
ПОСТАНОВА
іменем України
02 квітня 2019 рокуСправа №451/283/19 Провадження № 3/451/293/19
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., з участю секретаря Сахаревич М.М. та прокурора Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехів матеріали, які надійшли із Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, приватного підприємця, не одруженого, не інваліда, ІНФОРМАЦІЯ_4, депутат Районної ради, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, будучи депутатом Радехівської районної ради Львівської області, відповідно до Рішення №1 Радехівської районної ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 03.12.2015 pоку, який відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» із змінами, в редакції котра діяла на момент вчинення правопорушення, у разі суттєвої зімни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Так, згідно із витягну з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_2, 14.03.2017 набув у власність квартиру у м.Радехів Львівської області.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року №3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані, відповідно до частини 2 статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Ураховуючи, що вартість придбаної квартири перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_2, на виконання частини 2 статті 52 Закону №1700-VII, виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання квартири на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, що має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язаний його початок.
Тобто, у продовж періоду з 00:00 год. 15.03.2017 по 23:59 год. 24.03.2017, у ОСОБА_2 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2, станом на 15 год. 00 хв. 20 лютого 2019 року, не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про придбання 14.03.2017 квартири у м.Радехів, вартістю 150 000 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 00:00 год. 25 березня 2017 року.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Радехівська районна рада Львівської області, за адресою: м.Радехів, проспект Відродження, 3, Львівська область, оскільки обов'язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_2, у зв’язку із обранням його депутатом Радехівської районної ради Львівської області.
Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформляється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протокол, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначається при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням. Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи депутатом Радехівської районної ради Львівської області, відповідно до Рішення №1 Радехівської районної ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 03.12.2015 pоку, який відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 в судове засідання з’явився, свою вину визнав, просить суворо не карати, оскільки він не мав наміру приховувати купівлю квартири, лише йому не було відомо про це, що він повинен був протягом десяти днів подати до НАЗК інформацію про зміни.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні усі підстави для притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Окрім визнання ОСОБА_2 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, його причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:
- протоколом №215 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 20.02.2019 року, вбачається, що не повідомлено НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, станом на 15 год. 00 хв. 20 лютого 2019 року. (а.с.3-8);
- із пояснення ОСОБА_2 від 17.12.2018 року вбачаться, що не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а саме купівлю квартири, оскільки не був про це проінформований. В подальшому, обіцяє, біль не допускати таких помилок. (а.с.11);
- із копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №82679115 від 17.03.2017 року вбачається, що державна реєстрація квартири була здійснена 14.03.2017 року, власником якої являється ОСОБА_2 (а.с.12);
- із копії договору №27.02/Б-2/к-11 від 27.02.2015 року вбачається, що ОСОБА_2 набув у власність об’єкт нерухомості, 3-кімнатну квартиру №11, загальною площею 70,6 кв.м., розташовану на 4-му та мансардному поверхах житлового будинку №2 по вул.500-річчя Радехова. (а.с. 13-14);
- із копії акту приймання-передачі нерухомого майна житлового призначення від 11.10.2016 року вбачається, що ОСОБА_2 прийняв у власність квартиру 3-кімнатну квартиру №11, загальною площею 64.8 кв.м., розташовану по вул.500-річчя Радехова в м.Радехів Львівської області. (а.с.15);
- із копії рішення №1 Радехівської районної ради Львівської області І сесії VII скликання від 03.12.2015 року вбачається, що інформація голови Радехівської районної виборчої комісії ОСОБА_3 «Про підсумки та встановлення результатів з виборів депутатів до Радехівської районної ради», взяти до відома. (а.с.16);
- із копії списку депутатів вбачається, що за №24 перебуває ОСОБА_2 (а.с.17-19);
- із копії постанови Радехівської районної виборчої комісії №121 від 25.11.2015 року вбачається, що Радехівська районна комісія встановила результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі. (а.с.20);
- із характеристики на депутата Радехівської районної ради ОСОБА_2 вбачається, як депутат виконує свої депутатські повноваження, систематично відвідує засідання постійних депутатських комісій, пленарні засідання, вносить пропозиції і зауваження, активно виражає і захищає інтереси територіальних громад. Бере активну участь у громадському і культурному житті на території Сушнівської сільської ради. (а.с.21);
- із копії списку реєстрації депутатів Радехівської районної ради, які взяли участь у роботі ХVІІІ сесії Радехівської районної ради від 01.03.2018 року вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрований під №33. (а.с.22-23);
- із скрін-шота та копії декларації вбачається, що дата публікації щорічної електронної декларації 29.03.2018 року о 16:41 годині (а.с.24-33).
Дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковано за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, як неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, вперше притягається до адміністративної відповідальності.
Обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_2 є визнання вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_2 судом не встановлено.
Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст.38,172-6,283,284 КУпАП та ст.ст.4,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян 1700 (тисяча сімсот гривень).
Стягнути з ОСОБА_2, судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); (МФО)- 899998; рахунок отримувача – 31211256026001; код класифікації доході бюджету - 22030106).
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд.
СуддяОСОБА_4