Рішення № 80861855, 01.04.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2019
Номер справи
440/821/19
Номер документу
80861855
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/821/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чеснокової А.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В:

06 березня 2019 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області у якій просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області № 11 від 23 січня 2019 року щодо відмови позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах;

зобов'язати відповідача зарахувати періоди з 03 липня 1986 року по 15 червня 1993 року та з 07 грудня 1994 року по 30 жовтня 1998 року до пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення";

зобов'язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 10 липня 2018 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем протиправно відмовлено у зарахуванні періодів його роботи на Кременчуцькому енерго-механічному заводі та Кременчуцькому заводі силікатної цегли на посадах електрогазозварника до трудового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 березня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

28 березня 2019 року до суду надійшов відзив на позов, у якому відповідач проти наявності правових підстав для призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах заперечував, з мотивів недостатності у позивача стажу роботи, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2.

Справу за вказаним позовом розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 вказаного Кодексу.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 01 квітня 2017 року досяг 55 річного віку, що підтверджується відомостями його паспорта /а.с. 8-9/.

12 січня 2018 року позивач звернувся до Головного управління ПФУ в Полтавській області із заявою про підтвердження стажу своєї роботи з 01 січня 1992 року по 15 червня 1993 року та з 01 вересня 1993 року по 30 жовтня 1998 року. 20 лютого 2018 року Комісією при Головному управлінні ПФУ в Полтавській області прийнято Рішення № 13 про відмову ОСОБА_1 в підтвердженні роботи, передбаченої підпунктом "2" пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": з 01 січня 1992 року по 21 серпня 1992 року та з 01 вересня 1993 року по 30 жовтня 1998 року, з тих підстав, що відсутні дані про види зварювальних робіт; відсутність відомостей про проведення атестації робочих місць з 01 вересня 1993 року по 06 грудня 1994 року.

10 липня 2018 року позивач звернувся до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах /а.с. 35-36/.

За результатами розгляду зазначеної заяви Кременчуцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Полтавської області на підставі висновків рішення Комісії при Головному управлінні ПФУ в Полтавській області № 206 від 17 липня 2018 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах /а.с. 53-56/.

Вищевказані рішення № 13 від 20 лютого 2018 року та № 206 від 17 липня 2018 року в подальшому визнані протиправними та скасовані рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2018 року у справі № 1640/3379/18. Крім того, вищевказаним судовим актом зобов'язано Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області зарахувати до пільгового стажу позивача період з 01 вересня 1993 року по 06 грудня 1994 року, який дає право на пенсію відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а також зобов'язано відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 липня 2018 року про призначення йому пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" /а.с. 23-31/.

На виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2018 року у справі № 1640/3379/18 Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області повторно розглянуло заяву ОСОБА_1, зарахувало до його пільгового трудового стажу визначений судовим рішенням період роботи з 01 вересня 1993 року по 06 грудня 1994 року (1 рік 3 місяці 6 днів), а також рішенням № 11 від 23 січня 2019 року відмовило в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 у зв'язку з недостатністю у позивача необхідного пільгового стажу /а.с. 17-18/.

Позивач, вважаючи вищевказане рішення протиправним, звернувся до суду із цим позовом, у якому вимагає визнати протиправним та скасувати рішення Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області № 11 від 23 січня 2019 року щодо відмови позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах; зобов'язати відповідача зарахувати періоди з 03 липня 1986 року по 15 червня 1993 року та з 07 грудня 1994 року по 30 жовтня 1998 року до пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 10 липня 2018 року.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Завданням адміністративного судочинства, згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з пунктом 2 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-VI (далі по тексту - Закон України № 1058-IV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вказаним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Відповідно до абзацу 1 пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XIII (далі по тексту - Закон України № 1788-XIII) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" також передбачено, що працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

Статтею 100 Закону України № 1788-XIII передбачено, що особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Судом встановлено, що професія електрогазозварник включена до Списку № 2, розділ ХХХІІІ Загальні професії (у всіх галузях господарства).

Так, Списком № 2 виробництв, цехів, професій та посад, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173, розділом XXXІІ "Загальні професії" передбачені газозварники та їх підручні; електрозварники та їх підручні.

Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком (по старості) на пільгових умовах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року № 10, розділом ХХХІІІ "Загальні професії" передбачені: газозварники; електрогазозварники, зайняті на різанні та ручному зварюванні, на півавтоматичних машинах, а також на автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки; електрозварники на автоматичних та напівавтоматичних машинах, зайняті зварюванням в середовищі вуглекислого газу, на роботах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки, а також на напівавтоматичних машинах; електрозварники ручного зварювання.

Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року № 162, розділом XXXІІІ "Загальні професії" передбачені: газозварники; електрогазозварники, зайняті на різанні і ручному зварюванні, на напівавтоматичних машинах, а також на автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки; електрозварювальники на автоматичних і напівавтоматичних машинах, зайняті зваркою в середовищі вуглекислого газу, на роботах з застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки, а також на напівавтоматичних машинах; електрозварники ручного зварювання.

Як встановлено статтею 62 Закону України № 1788-XIII, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі за текстом - Порядок № 637).

У відповідності до пункту 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. За відсутності її або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків (пункт 2 Порядку № 637).

Питання призначення пенсій на пільгових умовах згідно списків № 1 та № 2 деталізоване у Порядку застосування Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (далі за текстом - Порядок № 383).

Згідно з пунктом 3 Порядку № 383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Пунктами 4-4.1, 4.3 Порядку № 383 встановлено, що згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442 (далі за текстом - Порядок № 442), атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Зазначена постанова набула чинності з 21 серпня 1992 року. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 року, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації. У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.

Відтак, якщо проведення атестації робочого місця відбулося вперше до 21 серпня 1997 року, до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років.

Пунктом 10 Порядку № 383 передбачено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

Згідно з пунктом 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону № 1788-XII є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

Згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1, останній працював на Кременчуцькому енерго-механічному заводі газоелектрозварником 2-4 розрядів з 03 липня 1986 року по 15 червня 1993 року та на Кременчуцькому заводі силікатної цегли газоелектрозварником 4-5 розрядів з 01 вересня 1993 року по 30 жовтня 1998 року /а.с. 41-45/.

З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 у період із 1983 року по 1998 рік працював на Кременчуцькому ремонтно-енергетичному заводі виробничого об'єднання "Кременчукзалізобетон", Кременчуцькому енергомеханічному заводі" і Кременчуцькому заводі силікатної цегли та позивачу нараховувалася та виплачувалася заробітна плата /а.с. 48-49/.

З аналізу Довідок Архівного відділу Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 12 червня 2018 року № 02-04/4/1329-У, № 02-04/4/1330-У, № 02-04/4/1331-У встановлено, що в документах з особового складу Кременчуцького енергомеханічного заводу за лютий 1983 року - червень 1993 року та Кременчуцького заводу силікатної цегли за вересень 1993 року - жовтень 1998 року відомості про переведення ОСОБА_1 на роботу з неповним робочим днем, іншу роботу, роботу за сумісництвом, надання відпусток без збереження заробітної плати та зайнятість на контактному, стиковому і точковому зварюванні не виявлені /47-49/.

Крім того, як зазначила Комісія при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області у рішенні № 13 від 20 лютого 2018 року: відповідно до копії наказу Кременчуцького заводу силікатної цегли "Про результати атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці" від 07 грудня 1994 року № 134, підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення електрогазозварником; відповідно до копії наказу Кременчуцького заводу силікатної цегли "Про результати атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці" від 30 грудня 1999 року № 261, підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення електрозварникам ручного зварювання та електрозварникам; висновком № 43 Державної експертизи умов праці від 27 липня 2000 року № 117/06/5, підтверджено правильність проведення атестації робочих місць за Списком № 2 на Кременчуцькому заводі силікатної цегли, відповідно до копії наказу орендного підприємства Енерго-механічний завод "Про результати атестації робочих місць" від 20 лютого 1995 року № 12, підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення - газоелектрозварникам /а.с. 53-56/.

З вищевикладеного випливає, що Комісія при розгляді питання про підтвердження пільгового стажу роботи ОСОБА_1 встановила, що у період роботи позивача на Кременчуцькому заводі силікатної цегли та орендному підприємстві Енерго-механічний завод проводились атестації робочих місць, зокрема, газоелектрозварника.

При цьому, як зазначено вище, у разі проведення атестації робочого місця вперше до 21 серпня 1997 року, до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років.

Слід також зауважити, що відповідачем як суб'єктом владних повноважень, на якого покладається обов'язок доказування правомірності своїх дій та рішень, не надано суду належних, достатніх, достовірних та допустимих доказів на спростування того факту, що ОСОБА_1 був зайнятий на роботах із різанням та ручним зварюванням, на напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач під час винесення спірного рішення дійшов помилкових висновків про відсутність у ОСОБА_1 права на зарахування спірних періодів до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2.

Згідно із частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного рішення.

Таким чином, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 23 січня 2019 року № 11 та зобов'язати Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області зарахувати періоди з 03 липня 1986 року по 15 червня 1993 року та з 07 грудня 1994 року по 30 жовтня 1998 року до стажу позивача, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Разом із тим, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 10 липня 2018 року, з огляду на таке.

За своєю правовою природою, відповідно до норм чинного законодавства, повноваження відповідача щодо призначення пенсії є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.

Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.

Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.

Аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства України свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, оскільки ключовим його завданням є здійснення правосуддя.

За викладених обставин, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.

Разом із тим, з метою повного та всебічного захисту прав позивача, судом визнано за необхідне вийти за межі позовних вимог зобов'язати Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 липня 2018 року про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах з урахуванням висновків суду.

Відповідно частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Таким чином, понесені позивачем витрати зі сплати судового збору підлягають частковому стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 6-9, 77, 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (Квартал 101, 3, кв. 59, м. Кременчук, Полтавська область, 39601, рнокпп НОМЕР_1) до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Велика набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630, код ЄДРПОУ 37895789) про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області № 11 від 23 січня 2019 року щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов'язати Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Велика набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630, код ЄДРПОУ 37895789) зарахувати до стажу періоди з 03 липня 1986 року по 15 червня 1993 року та з 07 грудня 1994 року по 30 жовтня 1998 року до пільгового стажу ОСОБА_1 (Квартал 101, 3, кв. 59, м. Кременчук, Полтавська область, 39601, рнокпп НОМЕР_1), який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Зобов'язати Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 липня 2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" із врахуванням висновків суду.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Велика набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630, код ЄДРПОУ 37895789) на користь ОСОБА_1 (Квартал 101, 3, кв. 59, м. Кременчук, Полтавська область, 39601, рнокпп НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя ОСОБА_2