Ухвала суду № 80921969, 02.04.2019, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
02.04.2019
Номер справи
909/1143/18
Номер документу
80921969
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

Справа № 909/1143/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

02.04.2019 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П.А., секретар судового засідання Кучма І.І., розглянувши у підготовчому засіданні справу

за заявою: Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, м.Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 20, 76018

до: Спільного підприємства "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки", м.Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 5 , 76018

про банкрутство,

за участю:

від заявника: ОСОБА_1Є, (довіреність № 56/09-19-55-17 від 11.03.19 )- представник

ОСОБА_2 ( довіреність №58/09-19-10-03 від 12.03.19)-представник

від боржника: представники не з"явилися

арбітражний керуючий: в судове засідання не з’явився,

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Спільного підприємства "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки". В обґрунтування поданої заяви кредитор посилається на те, що СП "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки" зареєстроване як юридична особа, взято на облік як платник податків у Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області та має заборгованість перед заявником у розмірі 2544337,51.грн. податкового боргу. Безспірність кредиторських вимог підтверджує судовими рішеннями, що набрали законної сили.

Суд відповідно до ухвали від 02.01.2019 заяву прийняв до розгляду, призначив підготовче засідання на 05.02.19 . Ухвалами Господарського суду Івано-Франківської області від 05.02.2019, 26.02.2019 та 22.03.2019 розгляд підготовчого засідання відкладався.

На запит суду від 28.12.2018 автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, у даній справі визначено арбітражного керуючого ОСОБА_3 .Заяви-згоди щодо участі у справі про банкрутство СП "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки" від арбітражного керуючого ОСОБА_3 судом не одержано.

11.01.2019 за вх. № 706/19 від арбітражного керуючого ОСОБА_4 , на адресу суду надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

17.01.2019 за вх. №1093 від арбітражного керуючого ОСОБА_5 , на адресу суду надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

21.0.2.2019 за вх. № 3477/19 від арбітражного керуючогоСидорака О.О. , на адресу суду надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

В судовому засіданні представник ініціюючого кредитора викладені в заяві вимоги підтримав, просив суд відкрити провадження у справі про банкрутство 11.01.2019 за вх. № 706/19 від арбітражного керуючого ОСОБА_4 , на адресу суду надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

Представник боржника в судове засідання не з'явився, вимоги ухвали суду не виконав, про причини неявки суд не повідомив.

В підготовчому засіданні суд, згідно з вимогами частини 1 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", перевірив обґрунтованість вимог заявника та зазначає таке.

Банкрутство, за змістом абзацу 3 статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Неплатоспроможність, згідно з абзацом 9 статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобовязання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Грошове зобов'язання, як визначено в абзаці 5 статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях.

За змістом частини 3 статті 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справі про банкрутство відкривається господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

На підтвердження безспірності своїх грошових вимог кредитор посилається на наступне.

На момент звернення до суду сума податкового боргу СП "Івано-Франківський центральний ринок" Івано-Франківської облспоживспілки складає 2544337,51 грн. по земельному податку:

Основного платежу в сумі 1487260,82 грн., в томі числі:

- який виник на підставі рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (ст. 100 ПКУ) № 24-151/1 від 30.01.2012 по Декларації № 209321 30.01.2012 на суму 27179,61 грн.;

- нараховано платежу у зв'язку із скасуванням рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (ст. 100 ПКУ) № 24-151/1 по Декларації № 209321 від 30.01.201Г в сумі 54363,77 грн.;

- розрахунок земельного податку № 247 від 18.01.2012 термін сплати з 30.09.2012 по 30.12.2012 в сумі 31338,89 грн. щомісячно та термін сплати 30.01.2013 в сумі 31338,83 грн.;

- розрахунок земельного податку № НОМЕР_1 від 19.02.2013 термін сплати

02.03.2013 по 30.12.2013 в сумі 31338,89 грн. щомісячно та термін сплати 30.01.2014 -31338,83 грн.;

- розрахунок земельного податку № НОМЕР_2 від 20.02.2014 термін сплати

02.03.2014 по 30Л2.2014 в сумі 31338,89 грн. щомісячно та термін сплати 30.01.2015 -31338,83 гри.;

- розрахунок земельного податку № НОМЕР_3 від 18.02.2015 термін сплати

02.03.2015 по 30.12.2015 в сумі 39142,33 грн. та термін сплати 30.01.2016 - 39142,30 грн.

- Пені, що обліковується по особовому рахунку в сумі - 1885,57 грн.;

- Пені, що розрахована на (уму несплаченого податкового боргу станом на 28.11.2018 в розмірі 1055191,12 грн

Всі узгоджені суми податкових зобов'язань, як самостійно задекларованих, так

і нарахованих контролюючим органом, відповідно до п. 57,1 та п.. 573 ст . 51 Податкового кодексу України, боржник зобов'язаний був сплатити в бюджет протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку для подання відповідної податкової декларації, або протягом 10 календарних днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Однак підприємство не виконало вимоги Закону і не погасило узгоджені суми податкових зобов'язань.

Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ, підприємству вручено податкову вимогу № 1690 від 11.09.2012, яка вручена особисто головному бухгалтеру підприємства 11.09.2012. Вказану податкову вимогу підприємство не оскаржувало, дана податкова вимога відповідно до статті 60 Податкового кодексу України не відкликана.

Безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області зверталася до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з адміністративними позовами до спільного підприємства "Івано-Франківський центральний ринок" Івано-Франківської облспоживспілки" про стягнення податкового боргу, а саме:

- постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.02.2014 позовні вимоги ДШ у м. Івано-Франківську в сумі 471139,98 грн. у справі № 809/170/14 задоволені повністю та виданий виконавчий лист від 17.07.2015 № 809/170/14, який направлений на виконання у ВДВС Івано-Франківського міського управління юстиції. Постановою про відкриття виконавчого провадження від 13.08.2015, відкрито виконавче провадження № 48413155 про стягнення з СП "Івано-Франківський центральний ринок" Івано-Франківської облспоживспілки" в дохід бюджету податковий борг в сумі 471139,98 грн. Кошти на погашення боргу від органів ДВС не надходили;

- постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.10.2016 позовні вимоги ДШ у м. Івано-Франківську в сумі 845774,55 грн. у справі № 809/1271/16 задоволені повністю та виданий виконавчий лист від 12.01.2017 № 809/1271/16, який направлений на виконання у ВДВС Івано-Франківського міського управління юстиції. Постановою про відкриття виконавчого провадження від 05.04.2017, відкрито виконавче провадження № 53678393 про стягнення з СП "Івано-Франківський центральний ринок" Івано-Франківської облспоживспілки" в дохід бюджету податковий борг в сумі 845774,55 грн. Кошти на погашення боргу від органів ДВС не надходили;

Отже, безспірні вимоги ГУ ДФС в Івано-Франківській області складають -1315857,78 грн. основного зобов'язання, 1056,76 грн. - пені. Вказана заборгованість встановлена та підтверджується постановами Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.02.2014 у справі № 809/170/14 та від 28.10.2016 у справі № 809/1271/16 та постанов відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про відкриття виконавчих проваджень.

СП "Івано-Франківський центральний ринок" Івано-Франківської облспоживспілки" фінансово - господарської діяльності не проводить, згідно даних органів, що ведуть облік майна - майно у підприємства відсутнє.

Згідно пункту 7 статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви кредитора - органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку. У даному випадку такими доказами є постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 809/170/14 та № 809/1271/16 та постановами про відкриття виконавчого провадження, тобто вжито всіх необхідних заходів, але заборгованість не погашено.

Отже, безспірні вимоги ГУ ДФС в Івано-Франківській області складають -1444065,46 грн. основного зобов'язання, 360621,18 грн. - штрафних санкцій, 115998,09 грн. - пені. Вказана заборгованість встановлена та підтверджується постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20.06.2017 у справі № 809/797/17 та постановою відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження №54897632 від 13.10.2017.

Відповідно до приписів Закону - справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

У ч. 2 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вказано, що до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави).

За змістом пункту 8 частини першої статті 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати на відповідний бюджетний період визначається Законом про Державний бюджет України;

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (оскільки заява надійшла до суду 27.12.2018, то застосуванню підлягає Закон України "Про Державний бюджет України на 2018 рік") мінімальну заробітну плату з 1 січня 2018 року встановлено у місячному розмірі – 3723,00 грн. Отже, станом на дату подачі заявником заяви про порушення справи про банкрутство розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 3 723,00 грн., а триста мінімальних заробітних плат - відповідно 1 116 900,00 грн.

У зв'язку із цим, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство СП "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки" , ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника відповідно до частини 1 та 2 статті 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ввести процедуру розпорядження майном боржника.

Згідно з положеннями статті 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, проведення аналізу його фінансового становища, а також визначення наступної оптимальної процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів.

Частиною 2 статті 22 Закону передбачено, що процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п'ятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.

Відповідно до частини 9 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в ухвалі про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про визнання вимог кредитора та їх розмір.

На підставі наданих суду доказів грошові вимоги заявника слід визнати у розмірі 2544337,51 гривень.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Слід зазначити, що від визначеного Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення господарським судом арбітражного керуючого у справах про банкрутство кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 заяви щодо призначення розпорядником майна боржника не поступило.

Відповідно до ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

З огляду на зазначене, суд призначає розпорядником майна боржника ОСОБА_6ОР. та суд відхиляє кандидатури арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Положення частини 9 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачають встановлення у підготовчому засіданні суду розміру оплати послуг розпорядника майном боржника та джерел її сплати.

За положеннями частини 1 статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Відповідно до частини 2 статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна суд визначає в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Також відповідно до вимог частини 9 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за результатами підготовчого засідання суд вважає за необхідне встановити відповідні строки подальших процесуальних дій у процедурі розпорядження майном боржника.

Керуючись статтями 2, 10, 16, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Спільного підприємства "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки", м.Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 5

2. Визнати грошові вимоги Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до Спільного підприємства "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки" у розмірі 2544337,51грн.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника.

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 (сто п'ятнадцять) календарних днів.

5 Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_6 (свідоцтво № 1144 від 28.05.2013)

5.1. Відмовити в задоволенні заяв про участь у справі арбітражних керуючих ОСОБА_5М та ОСОБА_4

6. Зобов'язати Головне управління ДФС в Івано-Франківській області здійснювати оплату грошової винагороди розпоряднику майна шляхом її авансування на депозитний рахунок нотаріуса з виплатою розпоряднику майна за кожний місяць виконання ним своїх повноважень.

7. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

8. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Спільного підприємства "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки" текст, якого додається.

9. Зобов'язати розпорядника майна подати до суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів.

10. Зобов'язати розпорядника майна до 13.05.2019 скласти і подати до суду на затвердження реєстр вимог кредиторів боржника.

11. Зобов'язати розпорядника майна провести інвентаризацію майна боржника і подати до суду відомості про її результати.

12. Попереднє засідання суду провести 14.05.2019 о 11 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, корпус 1, зал судових засідань № 12.

13. Зобов'язати учасників у справі про банкрутство направити в засідання своїх представників, повноваження яких оформити відповідно до вимог статті 60 Господарського процесуального кодексу України.

14. Дану ухвалу направити:

- заявнику: Головному управлінню ДФС в Івано-Франківській області (вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018);

- боржнику: Спільному підприємству "Івано-Франківський центральний ринок Івано-Франківської облспоживспілки" м.Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 5 , 76018

- арбітражному керуючому: ОСОБА_6, вул. Львівська 83, м.Стрий, Львівської області,82400,

- арбітражному керуючому ОСОБА_4 ( м.Хмельницький, вул.Тернопільська, 42 гуртоожиток.

-арбітражному керуючому ОСОБА_5 ( м.Київ, вул.Гоголівська, 22-24, офіс 1002, 01054.)

- Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Івано-Франківській області (вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76000);

- Івано-Франківському міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області (вул. Галицька, 45, м. Івано-Франківськ, 76000);

- Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області (вул. Галицька, 45, м. Івано-Франківськ, 76000);

- Прокуратурі Івано-Франківської області (вул. Грюнвальдська, буд. 11, м. Івано-Франківськ, 76018);

- Івано-Франківському окружному адміністративному суду (вул. Незалежності, 46, м. Івано-Франківськ, 76018);

- Івано-Франківському міському суду Івано-Франківської області (вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76018);

- Реєстраційній службі Івано-Франківського міського управління юстиції в Івано-Франківській області (вул. Незалежності, буд. 9, м. Івано-Франківськ, 76000).

15. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/.

16 . Ухвала набирає законної сили 02.04.2019 та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строки та порядку, визначені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Шкіндер П.А.