Постанова № 80809657, 29.03.2019, Зіньківський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
29.03.2019
Номер справи
530/331/19
Номер документу
80809657
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Зіньківський районний суд Полтавської області

Справа № 530/331/19

Номер провадження 3/530/75/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.03.2019 року місто Зіньків

Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Дем’янченка С.М., секретарі Тараненко Т.І., з участю прокурора Маюри С.В. особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Полтавського відділення департаменту внутрішньої безпеки Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1,

жителя ІНФОРМАЦІЯ_2

Полтавської області, працюючого поліцейським – водієм

управління поліції охорони в Полтавській області,

з вищою освітою, не одруженого, ідентифікаційний номер суду

невідомий, раніше до адміністративної відповідальності не

притягувався,

за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в:

04 березня 2019 року оперуповноваженим відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління ДВБ Національної Поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2 було встановлено, що наказом УПО в Полтавській області № 6о/с від 16.01.2018 ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського-водія взводу №1 роти охорони об’єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони в Полтавській області. У зв’язку із вступом на службу до Національної поліції України 25.08.2017 року ОСОБА_1 складено присягу працівника Національної поліції України. Згідно ч.1 ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 являється поліцейським, і у зв’язку з цим, відповідно до п.п «з» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є суб’єктом на якого поширюється дія Закону, в тому числі і відповідальність за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону ОСОБА_1 є суб’єктом декларування. Відповідно до п.п.1 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Таким чином, поліцейський-водій батальйону УПО в Полтавській області капрал поліції ОСОБА_1, зобов’язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 1 квітня 2018 року . Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів, у період з 01.01.2018 до 01.04.2018 року ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2017 рік подано не було. Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 з порушенням установленого законом строку 07.04.2018 року подав щорічну декларацію особи , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Датою публікації значиться 07.04.2018, 11 год. 44 хв. Крім того, послідовністю дій користувача Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 підтверджено, що в період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року останній жодних дій щодо подання щорічної декларації не вчиняв. Як вбачається з пояснення ОСОБА_1 від 04.03.2019 року , причиною несвоєчасного подання відповідної декларації є проблеми з доступом до персонального електронного кабінету, пов’язані із зміною ключа та електронної пошти. Вважати таку причину поважною, з урахуванням роз’яснення, викладеного в листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017, неможливо. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію (повідомлення) у зв’язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв : офіційного веб-сайту Національного агентства, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію (повідомлення), перебуванням (триманням) під вартою тощо. Разом з тим, в адміністративному матеріалі міститься підтвердження про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами ст. 45 Закону щодо дотримання строків подання декларацій та відповідальність за неподання, несвоєчасне подання декларації від 05.02.2018 року. Отже, пояснення ОСОБА_1 щодо неможливості вчасно змінити електронний ключ та електронну пошту з тих чи інших причин, свідчить про свідоме ігнорування вимог ч. 1 ст. 45 Закону та визначеного ним терміну для подання відповідної декларації. Дані обставини свідчать про те, що в діях ОСОБА_1 наявна : суб'єктивна сторона правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, оскільки не подавши своєчасно щорічну декларацію він усвідомлював факт протиправності своєї бездіяльності, передбачав її шкідливі наслідки та свідомо допускав настання цих наслідків. Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1В будучи відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.1726 КУпАП, суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, п.п. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, несвоєчасно, без поважних причин, 07.04.2018 року подав щорічну декларацію суб’єкта декларування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.

В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнав, розкаювався.

Прокурор Маюра С.В. у судовому засіданні просив призначити ОСОБА_1 покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд, заслухавши пояснення, особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, думку прокурора, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Крім визнання вини ОСОБА_1 його вина у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 8 від 04.03.2019 року (а.с.1-7), рапортом оперуповноваженого відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління ДВБ Національної Поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2В.( а.с.8), повідомленням начальника управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації НП України про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ( а.с.11), витягом про послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 ( а.с.12-16), запитом на УПО в Полтавській області від 11.01.2019 року ( а.с. 17), відповіддю УПО в Полтавській області від 24.01.2019 року ( а.с.18) , витягом з наказу № 6ос від 16.01.2018 року про призначення ОСОБА_1 поліцейським- водієм ( а.с.19), копією повідомлення про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами Закону України ‘Про запобігання корупції’ та присягою ( а.с.20-23), поясненням ОСОБА_1В.( а.с.24), рапортом оперуповноваженого відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління ДВБ Національної Поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2В.( а.с.27), копією результату пошуку декларації поданих ОСОБА_1 на офіційному сайті НАЗК ( а.с.28), відомостями щодо публікації ОСОБА_1 в ІТС реєстрі роздруковані з офіційного веб-сайту Національного агенства ( а.с.29), щорічною декларацією за 2017 рік ОСОБА_1 від 07.04.2018року з веб-сайту НАЗК ( а.с.30-33). Таким чином ОСОБА_1 відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», являється суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» і повинен був подати декларацію не пізніше 01.04.2018 року. У зв’язку з тим, що декларація ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 07.04.2018 року, його дії уповноваженим органом кваліфіковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення, відповідно до статті 33 КУпАП, суд враховує всі обставини по справі, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, те, що він є працюючим, майновий стан, обставини, що пом’якшують відповідальність правопорушника визнання вини, скоєння правопорушення вперше, відсутність обтяжуючих обставин та вважає необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і призначити покарання у виді штрафу. За переконанням суду призначене стягнення має бути хоч і мінімальним, проте достатнім для виправлення цього порушника і запобігання вчинення ним нових правопорушень, а тому суд вважає за необхідне призначити покарання у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП України

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.

За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 384 грн. 20 коп.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6, ст.283, 284, 289, 294 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в:

Визнати ОСОБА_1 винним в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в сумі 850 ( вісімсот п’ятдесят ) грн. - на користь держави.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер суду невідомий - 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору.

Стягнення судового збору проводити на рахунок

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783

Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)

Код банк 1 отримувача ( МФО):899998

Рахунок отримувача: 31211256026001

Код класифікації доходів бюджету : 22030106

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд Полтавської області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя–