Постанова № 80768772, 27.03.2019, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
27.03.2019
Номер справи
398/144/19
Номер документу
80768772
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/144/19

провадження №: 3/398/155/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

"27" березня 2019 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Крімченко Світлана Анатоліївна, розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, площа Покровська, 7Б кв. 22, РНОКПП 22121218117,

за ст. 124 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

12 січня 2019 р. о 17 год. 50 хв. ОСОБА_1 в м. Олександрії Кіровоградської області по вул. Григорія Усика (Червоноармійській) біля будинку № 38 перед початком руху з крайньої лівої смуги (узбіччя дороги), об'їжджаючи автомобіль, який стояв на даній смузі руху, та перестроюванням на праву смугу руху , не впевнився, що це буде безпечним та не створить перешкод чи небезпеки іншим учасникам руху, в результаті чого допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ-2109», державний номерний знак НОМЕР_1. В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 10.1 Правил дорожнього руху, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП. Посвідчення водія вилучено.

ОСОБА_1 в судове засідання 27.03.2019 р. не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, подав через канцелярію суду заяву про розгляд справи у його відсутність. В письмовій заяві зазначив, що вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП визнає, просить призначити мінімальний штраф та звільнити від сплати судового збору, оскільки являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

За змістом ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Зі змісту ст. 279 КУпАП вбачається, що справа про адміністративне правопорушення підлягає судовому розгляду в межах обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення. Тому вони, з урахуванням положень ст. 256 КУпАП мають бути викладені в протоколі конкретно, у спосіб, який унеможливлює їх неоднозначне тлумачення та відповідати диспозиції закону про адміністративну відповідальність за вказане правопорушення.

Статтею 124 КУпАП передбачена відповідальність, яка настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму ВС України від 23.12.2005 року №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" звертається увага суду на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.

Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 26 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» суб'єктами адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, можуть бути лише водії транспортних засобів. При цьому пошкодження таких засобів, вантажів, шляхів, шляхових та інших споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення правил дорожнього руху.

Згідно з п. 10.1 Правил дорожнього руху України перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за ст. 124 КУпАП підтверджуються наступними доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення від 12.01.2019 р. (а.с. 1);

- схемою місця ДТП, якою зафіксовано місце дорожньо-транспортної пригоди та механічні пошкодження, які отримали автомобілі в результаті ДТП (а.с. 5);

- письмовим поясненням потерпілого ОСОБА_2 (а.с. 2);

- письмовим поясненням свідка ОСОБА_3 (а.с. 3);

- письмовим поясненням ОСОБА_1 (а.с. 4).

Зазначені письмові докази є чіткими, узгоджуються між собою та в адміністративних матеріалах відсутні докази, які б їх спростовували.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП України, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При призначені адміністративного стягнення враховується характер та ступінь небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника.

Обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.

Тому суд вважає, що відносно ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно п. 10. ч. 1 ст 5 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 необхідно звільнити від сплати судового збору , оскільки він віднесений до 2 категорії громадяни, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків арарії на Чорнобильській АЕС у 1986 р. серія А № 341504.

Керуючись ст.ст. 124, 221, 283, 284 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) грн. 00 коп.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи в сфері дорожнього руху», № рахунку – 31114149700001, Назва одержувача коштів: ГУК у Кіров.обл/Кіров.обл.//21081300 (код – 37918230), Банк одержувача – ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя Світлана Анатоліївна Крімченко