
Справа № 420/441/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Бутенка А.В.,
за участю секретаря - Філімоненка А.О.,
сторін:
представник позивача - ОСОБА_1 (за ордером),
представник відповідача 2 - ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія» (65101, м. Одеса, вул. 1-й Аеродромний провулок, 5, офіс 7) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, вул. Львівська площа, 8), Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними та скасування рішеннь, зобов’язання зареєструвати податкові накладні,
ВСТАНОВИВ:
Стислий зміст позовних вимог.
З адміністративним позовом звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, в якому просить суд:
- Визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1030048/42398934 від 19.12.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 14.11.2018 року.
- Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 2 від 14.11.2018 року, подану товариством з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 42398934), днем її подання, 14 листопада 2018 року.
- Визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1030047/42398934 від 19.12.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 16.11.2018 року.
- Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 3 від 16.11.2018 року, подану товариством з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 42398934), днем її подання, 16 листопада 2018 року.
- Визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1042386/42398934 від 03.01.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 23.11.2018 року.
- Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 4 від 23.11.2018 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія», днем її подання, 23 листопада 2018 року.
- Визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1032124/42398934 від 26.11.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 5 від 26.11.2018 року.
- Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 5 від 26.11.2018 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія», днем її подання, 26 листопада 2018 року.
- Визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1030560/42398934 від 20.12.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 26.11.2018 року.
- Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 6 від 26.11.2018 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія», днем її подання, 26 листопада 2018 року.
- Визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1043335/42398934 від 04.01.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 7 від 29.11.2018 року.
- Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 7 від 29.11.2018 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія», днем її подання, 29 листопада 2018 року.
Виклад позиції позивача, заперечень відповідачів.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, прийняті відповідачем з порушенням норм чинного законодавства. Так, позивач вказує, що на вимогу фіскального органу після зупинення реєстрації податкових накладних, платником податків були надані усі належні документи. Проте, відповідачем прийняті рішення про відмову у реєстрації, які, на думку позивача, є необґрунтованими та підлягають скасуванню.
18.02.2019 року, від представника Відповідачів, до суду надійшов відзив на позов (а.с. 102-103), в обґрунтування якого зазначено, що позивачем направлені на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкові накладні. За отриманими квитанціями з єдиного вікна приймання звітності ДФС України, підприємству було повідомлено, що реєстрація податкових накладних зупинена та висловлено пропозицію щодо надання пояснень та/або копії документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/рахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Надалі платник податку, направив повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій. Проте у зв’язку з не наданням позивачем разом із повідомленнями, всіх необхідних документів, ГУ ДФС в Одеській області прийняті рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав зазначених у позові.
Представник відповідачів, заперечував щодо задоволення позовних вимог, з підстав зазначених у відзиві на позов та додаткових поясненнях.
Заяви, клопотання учасників справи.
19.03.2019 року від представника Позивача надійшли заперечення на клопотання Відповідача про доручення доказів.
25.03.2019 року від Відповідачів надійшли додаткові пояснення.
Інших заяв чи клопотань від сторін, до суду не не надходило. Інші процесуальні дії судом не вчинялись.
Обставини справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія» (надалі - ТОВ «НТК»), зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 16.08.2018 року, є платником податку на додану вартість (ІПН 423989315513), зареєстроване та перебуває на податковому обліку Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління державної фіскальної служби України в Одеській області. Основним видом діяльності підприємства є Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту (код КВЕД 52.29).
ТОВ «НТК» у порядку, визначеному законодавством склало в електронній формі податкові накладні: № 2 від 14.11.2018 року, № 3 від 16.11.2018 року, № 4 від 23.11.2018 року, № 5 від 26.11.2018 року, № 6 від 26.11.2018 року, № 7 від 29.11.2018 року та направило їх на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно отриманих квитанцій вказані податкові накладні прийнято, але їх реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкових накладних стало те, що вони відповідають вимогам пп. 2.1 п.2 «Критеріїв ризиковості платника податку». При цьому, було запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Позивач в електронному вигляді через засоби електронного зв'язку направив повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення господарських операцій по зупиненим податковим накладним, пояснення та копії документів згідно з переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
За результатами розгляду пояснень та документів, комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, були прийняті рішення:
Рішення № 1030048/42398934 від 19.12.2018 року (податкова накладна №2 від 14.11.2018 року, реєстраційний номер НОМЕР_1).
Рішення № 1030047/42398934 від 19.12.2018 року (податкова накладна №3 від 16.11.2018 року, реєстраційний номер НОМЕР_2).
Рішення № 1042386/42398934 від 03.01.2019 року (податкова накладна №4 від 23.11.2018 року, реєстраційний номер НОМЕР_3).
Рішення № 1032124/42398934 від 26.11.2018 року (податкова накладна №5 від 26.11.2018 року, реєстраційний номер НОМЕР_4).
Рішення № 1030560/42398934 від 20.12.2018 року (податкова накладна №6 від 26.11.2018 року, реєстраційний номер НОМЕР_5).
Рішення № 1043335/42398934 від 04.01.2019 року (податкова накладна №7 від 29.11.2018 року, реєстраційний номер НОМЕР_6).
Не погоджуючись із зазначеними рішеннями відповідача, позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.
Спірні правовідносини виникли між сторонами з приводу неправомірних, на думку Позивача, рішень Комісії ГУ ДФС в Одеській області про відмову у реєстрації податкових накладних.
Джерела права й акти їх застосування.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” від 21.12.2016 року № 1797- VIII, було внесено ряд суттєвих змін до ПК України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування ПДВ за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.
Цим Законом, зокрема доповнено статтю 201 ПК України пунктом 201.16 наступного змісту: реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У відповідності до вимог п. 74.2 ст. 74 ПК України в ЄРНП забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРНП.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 року № 2245-VIII пункт 200.16 ст. 200 Податкового кодексу України був викладений у новій редакції, та з 1 січня 2018 року передбачає, що реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Процедура зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРНП з наступним прийняттям рішення про їх реєстрацію/відмову у реєстрації регулюється ПК України № 2755-VІ від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями), Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі Порядок № 117), Наказом Державної фіскальної служби України від 16.03.2018 року № 137 «Про затвердження Порядку роботи Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації» (зі змінами та доповненнями), Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних” № 1246 від 29 грудня 2010 р. із змінами (далі за текстом - Постанова № 1246).
Згідно з вимогами п. 12 Постанови №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки наявності підстав для зупинення їх реєстрації.
Відповідно до пп.2.1.п.2 Критеріїв ризиковості платника податку, зазначених у листі від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18, Податкові накладні / розрахунки коригування, складені платниками податку, перевіряються на відповідність ознакам ризиковості здійснення операцій: - обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку(ий) подано на реєстрацію в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 відсотків загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД та послуг з кодами згідно з ДКПП, перелік яких визначено ДФС відповідно до додатка, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в Таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
Згідно з пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП, платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;
в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП.
Відповідно до вимог п. 12 Порядку № 117, у разі зупинення реєстрації податкової накладної в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Пунктом 14 цього Порядку встановлено, що Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси. акти приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Згідно з вимогами пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування.
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС) (п. 19 Порядку № 117).
Зазначені комісії приймають рішення про:
- реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
- відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку' коригування в Реєстрі (п. 20 Порядку).
Підставами для прийнятая комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства (п. 21 Порядку).
Відповідно до п. 23 Порядку N 117, Комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Відповідно до пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПК України, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Відносини в галузі транспортно-експедиторської діяльності регулюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, законами України «Про транспорт», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про транзит вантажів», «Про транспортно-експедиторську діяльність», транспортними кодексами та статутами, а також іншими нормативно-правовими актами, що видаються відповідно до них.
Згідно з ст. 9 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність», перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні. Факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.
Крім того, проведення будь-якої господарської операції підприємства фіксується і підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» (із змінами та доповненнями) на даних бухгалтерського обліку ґрунтуються фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, тобто первинні документи з відображення господарських операцій є основою і для податкового боргу.
Згідно з п. 2.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88 Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за №168/704) визначено, що первинні документи складаються на бланках типових форм, затверджених Міністерствами та відомствами України.
Також, згідно з Правилами оформлення перевізних документів, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2000 № 863/5084, затверджені Наказом Міністерства транспорту України 21.11.2000 № 644 (у редакції наказу Міністерства інфраструктури України 08.06.2011 № 138) - на кожне відправлення вантажу відправник надає станції відправлення перевізний документ (накладну) за формою, наведеною у Правилах.
Крім того, відповідно до Наказу Міністерства юстиції України №1886/5 від 11.11.2014 «Про затвердження Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання»): можливо використання лише XML-документів за еталонною XML-схемою (XML - eXtensibleMarkupLanguage), при цьому візуальне відображення здійснюється тільки у PDF-форматі.
Висновки суду.
Як встановлено судом та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, за результатами розгляду податкових накладних Відповідачем на адресу ТОВ «НТК» надіслані квитанції, у якій зазначено, що з урахуванням положень п.201.16 ст.201 ПК України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.п. 2.1 пунктом 2 «Критеріїв ризиковості платника податку».
Як зазначає Позивач, після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних було відправлено засобами електронного зв'язку повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій ПН/РК, саме до ГУ ДФС в Одеській області, а саме:
№2 від 14.11.2018:
- Договір транспортного експедирування №09/10-ТЕ від 09.10.2018;
- Додаткова угода №2 від 01.11.2018;
- Виписка по рахунку № 1 від 14.11.2018.
№3 від 16.11.2018:
- Договір транспортного експедирування №09/10-ТЕ від 09.10.2018;
- Додаткова угода №3 від 13.11.2018;
- Виписка по рахунку №1 від 16.11.2018.
№4 від 23.11.2018:
- Договір транспортного експедирування №09/10-ТЕ від 09.10.2018;
- Додаткова угода №3 від 13.11.2018;
- Виписка по рахунку № 1 від 23.11.2018.
№5 від 26.1 1.2018:
- Договір транспортного експедирування №17/11-ТЕ від 16.11.2018;
- Додаткова угода № 1 від 16.11.2018;
- Виписка по рахунку № 1 від 26.11.2018.
№6 від 26.11.2018:
- Договір транспортного експедирування № 16/11 -ТЕ від 16.11.2018;
- Акт надання послуг №7 від 26.11.2018;
- Виписка по рахунку №1 від 26.11.2018.
№7 від 29.11.2018:
- Договір транспортного експедирування №12/10-ТЕ від 12.11.2018;
- Додаткова угода № 1 від 12.11.2018;
- Акт надання послуг №9 від 29.11.2018;
- Виписка по рахунку № 1 від 29.11.2018.
За наслідками розгляду повідомлень комісією ГУ ДФС України В Одеській області прийняті рішення:
№ 1030048/42398934; № 1030047/42398934 від 19.12.2018 року про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2 від 14.11.2018 та № 3 від 16.11.2018 зазначено, що платником не надано первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
№ 1042386/42398934 від 03.01.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкової накладної №4 від 23.11.2018 зазначено, що платником не надано договори, довіреності, акти керівного органу платнику податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операцій; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
№ 1032124/42398934 від 21.12.2018; № 1030560/42398934 від 20.12.2018 року про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 5 та №6 від 26.11.2018 зазначено, що платником не надано первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
№1043335/42398934 від 04.01.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкової накладної № 7 від 29.11.2018 зазначено, що платником не надано договори, довіреності, акти керівного органу платнику податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операцій; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Судом встановлено, що Позивачем надано лише 2 акти надання послуг №7 та №9, по договорам №16/11 -ТЕ від 16.11.2018; №12/10- ТЕ від 12.11.2018, що підтверджують виконання експедиторських послуг, але акти по договорам № 09/10-ТЕ від 09.10.2018 та №17/11-ТЕ від 16.11.2018 не були наданні Позивачем Відповідачу.
Також, суд зазначає, що юридичні особи, незалежно від форм власності, повинні застосовувати спеціальний Порядок роботи з електронними документами у діловодстві.
Законодавством встановлено застосування обов’язкових форматів електронних документів та документообігу в органах державної влади - як приймання, так і передача електронних даних повинні відповідати затвердженим Вимогам Наказу Міністерства юстиції України №1886/5 від 11.11.2014 «Про затвердження Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання», тобто можливо використання лише XML-документів за еталонною XML-схемою (XML - eXtensibleMarkupLanguage), при цьому візуальне відображення здійснюється тільки у PDF-форматі.
Також ці вимоги поширюються на електронні документи підприємств усіх форм власності, що підлягають постійному та тривалому зберіганню (навіть якщо ці документи не передаються органам державної влади).
Створення електронних документів у форматі XML можливо у спеціальному програмному забезпеченні, що дозволяє користувачам просто заповнити необхідні дані, а файл відповідної структури формується автоматично.
Отже, згідно з вимогами листа ДФС № 2723/99-99 -07-05-01-18 від 06.09.2017 передбачено, що до Повідомлення (J(F) 1312601) по кожній податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F) 1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).
Тобто, підтвердження обмеження загального об’єму місткості файлів, які надаються платниками податків до ДФС України відсутнє, оскільки кожен такий документ завантажується окремо.
Судом встановлено, що кожен документ завантажений ТОВ «НТК» не містив більше 1 сторінки, в середньому об’єм такого файлу складав від 186 КБ- 909 КБ. (а.с. 113-183).
Проте, суд зазначає, що завантажені документи ТОВ «НТК», які мають об’єм файлу 31,9 КБ, відповідно до наданих Відповідачем скріншотів (мають зображення «чорний екран»), не відкриваються, мають об’єм значно менший ніж звичайний документ у форматі Word (75 КБ), а саме: не відповідають вищезазначеним вимогам параметрів документу для здійснення відповідного документообігу між підприємством та контролюючим органом.
Таким чином, детальний аналіз документів, не поданих згідно вимог п. 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою КМУ від 21.02.2018 № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» до Повідомлень про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, підтверджує правомірність, винесених Комісією рішень про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Приймаючи до уваги викладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не обґрунтовані, документально не підтверджені, тому позов не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 5-9, 77, 90, 143,242 - 246, 250-251 263 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Надійна транспортна компанія» (65101, м. Одеса, вул. 1-й Аеродромний провулок, 5, офіс 7) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, вул. Львівська площа, 8), Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними та скасування рішеннь, зобов’язання зареєструвати податкові накладні – відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до П’ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений та підписаний суддею 03 квітня 2019 року.
Суддя Бутенко А.В.
.