Ухвала суду № 80887729, 02.04.2019, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
02.04.2019
Номер справи
522/436/18
Номер документу
80887729
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/436/18

Провадження №2/522/4303 /19

О К Р Е М А У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2019 року

Приморський районний суд міста Одеси у складі :

головуючого - судді Домусчі Л.В.

за участю секретаря судового засідання - Вадуцкої В.І.,

розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКАДІЯ-СІТІ» про визнання незаконними рішень, недійсним договору оренди, та зобов`язання не чинити перешкоди, стягнення судових витрат,

В С Т А Н О В И В:

Позивач 10.01.2018 року звернувся до суду з позовом до Одеської міської ради, ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ», про визнання незаконними рішень Одеської міської ради № 6789-VI від 10.06.2015р. та №7051-VI від 10.09.2015р., визнання недійсними договору оренди від 13.11.2015р. , та зобов`язання не чинити перешкоди у безоплатному проїзді по АДРЕСА_2 через земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1 площею 0,5691 га та стоянки автомобіля на проїзній частині АДРЕСА_2 шляхом демонтажу пропускних шлагбаумів на в`їзді на стоянку на АДРЕСА_2 та на виїзді зі стоянки по АДРЕСА_1 в м. Одесі, стягнення судових витрат.

Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 27.03.2019 р. у задоволенні позову ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКАДІЯ-СІТІ» про визнання незаконними рішень, недійсним договору оренди, та зобов`язання не чинити перешкоди, стягнення судових витрат - відмовлено.

Звертаючись до суду з позовом позивач також просив постановити окрему ухвалу у зв`язку з порушенням закону. Також пояснив що на в`їзді на спірну земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1 площею 0,5691 га на проїзній частині АДРЕСА_2 стоїть шлагбаум і далі на АДРЕСА_1 знаходиться наступний шлагбаум, який взагалі стоїть на ділянці, яка не надавалась в оренду відповідачу і це є самовільне зайняття земельної ділянки по АДРЕСА_1. Йому не дозволили проїхати по цій земельній ділянці , вимагаючи у позивача оплату за проїзд і паркування 20 грн. 25.02.2018р. він знову не погодився оплатити, тому виник конфлікт з працівниками, на них напали невідомі особи, тому був виклик поліції, що на в відеозапису, у зв`язку з чим він також звертався с заявою про злочин і шахрайство. Такі дії на його думку є протиправними і суд має право винести окрему ухвалу.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст. 262 ЦПК України суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.

Окрема ухвала суду - це ухвала, якою суд реагує на виявлені під час розгляду справи порушення закону і причини та умови, що сприяли вчиненню порушення. Окрема ухвала є формою профілактичного впливу судів на правопорушення.

Підставою для окремої ухвали є виявлення порушення закону і встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню порушення. Відтак, окрема ухвала може бути постановлена лише у разі, якщо під час судового розгляду встановлено склад правопорушення.

Юридична кваліфікація правопорушення судом не здійснюється.

Причини та умови, що сприяли вчиненню порушення можуть полягати у неналежному виконанні посадовими особами обов`язків, перевищенні влади чи зловживанні нею, порушенні строків розгляду звернень, невжитті заходів реагування на заяви громадян тощо.

За розглядом справи судом було встановлено наступні порушення закону:

Із пояснень в судовому засіданні сторін судом встановлено, що 25.02.2018р. відбувались події (зафіксовано на відео-в справі є диск) біля шлагбаума, який встановлено не на спірній земельній ділянці, а облаштований перед ним, тобто на АДРЕСА_1 в м.Одесі,

Суду надано позивачем чеки за 06.03.2017р., 07.01.2018р. з яких вбачається що останні видані саме ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» (код 37812482) як паркувальний талон за платну стоянку з зазначенням (в`їзд + 1 час) = 20 грн. В своїх поясненнях позивач вказував що конфлікт виник не вперше і саме з приводу його незгоди оплатити за проїзд з АДРЕСА_1 на АДРЕСА_2..

При цьому суду не надано відомостей та доказів що ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ», який є співвідповідачем за позовом, що останній має право розташування , експлуатації на земельній ділянки для паркування транспортних засобів та надання платних послуг з паркування транспортних засобів.

Згідно листа Департаменту транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради від 27.03.2017 року (т.1, а.с.19), вбачається, що КП «Одестранспрарксервіс» договорів балансоутримання місць для паркування транспортних засобів за вказаною в запиті адресою із ТОВ «Аркадія-Сіті» не укладався.

Таким чином суд вбачає що ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» здійснювало платні послуги з паркування транспортних засобів та проїзду на земельній ділянки по АДРЕСА_1 перед АДРЕСА_2 з облаштуванням з обох сторін шлагбаумів без відповідних дозвільних документів.

Так, відповідно до статті 12 Земельного кодексу України до повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст, крім іншого, належить: є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

Згідно до ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності,

Відповідно до пункту 30 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою вдосконалення організації дорожнього руху, впорядкування існуючої в місті Одесі організації робіт з паркування, застосування інформаційних технологій, сучасних технічних засобів, розвитку мережі паркінгів, спеціально відведених стоянок, майданчиків для платного паркування транспортних засобів та інших об`єктів дорожнього сервісу, враховуючи зростаючі вимоги громадян до рівня послуг, що надаються, Одеська міська рада.

Згідно ч.1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема:

- вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад;

- щодо здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів;

Згідно постанови КМУ затверджені Правила паркування транспортних засобів, дія Правил поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування (далі - користувачі), а також на суб`єктів господарювання, які утримують такі майданчики.

Суб`єкти господарювання - балансоутримувачі майданчиків для паркування транспортних засобів державної та комунальної форми власності визначаються відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".

Статутом підприємства, затвердженим рішенням Одеської міської ради № 1534-VI, передбачено, що КП «Одестранспарксервіс» створене з метою покращення організації дорожнього руху в частині впорядкування робіт з паркування, застосування інформаційних технологій, сучасних технічних засобів організації дорожнього руху, розвитку мережі паркінгів, спеціально відведених автостоянок, майданчиків для платного паркування та інших об`єктів дорожнього сервісу, а також укладання договорів на експлуатацію, обслуговування місць для паркування автотранспорту в місті Одеса(далі - балансоутримування). Підприємство має право укладати договори балансоутримання з операторами місць паркування транспортних засобів.

Згідно п.3.1. Статут Підприємство створене з метою покращення організації дорожнього руху в частині впорядкування робіт з паркування, застосування інформаційних технологій, сучасних технічних засобів організації дорожнього руху, розвитку мережі паркінгів, спеціально відведених автостоянок, майданчиків для платного паркування та інших об`єктів дорожнього сервісу, а також укладання договорів на експлуатацію, обслуговування місць для паркування автотранспорту в місті Одеса.

3.2. Предметом діяльності Підприємства є:

- виконання функцій замовника з проектування, будівництва та експлуатації паркінгів, спеціально відведених стоянок, механізованих автостоянок, майданчиків для платного паркування, автотерміналів, гаражів, ремонтно-відстійних пунктів для маломірних суден та інших об`єктів дорожнього сервісу, в тому числі із залученням інвестицій;

- визначення на конкурсних засадах інвестора для будівництва автотерміналів, паркінгів, автостоянок, механізованих автостоянок, місць для паркування, гаражів, ремонтно-відстійних пунктів для маломірних суден та інших об`єктів дорожнього сервісу;

- експлуатація, утримання мережі паркінгів, спеціально відведених стоянок,майданчиків для паркування та інших об`єктів дорожнього сервісу в місті Одесі, переданих Підприємству;

- визначення операторів для надання послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

- виконання функцій операторів відповідно до Положення про організацію та порядок паркування транспортних засобів на території міста Одеси;

- надання послуг із зберігання транспортних засобів у підземних та наземних паркінгах, спеціально відведених автостоянках;

- забезпечення безпеки дорожнього руху шляхом впровадження нових форм паркування транспортних засобів та створення сучасної системи паркування;

- освоєння паркувального простору в місті Одесі;

- розробка, впровадження та експлуатація нових технологій та обладнання в системі паркування транспортних засобів, в тому числі автоматизованих систем управління транспортом, оплати проїзду, відеомоніторингу;

- розробка (замовлення розробки) проектів схем розміщення місць для паркування на паркінгах, спеціально відведених стояноках, майданчиках для платного паркування та інших об`єктів дорожнього сервісу в м. Одесі;

- здійснення маркетингових досліджень;

- проведення в установленому порядку тендерних процедур із закупівлі товарів, робіт і послуг.

Таким чином виходячи з наведено контроль за належним і законним використанням земельної ділянки відноситься до повноважень Одеської міської ради , якої підпорядковані комунальні підприємства та інші Департаменти і Управління.

Тому, суд на виконання повноважень відповідно до ст. 262 ЦПК України, вважає за необхідне повідомити Одеську міську раду про виявлені обставини для перевірки та вжиття необхідних заходів відповідно до повноважень з метою виявлення і заборони надання платних послуг з паркування на земельній ділянці що належить територіальній громаді в особі Одеської міської ради без дозвільних документів, що призвело до перешкоджанню позивачу у проїзді .

Керуючись ст.ст.258-260, 262 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Повідомити міського голову Одеської міської ради Труханова Г .Л. про викладені в описовій частині ухвали обставини порушення закону, для перевірки та вжиття необхідних заходів відповідно до наданих повноважень.

Про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження окремої ухвали повинно бути повідомлено суд.

Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали суду складено 02.04.2019 року.

Суддя Домусчі Л.В.