
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№1.380.2019.000099
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2019 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 1.380.2019.000099 за позовом Комунального підприємства «Сокальжитлокомунсервіс» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Комунальне підприємство «Сокальжитлокомунсервіс» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просило скасувати податкове повідомлення-рішення №0026765312 від 17.12.2018 року про нарахування штрафу в розмірі 41357,71 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач не згідний із висновками акта перевірки, на підставі яких прийнято спірне податкове повідомлення-рішення. Позивач зазначає, що не заперечує, що всі податкові накладні, які відображені в акті перевірки, були зареєстровані з порушенням строку. Проте, всі податкові накладні складені на не платників податку на додану вартість, податкові зобов'язання по цих податкових накладних належним чином задекларовано КП «Сокальжитлокомунсервіс» у відповідних періодах.
Відповідач подав відзив на адміністративний позов, в якому проти позову заперечив з підстав, що Головним управлінням ДФС у Львівській області проведено камеральну перевірку Комунального підприємства «Сокальжитлокомунсервіс» щодо дотримання вимог п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України у період з 01.11.2017 року по 28.11.2018 року. За наслідками перевірки контролюючим органом встановлено порушення позивачем вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України, що полягає у несвоєчасній реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підставі акта перевірки від 28.11.2018 року №478/13-01-53-12/31963156, Головним управлінням ДФС у Львівській області винесено податкове повідомлення - рішення від 17.12.2018 року №0026765312, про нарахування штрафних санкцій на загальну суму 41357 грн. 71 коп., застосованих відповідно до ст. 1201 ПК України за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.
Позивачем не оспорюється, що всі податкові накладні, які відображені в акті перевірки, були зареєстровані з порушенням строку (від 1 до 15 днів).
Згідно з квитанціями позивача про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні зареєстровані, з порушенням терміну реєстрації.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 29 січня 2019 року відкрито спрощене провадження у справі.
Судом встановлені наступні обставини:
28.11.2018 Головним управлінням ДФС у Львівській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації КП «Сокальжитлокомунсервіс» податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 01.11.2017 року по 28.11.2018 року. За результатами перевірки складено акт № 478/13-01-53-12/31963156.
17.12.2018 року Головним управлінням ДФС у Львівській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0026765312, яким на підставі акта перевірки № 478/13-01-53-12/31963156 від 28.11.2018 року встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно статтею 120 Податкового кодексу України, за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ, застосовано штраф у розмірі 10 % у сумі 41367,71 грн.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає, що спірне рішення відповідача, яким до позивача застосовано штрафні санкції є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки вищевказані позивачем обставини підтверджені наявними у справі доказами.
Згідно п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Якщо сума, визначена відповідно до п.200-1.3 ст.200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Згідно із п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечте формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних за приписами частини чотирнадцятої п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
За приписами п.120-1 ст. 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого ст.201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог ст.192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів: 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів.
З матеріалів справи вбачається, що за період 01.11.2017 року по 28.11.2018 року позивачем виписано податкові накладні:
- № 42 від 30.11.2017 на суму ПДВ 20834,11 грн., дата подання до реєстрації 18.12.2017, кількість днів затримки 3 дні;
- № 32 від 28.11.2017 на суму ПДВ 9,94 грн., дата подання до реєстрації 16.01.2018, кількість днів затримки 1 день;
- № 39 від 29.12.2017 на суму ПДВ 81417,98 грн., дата подання до реєстрації 16.01.2018, кількість днів затримки 1 день;
- № 41 від 30.03.2018 на суму ПДВ 525,57 грн., дата подання до реєстрації 16.04.2018, кількість днів затримки 1 день;
- № 40 від 30.03.2018 на суму ПДВ 310789,5 грн., дата подання до реєстрації 30.04.2018, кількість днів затримки 15 днів.
Тобто, всі 5 податкових накладних складено Комунальним підприємством «Сокальжитлокомунсервіс» з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця - підлягали реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені.
З огляду на зазначене, граничний термін подання до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- податкової накладної № 42 від 30.11.2017 припадав на 15.12.2017 (фактична дата подання до реєстрації, згідно квитанції №1 - 18.12.2017 в 14:40:07. реєстраційний номер документу:9270636488, кількість днів затримки 3 дні);
- податкової накладної №32 від 28.12.2017 припадав на 15.01.2018 (фактична дата подання до реєстрації, згідно квитанції №1 - 16.01.2018 в 16:02:41. реєстраційний номер документу: 9295195122, кількість днів затримки 1 день);
- податкової накладної №39 від 29.12.2017 припадав на 15.01.2018 (фактична дата подання до реєстрації, згідно квитанції №1 - 16.01.2018 в 16:02:28. реєстраційний номер документу: 9295168957, кількість днів затримки 1 день);
податкової накладної №41 від 30.03.2018 припадав на 15.12.2018 (фактична дата подання до реєстрації, згідно квитанції №1 - 16.04.2018 в 15:31:52. реєстраційний номер документу: 9069790348, кількість днів затримки 1 день);
податкової накладної №40 від 30.03.2018 припадав на 15.04.2018 (фактична дата подання до реєстрації, згідно квитанції №1 - 30.04.2018 в 10:22:12. реєстраційний номер документу: 9080556502, кількість днів затримки 15 днів).
Судом не враховуються аргументи позивача, оскільки підставою для відповідальності платника податків в даному випадку, а саме застосування штрафу - є порушення граничного строку надання до реєстрації податкових накладний в Єдиному реєстрі податкових накладних, розмір якого залежить від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних та кількості днів прострочки реєстрації.
Саме з цих підстав, податковим органом в акті перевірки від 28.11.2018 року № 478/13-01-53-12/31963156 зроблено висновок про те, що Комунальним підприємством «Сокальжитлокомунсервіс», в порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, несвоєчасно (з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів) зареєструвало податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму ПДВ 413577,10 грн.
Більш того, позивачем не заперечується той факт, що вищевказані податкові накладні, були подані до реєстрації з порушенням строків (від 1 до 4 днів), встановлених діючим законодавством, що також підтверджується доданими до позовної заяви квитанціями №1 до кожної податкової накладної із зазначенням часу та дати фактичного подання до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, жодних інших доказів про те, що платник податків намагався вчасно зареєструвати зазначені податкові накладні позивачем не надано.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог, а тому податкове повідомлення-рішення від 17.12.2018 року №0026765312, яким за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування застосовано штраф у розмірі 10 % у сумі 41357,71 грн. - винесено з дотриманням вимог чинного законодавства та скасуванню не підлягає.
З цих же підстав судом враховуються заперечення відповідача, зазначені у відзиві.
Норми права, які застосував суд, наступні:
Пунктом 120-1.1 ст.120 Податкового кодексу України, встановлено, порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, судові витрати на користь позивача не присуджуються.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Комунального підприємства «Сокальжитлокомунсервіс» (80001, Львівська область, м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11) до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп. 15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення складено у повному обсязі 03.04.2019 року.
Суддя Гавдик З.В.