля ТП-2 по вул. Глибокій, 3 у м. Львові, в інше місце. Проте, відповідач не вчиняє жодних дій по перенесенню цього майданчика, чим, на думку позивача, проявляє бездіяльність. У зв'язку з цим, просить зобов'язати відповідача перенести контейнерний майданчик за межі охоронної зони ТП-2.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому проти позову заперечив. Відзив обґрунтований тим, що відповідно до Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011, місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації за попереднім погодженням з районною санітарно -епідеміологічною станцією. Вказаними Правилами, що контейнерний майданчик - це територія з твердим покриттям, з ухилом у бік проїжджої частини, має огорожу з трьох сторін висотою 1,2 - 1,5 м, а також зручний під'їзд для спецавтотранспорту. Розміри майданчиків повинні бути розраховані на встановлення необхідної кількості контейнерів, виходячи з норм накопичення твердих побутових відходів. Таким чином, контейнерний майданчик, не заважає роботі трансформаторної підстанції.

Представник третьої особи Львівського комунального підприємства «Затишне», долучив до матеріалів справи письмові пояснення, в яких зазначив, що згідно з Програмою поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 роки, затвердженою ухвалою Львівської міської ради від 18.12.2014 №4132 «Про програму поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 роки», та згідно з п. 4.3.3. Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 № 376 «Правила благоустрою міста Львова», місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації.

Також, у відповідності до Правил благоустрою м. Львова, контейнерний майданчик - це територія з твердим покриттям, з ухилом у бік проїжджої частини, має огорожу з трьох сторін висотою 1,2м - 1,5м, а також зручний під'їзд для спецавтотранспорту. Розміри майданчиків повинні бути розраховані на встановлення необхідної кількості контейнерів, виходячи з норм накопичення твердих побутових відходів.

У відповідності до пункту 4.3.3 Правил благоустрою м. Львова, контейнерні майданчики повинні бути обладнані відповідно до діючих санітарних норм.

Комісією ЛКП «Затишне» 06.02.2019 обстежено сміттєвий майданчик по вул.Глибокій,3 у м.Львові та складено акт. Згідно з актом встановлено, що сміттєвий майданчик знаходиться біля трансформаторної підстанції біля торцевої стіни. Відстань від існуючого сміттєвого майданчика до буд.№5 становить 7.5 м до буд. №9 становить 5 м, до буд. №№4.6 становить 9 м. Розташування сміттєвого майданчика, який знаходиться по вул.Глибокій, 3 у м.Львові затверджено на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Франківської районної адміністрації Львівської міської ради.

Таким чином, представник третьої особи вважає, що сміттєвий майданчик розташований законно та відповідає діючим Державним санітарним нормам та правилам.

Ухвалою від 12.10.2018 суддя залишив позовну заяву без руху.

Ухвалою від 23.10.2018 суддя прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі та призначив підготовче засідання.

Ухвалою від 26.12.2018 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті.

Ухвалою від 11.02.2019 суд залучив до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТзОВ «АВЕ Львів» та ЛКП «Затишне».

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечив, просив суд у задоволенні позову відмовити повністю.

Представник третьої особи - Львівського комунального підприємства «Затишне» у судовому засіданні проти позовних вимог заперечив, просив суд у задоволенні позову відмовити повністю.

Представник третьої особи - товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕ Львів» у судове засідання не прибув, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Подав заяву про розгляд справи без участі його уповноваженого представника.

Заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити частково, з наступних підстав.

Згідно з п. 1.1 Статуту, затвердженого загальними зборами акціонерів приватного акціонерного товариства «Львівобленерго», таке перейменоване з публічного акціонерного товариства «Львівобленерго», яке, в свою чергу, перейменоване з відкритого акціонерного товариства «Львівобленерго», відповідно до вимог Закону України «Про акціонерні товариства», є правонаступником державної акціонерної енергопостачальної компанії «Львівобленерго», заснованої відповідно до наказу Міністерства енергетики та електрифікації України від 17.08.1995 №156, шляхом перетворення виробничого енергетичного об'єднання «Львівенерго» у державну акціонерну енергопостачальну компанію «Львівобленерго», згідно з Указом Президента України від 04.04.1995 №282/95 «Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України».

Відповідно до п. 1256 Переліку майна, переданого до статутного фонду ВАТ «Львівобленерго» Міністерство енергетики та електрифікації України передало до статутного фонду серед іншого, будівлю ТП-2, що розташована за адресою: м. Львів, вул. Глибока, 3.

Згідно з довідкою позивача від 04.02.2019 №111-0618 будівля ТП-2, що розташована за адресою: м. Львів, вул. Глибока, 3 є його власністю та перебуває на балансі з 01.01.1961 під інвентарним номером 20313000037.

Позивач звернувся до відповідача із листом №112-5040 від 05.09.2018 про перенесення контейнерного майданчика, який фактично розташований біля ТП-2 по вул. Глибокій, 3 у м.Львові, в інше місце.

Проте, відповідно до листа Франківської районної адміністрації №35-7904 від 03.10.2018 в задоволенні звернення відмовлено.

Позивач вважає, що контейнерний майданчик є незаконно влаштованим, у зв'язку із чим звернувся із відповідним позовом до суду.

При вирішенні спору по суті суд керувався наступним.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до Конституції України визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997.

Відповідно до вимог ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, вказаним та іншими законами.

Франківська районна адміністрація Львівської міської ради є виконавчим органом Львівської міської ради і діє відповідно до ухвали міської ради від 06.07.2006 № 94 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання».

Повноваження районної адміністрації визначено «Положенням про Франківську районну адміністрацію», затвердженого рішенням Львівської міської ради № 977 від 11.01.2016 «Про затвердження Положень про районні адміністрації Львівської міської ради та їх структур».

Правові, економічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів, спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, визначено Законом України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-ІV (далі - Закон України № 2807-ІV).

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України № 2807-ІV благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. В той же час, заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 10 Закону України № 2807-ІV до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.

Організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом (стаття 20 Закону України № 2807-ІV).

Відповідно до частини 1 статті 34 Закону України №2807-IV правила благоустрою території населеного пункту (далі - Правила) - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту (далі - Типові правила) для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Типові правила розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Правила включають: 1) порядок здійснення благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою; 2) вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій; 3) вимоги до утримання зелених насаджень на об'єктах благоустрою - територіях загального користування; 4) вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту території; 5) вимоги до санітарного очищення території; 6) розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій території у числовому значенні; 7) порядок розміщення малих архітектурних форм; 8) порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів; 9) інші вимоги, передбачені вказаним та іншими законами.

Відповідно до ст. 20 Закону України №2807-ІV організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376 затверджено Правила благоустрою м. Львова (надалі - Правила благоустрою).

Згідно з п. п. 4.3.2.-4.3.3 Правил благоустрою тверді побутові відходи, вуличне і дворове сміття повинні збиратися і утримуватися у спеціальних закритих контейнерах з розділенням твердих побутових відходів на категорії. Контейнерні майданчики повинні бути обладнані відповідно до діючих санітарних норм. Місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації за попереднім погодженням з районною санітарно-епідеміологічною станцією.

Сторонами не заперечується, що біля будівлі ТП-2 за адресою: м. Львів, вул. Глибока, 3, влаштовано контейнерний майданчик для збору побутових відходів.

Позивач стверджує, що вказаний контейнерний майданчик влаштований незаконно, оскільки, відповідач не надав доказів того, що місце розташування вказаного майданчика визначено міжвідомчою комісією за попереднім погодженням із районною санітарно-епідеміологічною станцією. Крім того, стверджує, що контейнерні майданчики мають розташовуватись на відстані не менше 20 м від меж земельних ділянок, навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення. Також, позивач вважає, що контейнерний майданчик повинен бути влаштований відповідно до Правил охорони електричних мереж.

Щодо доводів позивача суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 20 Закону України №2807-ІV організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста). Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Пунктом 2.8. Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України №145 від 17.03.2011 (далі- Санітарні норми) передбачено, що контейнерні майданчики повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.

Відповідач стверджує, що відповідно до п. 2.10. Санітарних норм, у виняткових випадках в районах забудови, що склалася, де немає можливості дотримання відстаней, зазначених у пункті 2.8 Санітарних норм, місця розташування контейнерних майданчиків встановлюються комісією за участю посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури і державної санітарно-епідеміологічної служби, а також представників балансоутримувача будинку та органу самоорганізації населення. Комісією складається акт довільної форми щодо місця розташування контейнерного майданчика, який підписується всіма членами комісії у чотирьох примірниках для кожної із сторін. Враховуючи щільну забудову мікрорайону, більш зручного місця для перенесення контейнерного майданчика немає.

Суд встановив, що відповідно до акта від 06.02.2019, складеним у м.Львові комісією в складі головного інженера ЛКП «Затишне» ОСОБА_5, майстрів ОСОБА_6, ОСОБА_7, при обстеженні встановлено, що відстань від існуючого контейнерного майданчика до буд.№5 на вул. Глибока становить - 7,5м., до буд.№9 на вул. Глибока - 5,0 м., до будинків №№4,6 на вул. Глибока - 9,0 м.

Таким чином, відстань від контейнерного майданчика до стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення є меншою 20 м.

Відповідно до п. 2.10. Санітарних норм, у виняткових випадках в районах забудови, що склалася, де немає можливості дотримання відстаней, зазначених у пункті 2.8 Санітарних норм, місця розташування контейнерних майданчиків встановлюються комісією за участю посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури і державної санітарно-епідеміологічної служби, а також представників балансоутримувача будинку та органу самоорганізації населення. Комісією складається акт довільної форми щодо місця розташування контейнерного майданчика, який підписується всіма членами комісії у чотирьох примірниках для кожної із сторін.

Відповідач зазначає, що враховуючи щільну забудову мікрорайону, більш зручного місця для перенесення контейнерного майданчика немає.

У такому випадку, місце розташування контейнерних майданчиків повинно погоджуватись відповідною комісією за участю посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури і державної санітарно-епідеміологічної служби, а також представників балансоутримувача будинку та органу самоорганізації населення, про що мав складатися відповідний акт.

Проте, відповідач не подав суду відповідного акта, складеного в порядку, передбаченому п.2.10 Санітарних норм.

З огляду на це, суд погоджується з доводами позивача про те, що контейнерний майданчик, розташований по вул. Глибокій, 3 у м.Львові, розміщений з порушенням 20 метрової відстані, передбаченої п.2.8 Санітарних норм.

Відповідно до п.4.3.3. Правил благоустрою місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації за попереднім погодженням з районною санітарно- епідеміологічною станцією.

В ході судового розгляду справи відповідач не надав доказів на підтвердження того, що місце розташування контейнерного майданчика, розташованого біля ТП-2 по вул. Глибокій, 3 у м.Львові, визначалося міжвідомчою комісією за попереднім погодженням із районною санітарно- епідеміологічною станцією.

Суд відхиляє протокол №7 від 21.09.2018 засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яким вирішено затвердити місце розташування контейнерного майданчика, розташованого, зокрема, по вул. Глибокій, 3 у м.Львові, оскільки такий протокол не може собою підміняти рішення відповідної міжвідомчої комісії та попереднє погодження із районною санітарно- епідеміологічною станцією.

Таким чином, суд дійшов висновку, що контейнерний майданчик, розташований по вул. Глибокій, 3 у м.Львові, без відповідного рішення міжвідомчої комісії при районній адміністрації за попереднім погодженням з районною санітарно- епідеміологічною станцією.

Згідно з рішенням Львівської міської ради «Про затвердження Положення про міжвідомчі комісії при виконкомі і районних адміністраціях Львівської міської ради» №331 від 25.05.2007 до складу міжвідомчої комісії при районній адміністрації Львівської міської ради входять:

- голова міжвідомчої комісії- заступник голови районної адміністрації з питань житлово-комунального господарства;

- заступник голови міжвідомчої комісії- начальник (заступник начальника) відділу житлового господарства районної адміністрації;

Секретар міжвідомчої комісії - спеціаліст відділу житлового господарства районної адміністрації.

Члени міжвідомчої комісії:

- представник юридичного відділу районної адміністрації;

- представник управління архітектури департаменту містобудування;

- представник управління охорони історичного середовища;

- представник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування;

- представник санітарно-епідеміологічної станції району (за згодою);

- представник районного відділу Головного управління МНС України в Львівській області (за згодою);

- представник ЛМКП "Львівводоканал";

- представник газопостачальної організації (за згодою);

- представник теплопостачальної організації;

- представник електропостачальної організації (за згодою).

В ході судового розгляду справи відповідач не надав суду доказів, які б підтверджували включення представника позивача як електропостачальної організації до складу міжвідомчої комісії чи відсутності такої згоди з боку позивача.

Таким чином, суд дійшов висновку, що розміщення контейнерного майданчика за адресою м.Львів, вул. Глибока, 3 можливе на підставі рішення міжвідомчої комісії при районній адміністрації за попереднім погодженням з районною санітарно- епідеміологічною станцією із включенням до її складу представника позивача як електропостачальної організації (за згодою).

Суд відхиляє доводи позивача про те, що контейнерні майданчики повинні розміщуватись з урахуванням Правил охорони електричних мереж, оскільки вказаними правилами встановлено заборону на влаштування будь-яких звалищ в охоронних зонах трансформаторних підстанцій. Водночас, контейнерний майданчик є територією з твердим покриттям, з ухилом у бік проїзджої частини, має огорожу з трьох сторін та зручний під'їзд для спецавтотранспорту. Таким чином, позивач помилково ототожнив поняття звалища та контейнерного майданчика.

Суд також відхиляє аргументи третьої особи про те, що контейнерний майданчик розміщений забудовником ще у 2015 році, з огляду на те, що нею не подано доказів як на обґрунтування вказаних обставин, так і доказів щодо дотримання встановленого порядку його розміщення.

Суд критично оцінює аргументи третьої особи про те, що розташування контейнерного майданчика не порушує права позивача, оскільки такий майданчик розташований в межах охоронної зони електричних мереж, що не заперечується сторонами та третьою особою, і тим самим порушує його права.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради протиправно розміщено контейнерний майданчик по вул. Глибокій, 3 у м.Львові.

Разом з цим, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача по перенесенню контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, що фактично влаштований за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2, виходячи з відмови в задоволенні відповідної заяви. Проте, суд зазначає, що бездіяльність відповідача в спірному випадку відсутня, оскільки ним належним чином розглянуто звернення позивача та надано відповідь. Права позивача порушуються не бездіяльністю відповідача щодо відмови в перенесенні контейнерного майданчика, а протиправними діями останнього щодо його розташування без дотримання встановленого порядку.

Тому, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Франківської районної адміністрації Львівської міської ради щодо розміщення контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, влаштованого за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, в межах охоронної зони ТП - 2.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача перенести контейнерний майданчик за межі охоронної зони ТП - 2, суд зазначає, що з врахуванням існуючого порядку визначення місця розташування такого майданчика, дискреції відповідача у цьому питанні, забезпечення прав та інтересів третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, а також мешканців, які ним користуються, більш ефективним способом захисту прав позивача буде зобов'язати відповідача розглянути питання про перенесення контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, влаштованого за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2 з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Суд звертає увагу також на те, що засіб юридичного захисту має бути ефективним як на практиці, так і за законом. Так, при розгляді справи було б неприйнятно враховувати право на ефективний засіб захисту, а саме, запобігання порушенню або припиненню порушення з боку суб'єкта владних повноважень, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права, без його практичного застосування. Таким чином, обов'язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до вказаного Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів особи, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З огляду на вказане, суд вважає, що позов в цій частині необхідно задовольнити частково та зобов'язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради розглянути питання про перенесення контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, влаштованого за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2 з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст.78 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.

Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судові витрати в розмірі 3524,00 грн.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 73-76, 242, 244, 245 КАС України, суд, -

вирішив:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Франківської районної адміністрації Львівської міської ради щодо розміщення контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, влаштованого за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, в межах охоронної зони ТП - 2.

Зобов'язати Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради розглянути питання про перенесення контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, влаштованого за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2 з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Франківської районної адміністрації Львівської міської ради по перенесенню контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів, влаштованого за адресою: м.Львів, вул.Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2 та зобов'язання Франківської районної адміністрації Львівської міської ради перенести контейнерний майданчик для збору твердих побутових відходів, влаштованого за адресою: м.Львів, вул. Глибока, 3, за межі охоронної зони ТП - 2 відмовити повністю.

Стягнути з Франківської районної адміністрації Львівської міської ради код ЄДРПОУ 04056121 місцезнаходження 79044, м.Львів, вул. Генерала Чупринки, 85 за рахунок бюджетних асигнувань на користь приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" код ЄДРПОУ 00131587 місцезнаходження 79052, м.Львів, вул. Сяйво, 10 судовий збір у розмірі 3524 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири) грн. 00 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складене та підписане 04.04.2019.

Суддя А.Г. Гулик