Постанова № 8084110, 18.02.2010, Київський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
18.02.2010
Номер справи
11/327
Номер документу
8084110
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8                                                            т. (044) 278-46-14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2010                                                                                           № 11/327

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:          Андрієнка В.В.

суддів:           

при секретарі:           

За участю представників:

від позивача - Бойко В.П. ( голова правління);

Кобилецький В.В. (дов. б/н від 26.01.2009 р.)

від відповідача - Дорошенко О.С. (дов. № 225-КР-01 від 11.01.2010 р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Київської міської ради

на рішення Господарського суду м.Києва від 06.11.2009

у справі № 11/327 ( .....)

за позовом                               Громадської організації "Колектив індивідуальних забудовників "Радосинь"

до                                                   Київської міської ради

третя особа позивача           

третя особа відповідача           

про                                                   визнання недійсними договорів в частині

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду м. Києва від 06.11.2009 року у справі № 11/327 позовні вимоги Громадської організації „Колектив індивідуальних забудовників „Радосинь” (далі по тексту - позивач, ГО „КІЗ „Радосинь”) до Київської міської ради (далі по тексту – відповідач, Київрада) про визнання недійсними договорів в частині задоволено частково.

Визнано недійсними п. 4.2 договорів оренди земельної ділянки, укладених 14.09.2007 р. між Київською міською радою та Громадською організацією “Колектив індивідуальних забудовників “Радосинь” та зареєстрованого Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00428, № 62-6-00429, № 62-6-00430, № 62-6-00431, № 62-6-00432, № 62-6-00433, № 62-6-00434, № 62-6-00435, № 62-6-00436 в частині визначення річної орендної плати за земельну ділянку у розмірі 4,97%; в іншій частині позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду, Київська міська рада звернулась до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та відмовити ГО „КІЗ „Радосинь” в задоволенні позову.

В обґрунтування апеляційних вимог відповідач зазначає, що при прийнятті спірного рішення судом першої інстанції неповно з’ясовано обставини, що мають значення для справи, та невірно застосовано норми матеріального права, а саме: Закону України „Про оренду землі”, Закону України „Про плату заземлю” та норм ГК України, що призвело до прийняття неправильного рішення по суті.

Представник позивача надав до суду письмовий відзив на апеляційну скаргу, в якому просив рішення суду залишити без змін, а скаргу без задоволення.

Розглянувши доводи апеляційної скарги та додаткові пояснення до неї, відзив на апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, судова колегія Київського апеляційного господарського суду дійшла висновку про те, що апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно ст. 99 Господарського процесуального кодексу України (далі по тексту – ГПК України) апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Відповідно до ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього. Апеляційний господарський суд не зв’язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі. В апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Як вбачається з матеріалів справи, 26.04.2007 р. Київською міською радою прийнято рішення № 504/1165 “Про передачу громадській організації “Колектив індивідуальних забудовників “Радосинь” земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування індивідуальних малоповерхових житлових будинків в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва”, яким внесено зміни до Програми розвитку зеленої зони міста Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, затверджених рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 р. № 806/3381, виключивши з переліку озеленених територій загального користування м. Києва, що відповідають типологічним ознакам та планувальним вимогам (таб. № 17) на земельну ділянку площею 3,32 га вздовж затоки Доманя у Деснянському районі м. Києва; внесено зміни до Генерального плану міста Києва та проекту його приміської зони на період до 2020 р., затвердженого рішення Київської міської ради від 28.03.2002 р. № 370/1804, вилучивши територію площею 3,32 га в урочищі Старе Село з зони зелених насаджень загального користування, та віднести її за функціональним призначенням до земель житлової та громадської забудови; передано вказаній громадській організації у довгострокову оренду на 15 років земельні ділянки площею 3,32 га (ділянка № 1 - площею 1,19 га, ділянка № 2 -площею 0,40 га, ділянка № 3 - площею 0,32 га, ділянка № 4 – площею 0,19 га, ділянка № 5 - площею 0,10 га, ділянка № 6 – площею 0,10 га, ділянка № 7 – площею 0,10 га, ділянка № 8 – 0,21 га, ділянка № 9 – площею 0,71 га) для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування.

На підставі вищевказаного рішення, 14.09.2007 між Київською міською радою, як орендодавцем, та ГО „КІЗ „Радосинь”, як орендарем, укладено такі договори:

1) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва, розміром 1945 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту – договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00428.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 235092,19 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

2) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 1000 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00429.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 120870,02 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

3) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 7110 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00430.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 859385,86 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

4) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 3203 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00431.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 387146,68 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

5) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 2107 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00432.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 254673,14 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

6) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 2992 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00433.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 361643,11 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

7) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 1000 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00434.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 120879,02 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

8) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 11931 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00435.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 1442100,24 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

9) договір оренди земельної ділянки в урочищі Старе Село у Деснянському районі міста Києва розміром 983 кв.м. для будівництва, експлуатації індивідуальних малоповерхових житлових будинків (далі по тексту - договір), який нотаріально посвідчений та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 21.09.2007 за № 62-6-00436.

Відповідно до п. 2.2. договору нормативна грошова оцінки земельної ділянки становить 118815,23 грн.

Згідно з п. 4.2 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 5% від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Зазначений договір укладено строком на 15 років (п. 3.1).

Відповідно до ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

З метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин, визначення розмірів і встановлення порядку орендної плати за землю в м. Києві та відповідно до Законів України “Про плату за землю”, “Про оренду землі”, “Про місцеве самоврядування в Україні” 21.12.2000 р. Київською міською радою прийнято рішення (далі по тексту-рішення) № 118/1095 “Про орендну плату за землю в місті Києві”(чинне станом на день укладання спірних договорів), яким встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки при укладанні договорів оренди залежно від її грошової оцінки згідно з додатком. Річна орендна плата за земельну ділянку, на якій здійснюються різні види економічної діяльності, у томі числі і передача будівель, споруд чи приміщень в оренду, проводиться розрахунково, пропорційно до видів діяльності та розмірів орендної плати, зазначеної в додатку до цього рішення ( п. 1); крім того, рішенням зобов’язано Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації при підготовці проектів договорів оренди земельних ділянок передбачати умови договорів згідно з цим рішенням (п.7).

Відповідно до п. 9 Київська міська рада при прийнятті рішення про передачу земельної ділянки в оренду або внесення змін до договорів оренди землі може як виняток в окремих випадках встановлювати інші розміри орендної плати за земельні ділянки ніж ті, що встановлені в додатку до цього рішення.

Як вбачається з п. 2.1 додатку про розмір орендної плати за земельні ділянки в м. Києві до зазначеного рішення, за землі під житловою забудовою, зокрема під житловим фондом, орендна плата встановлена у розмірі 0,03% від грошової оцінки землі.

Відповідно ст. ст. 142 - 145 Конституції України до матеріальної основи місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.

Статтею 116 Земельного кодексу України, у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влад або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Стаття 9 Земельного кодексу України встановлює, що до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин на її території належить, зокрема, розпорядження землями територіальної громади міста; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; організація землеустрою.

Згідно ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.

Статтями 13, 14, 18 Закону України “Про оренду землі”(в редакції, чинній на момент укладання договорів) передбачено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства; договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально; договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Згідно з ст. 15 Закону України “Про оренду землі” істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.

Згідно з ст. 21 Закону України “Про оренду землі”орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно доЗакону України "Про плату за землю"). Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення – розміру земельного податку, що встановлюється Законом України „Про плату за землю”; для інших категорій земель – трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України „Про плату за землю”.

Статтею 7 Закону України „Про плату за землю” встановлено, що ставка земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюється у розмірі одного відсотка від грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п’ятій-десятій цієї статті та частини другої статті 6 цього Закону. Відповідно до ч. 5 – річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині.

Згідно з ст. 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням землі поділяються на категорії, зокрема землі житлової та громадської забудови.

Статтею 632 Цивільного кодексу України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін, тобто є вільною, за виключенням випадків, визначених законом, у яких ціни (тарифи, ставки тощо) встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Частиною 2 статті 284 Господарського кодексу України встановлено, що оцінка об’єкта оренди здійснюється з відновною вартістю. Умови договору оренди зберігають свою силу на весь строк дії договору, а також у разі, якщо після його укладення законодавством встановлено правила, що погіршують становище орендаря.

Таким чином, аналізуючи вищевказані норми законодавства та матеріали справи, колегія суду приходить до висновку, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності має встановлюватись в межах від 3% до 10 %, та, крім того, п. 9 рішення Київської міської ради від 21.12.2000 року за № 118/1095 дає можливість відповідачу встановити інший розмір орендної плати, ніж той, що зазначений у додатку до вказаного рішення (0,03%).

На підставі вищевикладеного, враховуючи вимоги ст. 623 ЦК України, апеляційна інстанція приходить до висновку, що спірні договори укладені у відповідності до вимог чинного законодавства та не порушують інтереси сторін.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до п. 1 ст. 215 ЦК України, підставою для недійсності правочину є недодержання в момент визначення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-третьою, п’ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

В свою чергу , ч.ч. 1-3,5,6 ст. 203 ЦК України встановлено:

-          зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства а також моральним засадам суспільства;

-          особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності;

-          волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі;

-          правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Однак, з матеріалів справи не вбачається, що при укладанні договору сторонами було порушено вищевикладені загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, що також, в свою чергу, є підставою у відмові в задоволенні позовних вимог ГО „КІЗ „Радосинь”.

В свою чергу, посилання відповідача в апеляційній скарзі на втрату чинності рішення Київської міської ради №118/1095 та прийняття нового рішення від 06.03.2009 №124/1179, колегія суду не приймає уваги, оскільки розглядаючи спір про визнання недійсними договорів застосуванню підлягають норми, які були чинні на момент укладення таких договорів. Разом з цим, слід зазначити, що затвердження рішенням Київської міської ради від 06.03.2009 №124/1179 нових розмірів орендної плати може слугувати лише підставою для внесення до укладених між сторонами договорів відповідних змін.

Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

На думку апеляційної інстанції, позивачем не було доведено в установленому законом порядку своїх позовних вимог, а тому вони не підлягають задоволенню.

Таким чином, враховуючи зазначене, судова колегія Київського апеляційного господарського суду дійшла висновку про те, що місцевий господарський суд не повно з’ясував всі обставини справи та не дав їм належну правову оцінку, невірно застосував норми матеріального права, що є підставою для скасування рішення по справі.

Судові витрати стягуються судом відповідно до вимог ст. 49 ГПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 101 – 105 ГПК України, Київський апеляційний господарський суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Київської міської ради задовольнити повністю.

          Рішення господарського суду м. Києва від 06.11.2009 року у справі № 11/327 за позовом Громадської організації „Колектив індивідуальних забудовників „Радосинь” до Київської міської ради про визнання недійсними договорів в частині скасувати повністю.

          Прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову Громадської організації „Колектив індивідуальних забудовників „Радосинь” до Київської міської ради про визнання недійсними договорів в частині відмовити повністю.

          Стягнути з Громадської організації „Колектив індивідуальних забудовників „Радосинь” (902097, м. Київ, вул. Радунська 3, код 26315913) на користь Київської міської ради( 01044, м. Київ, вул. Хрещатик 36, код 22883141) 42 грн. 50 коп. державного мита за подання апеляційної скарги.

          Зобов’язати господарський суд м. Києва видати відповідний наказ.

Справу №11/327 повернути до господарського суду м. Києва.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого господарського суду України через суд апеляційної інстанції протягом місяця з дня набрання постановою законної сили.

Головуючий суддя                                                                      

Судді                                                                                          

22.02.10 (відправлено)