
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №520/185/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.
секретар судового засідання Сільник Н.Є.
за участю:
представника відповідача - Бардецької Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Міст Експрес" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (далі позивач, ГУ ДСНС у Львівській області) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Міст Експрес" (далі - відповідач ТОВ "Торговий Дім "Міст Експрес"), в якому просить суд:
- зупинити експлуатацію будівлі товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Міст Експрес", що знаходиться за адресою: м. Харків, пров. Ващенківський, буд. 28-Б шляхом її знеструмлення з опечатуванням пристроїв відключення джерел електропостачання;
- зобов'язати керівництво товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Міст Експрес" негайно припинити використання будівлі, що знаходиться за адресою: м. Харків, пров. Ващенківський, буд. 28-Б. з метою проведення будь-якої діяльності, не пов'язаної з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час проведення позапланової перевірки виконання вимог припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на території та в будівлі відповідача на предмет дотримання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки виявлено ряд порушень, які викладені в акті перевірки № 118. Вказує, що продовження експлуатації будівлі відповідача за адресою: м. Харків, пров. Ващенківчький, 28-Б без усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки становить загрозу для життя і здоров'я людей, що можуть там перебувати. Просить позов задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у встановлений судом строк подав відзив на позов, в якому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог. Свої заперечення обґрунтовує тим, що за результатами проведеної позапланової перевірки ТОВ "Торговий Дім "Міст Експрес" позивачем було складено акт перевірки та видано припис про усунення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, відповідно до якого вимагалося відповідачу вжити заходів для усунення встановлених порушень. На виконання вимог зазначеного припису відповідачем було виконано вимоги припису та усунено порушення у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. Вказує, що з 11 лютого 2019 року по 15 лютого 2019 року позивачем було проведено перевірку, за результатами якої встановлено, що невиконаних пунктів, зазначених у приписі про усунення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №113 від 28 вересня 2018 року, що виданий Основ'янським районним відділом у м. Харкові ГУ ДСНС України у Харківській області не було виявлено, про що було складено акт. Відповідач стверджує, що усунення встановлених позивачем порушень та виконання вимог припису свідчить про безпідставність заявлених позовних вимог. Просив відмовити у задоволенні позову.
В судовому засіданні представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у відзиві, просив в задоволенні позову відмовити.
Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 18.02.2019 прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
06 березня 2019 року ухвалою Львівського окружного адміністративного суду було задоволено клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Міст Експрес" про перехід із спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження у справі № 520/185/19 та вирішено перейти до розгляду справи № 520/185/19 за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Міст Експрес" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, за правилами загального позовного провадження.
26 березня 2019 року у підготовчому засіданні суд закінчив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду.
З'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, заперечення відповідача та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.
Суд встановив, що Основ'янським районним відділом у м. Харкові Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області у період з 24.09.2018 по 28.09.2018 на підставі наказу № 88 від 05.09.2018 та посвідчення на перевірку № 88 від 05.09.2018 було проведено позапланову перевірку щодо додержання ТОВ "Торговий Дім "Міст Експрес" вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки за адресою: м. Харків, пров. Ващенківчький, 28-Б.
Під час проведення позапланової перевірки було виявлено порушення ТОВ "Торговий Дім "Міст Експрес" вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, зокрема:
в порушення розділу V, глави 1, п.1.2. ППБУ приміщення недообладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2010 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту»;
в порушення розділу III, глави 2, п.2.3. ППБУ тип заповнення прорізів у протипожежних перешкодах не відповідає вимогам нормативних документів;
в порушення розділу V, глави 3, п.3.17. ППБУ не проведено технічне обслуговування первинних засобів пожежогасіння;
в порушення розділу V, глави 3, п. 3.6. ППБУ приміщення не доукомплектовані первинними засобам и пожежогасіння;
в порушення розділу VI, глави 9, п.9.1. ППБУ відстань між стінами та стелажами менша за 0,8 метра, ширина проходів між штабелями менша за 1 метр, ширина проходів та місця штабельного зберігання не позначені обмежувальними лініями, нанесеними на підлозі, які добре видно;
в порушення розділу VI, глави 9, п.9.1. ППБУ робочі місця комірників не виконано з обгородженням їх заскленими перегородками з негорючих матеріалів, заввишки 1,8 метр, які не повинні перешкоджати евакуації людей та матеріальних цінностей;
в порушення розділу V, глава 2, п.2.2 ППБУ пожежні кран-комплекти недоукомплектовано важелями для полегшення відкривання вентиля;
в порушення розділу V, глави 2, п.2.2 ППБУ не виконано технічне обслуговування та перевірку на працездатність пожежних крайком комплектів шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;
в порушення розділу V, глави 3, п. 3.11. ППБУ пожежні щити недоукомплектовані засобами пожежогасіння;
в порушення розділу IV, глави 1, п.1.17 ППБУ електророзетки та вимикачі встановлені на горючі основи без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра. (центральний пост, навчальний центр);
в порушення розділу VI, глави 9, п.9.1 ППБУ допускається в складських приміщеннях стоянка вантажно-розвантажувальних засобів;
в порушення розділу IV, глава 2, п.2.26 ППБУ лінії живлення до кожного побутового кондиціонера не забезпечені автономним пристроєм електричного захисту
в порушення розділу IV, глави 1, п.1.20. ППБУ не виконано замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання;
в порушення розділу IV, глави 1, п.1.12. ППБУ відстань від кабелів, прокладених відкрито до місць зберігання горючих матеріалів менша за 1 метр.
За результатами перевірки Основ'янським районним відділом у м. Харкові Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області було складено акт перевірки № 118.
28 вересня 2018 року Основ'янським районним відділом у м. Харкові Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області було винесено припис № 113 «Про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Позивач вважає, що вказані порушення створюють загрозу для життя і здоров'я людей, що можуть перебувати у приміщені ТОВ "Торговий Дім "Міст Експрес" за адресою: м. Харків, пров. Ващенківчький, 28-Б., тому звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Указом Президента від 16.01.2013 № 20/2013 затверджено Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій (далі - Положення).
Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України (далі - Міністр).
ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
ДСНС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міжрегіональні (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх створення).
ДСНС України відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива (підпункт 57 пункту 4).
Згідно з підпунктом 48 пункту 4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052 (далі - Положення № 1052), ДСНС відповідно до покладених на неї завдань складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).
Відповідно до наданого у статті 1 Закону № 877-V визначення, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту регулює Кодекс цивільного захисту України.
Відповідно до положень статті 70 КЦЗ України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:
1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;
2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;
3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;
4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;
5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;
6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;
7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;
8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;
9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;
10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;
11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Згідно з частиною 5 статті 4 Закону № 877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Відповідно до частини 7 статті 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Суд встановив, що у період з 24.09.2018 по 28.09.2018 на підставі наказу № 88 від 05.09.2018 та посвідчення на перевірку № 88 від 05.09.2018 було проведено позапланову перевірку щодо додержання ТОВ "Торговий Дім "Міст Експрес" вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки за адресою: м. Харків, пров. Ващенківчький, 28-Б.
Під час проведення позапланової перевірки було виявлено порушення ТОВ "Торговий Дім "Міст Експрес" вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, зокрема:
в порушення розділу V, глави 1, п.1.2. ППБУ приміщення недообладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2010 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту»;
в порушення розділу III, глави 2, п.2.3. ППБУ тип заповнення прорізів у протипожежних перешкодах не відповідає вимогам нормативних документів;
в порушення розділу V, глави 3, п.3.17. ППБУ не проведено технічне обслуговування первинних засобів пожежогасіння;
в порушення розділу V, глави 3, п. 3.6. ППБУ приміщення не доукомплектовані первинними засобам и пожежогасіння;
в порушення розділу VI, глави 9, п.9.1. ППБУ відстань між стінами та стелажами менша за 0,8 метра, ширина проходів між штабелями менша за 1 метр, ширина проходів та місця штабельного зберігання не позначені обмежувальними лініями, нанесеними на підлозі, які добре видно;
в порушення розділу VI, глави 9, п.9.1. ППБУ робочі місця комірників не виконано з обгородженням їх заскленими перегородками з негорючих матеріалів, заввишки 1,8 метр, які не повинні перешкоджати евакуації людей та матеріальних цінностей;
в порушення розділу V, глава 2, п.2.2 ППБУ пожежні кран-комплекти недоукомплектовано важелями для полегшення відкривання вентиля;
в порушення розділу V, глави 2, п.2.2 ППБУ не виконано технічне обслуговування та перевірку на працездатність пожежних крайком комплектів шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;
в порушення розділу V, глави 3, п. 3.11. ППБУ пожежні щити недоукомплектовані засобами пожежогасіння;
в порушення розділу IV, глави 1, п.1.17 ППБУ електророзетки та вимикачі встановлені на горючі основи без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра. (центральний пост, навчальний центр);
в порушення розділу VI, глави 9, п.9.1 ППБУ допускається в складських приміщеннях стоянка вантажно-розвантажувальних засобів;
в порушення розділу IV, глава 2, п.2.26 ППБУ лінії живлення до кожного побутового кондиціонера не забезпечені автономним пристроєм електричного захисту
в порушення розділу IV, глави 1, п.1.20. ППБУ не виконано замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання;
в порушення розділу IV, глави 1, п.1.12. ППБУ відстань від кабелів, прокладених відкрито до місць зберігання горючих матеріалів менша за 1 метр.
За результатами перевірки Основ'янським районним відділом у м. Харкові Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області було складено акт перевірки № 118.
28 вересня 2018 року Основ'янським районним відділом у м. Харкові Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області було винесено припис № 113 «Про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки».
Зокрема, вище встановленні порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки стали підставою для звернення позивача до суду з цим позовом.
Проте, як слідує із наявних в матеріалах справи доказів, на підставі наказу Основ'янського РВ у м. Харкові ГУ ДСНС України у Харківській області №44 від 18.01.2019 у період з 11.02.2019 по 15.02.2019 інспектором 4-ДПРЧ м. Харків ГУ ДСНС України у Харківській області старшим лейтенантом служби цивільного захисту Майоровим Р.С. проведено планову перевірку дотримання суб'єктом господарювання ТОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки за місцем провадження господарської діяльності за адресою: 61010, м. Харків, пров. Ващенківський, 28-Б.
Під час проведення зазначеного заходу було проведено перевірку ступеню усунення порушень зазначених у приписі про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №113 від 28.09.2018, виданим Основ'янським РВ у м. Харкові ГУ ДСНС України у Харківській області за результатами проведення позапланової перевірки ступеню усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які були виявлені під час здійснення попереднього планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання ТОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки за місцем провадження господарської діяльності за адресою: 61010, м. Харків, пров. Ващенківський, 28-Б.
За результатами перевірки виявлено, що порушення зазначені у приписі про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №113 від 28.09.2018 усунуті ТОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» у повному обсязі, про що зроблено відмітки у відповідних розділах вказаного припису.
Окрім того, в матеріалах справи наявна копія листа Основ'янського РВ у м. Харкові ГУ ДСНС України у Харківській області № 330/335 від 01.03.2019, в якому підтверджено факт усунення ТОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки зазначених у приписі №113 від 28.09.2018.
Отже, із матеріалів справи слідує, що ТОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» у повному обсязі усунуло встановлені позивачем порушення, що зокрема стали підставою для звернення останнього до суду з даним позовом.
При цьому суд звертає увагу, що заходи реагування застосовуються судом за позовом органу державного нагляду за наявності належного обґрунтування підстав, що виявлені порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей, а також необхідність застосування конкретного заходу реагування залежно від характеру порушень та ступеню їх небезпеки.
Відповідно до ч.1 ст.8 Конституції України встановлено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
При цьому, у Рішенні від 02 листопада 2004 року №15-рп/2004 Конституційний Суд України зазначив, що верховенство права - це панування права в суспільстві. Верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають бути проникнуті передусім ідеями соціальної справедливості, свободи, рівності тощо.
Одним з елементів верховенства права є принцип пропорційності який означає, зокрема, що заходи, передбачені в нормативно-правових актах, повинні спрямовуватись на досягнення легітимної мети та мають бути співмірними з нею.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог позивача, оскільки відповідачем усунено порушення, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей
Підстави для вирішення питання про розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити повністю.
Позивач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (61013, м. Харків, вул. Шевченка, 8, код ЄДРПОУ 38631015).
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Міст Експрес" (79035, м. Львів, вул. Зелена, 147, код ЄДРПОУ 36152228).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 04.04.2019.
Суддя Р.М. Брильовський