
Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/894/17
Провадження № 2-а/670/6/19
УХВАЛА
05 квітня 2019 року смт. Віньківці
Віньковецький районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Потапова О.О.
з участю секретаря Корчової А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у смт. Віньківці Хмельницької області у порядку письмового провадження питання про передачу до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Віньковецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання його призначити пенсію згідно п. «а» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»,-
В С Т А Н О В И В:
До суду 04.04.201 9року надійшла справа № 670/894/17 із ухвалою суду Касаційної інстанції від 23.01.2019 року. Цією ухвалою скасовані рішення суду першої та суду апеляційної інстанцій у справі за позовом ОСОБА_1 до Віньковецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання його призначити пенсію згідно п. «а» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення». Справу направлено до Віньковецького районного суду, як суду першої інстанції на новий судовий розгляд.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
За змістом ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Вищенаведений перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, є вичерпаним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що предметом позову у даній адміністративній справі не є вимоги, передбачені пунктами 1-4 частини першої статті 20 КАС України.
Із зазначеного слідує, що справа не підсудна Віньковецькому районному суду Хмельницької області як адміністративному суду на теперішній час, тобто на час надходження її до Віньковецького районного суду.
За приписами пункту 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Тому, враховуючи вищевикладене, справу за позовом ОСОБА_1 до Віньковецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання його призначити пенсію згідно п. «а» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» слід передати на розгляд Хмельницького окружного адміністративного суду за підсудністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.19, ст. 20, ст. 29, ст. 248, ст. 294 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Передати справу за позовом ОСОБА_1 до Віньковецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання його призначити пенсію згідно п. «а» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя О.О.Потапов