Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2010 р. Справа № 2а-1937/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кунець О.М.
за участю:
секретаря судового засідання-Дишковець Ю.М.,
представника позивача - Марченка О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до приватного виробничо-комерційного підприємства "Ніке" про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в сумі 550 грн. 00 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в м. Суми звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного виробничо-комерційного підприємства "Ніке" про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в сумі 550 грн. 00 коп. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами проведеної органом податкової служби перевірки від 25.11.2009 року було складено акт, яким встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та винесено рішення про застосування фінансових санкцій у розмірі 550 грн. 00 коп. Оскільки відповідачем добровільно зазначена сума фінансових санкцій не сплачена, позивач просить стягнути її у судовому порядку.
В судовому засіданні, представник позивача Марченко О.О. позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві, додатково зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.16/. Про причини неявки, всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило, тому суд визнає можливим справу розглядати без участі в судовому засіданні представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
В судовому засіданні встановлено, що приватне виробничо-комерційне підприємство "Ніке" на підставі рішення №243 від 16.04.1993 року зареєстроване виконкомом Сумської міської Ради народних депутатів як юридична особа, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи /а.с.12/.
25.11.2009 року податковим органом була проведена перевірка господарської одиниці – кафе «Погрібочок», розташованого за адресою: м. Суми, пров. Чугуєвський, 1/5-Б, що належить приватному виробничо-комерційному підприємству "Ніке", щодо дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено відповідний акт перевірки №8233/18/19/23/14001167/1343 від 25.11.2009 року /а.с.6-11/. В ході перевірки був зафіксований факт порушення вимог п. 12 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 р., а саме, порушення порядку обліку товарних запасів, що підтверджується фактом реалізації лікеро-горілчаних напоїв, не облікованих у встановленому порядку, на загальну суму 275 грн. 00 коп. (за цінами реалізації).
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно ст. 6. вищевказаного Закону, облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Відповідальність за порушення вказаних вимог Закону передбачена ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», де зазначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, 01.12.2009 року уповноваженою особою позивача на підставі акту перевірки №8233/18/19/23/14001167/1343 від 25.11.2009 року у зв’язку з порушенням п. 12 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та відповідно до ст. 20 цього Закону було винесене рішення про застосування фінансових санкцій №0011352304/82645, яким відповідачу нараховано фінансову санкцію в сумі 550 грн. 00 коп. (275,00 грн. х 2 = 550,00 грн.) /а.с.5/. Правильність та правомірність нарахування даної суми штрафних санкцій підтверджується відповідним додатком №1 до акту перевірки – «Перерахунок наявної готівки по розрахункових операціях» (а.с.9).
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вищевказане рішення отримане директором підприємства 01.12.2009 року, про що свідчить його особистий підпис на корінці рішення про застосування фінансових санкцій, проте сума фінансових санкцій в розмірі 550 грн. 00 коп. в добровільному порядку відповідачем сплачена не була.
Таким чином, враховуючи, що сума фінансових санкцій відповідачем не була сплачена, заборгованість приватного виробничо-комерційного підприємства "Ніке" перед позивачем на момент розгляду справи не погашена та складає 550 грн. 00 коп., суд, приходить до висновку, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими і відповідно, підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до приватного виробничо-комерційного підприємства "Ніке" про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в сумі 550 грн. 00 коп. – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного виробничо-комерційного підприємства "Ніке" (40030, м. Суми, пров. Чугуєвський, 1/5-Б, ідентифікаційний код 14001167) на користь місцевого бюджету м. Суми на бюджетний рахунок одержувача 31111104700002, державний бюджет м. Суми, код 23636315, ГУДК Сумської області, МФО 837013 заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 550 грн. 00 коп /п’ятсот п’ятдесят грн. 00 коп./.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 26.02.2010 року.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець