Рішення № 80833355, 26.03.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2019
Номер справи
480/289/19
Номер документу
80833355
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 березня 2019 р. Справа № 480/289/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповала М.М.,

за участю секретаря судового засідання - І.С. Іуткіної,

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Бундюк Т.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в здійсненні перерахунку пенсії позивача з дня її призначення - з 01.03.2010 із врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку;

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо непроведення перерахунку пенсії позивача в зв'язку зі збільшенням посадових окладів працівників державної пенітенціарної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2016 № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294" з 01.01.2017 до 01.01.2018 із врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку;

- визнати протиправними дії відповідача щодо неврахування при проведенні перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку, премії, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, надбавки за особливо важливі завдання та інші додаткові види грошового забезпечення, які були отримані позивачем при звільненні на пенсію та з яких сплачені страхові внески;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.03.2010 із врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально- побутових питань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, компенсації за невикористану відпустку, премії, надбавки за особливо важливі завдання в розмірі та інших видів грошового забезпечення, зазначених в грошовому атестаті, та сплатити заборгованість;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії в зв'язку зі збільшенням посадових окладів працівників державної пенітенціарної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2016 № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294", починаючи з 01.01.2017 до 01.01.2018, та здійснити виплату заборгованості з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2018 із включенням матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, премій та надбавки за особливо важливі завдання, які були отримані позивачем при звільненні та з яких сплачені страхові внески, сплативши заборгованість.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 01.03.2010 є пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". При призначенні пенсії позивачу органом Пенсійного фонду не були враховані складові грошового забезпечення, зокрема, не було включені суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб, компенсацію за невикористану відпустку. Крім того, у 2012 відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача у зв'язку із збільшенням посадових окладів працівників кримінально - виконавчої служби, однак вказані складові заробітної плати відповідачем при перерахунку пенсії включено не було. Позивач звертався до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про проведення перерахунку його пенсії з урахуванням вказаних видів матеріальної допомоги, перерахунку пенсії з 01.01.2017 до 01.01.2018 в зв'язку з підвищенням посадових окладів та врахування при перерахунку пенсії з 01.01.2018 додаткових видів грошового забезпечення за останні 24 місяці служби, однак відповідач відмовив у проведенні такого перерахунку.

Позивач не погоджується із такими діями відповідача, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових, компенсацію за невикористану відпустку потреб є додатковими видами грошового забезпечення з яких було сплачено єдиний внесок, а тому вони повинні були бути взяті до уваги при обрахунку його пенсії.

Ухвалою суду від 31.01.2019 вказану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. Позивачем усунено недоліки позовної заяви у встановлений строк.

Ухвалою від 22.03.2018 відкрито провадження, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

Представник ГУ ПФУ Сумській області в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала та зазначила, що позивач перебуває на обліку в управлінні з 01.03.2010 і при розрахунку суми його пенсії враховано розмір грошового забезпечення, зазначений у грошовому атестаті від 29.03.2010 № 05 та довідок про додаткові види грошового забезпечення від 29.03.2010 № 17 за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням як передбачено діючим законодавством. При обчисленні пенсії враховано такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці - 10%, премія, виконання особливо важливих завдань під час проходження служби - 50 %, проведення інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади - 50%.

Зазначила, що відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 № 45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсія обчислюється з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Грошове забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб складається з основних видів і додаткових, що надаються щомісяця, а також премії. Грошова допомога при виході на пенсію не носить постійний характер, а виплачується лише раз при виході на пенсію, а тому не може включатися до розміру грошового забезпечення з якого обраховується пенсія. У задоволенні позовних вимог просила відмовити.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд відмовляє у задоволені позовних вимог, виходячи із наступного.

З матеріалів справи судом встановлено, що з 01.03.2010 позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

04.01.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою, у якій просив провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомогу на вирішення соціально-побутових питань за останні 24 місяці до дня звільнення та компенсацію за невикористані відпустки. Крім того, просив про перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2017 у зв'язку із збільшенням посадових окладів працівників державної пенітенціарної служби та про перерахунок, виплату пенсії з 01.01.2018 із включенням матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, премій та надбавки за особливо важливі завдання (а.с. 19).

Листом від 14.01.2019 № 11/Г-11 ГУ ПФУ в Сумській області повідомило позивача, що пенсія призначена відповідно до норм чинного законодавства та підстави для врахування до складу грошового забезпечення, згідно з яким обчислено пенсію, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та компенсації за невикористані відпустки відсутні.

Щодо питання перерахунку пенсії в зв'язку зі збільшенням посадових окладів працівників державної пенітенціарної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2016 № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294" починаючи з 01.01.2017 управління повідомило, що оскільки повідомлення про підстави для проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям не надходило, то для проведення перерахунку пенсії відсутні.

З питання врахування при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 додаткових видів грошового забезпечення зазначено, що постановою КМУ № 103 від 21.02.2018 визначено складові грошового забезпечення, з яких проводиться перерахунок пенсій, а саме: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років. Оскільки постановою визначено вичерпний перелік складових грошового забезпечення, що включаються для перерахунку пенсій, то для врахування надбавок за оперативно-розшукову діяльність, за особливо важливі завдання, премії підстави відсутні (а.с. 20-22).

Позивач вважає такі дії відповідача такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства і порушують його законні права та інтереси.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною 1 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частинами 2 і 3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Зміст наведених норм свідчить про те, що до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: 1) посадовий оклад; 2) оклад за військовим званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення; 4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Водночас, за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.

Частиною 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови КМУ від 17.07.1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Таким чином, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Водночас, згідно правової позиції Великої Палати Верховного Суду, викладеної в постанові від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17, при обчисленні пенсії особам звільненим з військової служби не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.

У постанові Велика Палата Верховного Суду зазначила, що факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія.

Наведене свідчить про те, що у відповідача були відсутні законні підстави для здійснення позивачу перерахунку пенсії із включенням до складу його грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку.

Відтак суд зазначає, що оскільки отримувані позивачем під час проходження служби грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, компенсація за невикористану відпустку не входять до встановленого ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" переліку видів грошового забезпечення, то у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області відсутні підстави для включення до грошового забезпечення позивача, з якого обчислюється пенсія, вказаних виплат.

Враховуючи викладене суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області включити до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку є безпідставними та не підлягають задоволенню.

Стосовно вимоги ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії в зв'язку зі збільшенням посадових окладів працівників державної пенітенціарної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2016 № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294", починаючи з 01.01.2017 до 01.01.2018 суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Так, відповідно до п. п. 1-3 Порядку № 45 (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Як встановлено в ході розгляду справи, повідомлення відповідно до зазначеного Порядку до управління не надходило у зв'язку з чим, суд вважає, що підстави для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 в зв'язку зі збільшенням посадових окладів працівників державної пенітенціарної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2016 № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294", починаючи з 01.01.2017 до 01.01.2018 відсутні, а вимога задоволенню не підлягає.

Суд також відмовляє в задоволенні вимог щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2018 із включенням матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, премій та надбавки за особливо важливі завдання, які були отримані позивачем при звільненні та з яких сплачені страхові внески.

Як встановлено судом, управління вчинило всі необхідні дії для перерахунку пенсії позивача відповідно до положень статті 63 Закону № 2262-ХІІ та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 № 45 на підставі та в розмірах, що зазначені в довідці Північно - Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про розмір грошового забезпечення.

Пенсія позивача перерахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, відповідно до п. 1 якої перерахунку підлягають пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Таким чином перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років.

Включення додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, премії, надбавки за особливо важливі завдання, які позивач отримував до виходу на пенсію, не передбачено.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 01.04.2019.

Суддя М.М. Шаповал