
Справа № 342/787/18
Провадження № 2/342/60/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2019 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Ничик Г.І.,
з участю: секретаря судового засідання Петруняк Н.А., представника третьої особи ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої соціальної допомоги, (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Тлумацьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області),
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів надбавки на догляд за особою з інвалідністю з дитинства у розмірі 14389,2 грн. Свої вимоги мотивує тим, що 31.10.2012 відповідачка звернулася в Управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації з заявою про призначення державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років та надбавку на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років. У заяві вказала про те, що не працює, не перебуває обліку в центрі зайнятості, підприємницькою діяльністю не займається. До заяви від 31.10.2012 відповідачка додала: довідку про склад сім'ї № 889 від 07.11.2012, видану Олієво-Королівською сільською радою, медичний висновок № 60 від 31.10.2012 про дитину-інваліда віком до 18 років (ОСОБА_3, 15.01.2009 р.н.) та копії: свого паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтва про народження ОСОБА_3, трудової книжки АФ № 654440. На підставі поданих документів, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства фінансів України № 226/293/169, якими передбачено, що державна соціальна допомога призначається на дітей з інвалідністю віком до 18 років у розмірі 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років -50% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років; надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18років -50% прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років. Зазначена надбавка призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною – інвалідом, 14.11.2012 було прийнято рішення про призначення відповідачці допомоги. Розмір державної соціальної допомоги з 31.10.2012 по 30.11.2012 – 599,2 грн., з 01.12.2012 по 14.01.2015 - 618,80 грн., з 15.01.2015 по 14.01.2027 – 618,8 грн.; розмір надбавки на догляд з 31.10.2012 по 30.11.2012 – 465 грн., з 01.12.2012 по 14.01.2015 - 480,50 грн., з 15.01.2015 по 14.01.2027 - 598,50 грн. Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» призначено державну соціальну допомогу у розмірі: з 31.10.2012 по 30.11.2012 -164,20 грн., з 01.12.2012 по 14.01.2015 -1099,30грн., з 15.01.2015 по 14.01.2027 - 1217,30 грн.
У зв'язку з зростання прожиткового мінімуму 26.12.2012 було прийнято нове рішення про призначення допомоги інвалідам. Розмір державної соціальної допомоги з 01.12.2012 по 31.12.2012 - 618,80 грн., з 01.01.2013 по 30.11.2013 - 625,80 грн., з 01.12.2013 по 14.01.2015 - 664,30 грн., з 15.01.2015 по14.01.2027 - 664,30 грн.; надбавка на догляд з 01.12.2012 по 31.12.2012 - 480,50 грн., з 01.01.2013 по 30.11.2013 – 486 грн., з 01.12.2013 по 14.01.2015 – 516 грн., з 15.01.2015 по 14.01.2027 - 643,00 грн. Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» було призначено державну соціальну допомогу в розмірі: з 01.12.2012 по 31.12.2012 - 1099,30 грн., з 01.01.2013 по 30.11.2013 - 1111,80 грн.; з 01.12.2013 по 14.01.2015 - 1180,30 грн.; з 15.01.2015 по 14.01.2027 - 1307,30 грн.
20.03.2013 соціальним інспектором Княгніцькою М. був складений акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, в якому зазначено, що зі слів заявниці, вона ніде не працює, доглядає сина, який є інвалідом дитинства, витрачає на лікування дитини. 05.05.2016 був здійснений перерахунок допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам з 01.05.2016 року, який склав 1556,50 грн.
Під час проведення 19.10.2016 завідувачем сектору по контролю використання бюджетних коштів ОСОБА_4 перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальних допомог, був зроблений запит НОМЕР_1 щодо інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, про те, чи перебуває ОСОБА_2 на обліку як фізична особа - підприємець. Перевіркою встановлено, що відповідачка не подано інформацію про здійснення нею підприємницької діяльності з 19.04.2007, внаслідок чого їй була надміру виплачена надбавка за догляд за дитиною-інвалідом за період з 31.10.2012 по 31.10.2016 у загальній сумі 14389, 20 грн., про що складений акт № 517.
Відповідно до п.6.3 Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, суми державної соціальної допомоги та надбавки на догляд, якщо остання призначена, надміру виплачені одержувачу внаслідок зловживань з його боку (внаслідок подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї тощо), стягуються на підставі рішення місцевого органу з питань соціального захисту населення. Відрахування в такому випадку щомісячно провадяться в розмірі не більше 25 відсотків державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, якщо остання призначена, понад відрахування з інших підстав.
Про результати перевірки було повідомлено ОСОБА_2 по телефону, вона пообіцяла повернути надміру отримані кошти, але не написала згоду про відрахування незаконно отриманої надбавки із державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.
Відповідачці направлялись повідомлення № 2145 від 31.10.2016, № 1153 від 01.06.2017 та № 3496 від 22.11.2017 про повернення надміру отриманих коштів, однак відповідачка кошти не повернула, тому УПСЗН звернулось в суд з даним позовом.
Ухвалою суду від 09.10.2018 до участі в справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - Тлумацьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області за клопотанням останнього, оскільки період догляду за дитиною до трирічного віку з 15.01.2009р. по 23.01.2011р. не зараховано до страхового стажу ОСОБА_2, а обставини, що досліджуються судом в межах даної справи по суті матимуть значення при встановленні права відповідачки на призначення пенсії після досягнення нею пенсійного віку.
У судове засідання представник позивача не з’явився, до суду поступило клопотання УПСЗН Городенківської РДА про розгляд справи у відсутності їх представника, в якому зазначено, що управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації повністю підтримує позов та просить суд його задовольнити.
Відповідачка в судове засідання не з’явилась, до суду14.01.2019 р. поступила її заява від12.12.2018, в якій ОСОБА_2 зазначила, що при заповненні заяви про призначення допомоги вона давала згоду позивачу на збирання всіх даних про неї та про її доходи; запис в її заяві що вона не займається підприємницькою діяльністю, не працює, не знаходиться в центрі зайнятості дописаний іншим почерком, напевне, працівниками УПСЗН. Одночасно відповідачка зазначила, що просить суд відмовити в позові, застосувати позовну давність.
Представник третьої особи зазначив, що управлінням Пенсійного фонду України розглядається заява відповідачки – матері дитини інваліда віком до 18 років, про призначення їй пенсії, тому обставини, встановлені судом по даній справі можуть мати значення для підтвердження страхового стажу відповідачки.
Заслухавши представника третьої особи, свідків ОСОБА_5, ОСОБА_4, працівників УПСЗН, допитаних за клопотанням позивача, дослідивши письмові докази, суд дійшов наступного.
Відповідно до вимог ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 77 ЦПК України). Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України). Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Статтею 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (в редакції Закону, чинній на момент виникнення правовідносин, тобто який набрав чинності 01.01.2012 року) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом установлюється в розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Згідно з положеннями ст. 8 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (в редакції Закону, чинній на момент виникнення правовідносин), заява про призначення державної соціальної допомоги інваліду I чи II групи, який визнаний недієздатним, а також на дитину-інваліда подається одним із батьків, усиновителем, опікуном або піклувальником за місцем свого проживання. До заяви про призначення державної соціальної допомоги повинні бути додані документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда, документи про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна або піклувальника, який подав заяву, а також довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку. Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років, додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.
Копією свідоцтва про народження, виданого 27.01.2009 відділом реєстрації актів цивільного стану Городенківського районного управління юстиції стверджено, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є ОСОБА_2 та ОСОБА_6, актовий запис за 10 від 27.01.2009 в Книзі реєстрації народжень.
Із копії медичного висновку № 60, виданого 31.10.2012 Городенківською центральною районною лікарнею про дитину-інваліда віком до 18 років, встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір’ю якого є ОСОБА_2, має захворювання, яке відповідає розділу XXІ пункту 3 підпункту 3.29 Переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України від 8 листопада 2001 р. № 454/471/516; висновок дійсний до 15 січня 2027р.
Довідка про склад сім'ї № 889 від 07.11.2012, видана Олієво-Королівською сільською радою, свідчить, що до складу сім’ї ОСОБА_2 входить син ОСОБА_3
Судом встановлено, що на підставі заяви ОСОБА_2 від 31.10.2012 їй призначена державна допомога на дитину-інваліда ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, віком до 18 років та надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років. Зі змісту вищезгаданої заяви вбачається, що в ній ОСОБА_2 зазначила, що не працює, не перебуває в центрі зайнятості на обліку, підприємницькою діяльністю не займається. Заява містить відмітку про те, що відповідачка та члени її сім’ї дають згоду на збір інформації та обробку персональних даних відповідно до Закону України „Про захист персональних даних”, зазначених у заяві та наданих разом із нею документах, а також на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, що відповідно до закону необхідна для надання державної соціальної допомоги.
На підставі поданої заяви та документів рішенням органу соціального захисту від 14.11.2012 ОСОБА_2 було призначено державну соціальну допомогу з 31.10.2012 по 30.11.2012 – 599,2 грн., з 01.12.2012 по 14.01.2015 - 618,80 грн., з 15.01.2015 по 14.01.2027 – 618,8 грн. та надбавку на догляд: з 31.10.2012 по 30.11.2012 – 465 грн., з 01.12.2012 по 14.01.2015 - 480,50 грн., з 15.01.2015 по 14.01.2027 - 598,50 грн.
У зв'язку з зростанням прожиткового мінімуму рішенням УПСЗН від 26.12.2012 було встановлено розмір державної соціальної допомоги: з 01.12.2012 по 31.12.2012 - 618,80 грн., з 01.01.2013 по 30.11.2013 - 625,80 грн., з 01.12.2013 по 14.01.2015 - 664,30 грн., з 15.01.2015 по14.01.2027 - 664,30 грн.; розмір надбавки на догляд: з 01.12.2012 по 31.12.2012 - 480,50 грн., з 01.01.2013 по 30.11.2013 – 486 грн., з 01.12.2013 по 14.01.2015 – 516 грн., з 15.01.2015 по 14.01.2027 - 643,00 грн.; відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» було призначено державну соціальну допомогу в розмірі: з 01.12.2012 по 31.12.2012 - 1099,30 грн., з 01.01.2013 по 30.11.2013 - 1111,80 грн.; з 01.12.2013 по 14.01.2015 - 1180,30 грн.; з 15.01.2015 по 14.01.2027 - 1307,30 грн.
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення ґрунтуються на тому, що перевіркою правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальних допомог, проведеною 19.10.2016 завідувачем сектору по контролю використання бюджетних коштів ОСОБА_4, з інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, отриманої на запит НОМЕР_1, встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку як фізична особа – підприємець з 19.04.2007, в той час як в заяві про призначення допомоги відповідачка не зазначала, що вона здійснює підприємницьку діяльність. Результати перевірки відображені в Акті № 517 від 19.10.2016, виявлено помилку в розрахунку розміру соціальної допомоги, призначеної у відповідності з заявою від 31.10.2012, внаслідок чого розмір соціальної допомоги з 31.10.2012 по 31.10.2016 було завищено на 14389,2 грн.
Допитана судом свідок ОСОБА_4, зав.сектором по контролю і використанню бюджетних коштів УПСЗН Городенківської РДА, ствердила, що вона складала Акт № 517 від 19.10.2016, так як було виявлено, що відповідачка зареєстрована як фізична особа -суб’єкт підприємницької діяльності. Також пояснила, що тільки з травня 2014 р., з часу внесення змін до законодавства, органи соціального захисту населення мають право проводити перевірки стосовно того, чи особи, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги є підприємцями.
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містить відомості, що ОСОБА_2 на час проведення перевірки перебувала на обліку як фізична особа – підприємець з 19.04.2007.
Згідно ч.4 ст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми
навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби. Згідно п. 3.7. Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (в редакції від 12.08.2011, чинній на дату звернення відповідачки з заявою про призначення допомоги) для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, додатково до документів, зазначених у пункті 2.4 цього Порядку, подається копія трудової книжки, довідка з центру зайнятості, про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка державного реєстратора про проведення (відсутність) державної реєстрації особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації особи, довідка органу державної податкової служби про доходи за останній звітний період (рік).
Однак, судом не встановлено, що ОСОБА_2 є одинокою матір’ю. Із змісту заяви про призначення допомоги слідує, що відповідачку було попереджено про припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім’ї.
Згідно з Законом N 2249-VIII від 19.12.2017 (чинним з 20.01.2018) у назві Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" слова "інвалідам" і "дітям-інвалідам" замінено відповідно словами "особам з інвалідністю" та "дітям з інвалідністю"; у тексті цього Закону слова "інвалід", "дитина-інвалід" та "інвалід з дитинства" в усіх відмінках і числах замінено відповідно словами "особа з інвалідністю", "дитина з інвалідністю" та "особа з інвалідністю з дитинства" у відповідному відмінку і числі.
Відповідно до ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно; особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Згідно ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті:1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
При зверненні з заявою про призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років відповідачка вказала, що не працює, не перебуває обліку в центрі зайнятості, підприємницькою діяльністю не займається, хоча фактично на той час вона була суб’єктом підприємницької діяльності, тому була зобов’язана надати інформацію про наявність/відсутність доходів від підприємницької діяльності. Отже, відповідачка, як набувач, діяла недобросовісно. На повідомлення позивача № 21445 від 31.10.2016, № 1153 від 01.06.2017, № 3496 від 22.11.2017 про необхідність повернути надміру отримані кошти - відповідачка не зреагувала.
Свідок ОСОБА_5, заст. начальника УПСЗН Городенківської РДА пояснила, що відповідачці припинена виплата тільки надбавки на догляд за особою з інвалідністю з дитинства, інші види державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» вона отримує. Також пояснила, що УПСЗН Городенківської РДА зверталось до Управління праці та соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації за інформацією щодо отримання батьком дитини з інвалідністю, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, допомог згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», звідки отримало відповідь про те, що батько не отримує цих допомог. Одночасно свідок підтвердила, що в телефонних розмовах з працівниками позивача відповідачка запевняла, що поверне кошти, однак на час розгляду справи кошти відповідачкою не повернуті.
Наведене свідчить про те, що є підстави для стягнення з відповідачки зайво виплаченої надбавки на догляд за особою з інвалідністю з дитинства.
Згідно ст.ст. 256, 257 ЦПК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу; загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. За змістом частин 3, 4 ст. 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення; сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові; якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.
Відповідно до статті 261 ЦК України початок перебігу позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Позивачем зайво сплачена відповідачці надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років в сумі 14389,2 грн. за період з 31.10.2012 по 31.12.2016. Про порушення свого права позивач міг довідатися при нарахуванні зазначеної надбавки, отримавши від відповідачки довідку державного реєстратора про проведення (відсутність) державної реєстрації особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації особи та довідку органу державної податкової служби про доходи за останній звітний період, як тоді було передбачено п. 3.7 Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (в редакції, чинній на дату звернення відповідачки з заявою про призначення допомоги).
З даним позовом про стягнення зайво сплачених відповідачці коштів в сумі 14389,2 грн. за період з 31.10.2012 по 31.12.2016 УПСЗН звернулось до суду 25.07.2018, тобто трирічний строк позовної давності сплив для вимог за період з 31.10.2012 по 24.07.2015 у розмірі 8195,59 грн., в т.ч.: за жовтень-грудень 2012р. - 423,5 грн., за 2013 рік - 2627,1 грн., за 2014 рік - 2775,6 грн., з 01.01.2015 по 24.07.2015 – 2369,44 грн.
Оскільки відповідачка в поданій до суду письмовій заяві просить відмовити в позові та застосувати позовну давність, тому, приймаючи до уваги положення ч. 4 ст. 267 ЦК України, суд приходить до переконання, що в задоволенні позову в частині, по якій сплив строк позовної давності - слід відмовити.
Із відповідачки підлягають стягненню на користь позивача надміру виплачені кошти надбавки на догляд за особою з інвалідністю з дитинства за період з 25.07.2015 по 31.10.2016 у розмірі 6193,61 грн., в т.ч.: з 25.07.2015 по 31.12.2015 – 2013,41 грн., за січень- жовтень 2016 – 4180,2 грн.
На підставі наведеного, ст.ст. 1212, 1215 ЦК України, ст.ст. 3,8 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», керуючись ст.ст. 206, 258, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації на розрахунковий рахунок № 35416041008387, МФО 836014, код 03193287 надміру виплачені кошти надбавки на догляд за особою з інвалідністю з дитинства у розмірі 6193,61 грн. (шість тисяч сто дев’яносто три грн. 61 коп.) за період з 25.07.2015 по 31.10.2016, призначення платежу «повернення надміру виплачених коштів за минулі роки».
Відмовити в стягненні з ОСОБА_2 в користь управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації надбавки на догляд за особою з інвалідністю з дитинства у розмірі 8195,59 грн. (вісім тисяч сто дев’яносто п’ять грн. 59 коп.) за період з 31.10.2012 по 24.07.2015 в зв’язку з спливом позовної давності, про застосування якої заявлено відповідачкою ОСОБА_2
Стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації судовий збір в розмірі 1762 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду або через Городенківський районний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Місце знаходження позивача - управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації – вул. Шевченка, 77, м. Городенка, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 03193287.
Місце проживання відповідачки ОСОБА_2 – вул. Галицька, 45, с. Олієво-Королівка, Городенківський район, Івано-Франківська область.
Місце знаходження третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Тлумацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області – пл. Д. Галицького, 15, м. Тлумач, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 40385951.
Повне судове рішення складене 21.03.2019.
Суддя: Ничик Г. І.