
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
19 березня 2019 р. № 520/10907/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мельникова Р.В.,
за участю секретаря судового засідання - Дирявої К.І.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправними та скасування рішень,
В С Т А Н О В И В :
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати наступні рішення:
1) рішення ГУ ДФС у Харківській області від 01 листопада 2018 року № НОМЕР_1 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій та стягнення штрафу у розмірі 17000 грн. за порушення вимоги ч. 14 ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за відсутності ліцензії;
2) рішення ГУ ДФС у Харківській області від 01 листопада 2018 року № НОМЕР_2 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій та стягнення штрафу у розмірі 17000 грн. за порушення вимоги ч. 37 ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв в місці, що не внесено до ОСОБА_4 державного реєстру місць зберігання;
3) рішення ГУ ДФС у Харківській області від 01 листопада 2018 року № НОМЕР_3 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій та стягнення штрафу у розмірі 10000 грн. за порушення вимоги постанови КМУ від 30.10.2008 № 957 “Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі вили алкогольних напоїв” за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що податковий орган прийняв протиправні рішення про застосування фінансових санкцій та стягнення штрафу, які підлягають скасуванню, оскільки ґрунтується на помилкових висновках, викладених у акті фактичної перевірки від 11.10.2018 року №4268/20-40-40-01-10/НОМЕР_4.
Ухвалою суду від 26.12.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи у підготовчому засіданні.
Представник відповідача у наданому до суду відзиві на позов проти заявленого позову заперечував та зазначив, що рішення про застосування фінансових санкцій та стягнення штрафу, прийняті на підставі висновків акту від 11.10.2018 року №4268/20-40-40-01-10/НОМЕР_4 у зв'язку із встановленням під час проведення перевірки порушень вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Отже позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Позивач та представник позивача у судове засідання прибули, позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання прибув, проти заявленого позову заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
Фахівцями Головного управління ДФС у Харківській області проведено фактичну перевірку магазину який розташований за адресою Харківська область, м. Ізюм, вул. Комсомольська, 95/1, та належить суб'єкту господарювання ФОП ОСОБА_1 з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні виробництва та обігу підакцизних товарів.
Результати перевірки викладені в акті від 11.10.2018 року №4268/20-40-40-01-10/НОМЕР_4 (а.с. 50-51).
Відповідно до висновків акту від 11.10.2018 року №4268/20-40-40-01-10/НОМЕР_4 встановлено порушення вимог п. 1, 2, 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року №265/95-ВР; ч.14, 37 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР; Постанова КМУ від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв».
На підставі висновків акту від 11.10.2018 року №4268/20-40-40-01-10/НОМЕР_4 контролюючим органом винесено рішення про застосування фінансових санкцій:
- № НОМЕР_1 від 01.11.2018 року про застосування фінансових санкцій та стягнення штрафу у розмірі 17000 грн. за порушення вимоги ч. 14 ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за відсутності ліцензії;
- № НОМЕР_2 від 01.11.2018 року про застосування фінансових санкцій та стягнення штрафу у розмірі 17000 грн. за порушення вимоги ч. 37 ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв в місці, що не внесено до ОСОБА_4 державного реєстру місць зберігання;
- № НОМЕР_3 від 01.11.2018 року про застосування фінансових санкцій та стягнення штрафу у розмірі 10000 грн. за порушення вимоги постанови КМУ від 30.10.2008 № 957 “Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі вили алкогольних напоїв” за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої.
Стосовно роздрібної торгівлі позивачем алкогольними напоями та тютюновими виробами за відсутності ліцензії суд зазначає наступне.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481-95-ВР.
Відповідно до положень ст.1 Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до ОСОБА_4 державного реєстру місць зберігання.
ОСОБА_4 державний реєстр місць зберігання (ОСОБА_4 реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами доходів і зборів і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Згідно ч.1 ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. Контроль за дотриманням вимог відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства до малих виробництв виноробної продукції здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
Відповідно до ч.14 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно з абз.5 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
За наявними в матеріалах справи доказами судом встановлено, що перевіряючими в акті перевірки зафіксовано, що у період з 29.10.2016 року по 29.10.2017 року позивач здійснювала діяльність на підставі ліцензії № 162025648255, наступна ліцензія була отримана строком дії з 04.11.2017 року по 03.11.2018 року № 172025648587, тобто у період з 29.10.2017 року по 03.11.2017 року ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у позивача була відсутня.
Під час судового розгляду справи встановлено, що відповідно до даних інформаційної бази ДФС України, на сервери якої надходить електронні копії розрахункових документів реєстратора розрахункових операцій ФОП ОСОБА_1, встановлено продаж алкогольних напоїв 30.10.2017 року о 19:06 год. пива «Оболонь» світле 2,5 літра за ціною 26,40 грн. та 02.11.2017 року горілки «Козацька рада» 0,37 л за ціною 53,50 грн. (3 шт. 160,5 грн.)
Суд зазначає, що протокольною ухвалою суду, проголошеною без видалення до нарадчої кімнати у судовому засіданні, яке відбулося 19.02.2019 року, судом було задоволено клопотання представника позивача та витребувано у відповідача по справі оригінал або належним чином засвідчені копії електронного доказу, який раніше був поданий відповідачем разом з відзивом на позовну заяву і називається як “Дані інформаційної бази ДФС України, на сервери якої надходять електронні копії розрахункових документів реєстратора розрахункових операцій ФОП ОСОБА_1В.”.
На виконання вимог суду представником відповідача у судовому засіданні, яке відбулося 05.03.2019 року разом із супровідним листом подано електронні копії скріншотів інформаційної бази ДФС України, на сервери якої надходять електронні копії розрахункових документів реєстратора розрахункових операцій, засвідчені підписом головного державного ревізора-інспектора ОСОБА_5 та печаткою Відділу організації документування і роботи з документами Головного управління ДФС у Харківській області ДФС України.
Із зазначених доказів вбачається, що позивачем було здійснено продаж вищевказаних алкогольних напоїв у зазначені дати.
При цьому, представник позивача та позивач, заперечуючи проти вказаних обставин, не надали до суду жодних доказів на підтвердження правової позиції стосовно не здійснення продажу зазначених алкогольних напоїв у відповідні дати.
Водночас, представником позивача повідомлено, що розрахункові документи реєстратора розрахункових операцій у позивача не зберіглися.
З приводу вказаного суд зазначає, що відповідно до положень п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Згідно із положеннями п.44.3 ст. 44 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Отже, саме на позивача покладено обов'язок забезпечення зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
З врахуванням наведеного доводи представника позивача стосовно незбереження розрахункових документів реєстратора розрахункових операцій за відповідні дати не можуть бути враховані судом.
В той же час, доводи представника позивача стосовно того, що у період з 29.10.2017 року по 03.11.2017 року позивач вже звернулась до контролюючого органу із заявою про продовження строку дії ліцензії не можуть вважатися судом належним доказом наявності у позивача у вказаний період ліцензії, оскільки нову ліцензію позивачем було отримано строком дії з 04.11.2017 року.
З огляду на вищевикладене суд зазначає, що судовим розглядом справи підтверджено обставини здійснення позивачем роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за відсутності ліцензії.
Стосовно зберігання алкогольних та тютюнових виробів в місцях, що не внесено до ОСОБА_4 державного реєстру суд зазначає наступне.
Згідно приписів статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до ОСОБА_4 реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до ОСОБА_4 реєстру.
Внесення даних до ОСОБА_4 реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду ОСОБА_4 державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.
До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до ОСОБА_4 реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.
У разі зміни найменування суб’єкта господарювання у зв’язку із зміною типу акціонерного товариства або у зв’язку з перетворенням акціонерного товариства в інше господарське товариство зміна найменування у виданих суб’єкту господарювання довідках про внесення місця зберігання до ОСОБА_4 реєстру не є обов’язковою.
Довідка про внесення місця зберігання до ОСОБА_4 реєстру видається суб'єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви. ОСОБА_4 реєстру та видача довідок про внесення місць зберігання до ОСОБА_4 реєстру здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Органи влади забезпечують вільний доступ до відомостей, які містяться в ОСОБА_4 реєстрі.
На виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 07.02.2002 № 3032-III наказом Державної податкової адміністрації України 28.05.2002 № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958, затверджено Порядок ведення ОСОБА_4 державного реєстру місць зберігання (далі – Порядок).
Як передбачено положеннями п.1.1 Порядку ОСОБА_4 державний реєстр місць зберігання (далі - ОСОБА_4 реєстр) - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів (далі - місце зберігання), який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Відповідно до п.1.4 Порядку ведення ОСОБА_4 державного реєстру місць зберігання, у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до ОСОБА_4 реєстру, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у порядку, установленому чинним законодавством.
Відповідно до положень пп.2.2 Порядку ведення ОСОБА_4 державного реєстру місць зберігання передбачено, що заява про внесення місця зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів до ОСОБА_4 реєстру подається за формою згідно з додатком 2.
Згідно положень пп.2.3 Порядку ведення ОСОБА_4 державного реєстру місць зберігання, довідка видається Департаментом або його регіональним управлінням, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до ОСОБА_4 реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надсилається рекомендованим листом на адресу заявника. Довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до ОСОБА_4 реєстру - протягом семи календарних днів від дати подання заяви. Про видачу довідки Департамент або його регіональне управління повідомляє орган державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності та за місцезнаходженням місця зберігання.
Вищевикладені норми дають підстави для висновку про те, що суб'єкт господарювання після отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами вносить до ОСОБА_4 реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.
При цьому, поняття "торгівля" охоплює (включає в себе) поняття "зберігання", тобто, для того, щоб здійснити продаж товару з певного місця (торгового об'єкту), цей товар, потрібно в даному місці зберігати.
Враховуючи викладене, за приписами ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" алкогольні напої на законних підставах можуть зберігатися або за місцем торгівлі, або в іншому приміщенні, внесеному до ОСОБА_4 реєстру.
Судовим розглядом справи встановлено, що у період з 29.10.2017 року по 03.11.2017 року у позивача була відсутня ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а отже у вказаний період магазин, у якому позивачем здійснювалася діяльність не міг вважатися місцем здійснення торгівлі у відповідності до положень ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
З огляду на вищевикладене суд зазначає, що судовим розглядом справи підтверджено обставини здійснення позивачем зберігання алкогольних та тютюнових виробів в місцях, що не внесено до ОСОБА_4 державного реєстру.
Стосовно роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни суд зазначає наступне.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Положеннями ч. 10 статті 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" надано Кабінету Міністрів України право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Положеннями Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 встановлено розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, зокрема, в редакції чинній станом на дату проведення перевірки мінімальні роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.
З наявних в матеріалах справи доказів та змісту акту перевірки вбачається, що перевіркою було встановлено реалізацію в магазині за адресою: м. Ізюм, вул. Комсомольська, 95/1, горілки «Казацька Рада» (0,7 л., 40% об.) за ціною 98 грн. та горілки «Козацька Рада» (0,37 л, 40% об.) за ціною 53,50 грн.
Також за даними інформаційної бази ДФС України, на сервери якої надходять електронні копії розрахункових документів реєстратора розрахункових операцій ФОП ОСОБА_1, було встановлено здійснення реалізації горілки «Хлібний Дар» (0,1 л., 40% об.) 5 пляшок за ціною 72,50 грн. з вартістю пляшки 14,50 грн.
При цьому, з огляду на положення Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 мінімальна роздрібна ціна на продаж горілки «Казацька Рада» (0,7 л., 40% об.) повинна складати 111 грн. 37 коп. (397,76*40%*0,7/100%) та горілки «Хлібний Дар» (0,1 л., 40% об.) повинна складати 79 грн. 55 коп. (397,76*40%*0,1/100%, вартість 1 пляшки повинна складати 15 грн. 91 коп.). Проте, перевіркою було встановлено факт продажу зазначених горілок за ціною 98 грн. та 72,50 грі відповідно, чим порушено вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957.
Відповідно до абз. 14 ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що під час розгляду справи підтверджено здійснення позивачем роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни.
При цьому, судом не можуть бути враховані доводи представника позивача стосовно наявності неузгодженостей в датах продажу алкогольних напоїв у акті та даних інформаційної бази ДФС України, на сервери якої надходять електронні копії розрахункових документів реєстратора розрахункових операцій ФОП ОСОБА_1, оскільки такі доводи не спростовують наявності порушень та здійснення позивачем такої реалізації алкогольних напоїв.
Водночас, позивач, обґрунтовуючи таким чином власну правову позицію, не надав до суду жодних доказів нездійснення таких операцій, посилаючись на відсутність через не збереження копій розрахункових документів реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, з врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
Розподіл судових витрат здійснюється в порядку ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (64300, Харківська обл., м. Ізюм, вул. Рокитна, буд. 2) до Головного управління ДФС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46) про визнання протиправними та скасування рішень - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування ОСОБА_4 судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст рішення виготовлено 29 березня 2019 року.
Суддя Мельников Р.В.